Coronavirus (Covid-19)

  • 591,651,332Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,443,035Ölü Sayısı
  • 21,519,261Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

HaberX TV

İş Güvenliği Malzemeleri: Yüksekte Çalışma Ekipmanları ve İş Güvenliği Levhası

Her çalışma alanında ve iş yeri alanında olması gereken eşyalardan biri olan iş güvenliği levhası oldukça önemli bir malzemedir. Bazı alanlarda olması zorunlu olan bu levha da çalışanlar, iş yeri sahipleri ya da misafir kişiler için hazırlanmış olan tehlikeli alanların ifadeleri bulunmaktadır. Buna göre hareket edilmesi gereken bu semboller ve altında yazan sembol ifadelerini bilmek oldukça önemli olup hayat kurtaran bilgiler arasında yer almaktadır.

 

İş Güvenliği Levhası Hayati Öneme Sahiptir!

 

Birçok alanda bulunan bu levhalar hastane, postane, okul, fabrika, iş yerleri, şirketler ve daha birçok alanda bir tane bile olması zorunlu olan malzemelerden olmaktadır. Yön bulma da kullanılan riskli olan ölümcül tehlikeli olan bu yerleri bilmek ve levhadan yaralanmak için uzman kişilerden yardım almak oldukça önemlidir. Herkes tarafından dikkatli bir şekilde incelenmesi gereken bu iş güvenliği levhası her kuralına uyulması hayat kurtarmaktadır.

 

Yüksekte Çalışma Ekipmanları Nelerdir?

 

Yüksekte çalışmak neredeyse her işin kaidesinde olan bir durumdur. Bu yüzden de kişiler neredeyse iş günlerinin çoğunu yüksek olan yerlerde geçirirler. Bu oldukça riskli bir durum olmakla beraber iş yerleri sahipleri ve mevzuat olarak bu işe el atılmış ve kişilerin bu alanda güvenliklerinin sağlanması için yüksekte çalışma ekipmanları hazırlanmıştır.

 

İş kazalarının çoğu yüksekte çalışma ile olmaktadır. Bu nedenle de ölüm oranları bir hayli artan bu durumda alınan önlemlere uymak oldukça önemlidir. Bu yüzden de yüksekte çalışma ekipmanları tarafından hazırlanan alan da kişinin yüksekten düşmesini engelleyen düşme anında koruyan ya da düşmeyi durdurmaya zorlayan aletler ve imal edilen malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede de kişinin hayatı kurtulmuş olacaktır.

 

Yüksekte çalışma ekipmanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını belirtsek de kullanım alanında nasıl yöntemler kullanıldığı herkes tarafından merak edilmektedir. Bu alanda kullanılan en önemli yöntem düşme filesi olup çalışılan alanın altın da bulunmakta olup, iş güvenliği malzemeleri konusunda hayati öneme sahiptir. Bu sayede kişiyi bu mesafede tutarak yere çalışmasını ve zarar görmesini engeller. Bunun yanında diş cephe iskelet sistemi de bu kullanıma örnek verilmektedir. Bunlar dış olaylarda kullanılan yöntemler olup kişinin kendini koruyabilmesi için de gereklidir önlemleri almaktadır. Bu malzemeleri sitemizden araştırarak sahip olabilirsiniz.

 

Devamını Oku
İş Güvenliği Malzemeleri: Yüksekte Çalışma Ekipmanları ve İş Güvenliği Levhası

Chopin, Op.17 No.4

chopin bir buçuk dakika içinde bile insanın ruh halini tamamen terse döndürmeyi herkesten iyi başarıyor

Farecik çok acıkmış - Tantana 8

Farecik çok acıkmış - Tantana 8

https:// tantana.tv/ 

Farecik çok acıkmış - Tantana 8

Bankalardan emekliye 6 bin 500 TL'ye kadar promosyon

Emeklilere yönelik bankalar yeni kampanyalarını peş peşe açıkladı. Üç yıl emekli maaşı alma taahhütü veren emeklilere yönelik promosyon ödemesi yapılıyor. 2022 Temmuz zammının ardından bankalar da promosyon tutarlarını güncelledi. İşte haberin tüm detayları...

Devamını Oku
Bankalardan emekliye 6 bin 500 TL'ye kadar promosyon

Canan Barlas ile Gündem 17 Temmuz 2022

Canan Barlas ile Gündem 17 Temmuz 2022 canlı izleyin

MİT'in PKK'ya yaptığı operasyonların siyasi yansımaları

MİT'in Gara'daki nokta operasyonundan çarpıcı detaylar

15 Temmuz gecesi FETÖ AHaber'i nasıl susturmak istedi?

FETÖ'nün AHaber'i hedef göstermesinin nedenleri

Haber X Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas, TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüuseyin Yayman, Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek , Sabah Gazetesi Haber Müdürü, Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz Canan Barlas ile Gündem’de

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Devamını Oku
Canan Barlas ile Gündem 17 Temmuz 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz darbelere ilk fiili direnişin sembolüdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç şüphesiz bizim için 15 Temmuz'un asıl önemi milletimizin tarihi boyunca maruz kaldığı darbelere karşı gösterdiği bu ilk fiili ve şanlı direnişin sembolü olmasıdır" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir video mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz darbelere ilk fiili direnişin sembolüdür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı MesajıDAHA AZ GÖSTER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Güney Dakota'da yeşil fırtına

ABD’nin Güney Dakota eyaletindeki Sioux Falls’ta fırtınanın etkisi ile gökyüzü yeşile döndü. Bölgede yaşayanlar Yaklaşan fırtınanın gökyüzünü boyadığı olağandışı yeşile şaşırdı. Şiddetli yağmur ve sert rüzgarın da eşlik ettiği fırtına, yer yer dolu yağdı. Rüzgar hızları 80 mil (128 km/s) ulaştı. Ayrıca bir hortum görüldüğüne dair haberler de var. Şiddetli rüzgar evlere zarar verdi, elektrik hatlarını yıktı ve ağaç dallarını kırdı.

Devamını Oku
Güney Dakota'da yeşil fırtına

Kurbanlık Alırken Kurban Olmayın!

Kurbanlık alırken internet dolandırıcıların tuzağına düşmeyin!

Kurbanlık Alırken Kurban Olmayın!

BDDK'nın kredi kararı piyasalara nasıl yansıdı?

Döviz kuru neden bu kadar hareketli? BDDK'nın kredi kararı piyasalara nasıl yansıdı? Piri Reis Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oral Erdoğan değerlendirdi.

Devamını Oku
BDDK'nın kredi kararı piyasalara nasıl yansıdı?