Coronavirus (Covid-19)

  • 194,798,023Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,174,689Ölü Sayısı
  • 13,875,849Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

HaberX TV

Leyla ile Mecnun'dan ilk fragman

Orijinal kadroyla yeniden izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Leyla ile Mecnun dizisinden ilk fragman geldi.

Bir dönem TRT'de yayınlanan ve Acun Ilıcalı'nın Exxen platformunda yeniden izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Leyla ile Mecnun dizisinin yeni sezonundan ilk fragman, dün akşam saatlerinde yayınlandı. Orijinal kadroyla tekrar çekilen dizinin yeni sezonu 8 yıllık zaman atlamasıyla başlayacak.

Burak Aksak'ın senaryosunu yazdığı ve Onur Ünlü'nün yönetmenliğini üstlendiği dizinin ana kadrosunda yer alan Ali Atay, Osman Sonat, Cengiz Bozkurt, Ahmet Mümtaz Taylan ve Serkan Keskin yeni bölümlerde yine izleyici karşısına çıkacak.

Leyla karakterini ise Deniz Işın canlandıracak.

Exxen platformunda seyirciyle buluşacak olan dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

Devamını Oku
Leyla ile Mecnun'dan ilk fragman

Dubai'de dronelar ile yapay yağmur yağdırıldı

Hava sıcaklıklarının 50 dereceye kadar çıktığı Dubai'de dronelar ile yapay yağmur yağdırıldı.

Yılda ortalama sadece 78 milimetre yağış alan ve dünyanın en kurak 10 ülkesi arasında bulunan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentinde Ulusal Meteoroloji Merkezi yapay yağmur üretti. 

Yağmur, dronelar ile bulutlara elektro şok verilerek oluşturuldu. Meteoroloji Merkezi tarafından yayımlanan videoda, teknolojinin uygulandığı bölgenin yoğun yağış aldığı ve karayolundaki araçların önlerini görmekte zorlandığı görüldü. 

Devamını Oku
Dubai'de dronelar ile yapay yağmur yağdırıldı

Günün Manşeti 16 Temmuz 2021 tek parça izle

Günün Manşeti 16 Temmuz 2021 tek parça izle

Günün Manşeti 16 Temmuz 2021 tek parça izle

Analiz Sentez 16 Temmuz 2021 tek parça izle

Analiz Sentez 16 Temmuz 2021 tek parça izle

Analiz Sentez 16 Temmuz 2021 tek parça izle

15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı - TBMM

15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı (TBMM)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli meselelerde siyaset kurumu, gereken uzlaşma kültürünü yaşatmalıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'un 5. yıl dönümüne ilişkin olarak, "O gece çıplak elleriyle tankları durduran, ölüm kusan silahlara meydan okuyan cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz." dedi. Erdoğan, milli meselelerde siyaset kurumunun, gereken uzlaşma kültürünü yaşatması gerektiğini de söyledi.

Meclis'teki 15 Temmuz Anma Töreni'nine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına, "Ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Tüm gazilerimize sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne, ezanına, bayrağına, vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum" sözleriyle başladı.

Milli meselelerde siyaset kurumunun gereken uzlaşma kültürünü yaşatması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Bu salgın tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi varlığımıza yönelik tehditlerin ancak kenetlenmeyle aşabileceğimizi bizlere tekrar hatırlatmıştır" dedi.

"O gece çıplak elleriyle tankları durduran, ölüm kusan silahlara meydan okuyan cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz" diyen Erdoğan, milletvekillerine de teşekkür ederek, "Milletvekillerimiz Gazi Meclis'in şanına yakışır bir şekilde, tepelerine atılan bombalara rağmen halkın emanetini yere düşürmemiştir. O gece tankların çevresinden dolanarak, namluların ucundan yürüyerek Meclis'e gelen ve milletin vekili olmanın sorumluluğunu yerine getiren herkese şükranlarımı sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Vatanımızın bekası, milletimizin birliği için başka hiçbir hedef peşinde koşmadık. Bugün de aynı hassasiyetle, önceliği millet ve memleket olan herkesle Türkiye ortak paydasında buluşmaya gayret ediyoruz.

Devamını Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli meselelerde siyaset kurumu, gereken uzlaşma kültürünü yaşatmalıdır

AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit ile 15 Temmuz Özel Röportajı

Gazeteci Kadir Atalay, Gazeteci Kadir Atalay, AK Ocaklar Genel Başkanı, 15 Temmuz Şehit Erkan YİĞİT ve Gazi Volkan YİĞİT İkizlerin abisi Hakan YİĞİT ile 15 Temmuz gecesi ve sonrasını canlı yayında konuştu

AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit ile 15 Temmuz Özel Röportajı

İspanya'da Caceres Dağı'nı lityum madeninden kurtarma mücadelesi

Doğa mı, para mı? İnsan sağlığı mı, para mı?... Kaz Dağları’ndan, İkizdere’den tanıdığımız derin ve hemen her ülkede karşılaşılan bir mücadele... Tıpkı şimdi Cácereslilerin yaşadığı gibi.

İspanya'nın kuzeyindeki Cáceres ili yakınlarında Avrupa'nın en büyük ikinci lityum yatağı bulundu. Lityum, batarya üretiminde kullanıldığı için her türlü elektronik cihazın üretiminin yanı sıra tüm kıtanın elektrikli otomobile geçişini de kolaylaştırabilir.

Ancak bedeli ağır: lityum çıkarılması planlanan maden, UNESCO Dünya Mirası kabul edilen Cáceres tarihi kent merkezinden sadece 1,5 km uzaklıktaki muhteşem bir doğanın içinde.

Cáceres halkının büyük bir kısmının tercihi, yoğun işsizlik oranlarına ragmen doğadan yana.

Devamını Oku
İspanya'da Caceres Dağı'nı lityum madeninden kurtarma mücadelesi

Lenfödem ve lipödem hakkında merak edilenler

Lipödemde yumuşak bir ödem, lenfödemde ise deri kalınlaşması görüldüğünü belirten Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur, lenfödem ve lipödem hakkında bilgilerini aktardı.

Devamını Oku

Yeni sanal tehdit: Ses klonlama

Ses klonlama yöntemiyle insan sesi birebir kopyalanarak kullanılabiliyor. Bu yöntem, dolandırıcılar tarafından da kullanılmaya başlandı. Ses klonlamaya dair bilinmesi gerekenler, haberde

Devamını Oku
Yeni sanal tehdit: Ses klonlama