Coronavirus (Covid-19)

  • 347,081,212Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,603,641Ölü Sayısı
  • 64,771,648Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

HaberX TV

Pandemi milyarderleri

Londra merkezli yardım kuruluşu Oxfam'ın, Dünya Ekonomik Forumu'nun sanal "Davos Gündemi" vesilesiyle yayımladığı "Eşitsizlik Öldürür" başlıklı raporuna göre, pandemi küresel eşitsizliği büyüttü.

Oxfam raporunda, pandeminin zengini daha zengin, yoksulu daha da yoksullaştırdığı uyarısında bulundu. Oxfam, dünya genelinde hükümetlere çağrıda bulunarak, şirketlerden ve süper zenginlerden daha fazla vergi almalarını istedi.

Rapora göre, dünyanın en zengin on ismi varlıklarını toplamda 1,5 trilyon ABD dolarına çıkarmayı başarırken, yaklaşık 160 milyon kişi yoksulluğa sürüklendi.

Peki, milyarderler servetlerine nasıl servet kattı? Bu eşitsizlik ne tür sonuçlara yol açıyor?

Devamını Oku
Pandemi milyarderleri

İskoçya’da Bir Malikanenin Tavan Arasında Padişah Portreleri

Osmanlı padişahları dahil Avrupalı hükümdar ve soyluların portreleri, İskoçya’da Monteviot malikanesinin tavan arasında en az yüz yıldır gözlerden uzak durduktan sonra Londra’daki Sotheby’s müzayede evinde online açık artırmayla satışa çıkarıldı

Devamını Oku
İskoçya’da Bir Malikanenin Tavan Arasında Padişah Portreleri

EYT meselesi ne zaman, nasıl çözülecek?

EYT'de son durum ne? Emeklilik şartları değişiyor mu? Çözüm için yol haritası ne olacak?

Murat Ekşioğlu'dan "Show The World" Adlı Single

Ekşioğlu, “Show The World” isimli şarkısını 09 Ocak Cuma günü Murat Ekşioğlu Production etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yayımlandı..

 

Sözü ve müziği Murat Ekşioğlu'nun kendisine aittir. “Show The World”; eskiden yaşadığı sıkıntıları ve dertleri geride bırakıp kendine yeni bir yol çizen ve o sıkıntılara geri dönmeyecek şekilde hayatına devam eden bir aşkın öyküsünü anlatıyor. “Yalnız ve Özgür” isimli çıkış şarkısının ardından; “Deniz Üstü Köpürür”, “Gelevera Deresi” cover çalışmaları ve "What's My Mind" isimli İngilizce şarkısıyla yoluna devam etti. Kendini geliştirmeye devam eden ve gün geçtikçe daha iyisini yapmak için çabalayan Murat Ekşioğlu, ne kadar zor olsa da mutlu sonun yakın olduğunu anlatan ve o noktaya kadar durmadan yürüyecek bir gencin şarkısı olan “Show The World” ile dikkatleri yeniden üzerine çekeceğe benziyor.

Devamını Oku

Murat Ekşioğlu şimdilerde özellikle İngilizce şarkılarıyla dünyaya açıldı.

 

Murat Ekşioğlu artık tüm dünyada ünlü. Yeni açtığı Instagram hesabında harika içerikler paylaşmaya karar veren Murat Ekşioğlu, verdiği röportajlarda 2022'nin onun yılı olacağını belirtti.

 

Murat Ekşioğlu'nun resmi Instagram hesabının linki: https://www.instagram.com/murateksioglumusic

Devamını Oku
Murat Ekşioğlu şimdilerde özellikle İngilizce şarkılarıyla dünyaya açıldı.

WEB 3.0 dünyayı nasıl değiştirecek?

2021 yılında hayatımıza yepyeni teknolojik terimler girdi. Kripto paralar yatırımlara, daha çok dahil oldu. Metaverse evreni genişledi, hatta toprak satışları başladı. Tüm bunları mümkün kılan ise geleceğin interneti olarak adlandırılan WEB 3.0.

Devamını Oku
WEB 3.0 dünyayı nasıl değiştirecek?

Metaverse nedir? Metaverse'ten nasıl para kazanılır?

Next Akademi Başkanı Levent Erden Teke Tek Bilim'de soruları yanıtladı

Geleceğin dünyasında sanal şehirlerde mi yaşayacağız? Metaverse geleceğin dünyası hakkında ne söylüyor? Sanal arsalar neden ilgi görüyor?

Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu Teke Tek Bilim'de değerlendirdi

Metaverse neden ilgi görüyor? Metaverse "2. yaşam" şansı mı?

Psikiyatrist Dr. Agah Aydın Teke Tek Bilim'de yorumladı

Teke Tek Bilim'de Fatih Altaylı soruyor... Konukları; Next Akademi Başkanı Levent Erden, Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuluğlu ve Psikiyatrist Dr. Agah Aydın yanıtlıyor.

Devamını Oku
Metaverse nedir? Metaverse'ten nasıl para kazanılır?

Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık, trafik kazasında hayatını kaybetti

Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık, trafik kazasında hayatını kaybetti.

AHMET ÇALIK KİMDİR? Futbola Gençlerbirliği altyapısında başlayan Ahmet Çalık, 2017 yılında 2.5 milyon Euro bedelle Galatasaray'a transfer olmuştu. 27 yaşındaki tecrübeli stoper Ekim 2020'de ise bedelsiz olarak Konyaspor'un yolunu tuttu.

Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık, trafik kazasında hayatını kaybetti

Canan Barlas ile Gündem: CHP medyasının algı operasyonları

Canan Barlas ve Cemil Barlas moderatörlüğünde A Haber ekranında yayınlanan 'Canan Barlas ile Gündem' programında konuklar Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek, Sabah Gazetesi Haber Müdürü Nazif Karaman, Stratejist Dr. Eray Güçlüer ile gündeme dair sıcak gelişmeler ele alındı. Konuklar ile "Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da neler oluyor?", "Kazakistan'daki gizli el Soros mu?", "Devlet paralarını para karşılığı hangi ülkelere sattı?" sorularına yanıt arandı.

Devamını Oku

145 Bin Dolarlık Ton Balığı

Tokyo’nun en büyük balık pazarında düzenlenen mezatta satılan balık 211 kilogramlık bir mavi yüzgeçli orkinos. Japonya’nın Aomori vilayeti açık sularında tutulan dev balık 145 bin 484 dolara satıldı

Devamını Oku
145 Bin Dolarlık Ton Balığı