Hakkımızda
Hava durumu ile ilgili kritik uyarılar, #havadurumu tahminleri bu sayfada #meteroroloji, #mgm, #kar, #yağmur, #sel, #fırtına, #dolu, #sıcaklık, istanbul, #ankara, #izmir, #adana, #antalya, #diyarbakır, #muğla, #trabzon, #hatay, #mardin, #ege, #marmara, #karadeniz, #akdeniz, #vangölü, #uludağ, #erciyes, #kartalkaya
  • Gündem
Üyeler
Henüz üye yok!

20 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz Toroslar kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Konya, Düzce, Zonguldak ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Kuzey Ege kıyıları ile Düzce, Zonguldak ve Bartın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu akşam (19.09.2020) saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, küçük çaplı dolu, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara’nın güneyi, Kuzey Ege kıyıları ile Düzce, Zonguldak ve Bartın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Az bulutlu, doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri ile zamanla bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA 17°C27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 19°C23°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 13°C23°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 20°C24°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra İç Ege'nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 12°C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 20°C28°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 18°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

UŞAK 13°C27°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Göller Yöresi ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 24°C33°C

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu

ANTALYA 24°C29°C

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 22°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 16°C28°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Eskişehir ve Konya çevreleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 15°C27°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 13°C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatleri ile yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 18°C27°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

YOZGAT 10°C25°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Düzce ve Zonguldak çevreleri ile yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU 10°C23°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE 17°C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 10°C26°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 18°C23°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 15°C27°C

Parçalı bulutlu

RİZE 20°C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 19°C22°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatleri ile yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 20°C24°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 6°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 6°C25°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 14°C30°C

Az bulutlu ve açık

VAN 9°C24°C

Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 18°C35°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 20°C33°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 22°C34°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 22°C36°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Ege’de fırtına; Batı Karadeniz ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu sabah saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısı 3,0 m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 k m/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyi 6 ila 8 (50-70 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı 6 ila 8 (50-70 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Orta Ege’de 3,5 ila 4,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
20 Eylül 2020 Hava Durumu

19 Eylül 2020 Hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin, Sinop, Ardahan, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batısı ile Hatay ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51 ila 75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren Marmara, Orta ve Kuzey Ege kıyıları ile yarın (Cumartesi) Doğu Karadeniz'in doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli (40 ila 70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu gece saatlerinden itibaren Marmara, Orta ve Kuzey Ege ile yarın (Cumartesi) Doğu Karadeniz'in doğusunda yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu gece saatlerinden itibaren Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51 ila 75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan tehlikesi, yıldırım, küçük çaplı dolu hadisesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren Marmara, Orta ve Kuzey Ege kıyıları ile yarın (Cumartesi) Doğu Karadeniz'in doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli (40 ila 70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA 18°C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 20°C, 25°C
Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 17°C, 25°C
Parçalı bulutlu

KOCAELİ 22°C, 26°C
Parçalı bulutlu

EGE
Az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren Orta ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

İZMİR 22°C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA 13°C, 25°C
Az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı bulutlu

MANİSA 21°C, 33°C
Az bulutlu, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı bulutlu

MUĞLA 17°C, 32°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Kahramanmaraş'ın batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 25°C, 34°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 25°C, 32°C
Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) ) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu

BURDUR 15°C, 30°C
Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu

HATAY 24°C, 31°C
Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 15°C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI 12°C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 16°C, 26°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA 19°C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı bulutlu, Sinop ve Kastamonu kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 13°C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE 19°C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 12°C, 26°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 20°C, 23°C
Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Artvin ile yarın (Cumartesi) Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51 ila 75 kg/m2) olması bekleniyor

AMASYA 15°C, 27°C
Parçalı bulutlu

RİZE 21°C, 26°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 20°C, 25°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 23°C, 26°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 9°C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

KARS 7°C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 16°C, 31°C
Az bulutlu ve açık

VAN 11°C, 24°C
Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 36°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 21°C, 34°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT 22°C, 35°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 23°C, 38°C
Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege’de fırtına; Doğu Karadeniz ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 6 (50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusu batıdan 4 ila 6 (30-50km/sa), doğusu 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, doğusu 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 k m/sa) ve yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Orta Ege’nin açıkları yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), kuzeyi 6 ila 8 (50-70 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), kuzeyi 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 3,5 ila 4,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıkları 6 (50 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıkları 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları 2,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
19 Eylül 2020 Hava durumu

18 Eylül 2020 Hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 21°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 21°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

KIRKLARELİ 16°C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ 23°C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DENİZLİ 20°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

İZMİR 23°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

 

MUĞLA 22°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 23°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA 26°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

BURDUR 17°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY 24°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 19°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

ÇANKIRI 13°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

ESKİŞEHİR 16°C, 30°C

Az bulutlu ve açık

 

KONYA 18°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 14°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 20°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU 12°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 21°C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 16°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

 

RİZE 21°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

SAMSUN 20°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TRABZON 22°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 11°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

 

KARS 9°C, 28°C

Az bulutlu ve açık

 

MALATYA 15°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

VAN 10°C, 26°C

Az bulutlu ve açık

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 15°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 20°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 22°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 23°C, 39°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, doğusu yarın öğle saatlerine kadar kuzeydoğudan 2 ila 2 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, gece saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Orta Ege’nin açıkları yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzeyi doğu ve kuzeydoğu, güneyi batı ve kuzeybatı, gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Güney Ege’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde batısında 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, yarın sabah saatlerinde kıyı kesimleri kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece saatlerinden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
18 Eylül 2020 Hava durumu

17 Eylül 2020 Hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, genellikle az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri ve Doğu Akdeniz'in yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 19°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 22°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KOCAELİ 22°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

 

DENİZLİ 22°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İZMİR 22°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KÜTAHYA 16°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUĞLA 21°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 23°C, 34°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

 

ANTALYA 25°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

BURDUR 18°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY 22°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 16°C, 32°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

 

ÇANKIRI 11°C, 33°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

 

ESKİŞEHİR 15°C, 33°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

 

KONYA 18°C, 32°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 16°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 19°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU 9°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 18°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.

 

AMASYA 13°C, 32°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 21°C, 26°C

Parçalı bulutlu

 

SAMSUN 19°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 21°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 11°C, 30°C

Az bulutlu ve açık

 

KARS 9°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

 

MALATYA 17°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

VAN 11°C, 26°C

Az bulutlu ve açık

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 17°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 18°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 24°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 25°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30km/sa), Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Batı Akdeniz’in batısında kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
17 Eylül 2020 Hava durumu

16 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı, Gümüşhane'nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 18°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 22°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ 18°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KOCAELİ 23°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

DENİZLİ 22°C, 36°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İZMİR 24°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA 14°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUĞLA 21°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 24°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

ANTALYA 27°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

BURDUR 17°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

 

HATAY 22°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 16°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANKIRI 12°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

ESKİŞEHİR 16°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA 17°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 14°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 18°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU 10°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 17°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı, Gümüşhane'nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

 

AMASYA 15°C, 30°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 22°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

SAMSUN 20°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 23°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 9°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS 6°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 15°C, 34°C

Az bulutlu

 

VAN 11°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 18°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 21°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 23°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 24°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Kuzey Ege ile bugün (Salı) akşam saatlerinde Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Rize ile Artvin’in kıyı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) doğusunda 5 ila 7 (40-60 km/saat); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde kadar güneybatıdan, batısı kuzeydoğudan 3-5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa) bugün (Salı) akşam saatlerinde yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), kuzeyi 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Kuzey Ege’de 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinden itibaren doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), bugün (Salı) akşam saatlerinde batısı 6 (50 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, bugün (Salı) akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
16 Eylül 2020 Hava Durumu

15 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

 

BURSA 17°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

İSTANBUL 23°C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KIRKLARELİ 19°C, 30°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ 23°C, 30°C

Parçalı bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin öğleden sonra parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

DENİZLİ 21°C, 36°C

Parçalı bulutlu

 

İZMİR 24°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA 16°C, 30°C

Parçalı bulutlu

 

MUĞLA 20°C, 35°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 23°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

ANTALYA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

BURDUR 17°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

 

HATAY 21°C, 32°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 17°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANKIRI 14°C, 33°C

Parçalı bulutlu

 

ESKİŞEHİR 17°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA 18°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 13°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 19°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU 11°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 19°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

 

AMASYA 17°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 22°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı

 

SAMSUN 21°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 23°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 12°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS 8°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 15°C, 33°C

Az bulutlu

 

VAN 12°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 17°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 19°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 25°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 22°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu hafif sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3-5 (20-40 km/sa), doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Kuzey Ege’de 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 yer yer 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
15 Eylül 2020 Hava Durumu

13 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Tekirdağ, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, Çanakkale'nin doğusu, Uşak, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Çankırı'nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle bu akşam saatlerinde İç Anadolu genelinde toz fırtınasının görüleceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, İç Anadolu ile doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege ile bu akşam saatlerinde İç Anadolu'da yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam ilk saatlerde Bolu, Karabük, Çankırı'nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, çamur şeklinde yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

İÇ ANADOLU'DA TOZ FIRTINASI UYARISI: Kuvvetli rüzgar nedeniyle bu akşam saatlerinde İç Anadolu genelinde toz fırtınasının görüleceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde azalama, görüş mesafesinde düşüş ve çamur şeklinde yağış vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla geneli çok bulutlu, yarın (Pazar) bölgenin doğusu ile Tekirdağ, Kırklareli kıyıları ve Çanakkale'nin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

BURSA 20°C, 29°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 23°C, 27°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KIRKLARELİ 20°C, 29°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KOCAELİ 23°C, 28°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kütahya ile bu akşam saatlerinde Uşak çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

İZMİR 23°C, 31°C

Az bulutlu

 

KÜTAHYA 15°C, 26°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

MANİSA 23°C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MUĞLA 17°C, 32°C

Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 23°C, 35°C

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile Toroslar mevkii yer yer parçalı bulutlu

 

ANTALYA 25°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu

 

BURDUR 15°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

HATAY 22°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Çankırı ve Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde Çankırı'nın batısı ile Ankara çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle bölge genelinde yer yer toz fırtınasının görülmesi bekleniyor.

 

ANKARA 19°C, 31°C

Parçalı bulutlu, bu akşam il geneli, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

ÇANKIRI 17°C, 32°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ilk saatlerde batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ESKİŞEHİR 17°C, 26°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KONYA 17°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

BOLU 15°C, 25°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

DÜZCE 21°C, 28°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KASTAMONU 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ZONGULDAK 22°C, 26°C

Parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 19°C, 34°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 21°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

SAMSUN 22°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 23°C, 28°C

Parçalı bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 12°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS 9°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 18°C, 36°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN 12°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 19°C, 39°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 21°C, 36°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT 24°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA 27°C, 41°C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Orta Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) batısı ile akşam saatlerinden sonra doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı kuzeybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Pazar geneli yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, güneyi yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Orta Ege’de 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Orta Ege’de 3,0 m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinden itibaren 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, sabah saatlerinden itibaren 2,0 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, akşam 0,75 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
13 Eylül 2020 Hava Durumu

12 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas ve Erzincan çevreleri ile yarın (Cumartesi) öğleden sonra Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii), Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray, Kırşehir, Bilecik, Kütahya, Bolu, Karabük çevreleri ile Muğla'nın doğu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun güney ve batısında güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, İç Anadolu ile doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege ile İç Anadolu'nun güney ve batısında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

BURSA 19°C, 32°C

Parçalı bulutlu

 

İSTANBUL 22°C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KIRKLARELİ 18°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ 22°C, 31°C

Parçalı bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevreleri ile Muğla'nın doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

İZMİR 24°C, 31°C

Az bulutlu ve açık

 

KÜTAHYA 14°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

MANİSA 23°C, 35°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı bulutlu

 

MUĞLA 20°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimlerinin (Toroslar Mevkii) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 23°C, 39°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimleri (Toroslar Mevkii) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ANTALYA 26°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

BURDUR 17°C, 30°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı bulutlu

 

HATAY 23°C, 33°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray ve Kırşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin güney ve batı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

ANKARA 20°C, 34°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ÇANKIRI 15°C, 35°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ESKİŞEHİR 15°C, 32°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

KONYA 19°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu ve Karabük çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 12°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

DÜZCE 18°C, 32°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Cumartesi) zamanla parçalı bulutlu

 

KASTAMONU 12°C, 34°C

Parçalı bulutlu

 

ZONGULDAK 18°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA 17°C, 35°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 22°C, 29°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

SAMSUN 20°C, 27°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 23°C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzincan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM 13°C, 29°C

Parçalı bulutlu

 

KARS 10°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 18°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN 12°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 21°C, 39°C

Az bulutlu

 

GAZİANTEP 23°C, 38°C

Az bulutlu

 

SİİRT 24°C, 38°C

Az bulutlu

 

ŞANLIURFA 28°C, 42°C

Az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatı, batısı ile yarın öğle saatlerinde geneli doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde doğusu yer yer sisli, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, güneyi yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde yer yer 7 (60 km/sa); Güney Ege’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu ve yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğu, batısı ilk saatlerde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı ilk saatlerde 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, batısı doğu ve güneydoğu, ilk saatlerde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zaman zaman 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, zamanla kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
12 Eylül 2020 Hava Durumu

11 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; genellikle az bulutlu ve açık, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, ülkenin doğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA 18°C33°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 21°C28°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 17°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 21°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İZMİR 24°C34°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA 14°C30°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA 23°C38°C

Az bulutlu ve açık

MUĞLA 22°C35°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğusunun iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 22°C40°C

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu

ANTALYA 25°C36°C

Az bulutlu ve açık

BURDUR 17°C34°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 24°C35°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 16°C32°C

Az bulutlu ve açık

ÇANKIRI 13°C33°C

Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR 14°C32°C

Az bulutlu ve açık

KONYA 17°C32°C

Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 13°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE 18°C32°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 11°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 19°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 17°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE 21°C29°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

SAMSUN 22°C27°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 22°C27°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 13°C28°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 10°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 20°C34°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN 11°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 19°C38°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 22°C38°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 26°C38°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 27°C40°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa km/sa), ilk saatlerde doğusunda 5 ila 7 (40-60km/sa), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/sa) gece saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatı, sabah saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
11 Eylül 2020 Hava Durumu

10 Eylül 2020 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, İstanbul'un Avrupa yakası kıyıları, Kırklareli kıyıları ile Van'ın kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel su baskını, heyelan ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Az bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, İstanbul'un Avrupa yakası kıyıları ile Kırklareli kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA 17°C32°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 20°C29°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde Avrupa yakası kıyıları yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 17°C30°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kıyıları yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 21°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İZMİR 22°C35°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA 13°C29°C

Az bulutlu

MANİSA 22°C37°C

Az bulutlu ve açık

MUĞLA 21°C36°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 24°C42°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 27°C37°C

Az bulutlu ve açık

BURDUR 17°C32°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 24°C37°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 16°C29°C

Az bulutlu ve açık

ÇANKIRI 12°C30°C

Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 16°C31°C

Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu

KONYA 17°C28°C

Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 13°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE 15°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 11°C30°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 18°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 17°C30°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE 20°C27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 21°C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 21°C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, Van'ın kuzey ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 8°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 8°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 17°C32°C

Az bulutlu ve açık

VAN 11°C25°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kuzey ve doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 18°C37°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 21°C36°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 22°C37°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 25°C40°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde Marmara ile Ege denizinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde doğusu yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yer yer 6 (50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) batısı yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Trakya'nın Karadeniz'e bakan kıyı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar yer yer 7 (60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde kuzeyi ile periyod boyunca açıkları yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu açık; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Antalya Körfezi’nin batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) gece saatlerinde 6 (50 km/sa) yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
10 Eylül 2020 Hava Durumu