Hakkında
Dünya'ya dair her ne varsa...
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir İstanbul
  • Doğum tarihi 02 September
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Usturmaça Malzemeleri ve Fiyatları

Deniz hem eğlenceli ve hemde tehlikelidir. Tabii ki tehlikelerini bilmek ve buna göre seyahat etmek ise gerekli tecrübeler ile ortaya çıkacaktır. Yat ya da tekne sahipleri olanlar için usturmaça ya da ultra çapa yabancı terimler olmayacaktır. Ancak ilk defa tekne veya yat alacakların bunları öğrenmeleri ve teknelerine uygun ürünleri almaları gerekmektedir. Çünkü bunlar sizi koruyan araçların başında geliyor. Normal çapanın yanı sıra ultra çapa, daha güçlü olmasından dolayı, daha derine salmanızı sağlıyor. Ayrıca ağır olduğu için de teknenizin hareket etmesini de engelliyor.

 

Usturmaça ise tenkelerinin yanına koyulduğu için, burada sizi hem diğer teknelerden ve hemde olası kıyıya çarpma durumlarına karşı koruyacaktır. Özellikle kıyaya çarpmanız durumunda güçsüz bir usturmaça, her anlamda görevini yerine getiremeyeceği için, teknenin zarar görmesine neden olacaktır. Bunlar oldukça önemli detaylar olduğu için, mutlaka seçiminizi en doğru ve en iyiden yana kullanmalısınız.  

 

Yat Malzemeleri Csymarine.com'da

 

Teknenizi korumanın yanında, ayrıca bakımlarını yaptığınız zaman da zehirli boya ile epoksi reçine atabilirsiniz. Bu hem görsel anlamda zenginliği yakalamanızı sağlayacak ve hemde suya dayanıklı ve kırılmaz olması nedeni ile uzun yıllar kullanabileceksiniz. Yat bakımlarında bunlar oldukça önemli olması nedeni ile düzenli olarak karaya çıkardığınız yat ya da tekneniz için uygun bakımları yapmanız gerekmektedir.

 

Bakım ürünlerinin tamamını ise en uygun fiyatlar ile www.csymarine.com sitesinden alabilirsiniz. Oldukça zengin ürün gamı sayesinde, aradıklarınızı bulabileceğiniz için, artık doğru usturmaça ve ultra çapa da bulmuş olacaksınız. 

 

Tekneler İçin Epoksi Reçine

 

Bakımını yapacağınız sırada ekstra olarak epoksi reçine kullanmak, daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ayrıca tahta yüzeyleri de koruduğu için, ekstra olarak koruma sağlamış olacaksınız. Bir çok firmanın da tekne bakımlarında uyguladıkları bir yöntem olması ve hatta uygulanan koruma yöntemlerinin başında geliyor olması nedeni ile sizde kendi teknenizde epoksi kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Sadece tekne dış yüzeyi için değil, zemin kısımlarında da uygulayarak, tekne için de koruyabilirsiniz. 

 

Aradığınız Yat ve Tekne Malzemeleri Burada

 

Tekne sahibi olanlar için aradıklarını bir arada bulabilecekleri ve en uygun fiyatlar ile alabilecekleri Csymarine.com ile alışveriş yapmanın kolaylıklarını yaşayabilirsiniz. Türkiye'nin her yerine ürün gönderdikleri için rahat bir şekilde aradıklarınızı bulmuş olacaksınız. 

Devamını Oku
Usturmaça Malzemeleri ve Fiyatları

Makropa ile Kolay Bitcoin Yatırımı Yapın

Güvenilir altcoin siteleri çalışarak, kolay bitcoin yatırımı yapmak, yatırımcılar için oldukça önemlidir. Bu yüzden güvenilir Bitcoin alış satış ya da bozdurma işlemi için Makropa ile çalışan yatırımcılar, yatırımlarını daha kolay yönlendirmekte ve kazanç sağlamaktadır.

 

Çoğu ülkede kullanımı olan bitcoin kripto paralar, yatırım aracı olarak kullanılabilirler. Bu yüzden her bir bitcoin paranın farklı değerleri bulunmaktadır. Bitcoin yatırımı yapmak için ücretsiz olarak Makropa kripto para alım satım platformuna üye olmak yeterlidir.

 

Makropa’ya üye olan yatırımcılar, Türk parası karşılığında bitcoin kripto para al işlemi yapabilir ve yine aynı şekilde bitcoin kripto para sat işlemini uygulayabilirler. Bitcoin alım satım işlemlerinden kazanılan para ise, Makropabitcoin alım satım platformu üzerinden kripto para bozdur işlemi ile Türk Lirasına çevrilerek, kişisel hesabınıza havale ya papara yoluyla çekim yapabilirsiniz.

 

Makropa ile Kolay Kayıt Sisteminden Yararlanın

 

Makropa üyeliğine geçmek oldukça kolaydır. Firmanın www.makropa.com sitesinden giriş yapan kişiler, sağ üst köşede bulunan “kayıt ol” butonuna giriş yaparak gerekli kayıt formunu doldurmaları yeterli olmaktadır.

 

Kolay kayıt sisteminin ardından iki aşamalı telefon doğrulama sistemiyle giriş yapan üyeler, istedikleri tüm işlemleri kolaylıkla yapabilmektedir. Kripto alım satım işlemleri, kripto para bozdurma işlemleri ve tüm güncel döviz kurları, Makropa ayrıcalığı ile müşterilerine sunulmaktadır.

 

Makropa’yı Sosyal Medyada Takip Ederek Haberdar Olun

 

Güvenilir kripto para alım ve satım platformu olan Makropa’nın bir diğer özelliği ise sosyal medya platformlarıdır. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından kolaylıkla takip edilebilen firmanın tüm hizmetleri, yaptığı yenilikler, sosyal medya ortamında da takip edierek, tüm kripto para ile ilgili tüm haberleri alabilirsiniz.

 

Makropay ile Yatırım İşlemleri Çok Kolay

 

Makropay, müşterilerine yatırım işlemlerinde de oldukça kolaylık sağlamaktadır. Her bir kripto paranın yatırım ve çekim işlemlerinde en alt limitleri bulunmaktadır. Bu limitlerin altındaki para yatırma ve çekme işlemlerini kabul etmeyen firmada tüm hesaplar, üst düzey güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilmektedir.

 

Makropay kripto para marketi:

  • Bitcoin (Btc)
  • Ethereum (Eth)
  • Ripple (Xrp)
  • Litecoin (Ltc)
  • TetherUSD (Usdt)
  • Holo (Hot)

 

Makropa’da tüm transfer işlemlerinin onaylanmasının ardından, işlem geçmişi, işlem raporları adı altında işlem geçmişi sekmesinden rahatlıkla takip eden üye yatırımcılar, hesaplarını kontrol altında tutabilmektedir.

Devamını Oku
Makropa ile Kolay Bitcoin Yatırımı Yapın

Ulusal Habercilik mi? Yerel Habercilik mi?

Ulusal basın ve medya kuruluşları aslında yerel basın ve medya kuruluşlarından beslenmektedir. Bir çok ulusal basın niteliği taşıyan medya kuruluşları ise haber ajanslarına üyedir. Ve bu üyelik karşılığında belirli bir ücret öderler. Bunun karşılığı olarak ta dünya ve Türkiye gündeminde olup bitenleri hazır haber olarak elde ederler. Ulusal basın kuruluşlarının her ilde ve ilin büyüklüğüne göre her ilçede temsilcileri bulunur.

 

Bu temsilciler de o bölgede yerel habercilik yapan basın mensuplarıdır. Aslında bu basın mensupları o il yada ilçe veya bölgeye ait haberler kendi gazete, dergi ve medya grubu olan kimselerdir. Ulusal basın kuruluşlarının da haber kaynağı az önce açıklamasını yaptığımız yerel haberci diye tabir edilen basın mensuplarıdır. Bazı bazın mensupları vardır ki, ulusala yakın ancak yerel habercilik ile daha alakadar olurlar.

 

Bu tür sitelerden biri de ayarhaber.com’dur. ayar haber, tam ayarında haber sloganı ile yola çıkan ulusal anlamda yurtiçi ve yurtdışı haberleri takip ederek okurlarına sunan ve yerel habercilikte iddialı bir haber sitesidir.

 

Son dakika haberleri ile gündemde olup bitenleri editörlerin ayrıcalıklı anlayışı ile düzenleyip insanları yormadan medya kulvarında bende varım diyebilecek bir haber sitesidir.

 

Güncel haberler ile gündem haberleri üzerinde dijital haberciliği sürekli güncel tutan medya sitelerinden biri olan ayarhaber.com, okuyucusu ile olayları bir bütün olarak düşünür. Olayları haberleştirirken kesinlikle yorum katmaz. Olayları olduğunu basına aktaran editörler sayesinde muhabirler gönül rahatlığıyla işlerini yapıyorlar. Sanal ortamda haber üretmek aslında muhabirlikten daha kolay.

 

Ancak olayın gerçekçiliğini bir tarafa bırakmamız gerekiyor. Çünkü haberi derlemeniz için sosyal medya yada çeşitli platformlardan bilgi toplamalısın. Buda haberin hayal ürünü olup olmadığı konusunda çelişkiye düşürür. Çünkü olay yerinde değil olaya şahit değilsin. Ancak başkalarının ağzından haber yazmak onların yalanına yalan doğrusuna doğru demekten başka bir şey değildir.

 

Bu da basın mensubu olmak değil, ancak basın mensubu taklidi gerektirir. Yerelde de olsa ulusalda da olsa algı için haber yapmak basın mensubuna yakışmayacağı gibi basın mensubu gereklerine de aykırıdır.

Devamını Oku
Ulusal Habercilik mi? Yerel Habercilik mi?

ŞEHRİNİZDEKİ EN İYİ DÜĞÜN FİRMALARINDAN TEKLİF ALIN

Evlenmeden önce çiftleri bekleyen ve halledilmesi gereken uzun bir liste vardır. Bu yorucu listenin belki de en önemlilerinden biri de düğün salonudur. Düğün salonu, gelin ve damadın misafirlerini rahat ağırlayacağı, yıllardır hayalini kurduğu o organizasyonun yapılacağı yerdir. Gerçekten de çok önemli ve zor bir süreçtir!

 

Hayal ettiği gibi bir düğüne kavuşmak isteyenlerin önünde birden fazla seçenek mevcuttur. Her birinin de fiyatı değişkenlik gösterir. Bu nedenle şehrinizdeki en iyi düğün firmalarından teklif alın.

 

Şehrinizdeki En İyi Düğün Firmalarını Bulun

 

Evlenmeye karar veren herkes onları zorlu bir sürecin beklediğinin farkındadır. Elbette herkes düğün gününün ve akabinde gerçekleşecek her şeyin çok iyi olmasını ister. Belki de yıllardır hayalini kurduğu o günün tam olarak hayalleri gibi olmasını bekler.  Ancak unutulmamalıdır ki hayallerin yanında bir de gerçekler var! Düğün mekânınızın nasıl olması gerektiğini belirlemek için öncelikle şehrinizdeki en iyi düğün firmalarını bulun ardından şehrinizdeki en iyi düğün firmalarından teklif alın.

 

Düğün Al Her Zaman Sizin Yanınızda

 

Düğün bütçesini en baştan belirlemek, düğün alışverişi sırasında yaşanabilecek olası hayal kırıklıklarının önüne geçer ve sizi daha gerçekçi planlar yapma konusunda teşvik eder. Bu nedenle sevdiğiniz kişiyle çıktığınız bu yolculukta, önünüzü daha rahat görebilmek için şehrinizdeki en iyi düğün salonlarından teklif alın ve bütçenizi bu yönde planlayın.

 

Düğün salonları ve düğün mekânlarıyemekli veya yemeksiz davetleriniz için ayrı olarak fiyatlandırılan yerlerdir. Günümüzde, bulunduğunuz şehirde oldukça geniş seçenekleriniz var. Daha önce hiç görmediğiniz belki de adını dahi duymadığınız onlarca mekân mevcut. Bunların her birini bulabilmeniz ve şehrinizdeki en iyi düğün salonlarından teklif almak için de yeni bir web sitesi olan Düğün Al, her zaman sizin yanınızda!

 

Düğün Firmalarına Kolayca Ulaşın

 

Şehrinizdeki en iyi düğün salonlarından teklif almak elbette yapacağınız ilk iş olmalı. Ancak fiyat almadan önce fiyatları etkileyen en büyük faktörlerin kişi sayısı ve düğünü yapacağınız tarih olduğunu bilmenizde de fayda var. Özellikle yaz ve bahar döneminde düğün salonları fiyatlarda ciddi artışlar yaşanabiliyor. İşte bu nedenle düğün salonlarından daha uygun bir fiyat almak isterseniz kış dönemlerini tercih edebilir,böylece bütçenizi sarsmadan hayallerinize kavuşabilirsiniz.

 

Düğün salonu belirlerken fotoğraf ve video çekimlerinde hangi ekiple çalışmak istediğinize de karar verebilir,bu araştırma esnasında mekân fiyatları konusunda da bilgi edinebilirsiniz. Bu süreçte yapılacak en sağlıklı yöntem önceliklere odaklanmaktır. Nasıl bir düğün istediğinizi belirlemeleri, hayalinizdekinin kır düğünü mü yoksa bir otel düğünü mü olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin hangi mevsimde evlenmek istiyorsunuz? Yazın mı evleneceksinizyoksa kışın mı? Bu soruların yanıtlarına karar verdiğinizde geriye düğün salonuna karar vermek kalacak. Ki artık bu sizin için çok kolay!

 

Düğün Al!

 Düğün salonu belirlemek için ise kapı kapı gezmenize gerek yok! Çünkü artık Düğün Al sizinle! Düğün Al ile en iyi düğün salonlarını görebilir, size en uygun seçenekleri belirleyebilirsiniz! Belirlediğiniz seçenekler arasında, şehrinizdeki en iyi düğün salonlarından teklif alabilir ve hayallerinize adım adım yaklaşabilirsiniz.

Devamını Oku
ŞEHRİNİZDEKİ EN İYİ DÜĞÜN FİRMALARINDAN TEKLİF ALIN

Bursa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97'inci Yılı

BURSA'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü, kentte büyük bir coşkuyla kutlandı. Etkinlikler kapsamında, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın katılımıyla, Tophane'den Atatürk Anıtı'na kadar kortej gerçekleştirildi.

 

Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıldönümü, kent protokolü ve halkın katılımıyla coşkuyla gerçekleşti. Program Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın katılımıyla, Tophane'den Atatürk Anıtı'na kadar kortej yürüyüşü yapılmasıyla başladı. Büyükşehir Belediye Bandosu ve Mehter Takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe, halk da yoğun ilgi gösterdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi üyelerinin de katıldığı kortejde, 7'den 77'ye tüm Bursalılar, ellerindeki Türk bayraklarıyla coşkuya ortak oldu. Kortejin ardından Vali Canbolat ve Başkan Aktaş, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından da tören, Bursa Kent Müzesi amfi tiyatroda devam etti. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yunan işgali sırasında yaşananları anlatıp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, TBMM riyaset kürsüsüne kara bir örtü örtülmesini istediğini hatırlatarak, "Bu, 'bir milletin manevi başkentinin düşman çizmesi ile ezildiği her gün mutlak suretle yas' demekti. Bu kara örtü 'Puşide-i Siyah' adıyla bilindi. Puşide-i Siyah, kapkara duruşu ile meclis kürsüsünü uzun süre kapladı. Ona bakan her Türk evladı, her Türk mebusu o örtü orada durduğu sürece utandı, hicap duydu ve öfkesini her dem taze tuttu. 10 Eylül'ü 11'e bağlayan gece, 48'inci Süvari Alayı 3'üncü Bölük Komutanı Şükrü Naili (Gökberk) Bey'in Bursa Belediyesi Binası'na Türk Bayrağı'nı çekmesi ile Türk Milleti'nin yası sona ermiş oldu. Meclis riyaset kürsüsünde tam 2 sene 2 ay 2 gün boyunca örtülü duran siyah örtü yine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kaldırıldı" dedi.


'TÜRK MİLETİNİN MANEVİ İŞGALİ SONA ERDİ'

 

Başkan Aktaş, 11 Eylül 1922'nin Bursa'nın yanı sıra Türk Milleti'nin maneviyatındaki işgalin de sona erdiği gün olduğunu belirterek, "Kurtuluşun 2'nci yıl dönümünde belediye binamızın önünde Bursalılara seslenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, konuşmasının bir bölümünde; 'Efendiler, bu kurtuluş gününü size tebrik ederken, bu dağlarda, bu ovalarda kanlarını döken şehitlerimizi ve vatanları için, milletleri için sıkıntı ve zahmet bilmeyen kahraman gazilerimizi saygıyla anarım. Kederlerin, felaketlerin son bulduğuna işaret olan bu kurtuluş bayramında bu güzel beldeyi, bu verimli bölgeyi Türk Cumhuriyeti'nin büyük uygarlık merkezlerinden biri durumuna getirmek için üzerinize düşen görevin ne kadar büyük, ne kadar çaba ve özveri gerektirdiğini de söylemek isterim. Efendiler! Bursa tarım memleketidir, sanat memleketidir, ticaret memleketidir, şifa memleketidir. Bursa, sahip olduğu doğal güzellikler ve mükemmellik ile rahat ve şenlikli bir memlekettir' dedikten sonra çok çalışarak bu memleketi mamur ve tarihine yakışır bir merkez haline getirmemiz gerektiğini söyler. Bizler de bu anlamlı günde geçmişi unutmayarak çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. 11 Eylül Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşumuzun 97'nci yıl dönümü kutlu olsun" diye konuştu.

 

Başkan Aktaş'ın konuşmasının ardından şiirler okundu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Topluluğu, Bursa yöresine özgü gösterilerini sergiledi. Mehter Takımı ve Kılıç Kalkan ekibinin gösterileri de özel anlara imza attı. Bosna Hersek, Moldova, KKTC, Belarus ve Filistin ile Muş, Niğde, Tokat Niksar, Tokat Turhal ve Kars Arpaçay'dan gelen dans grupları ve konuklar da kurtuluş coşkusuna ortak oldu. KKTC ekibi de gösterisiyle törene renk kattı.

Kaynak: DHA

Devamını Oku
Bursa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97'inci Yılı

CHP Seçim İptali İstesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından YSK’ye başvuran CHP, İstanbul ilçe belediyelerinin ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçimlerinin iptalini istedi. CHP ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mazbatasının da iptal edilmesini istedi.Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tarafından yapılan başvuruya gerekçe olarak, YSK’nin birbiri ile çelişkili kararları gösterildi. Organize usulsüzlük ve şaibe iddialarının 24 Haziran seçimlerinde de ortaya atılabileceğini bildiren Erkek, başvurusunda, “Ekrem İmamoğlu’nun seçiminde şaibe varsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçiminde de bir şaibe vardır” ifadelerine yer verdi.

 

ERDOĞAN DA MEŞRU DEĞİL


Tam kanunsuzluk başvurusunda süre aranmadığı için başvurunun dikkate alınmasını isteyen Erkek, başvurusunda şu ifadeler yer verdi:


“31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde sandık kurullarını nasıl oluşturduysanız, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde de aynı şekilde oluşturmuştunuz. Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanunu iktidar değiştirdi ve 13 Mart 2018 tarihinde yürürlüğe giren bu değişikliklerden sonra iki seçim gerçekleşti: 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri ile 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri. Bu iki seçimde de seçimlere ilişkin tüm iş ve işlemler iktidarın gerçekleştirdiği değişikliklere göre yüksek Kurulunuzca yapıldı. Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını şaibeyle kazandıysa, Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı seçimini şaibeyle kazanmıştır. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun seçimi meşru değilse, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi de meşru değildir.”

Kaynak : Birgün.net

Devamını Oku
CHP Seçim İptali İstesi

5. Travma Rallisi Düzenlendi

Gazi Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen 5. Travma rallisi öğrencilerin keyif dolu mücadelesine sahne oldu. Can kurtarmak için kıyasıya rekabetin yaşandığı etkinlikte Balıkesir Üniversitesini temsilen katılan İvrindi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu ekibi genel klasmanda ikincilik kupası kazandı.


Ankara'da beşinci kez düzenlenen Travma Rallisi, Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Gölbaşı Yerleşkesi bahçesinde 18 üniversiteden ilk ve acil yardım programında öğrenim gören 152 öğrenci katıldı. Rallinin 9 etabın beşinden madalya alan Balıkesir Üniversitesini temsilen İvrindi Sağlık Hizmetleri Yüksekokulundan öğretim görevlisi Salih Tosun koordinatörlüğünde Hilal Durmuşluoğlu, Mehmet Kaygısız, Muammer Özlü ve Sercan Akbaş oluşan ekip genel klasmanda ikincilik kupasını kazandı. Travma rallisinde en kısa zaman içerisinde en iyi müdahaleyi yapmak için birbirleriyle yarıştı. Ambulanslarda ve acil servislerde mezuniyet sonrası görev alacak öğrenciler travma malzemelerinin efektif kullanarak hastaların acil müdahalesi gibi alanlarda, hem zamanla yarışarak hem de bilgilerini kullanarak tecrübe kazandı. Öğretim üyelerinin de yakından takip ettiği yarışmada öğrenciler almış oldukları eğitimleri uygulama fırsatı buldu. Hem zamanla hem stres faktörü ile hem de hızlı bir şekilde tanı koyarak etkin bir hasta müdahalesi yaptılar. Travma vakalarında hızlı ve doğru müdahalenin önemini vurgulamak için yüksekten düşme, tiraj, araç içi trafik kazası, dar alanda acil yardım, ileri yaşam desteği, bilgi etapları olmak üzere toplam 9 etapta yarışıldı. Bu etaplarda uzman kişilerin hazırlamış olduğu kontrol listeleri doğrultusunda hakemlerce puanlamalar yapıldı. Puanlama neticesinde her etaptan en yüksek puan alan ilk üç ekibe madalya verildi. Sonrasında bütün etaplardan en iyi puanlamayla çıkan travma rallisinin ilk üçü belirlenerek kupalar verildi. - BALIKESİR

Devamını Oku
5. Travma Rallisi Düzenlendi

Yüz Dövmelerinde Yükselen Trend

Yüz dövmelerini sadece SoundCloud rapçilerinde değil, artık spor yapan çok sayıda insanda da görebileceksiniz. Yüzün sanat için iddia edilebilecek en yeni trend olmasıyla birlikte, ünlüler ve müzisyenler, gitgide görünür olan bu vücut sanatıyla gösteriş yapıyorlar. İnsanların yüz dövmesi yapmak istemelerinin birkaç nedeni var ve bu kadar görünür bir noktada dövme yaptırmanın önemli dezavantajları da olacaktır. Son dövme trendlerinden yüz dövmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir dövme sanatçısı ile konuştuk. İşte öğrendiklerimiz:

 

Yüz Dövmeleri Hakkında Bir Demeç

 

 

Yüz dövmeleri; göze çarpmayan biri olmak istiyorsanız tercih edeceğiniz bir seçenek değildir. Floridalı dövme sanatçısı Mully, “Yüze dövme yaptırmak, çok dikkatli olunması ve düşünülmesi gereken bir nokta. Yüz dövmesini gizlemenin veya üstünü kapatabilmenin bir yolu yoktur, sanki kol üzerindeymiş gibi uzun bir kol giyemezsin.” Yüzünüze dövme yapmayı düşünüyorsanız, saklamak neredeyse imkansızdır. Ayrıca, insanların dikkatini çekeceksiniz. “İnsanlar size bakıp yargılayacak, bu nedenle hazırlıklı olmalısınız. Dövme yaptırmaya karar verdiğinizde, kendinizden emin olmanız gerekir. Bu dövme sonsuza dek senin bir parçan olacak.” Yüz dövmesinin, anlık bir hevesle yapmak isteyeceğiniz bir şey olmadığını bilmelisiniz.

 

Bir yüz dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle hangi modeli yüzünüzde taşımak istediğinize karar vermelisiniz. Mully, “Dövme yapmaya karar verdiğinizde, diğer insanların fikirlerinin sizi engellemesine izin vermemenizi, dövmeyi kendiniz için yaptırdığınızı ve başkalarının ne düşündüğünü umursamamanız gerektiğini” belirtiyor. “Aslında sevmelerine rağmen, dövmelerini saklayan müşterilerim oluyor, çünkü diğer insanlardan gelen soruları/yargıları yanıtlamaktan bıktılar” diye ekliyor. "Asla başkalarının senin kararını değiştirmelerine izin verme, özellikle bu senin sevdiğin bir dövmeyse."

 

Yüz Dövmelerinin Çekiciliği

 

 

Yüz dövmelerine gelirsek, onların özel bir çekiciliği var.  Mully'ye göre bunun en önemlisi bir mesaj göndermekle ilgili; “Bence yüz dövmelerinin en büyük çekiciliği, tercih edenlerin başkalarının ne düşündüklerini umursamadıklarını göstermesidir. Dövmeler önceleri dokunulmaz ve asi insanlar içindi, günümüzde ise yaşamın her kesiminde insanların dövmeleri var.” Bununla birlikte, bu tür dövmelerin herkes için, özellikle dövmelerde yeni olanlar için uygun olmadığını düşünüyor, “Yüz dövmesi için bir müşteri bana gelirse, bunun nedenini anlıyorum. Bana göre bazı dövmelerin öncelikle kazanılması gerekiyor.” Örneğin, göğsünüze dövme yaptırmadan önce boğazınıza yaptırmamanız gerektiğine inanıyor. Sebebini ise “bazı insanlar ağır görünmek için boğaz tattoo yaptırıyorlar, ancak sonra gömleğini çıkarıyorlar ve çıplak, boş ve eksik göğüsler ortaya çıkıyor. Koldan önce el dövmesi yaptırmak da bununla aynıdır. Sadece eldiven giyiyor gibi görünüyorlar.” sözleriyle açıklıyor.

 

Ağır görünümlü dövmeye sahip olmak, otomatik olarak yüz dövmesine sahip olmanız gerektiği anlamına gelmez. Yüz dövmeleri için uygun olduğunuzu anlamanız için yerine getirmeniz gereken birkaç kriter var: “Bana göre, birinin ağır gösteren bir yüz dövmesi yaptırabilmesi için, finansal olarak güvende olmaları veya bir tür iş ve kariyere adım atmaları gibi nedenler, yüz dövmesini yaptırmaları için kabul edilebilirdir.”

 

Her tattoo sanatçısı yüz dövmesi yapmaya istekli değildir. Mully'nin tabi ki bu tür dövmelere karşı bir kuralı yok, ancak bazı dövme sanatçıları yüze veya ellere dövme yapmıyor; “Tasarım yapılacak bölgenin uygun olduğunu düşündüğüm sürece çoğu yere dövme yapıyorum. Sadece bir tane kafa dövmesi yaptım ve daha fazlasını yapmak isterdim, eğer biri bunu okuyorsa: yapmaya davet ediyorum.”

 

Yüz Dövmelerinin Dezavantajı

 

 

Yüze dövme yaptırmanın olumsuz yanları da var ve muhtemelen tam olarak düşündüğünüz tarz olumsuzluklar. Mully, birçok yüz dövmesini ve görünüşlerini beğenmesine rağmen, şu anda popüler olduğundan dolayı yaptırmaya karar vermeden önce insanlara iki kez düşünmelerini öneriyor. “Bir şey moda olsa bile, insanlar gerçekten düşünmeli. Bu trendi takip etmek sizi işinizden edebilir.” İş olanaklarınız, yüz dövmesi yaptırmanın en büyük engelidir. Yüz dövmelerinin büyük bir çoğunluğunu zengin ve ünlü kişilerde görmemizin en büyük nedeni de budur. “Müzisyenlerin ve ünlülerin çoğu finansal olarak güvendedirler. Kurumsal bir iş yapmadıkları için kıyafet zorunlulukları olmaz ve endişe edecekleri bir şey de yoktur. Onlar ne isterlerse yapan, paraları olan ve hiç bir şey umurumda olmayan kişilerdir. Herkes bu kadar şanslı mı?”

 

Dövmeler artık daha yaygın olarak kabul edildiğinden, yüz dövmelerinin aynı alanda olduğu, düşüncesine kapılmayın. Yüz dövmesi hala yüz dövmesidir ”. Ünlü kültürün ve hapishane dışında, ne yazık ki yüz dövmeleri diğer vücut sanat türleri ile aynı değerde görülmüyor. Mully bile karar vermeden önce bir süre beklediğini: “Yüzüme beyaz mürekkeple dövme yaptırmayı düşündüm, böylece orada olacaktım, ancak belli bir mesafeden fark edilmeyecektim fakat cesur bir dövme istemeyeceğim zamanlar hala var” diye belirtiyor. Mully bir dövme sanatçısı olarak bile, bu sanatı yüzüne uygulama fikri ile mücadele ediyor. Yüzünüze herhangi bir dövme yaptırmadan önce, istediğiniz şeyin bu olduğundan ve geleceğiniz üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağından emin olun.

 

 

Yüz dövmeleri, hemen karar verebileceğiniz bir dövme türü değildir. Yüz dövmesi yaptırmadan önce, hayatınızı ve kariyerinizi etkileyip etkilemeyeceğini bilmeli ve sizin karşınıza gelebilecek olası eleştirilerle başa çıkabileceğinizden emin olmalısınız. Yüz dövmeleri, insanların dikkatini çekmenin harika bir yoludur, ancak bu hoşunuza giden bir durum değilse, farklı türde bir dövme yaptırmayı düşünebilirsiniz.

www.dovmemalzemesi.com

Devamını Oku
Yüz Dövmelerinde Yükselen Trend

İstanbul'da Vestel Beyaz Eşya Servisi

Hayatımızı kolaylaştıran beyaz eşyalar, kombiler ve klimalar belirli bir süre kullanım sonucunda arızalanmaktadır. Arıza durumlarında ise güçlü bir servis ağından hizmet almak ve bunun yanında özellikle işlerinizi acil bir şekilde gidererek en uygun fiyatlara hizmet almak sizin için çok önemli olacaktır. Herkes işlerinin hızlı, kaliteli, sorunsuz ve uygun fiyatlara olmasını istiyor olmalarından dolayı, sizlerde Vestel beyaz eşya servisi ile tüm ihtiyaçlarınızı çözüme kavuşturacaksınız. Ayrıca Vestel klima servisi için de tercih edebileceğiniz www.servisi.com.tr firması sayesinde artık sizlerde tüm sorunlarınızı en kısa sürede çözen ve kaliteli ile uygun fiyatların keyfini yaşamanızı sağlayan Vestel servisi ile işlerinizi halletmiş olacaksınız.

 

ECA-Servisi.jpg

 

Antalya Vestel Klima Servisi

 

Böylelikle sizlerde Vestel klima servisi ve tabi ki Vestel beyaz eşya servisi için artık en iyi servis ağına sahip olan ve sizlere her anlamda kaliteyi sunan firma ile beyaz eşyalarınızı ve tabi ki kombi ile klimalarınızı sizlerde tamir ve yıllık bakımlarını yaptırarak, istediğiniz gibi kaliteyi en iyi servis firması ile yaşamış olacaksınız. Genel olarak acil ihtiyaç durumlarınızda anında servis almanız artık en iyi servis ile mümkün olacaktır.

 

Kocaeli-Klima-Servisleri.jpg

 

Acil Bursa Vestel Servisi

 

En iyi servis hizmetlerinden yararlanmak ve istediğiniz gibi Vestel beyaz eşya servisi ile her türlü eşyanızın bakımlarını ve tamirlerini yaptırmak artık sizler için mümkün olacaktır. Tabi ki burada Vestel servisi hizmetlerini de aynı kalitede almanız ve İstanbul, Antalya, Bursa, Sakarya, Kocaeli, İzmir için de firmanın servis ağından yararlanmaya başlamış olacaksınız. 

 

Kocaeli Vestel Beyaz Eşya Servisi

 

Vestel klima servisi ve Vestel beyaz eşya servisi için artık sizlerde en iyi firmadan hizmet almaya başlamak ve böylelikle en uygun fiyatlara istediğiniz gibi arızalarınızı gidermek sizin için çok kolay olacak ve tüm bunları tek bir firma ile halledebileceksiniz. 

Devamını Oku
İstanbul'da Vestel Beyaz Eşya Servisi

Turkzap Evden Eve Nakliyat Firmaları Hemen Bulun

Yaz aylarında ev yada ofis taşımak, kış aylarına göre çok daha kolay olmaktadır. Çünkü kış aylarında hem yağmur ya da kar yağışlarından eşyalarınız etkilenebilir ve hemde ev taşıma işleminiz çok daha uzun sürebilir. Ancak sizlerde alanında uzman olan ve kalitesinden ödün vermeyen şu baharı yaşadığımız bu günlerde evden eve nakliyat firmaları bulabilirsiniz. Türkiye'nin en büyük arama motorları arasında ilk sırada yer alan ve zengin özellikleri bakımından, konumlarına göre firma aramanın da oldukça kolay olduğu Turkzap ile kolaylıkla aradığınız firmaları bulabilirsiniz.

 

Evden Eve Nakliyat İçin En İyi Firmalar

 

Firmaların kalitesine göre arama motoruna ekleniyor olmasından dolayı, gönül rahatlığı ile Turkzap sayesinde her işinize uygun firmaları, hizmet veren şirketleri ve ustaları da bulabilirsiniz. En kolay şekilde işinizi halletmenizi sağladıklarından dolayı, ev ya da ofis taşımacılık işlemlerinizi yaptıracağınız firmaları da bu sayede bulabilirsiniz. Türkiye'nin her yerinden arayışlarınıza doğru cevapları veren evden eve nakliyat firmalarını en kolay hali ile bulmuş olacaksınız. 

 

Turkzap İle Güçlü Arama Zamanı

 

Güçlü alt yapısı ile aramalarınızı kolaylaştıran bir sisteme sahip olması nedeni ile artık evden eve nakliyat için veya ofis taşıma, piyano taşıma, ağır yük taşıma, açık yük taşıma gibi bir çok farklı kategoride ki taşımacılık firmalarını da bulmuş olacaksınız. Basit bir arama modülüne sahip olmasından dolayı, kolaylıkla aradığınız türde ki firmaları bulabileceksiniz. Öncelikli olarak en güvenilir şekilde eşyalarınızı taşıtmanın kolaylıklarını bulacağınız firma ile yaşayabilirsiniz. Arama kısmına evinizi yada ofisinizi güvenle taşıtacağınız firmayı ararken, basit kelimeler ile arama yapmanız yeterli olacaktır.

 

Turkzap İle Bulmak Çok Kolay !

 

Sadece evden eve nakliyat değil, farklı arayışlarınız için de siteden yararlanabilirsiniz. Basit bir web sitesi ile kıyaslamanın yanlış olduğunu da öncelikle belirtelim. Sonuçta en çok tercih edilen firmaları bulabiliyorsunuz. Böylelikle eşyalarınızı taşıtmak ya da evinizin tamir işlerini yaptırmak veya ihtiyacınız olan web sitesine ulaşmak daha kolay bir hale gelecektir. Arama yapmanın kolaylıkları ile artık istediğiniz gibi web sitelerini en kolay hali ile ulaşabilirsiniz. Üstelik akıllı bir motor olması, size en uygun siteyi bulmanızı sağlıyor. 

 

Türkiye'nin Arama Motoru

 

Artık şık ve hızlı şekilde aramalarınızı http://turkzap.com üzerinden yapabilirsiniz. 

Devamını Oku
Turkzap Evden Eve Nakliyat Firmaları Hemen Bulun