Hakkında
Pembe Portakal Site Admini : https://www.pembeportakal.net/
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir izmir
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

10 Kasım 1938 Mustafa Kemal Atatürk Seni Çok Özlüyoruz Paşam !!!

10 Kasım 1938 Mustafa Kemal Atatürk Seni Çok Özlüyoruz Paşam !!! Bizi Bırakıp Gideli Tam 83 Sene Oldu.. Dile Kolay Onsuz Geçen Seksen Üç Yıl.. Vefatının Yıl Dönümünde M. Kemal Atatürk'ü Rahmetle Anıyoruz.

 

10 Kasım 1938 tarihinde yürekleri burkan bir acı duyuldu.. Atam vefat etmişti.. Esaretten, Mandacılıktan, Sefillikten kurtarıp özgürlükler çağını yaşattığı o halk artık onsuzdu.

 

10 Kasım 1938

 

Bu Gün 10 Kasım.. 10 Kasım Benim En Büyük Yasım !!!

 

O bir fikir adamıydı, O Anadolu sevdalısıydı, O özgürlüklerden yanaydı, O demokrasi , eşitlik, huzur ve en önemlisi özgürlük getirendi !! O ATATÜRK idi..

 

Gözyaşları seller gibi yüreklere akarken çıt çıkmıyordu.. Saatler donmuş zaman akmıyordu. O artık aramızda değildi. Gökyüzü bile burkulmuştu bu sessiz vedaya, olmadı bu son veda yakışmadı bırakıp gitmeyecektin bizi öksüzler gibi.. İçleri burkan bu veda çok koydu bize be paşam !!

 

Ama sen mezarında rahat uyu emanet ettiğin vatan başımızın tacı.. NAMUSUMUZ, ONURUMUZ !!! Bir karış toprağı için ölürüz !!!

 

Ey gönlü güzel ruhu güzel özü sözü bir insan !! Bıraktığın emanet yücelecek, yükselecek, sonsuza kadar sürecek !! Seni rahmetle anıyoruz, Ruhun şad olsun.. AMİN..

 

KAYNAK

Devamını Oku
10 Kasım 1938 Mustafa Kemal Atatürk Seni Çok Özlüyoruz Paşam !!!

Cuma Gününün Önemi ve Cuma Mesajları .. Müslüman alemi için en özel günlerden biri olan ve her hafta camilerde kılınan Cuma namazı öncesinde ve sonrasında yapılacak işlemler vardır. İslamiyet dinine göre en faziletli gün Cuma günüdür. Cuma günü yapılan duaların, kılınan namazların ve okunan Kur'an-ı Kerim'in daha fazla sevabı vardır. Peki, Cuma gününü diğer günlerden ayıran nedir; Cuma günü neden daha mübarektir?

Cuma Günü Neden Önemli?

Cuma günü Müslümanların bayramıdır. Çünkü Adem o gün yaratılmış, o gün cennete yerleştirilmiş ve o günde cennetten çıkartılmıştır.

Demek ki Cuma günü, insanlığın ilk yaratıldığı, cennete yerleştirildiği ve yeryüzü halifesi olduğu bir gün olduğu için insanların bayramı olmuştur.

Çeşitli hadiselere göre Cuma, haftalık ibadet olarak öncelikle Yahudi ve Hristiyanlara taktir edilmiş ancak onlar bu konuda kanaat getirmemişler. Yahudiler için Cumartesi Hristiyanlar için de Pazar günü dini bayram olarak bilinir. Cuma günü ise Müslümanların önemli bir bayramıdır. Özellikle birçok kişi cuma mesajları, resimli cuma mesajları, Cuma namazı saatleri ve cuma namazında yapılacaklar hakkında bilgi edinmek adına araştırma yapıyor.


Bu gün yapılan dualar, kılınan namazlar ve okunan Kuranı- Kerim daha hayırlı. Müminlerin yaptığı iyi niyetli dualar hayırlara ulaşıyor.


Cuma günü ile ilgili ayetler

- Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (cum'a suresi / 9)

- Cuma namazı kılınınca yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan isteyin. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz."(Cum'a sûresi (62), 10 )Cuma günü ile ilgili hadisler

- Allah indinde günlerin seyyidi Cumadır. O, kurban ve Ramazan bayramı gününden de kıymetlidir.) (Buhari)

- Ebu Hüreyre (r.a)’den rivayete göre, Peygamber Efendimiz ( s.a.v) şöyle buyurdu: Cuma günü melekler mescidin kapılarına oturur, insanları geliş sırasına göre yazarlar. İnsanlar o gelişlerine göre; deve bağışlamış, sığır bağışlamış, koyun bağışlamış, tavuk bağışlamış, serçe bağışlamış ve yumurta bağışlamış kimselerin sevabı gibi sevap kazanırlar. (Buhari, Cuma: 31; Müslim, Cuma: 7)


Peki, en güzel ve özel Cuma mesajları nasıl olmalıdır? 2020 resimli Cuma mesajları! Resimli, sureli ve hadisli cuma mesajları ve sözleri sizler için bu sitede yayınlanmaktadır.

sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.. Cumanın nuru üzerinize olsun. Amin..

Devamını Oku
hakan bayraktar

Pembe Portakal'dan sevgi dolu sımsıcak bir merhaba.. Yılların verdiği tecrübe ile siz değerli kullanıcılarımıza en iyi hizmeti vermekten dolayı oldukça mutluyuz. Kurulduğumuz günden itibaren sürekli olarak sizler için daha fazlasını yapmak amacıyla büyük çaba sarf ediyoruz. Pembe Portakal sitesi olarak en yararlı bilgilerden haberlere, bebek bakımından gezilere, sağlıktan yemek tariflerine kadar daha birçok kategoride karşınıza çıkıyoruz.


Sitemizde tam tamına 10 adet kategori bulunmaktadır. Bu kategorileri sizler için özenle seçtik. Yararlı olması açısından bu kategorileri düzenli olarak güncelliyoruz. Sitemizi ziyaret ederek en faydalı bilgilere kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Her geçen gün sizlere daha iyi içerikleri sunmak amacıyla daha iyiye gitmeye kararlıyız.


Sitemizde yer alan ve sizlerin ilgi alanına giren birçok kategoride en özel bilgilere ulaşmak oldukça kolaydır. İnternete mi ihtiyacınız var? Bugün ne yemek yapacağınızı mı bulamadınız? Haberlerde nelerin olduğunu mu merak ediyorsunuz? Bebek bakımı hakkında bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Sağlıklı bir vücuda nasıl sahip olunduğu konusunda bilginiz yetersiz mi? İşte tüm bu konular hakkında sitemizde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Uzman yazar kadromuzla sizlere yüksek kategori seçeneğimiz ile tüm imkanlarımız seferber ediyoruz.


İlerleyen zamanlarda sitemizde kategori sayısında bir artışa gitmeyi düşünüyoruz. Böylece cevabını bulmakta sıkıntı çektiğiniz soruların hepsine sitemizden yanıt bulma şansı elde edebileceksiniz. Bulunduğumuz sektörde yılların vermiş olduğu tecrübeyle var olan bir site olarak karşınıza çıkmak bizim için oldukça önemli bir konudur. Amacınızın yalnızca sizlere en kaliteli hizmeti vermek olduğunu ve daima sitemizi güncel tutarak sizlere yararlı bilgiler sunmak olduğunu bilmenizi isteriz.


Diğer taraftan ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili en güncel gelişmelere, aşı çalışmalarına, koronavirüse karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiği gibi önemli konulara da sitemizde bir kategori açtık. Buradan en güncel bilgilere kolay bir şekilde ulaşım yapabilirsiniz. Bizi takipte kalmaya devam edin. Pembe Portakal Güncel Kadın Bloğu :

..

Devamını Oku
hakan bayraktar