Hakkımızda
Hava durumu ile ilgili kritik uyarılar, #havadurumu tahminleri bu sayfada #meteroroloji, #mgm, #kar, #yağmur, #sel, #fırtına, #dolu, #sıcaklık, istanbul, #ankara, #izmir, #adana, #antalya, #diyarbakır, #muğla, #trabzon, #hatay, #mardin, #ege, #marmara, #karadeniz, #akdeniz, #vangölü, #uludağ, #erciyes, #kartalkaya
  • Gündem
Üyeler
Henüz üye yok!

Bugün hava nasıl? 28 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas hariç), Batı Karadeniz (Sinop hariç)ile Adana, Mersin ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, sabah ilk saatlerde Ankara, Eskişehir ve Bolu'nun yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Balıkesir'in batı ilçeleri ile Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile Muğla'nın kıyı kesimlerinde, yarın Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Balıkesir'in batı ilçeleri ile Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile Muğla'nın kıyı kesimlerinde, yarın Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde Balıkesir'in batı ilçeleri ile Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

EDİRNE 5°C, 13°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

İSTANBUL 7°C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

KIRKLARELİ 7°C, 11°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

KOCAELİ 8°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 1°C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

 

DENİZLİ 6°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

 

İZMİR 10°C, 16°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

MANİSA 6°C, 14°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile yarın Adana ve Mersin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

ADANA 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

 

ANTALYA 10°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

HATAY 6°C, 12°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

 

ISPARTA 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevreleri ile yarın Sivas dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu, kuzey kesimlerinin yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu

 

ESKİŞEHİR 0°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

 

KONYA 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

 

SİVAS -6°C, 4°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın Sinop dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

 

DÜZCE 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

 

KASTAMONU -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

 

ZONGULDAK 8°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA 0°C, 13°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli

 

SAMSUN 9°C, 16°C

Parçalı bulutlu

 

TOKAT 2°C, 10°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli

 

TRABZON 7°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ELAZIĞ -2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ERZURUM -11°C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA -2°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN -13°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, yarın zamanla batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -4°C, 10°C

Az bulutlu

 

GAZİANTEP 1°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT -1°C, 7°C

Az bulutlu

 

ŞANLIURFA 5°C, 11°C

Az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneydoğu, zamanla güneybatı, yarın sabah saatlerinden itibaren batısında kuzeybatıdan, Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, yarın öğle saatlerinde batısında kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatı, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, yarın sabah saatlerinden itibaren güneyinde kuzeybatı, kuzeyinde kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde güneyinde yer yer 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatı, yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde ilk saatlerde yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde batısında güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 1,5m, zamanla 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve yer yer puslu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, pus anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 28 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 26 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE 0°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 

İSTANBUL 7°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ 2°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 

KOCAELİ 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -5°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLİ 1°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İZMİR 4°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 

MANİSA 2°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin zamanla yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ADANA 3°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA 8°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 

HATAY 3°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ISPARTA -4°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikle sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -3°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKİŞEHİR -6°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA -3°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİVAS -10°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU -6°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 0°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU -7°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 5°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

AMASYA -3°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SAMSUN 6°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TOKAT -3°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TRABZON 4°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ERZURUM -17°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ELAZIĞ -4°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA -3°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN -15°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -4°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZİANTEP 1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT -3°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı gece ve sabah sisli, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunda yer yer 6 (50 km/sa); Doğu Karadeniz doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (10-30 km/sa), sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Orta Karadeniz’de 2,5 m, Görüş; İyi, sis anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve sabah sisli, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 2,0 m, güneyi 1,5 m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 1,5 m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 1 ila 3 (5-20 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 26 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 25 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinde Rize, Gümüşhane ve Artvin çevreleri ile Giresun ve Trabzon'un doğu ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının yurt genelinde 3 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz'in doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Ülkemizin güney kesimlerinde beklenen kuvvetli kuzey yönlü rüzgarın, bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz'in doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, yerde kar örtüsünün olduğu yüksek kesimlerde kar savrulmasından dolayı görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Ülkemizin güney kesimlerinde beklenen kuvvetli kuzey yönlü rüzgarın, bu akşam saatlerinde Batı Akdeniz'in doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, yerde kar örtüsünün olduğu yüksek kesimlerde kar savrulmasından dolayı görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir.

 

EDİRNE -4°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 4°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ -2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KOCAELİ 2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -7°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde sisli ve puslu

 

DENİZLİ 0°C, 14°C

Az bulutlu

 

İZMİR 3°C, 14°C

Az bulutlu

 

MANİSA 0°C, 13°C

Az bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzeyli yönlerden Batı Akdeniz'in doğusu ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA 4°C, 16°C

Az bulutlu

 

HATAY -1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ISPARTA -6°C, 11°C

Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde puslu ve sisli

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -5°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

ESKİŞEHİR -7°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

KONYA -6°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

SİVAS -11°C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BOLU -7°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

DÜZCE -3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU -7°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

ZONGULDAK 1°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Rize, Gümüşhane ve Artvin çevreleri ile Giresun ve Trabzon'un doğu ilçelerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AMASYA -4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TOKAT -6°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar doğu ilçeleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu bu akşam saatlerinde güneydoğu kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzeyli yönlerden Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ERZURUM -18°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS -20°C, -4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA -8°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN -14°C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu bu akşam saatlerinde çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu bu akşam saatlerinde doğusunun çok bulutlu geçeceği tahmin geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde kuzeyli yönlerden Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -3°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu bu akşam saatlerinde çok bulutlu

 

GAZİANTEP -2°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT -5°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu bu akşam saatlerinde çok bulutlu

 

ŞANLIURFA -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’de ilk saatlerde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı, doğusu çok bulutlu, ilk saatlerde doğusu yağmurlu, batısı gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, yarın öğle saatlerinde doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta, siste zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgâr: Güney ve güneybatı, ilk saatlerde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, akşam ve gece saatlerinde güneyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı, kuzeyi ilk saatlerde kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde yer yer 2,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatı, zamanla batısında kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneyinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla geneli 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, batısında akşam ve gece saatlerinde kuzeybatı, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu ilk saatlerde 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla geneli 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, doğusunda 1,5 ila 2,5m, zamanla genelinde 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde doğusunda kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 25 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 24 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hatay çevrelerinde sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olmak üzere beklenen yağışların; Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimleri, Rize, Artvin, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının yurt genelinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevreleri ve Muğla’nın iç kesimlerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimleri, Rize, Artvin, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Bu akşam saatlerinden sonra ülkemizin güney kesimlerinde beklenen kuvvetli kuzey yönlü rüzgarın, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur ile Mersin’in batı ilçeleri), Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevreleri ve Muğla’nın iç kesimlerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, yerde kar örtüsünün olduğu yüksek kesimlerde kar savrulmasından dolayı görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE -4°C, 8°C

Parçalı bulutlu

 

İSTANBUL 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KIRKLARELİ -4°C, 7°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ 3°C, 7°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

EGE

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -6°C, 1°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

DENİZLİ -2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İZMİR 1°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MANİSA -3°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur ile Mersin’in batı ilçeleri) ile Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ve Muğla’nın iç kesimlerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 3°C, 12°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA 9°C, 16°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

 

HATAY 2°C, 10°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

ISPARTA -7°C, 5°C

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimleri ile Eskişehir çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ESKİŞEHİR -3°C, 2°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

KONYA -3°C, 3°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

SİVAS -5°C, -2°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olmak üzere beklenen yağışların; Bolu ve Karabük çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

BOLU -3°C, 1°C

Çok bulutlu, kar yağışlı, gece saatlerine kadar yoğun kar yağışlı

 

DÜZCE 0°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

 

KASTAMONU -4°C, 1°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri gece saatlerine kadar yoğun kar yağışlı

 

ZONGULDAK 2°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olmak üzere beklenen yağışların; gece saatlerinden itibaren Rize ve Artvin çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AMASYA -2°C, 3°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

 

SAMSUN 3°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

 

TOKAT -2°C, 1°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

 

TRABZON 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu kuzey ve doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden Malatya, Elazığ, Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ERZURUM -16°C, -8°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

KARS -17°C, -7°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

MALATYA -6°C, 3°C

Çok bulutlu

 

VAN -6°C, -1°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -1°C, 7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

 

GAZİANTEP 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SİİRT 2°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

 

ŞANLIURFA 3°C, 9°C

Çok bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Doğu Akdeniz’de fırtına, Batı Karadeniz ile Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu kuvvetli olmak üzere orta ve doğu kesimleri yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, yarın öğleden sonra batısı güneybatıdan 5 ila 7 (30-50 km/sa), yarın 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30- 50km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı 3,0m, yarın öğleden sonra geneli 2,0m Görüş; İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağışta zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu gece saatlerinde çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece saatlerine kadar 2,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyi yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar orta ve doğusun açıkları sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın sabah saatlerinden kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğleden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 4,0 ila 5,0m, akşam saatlerinden doğusu 2,5m, Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın öğlen batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, akşam saatlerinde yer yer 1,0 m, Görüş: Zayıf.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 24 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 23 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kütahya ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Batı Karadeniz’de yer yer yoğun olması beklenen yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile İstanbul, Hatay çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz' de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Batı Karadeniz Bölgesi'nin kıyılarında kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksama, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu yarın (Perşembe) zamanla çok bulutlu ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

 

EDİRNE -5°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu yarın (Perşembe) zamanla çok bulutlu öğle saatlerinde Anadolu Yakası yağmurlu

 

KIRKLARELİ -3°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KOCAELİ 2°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu yarın (Perşembe) zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu iç kesimlerinin zamanla çok bulutlu Kütahya çevrelerinin öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -6°C, 3°C

Parçalı bulutlu yarın (Perşembe) zamanla çok bulutlu

 

DENİZLİ 0°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İZMİR 4°C, 13°C

Az bulutlu

 

MANİSA 1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu Hatay çevrelerinin öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 3°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA 8°C, 18°C

Az bulutlu

 

HATAY 1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

ISPARTA -4°C, 7°C

Az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

ANKARA -4°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

ÇANKIRI -4°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

ESKİŞEHİR -4°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

KONYA -3°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu bölge genelinin yer yer kuvvetli olmak üzere yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

 

BOLU -3°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

DÜZCE 1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

KASTAMONU -2°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

ZONGULDAK 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

SAMSUN 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

TOKAT -4°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

TRABZON 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu kuzeyinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -17°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

KARS -19°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

 

MALATYA -2°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN -11°C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -3°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZİANTEP -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT -2°C, 6°C

Az bulutlu

 

ŞANLIURFA 1°C, 11°C

Az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz’de fırtına; Batı Karadeniz’in doğusu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Ege ile öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 2,0 ila 3,0 m, doğusu yer yer 3,5 m, Görüş; İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğusu yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yer yer 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), kuzeyi 7 (60 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerinde güneyi 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerinde kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz’in doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerinde batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinde 7 (60 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde geneli kuzeybatıdan, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinde 6 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren güneybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 23 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 22 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Kocaeli, Sakarya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın zamanla Marmara ile Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

EDİRNE -5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 1°C, 8°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

KIRKLARELİ -4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KOCAELİ 3°C, 8°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -5°C, 3°C

Parçalı bulutlu

 

DENİZLİ -1°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

İZMİR 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MANİSA 2°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 6°C, 15°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 8°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

 

HATAY 0°C, 13°C

Parçalı bulutlu

 

ISPARTA -5°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

ANKARA -5°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ESKİŞEHİR -3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KONYA -3°C, 3°C

Parçalı bulutlu

 

SİVAS -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

BOLU -2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

DÜZCE 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

KASTAMONU -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

ZONGULDAK 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

 

AMASYA 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

TOKAT -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

TRABZON 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Malatya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZİNCAN -5°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ERZURUM -14°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MALATYA -4°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN -11°C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -2°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZİANTEP 0°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT -1°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 3°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Batı ve Orta Akdeniz’de fırtına, Güney Ege ile Batı ve orta Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz ile ilk saatlerde Batı Karadeniz yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde batısı yer yer sisli, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatı, zamanla güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), doğusu yarın 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın öğle saatlerinde yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz’de 2,5m ila 3,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta, sis anında zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu hafif yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, sis anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde güneyi 4 ila 6 (30-50km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege’de 1,5 ila 2.5m, akşam ve gece saatlerinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısı 6 ila 8 (60-75 km/sa), yarın öğle saatlerinde geneli 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 3,0 ila 4,0m, yarın zamanla 1,5 ila 2,0m, Görüş: İyi, fırtınada orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 22 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 21 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz ile Afyonkarahisar, Kütahya, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Erzincan, Ardahan, Muş, Van, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz’in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

 

EDİRNE -3°C, 7°C

Çok bulutlu

 

İSTANBUL 2°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

 

KIRKLARELİ -1°C, 5°C

Çok bulutlu

 

KOCAELİ 3°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -5°C, 0°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar hafif kar yağışlı

 

DENİZLİ 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İZMİR 4°C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

MANİSA 2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 3°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANTALYA 7°C, 17°C

Parçalı bulutlu

 

HATAY 3°C, 12°C

Çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı

 

ISPARTA -4°C, 4°C

Çok bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA -3°C, 3°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar hafif kar yağışlı

 

ESKİŞEHİR -2°C, 0°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar hafif kar yağışlı

 

KONYA -2°C, 1°C

Çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerine kadar hafif kar yağışlı

 

SİVAS -4°C, 1°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

 

BOLU -3°C, 1°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

 

DÜZCE 2°C, 5°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

KASTAMONU -2°C, 2°C

Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ZONGULDAK 3°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

 

AMASYA -1°C, 2°C

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

 

SAMSUN 5°C, 7°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

TOKAT -1°C, 2°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

 

TRABZON 7°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Erzincan, Ardahan, Muş, Van, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZİNCAN -2°C, 1°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinde hafif kar yağışlı

 

ERZURUM -8°C, -5°C

Çok bulutlu

 

MALATYA -1°C, 7°C

Çok bulutlu

 

VAN -8°C, 0°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde yağmur ve sağanak, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar yağışı olması bekleniyor. Rüzgarın; Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR 2°C, 10°C

Çok bulutlu

 

GAZİANTEP 1°C, 8°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

SİİRT 0°C, 8°C

Çok bulutlu

 

ŞANLIURFA 5°C, 10°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Batı ve Orta Akdeniz’de fırtına, Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 2,0m yer yer 2,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege’nin güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz’in doğusu ile İskenderun Körfezi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, orta ve batısı 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 21 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 20 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Karadeniz’in kıyı kesimleri ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeyli yönlerden Marmara’nın batısında kuvvetli (40-60 km/sa), Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden Marmara’nın batısında kuvvetli (40-60 km/sa), Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Rüzgarın kuzeyli yönlerden Marmara’nın batısında kuvvetli (40-60 km/sa), Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Kırklareli çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, güneydoğusu ile Kırklareli çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C4°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C7°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KIRKLARELİ °C4°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu

KOCAELİ °C6°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

DENİZLİ °C6°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C10°C

Parçalı bulutlu

MANİSA °C8°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı

ANTALYA °C15°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C10°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı

ISPARTA °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

ÇANKIRI °C3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı

KONYA °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

DÜZCE °C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

KASTAMONU °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN °C8°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

TOKAT °C3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

TRABZON °C9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısının aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM °C-1°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C-4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

VAN °C2°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP °C8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİİRT °C5°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA °C10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Marmara, Ege ile Batı ve Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde doğusu ile zamanla geneli kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 2,0 m yer yer 2,5 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) yer yer 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz’in doğusu ile İskenderun Körfezi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Antalya Körfezi kuzeybatıdan, öğle saatlerinde kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5 m, Antalya Körfezi yer yer 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 20 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 19 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Kayseri, Erzurum, Bingöl, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimler ile Marmara'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 5°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) hafif yağmurlu

 

KIRKLARELİ 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) hafif yağmurlu

 

KOCAELİ 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) hafif yağmurlu

 

EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -7°C, -1°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

DENİZLİ -1°C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

İZMİR 4°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

MANİSA 3°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) Doğu Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

 

ADANA 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) hafif sağanak yağışlı

 

ANTALYA 7°C, 16°C

Parçalı bulutlu

 

HATAY 6°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sağanak yağışlı

 

ISPARTA -4°C, 4°C

Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA -5°C, 2°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

ÇANKIRI -6°C, 3°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

ESKİŞEHİR -6°C, 0°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

KONYA -2°C, 2°C

Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Düzce çevrelerinin yağmurlu, Kastamonu çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

BOLU -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

DÜZCE 2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) yağmurlu

 

KASTAMONU -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri hafif yağmurlu, iç kesimleri hafif kar yağışlı

 

ZONGULDAK 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu, Amasya ve Tokat çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

AMASYA -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu

 

SAMSUN 3°C, 9°C

Çok bulutlu ve hafif yağmurlu

 

TOKAT -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu

 

TRABZON 6°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile Erzurum ve Bingöl çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -13°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

 

KARS -20°C, -9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

MALATYA -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

VAN -6°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin yer yer kar yağışlı olması bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GAZİANTEP 1°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

SİİRT 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı

 

ŞANLIURFA 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla geneli 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege’nin güneyi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 6 (50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı, akşam ve gece saatlerinde kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Batı Akdeniz’in batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, Batı Akdeniz’in doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 19 Ocak 2020 hava durumu

Bugün hava nasıl? 18 Ocak 2020 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu'nun doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ve Balıkesir, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Malatya ile Muğla'nın güney ilçeleri ve Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; hafif olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar şeklinde olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğudan kuvvetli olarak (30-60 km/sa), Hatay çevrelerinde yer yer doğu ve kuzeydoğudan kuvvetli olarak(40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar bölgenin doğusu ve Balıkesir ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

EDİRNE 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar aralıklı hafif yağmurlu

 

KIRKLARELİ 1°C, 8°C

Çok bulutlu ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar kıyı kesimlerinin aralıklı hafif yağmurlu

 

KOCAELİ 4°C, 9°C

Çok bulutlu ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar aralıklı hafif yağmurlu

 

EGE

Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar Muğla'nın Dalaman, Fethiye, Köyceğiz ve Marmaris ilçelerinin aralıklı hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -3°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DENİZLİ 2°C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

İZMİR 6°C, 13°C

Parçalı bulutlu

 

MANİSA 2°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur, diğer yerlerde hafif yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Hatay çevrelerinde doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

ADANA 5°C, 14°C

Çok bulutlu

 

ANTALYA 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

HATAY 4°C, 12°C

Çok bulutlu ve bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

 

ISPARTA -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA -4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ÇANKIRI -5°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ESKİŞEHİR -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KONYA -2°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

BOLU -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DÜZCE 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

 

KASTAMONU -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri hafif yağmurlu

 

ZONGULDAK 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimlerinin hafif yağmurlu, iç kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AMASYA 0°C, 5°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

SAMSUN 6°C, 8°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu

 

TOKAT 0°C, 5°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

 

TRABZON 6°C, 9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimlerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -14°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS -19°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MALATYA -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

 

VAN -7°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzey kesimleri ve Gaziantep çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle hafif yağmur, bölgenin kuzeydoğusu ile yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor.

 

DİYARBAKIR -2°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

GAZİANTEP 0°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

 

SİİRT 0°C, 5°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

ŞANLIURFA 2°C, 10°C

Çok bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Marmara, Kuzey ve Orta Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı ile Doğu Karadeniz yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısı 1,5 ila 2,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu aralıklı hafif yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege’nin güneyi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın öğleden sonra 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz’in batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Antalya Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, batısı yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), bu akşam saatleri batısı 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: Orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 18 Ocak 2020 hava durumu