Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir Ankara
  • Doğum tarihi 14 October
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri anlatıldı

Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri anlatıldıEryaman Halk Eğitimi Merkezi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya ‘Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri’ konulu konferans düzenledi. Konferansa Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muzaffer Bircan, Hamit Şahin, Hüseyin Kıyak, İlçede görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ve davetliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım programda yaptığı konuşmada, Öğ

retmen mesleki yeterlilik mevzuatına değindi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine her ay düzenlenen programların meslki açıdan bilgi, tutum ve değerler alanında gelişimlerini katkı sağladığını belirtti. Yıldırım konuşmasına Hz. Peygamber (S.A.V) veda hutbesinde söylediği sözle devam etti. “Ey Mü’minler! Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sahip çıktıkça, yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler: Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve Peygamberin sünnetidir…”Bizler, bir taraftan Kur'an-ı Kerim'i anlamanın, kavramanın, hayatlarımıza tatbik etmenin diğer taraftan da onu en güzel şekilde okumanın gayreti içinde olduk. Bize düşen, bitmez tükenmez bir ilim, hikmet ve saadet kaynağı olan Kuran’la yaşantımızı her daim güçlü tutmaktır” şeklinde konuştu.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya’ya plaket takdim etti.

Devamını Oku
Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri anlatıldı

Enver Demirel, “Etimesgut’u çağdaş bir ilçe yaptık”

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel Tunahan Spor Kompleksinde ilçeye yapılan hizmetler ile ilgili konuştu. Tesiste incelemelerde bulunan Demirel bugüne kadar Etimesgut’u 350 park ve 3 milyon m²  yeşil alan ile bir orman görünümüne kavuşturduklarını belirtti. İlçeyi sadece yeşil alan ile değil sosyal ve kültürel alanda da ileriye taşıdıklarını söyleyen Demirel, Etimesgut’un Türkiye’de örnek ve çağdaş ilçelerin arasında yer aldığını ifade etti.

Tunahan Tesisleri büyük bir kompleks

Tunahan Spor Kompleksi ile ilgili de konuşan Demirel, tesiste basketbol, voleybol ve hentbol başta olmak üzere içinde kapalı spor salonu , açık basketbol sahaları, fitness setleri, koşu yolu ve bunlara ilaveten büyük bir seyirci tribününün de yer aldığı komple bir tesis olduğunu söyledi.https://www.haberetimesgut.com/haber/97/enver-demirel-etimesgutu-cagdas-bir-ilce-yaptik.html

Devamını Oku
Enver Demirel, “Etimesgut’u çağdaş bir ilçe yaptık”