Hakkımızda
Hava durumu ile ilgili kritik uyarılar, #havadurumu tahminleri bu sayfada #meteroroloji, #mgm, #kar, #yağmur, #sel, #fırtına, #dolu, #sıcaklık, istanbul, #ankara, #izmir, #adana, #antalya, #diyarbakır, #muğla, #trabzon, #hatay, #mardin, #ege, #marmara, #karadeniz, #akdeniz, #vangölü, #uludağ, #erciyes, #kartalkaya
  • Gündem
Üyeler
Henüz üye yok!

7 Mart 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Göller Yöresi, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Marmara'da, yarın (Pazar) Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak; Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun yüksekleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve Bitlis çevrelerinde yoğun olmak üzere kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

 

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan bölgelerde 2-8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların bu akşam saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu kıyı kesimlerinde, gece saatlerinde Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde doğusu yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinin, gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

EDİRNE 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

KIRKLARELİ 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

KOCAELİ 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri ile yarın İç Ege'nin güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

DENİZLİ 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) hafif yağmur ve sağanak yağışlı

 

İZMİR 8°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MANİSA 6°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Hatay, Adana ve Osmaniye ile Mersin'in doğu, Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

ADANA 9°C, 20°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

ANTALYA 12°C, 19°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

HATAY 9°C, 17°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

ISPARTA 3°C, 12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeyinin, Nevşehir ve Kayseri ile Konya'nın kuzey çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Ankara'nın kuzey çevreleri ile Çankırı'da karla karışık yağmur şeklinde görülmesi beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

ANKARA 2°C, 8°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

ÇANKIRI 2°C, 6°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ESKİŞEHİR 1°C, 6°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinde hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

NEVŞEHİR 2°C, 8°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

BOLU 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

DÜZCE 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

KASTAMONU -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

ZONGULDAK 4°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

AMASYA 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

 

RİZE 5°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

 

SAMSUN 4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

TRABZON 6°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle kar, Iğdır, Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur, Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde görülmesi, Muş'un güneyi ve Bitlis'teki kar yağışlarının yoğun olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

ERZURUM -7°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

HAKKARİ 1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

KARS -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

VAN -4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) doğusunun yağmur ve sağnak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

DİYARBAKIR 2°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuzeydoğusu, zamanla il geneli aralıklı yağmurlu

 

GAZİANTEP 6°C, 16°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

SİİRT 5°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

 

ŞANLIURFA 8°C, 18°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzeyi sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, güneyi akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5; Güney Ege’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, kuzeyi yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.           

Devamını Oku
7 Mart 2021 Hava Durumu

5 Mart 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri ile bu akşam saatlerinde Bitlis, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Van'ın güneyi, Şırnak'ın doğusu ile Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerde güneyli, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda görülecek kar yağışlarınınbu akşam ve gece saatlerinde Hakkâri il geneli, Van'ın güney ve Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Trakya ve Güney Marmara'da bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer ve pus olayı bekleniyor.

EDİRNE 2°C19°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 4°C15°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 2°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 4°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -1°C16°C

Az bulutlu

DENİZLİ 5°C21°C

Az bulutlu

İZMİR 6°C20°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA 8°C20°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus olayı bekleniyor.

ADANA 7°C22°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 9°C21°C

Az bulutlu

HATAY 8°C18°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA 2°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus olayı bekleniyor.

ANKARA 0°C16°C

Az bulutlu

ÇANKIRI -4°C16°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR -2°C18°C

Az bulutlu

NEVŞEHİR -3°C12°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus olayı bekleniyor.

BOLU 0°C17°C

Parçalı ve az bulutlu

DÜZCE 2°C21°C

Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU -3°C17°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 3°C14°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -2°C18°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE 3°C13°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 3°C16°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 4°C12°C

Parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkâri ve Van çevreleri ile bu akşam saatlerinde Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Şırnak çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Hakkâri çevreleri ile Van'ın güney, Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte pus ve yer yer sis olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -11°C4°C

Parçalı ve çok bulutlu

HAKKARİ -1°C4°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde yoğun olması bekleniyor.

KARS -9°C5°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -1°C5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde güney ilçelerinde yoğun olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 1°C16°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 4°C17°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

SİİRT 3°C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

ŞANLIURFA 5°C19°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,0m, yer yer 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, kıyı kesimleri güneydoğudan; Güney Ege'de güney ve güneybatı, ilk saatlerde kuzeybatıdan 3 ila 5, ilk saatlerde kuzeyi 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ilk saatlerde 2,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, kıyıları sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusunda yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusunda yer yer 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
5 Mart 2021 Hava Durumu

4 Mart 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz geneli parçalı ve az bulutlu, kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Adana, Hatay ve Şırnak çevrelerinin yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimleri ile Artvin ve Kars çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Hakkâri çevreleri ile Van'ın güney, Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun (20-50 cm) kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

 

HAVA SICAKLIĞI: Marmara, Ege ve İç Anadolu'da 2-4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Rüzgarın, ülkemizin batısında batı ve kuzeybatılı, doğusunda doğu ve kuzeydoğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda görülecek kar yağışlarının, Hakkâri il geneli Van'ın güney ve Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun (20-50 cm) olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Trakya ve Güney Marmara'da gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

 

EDİRNE 1°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 2°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ 0°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KOCAELİ 4°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -4°C, 12°C

Az bulutlu

 

DENİZLİ 5°C, 18°C

Az bulutlu

 

İZMİR 7°C, 18°C

Az bulutlu

 

MANİSA 6°C, 18°C

Az bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Adana çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus bekleniyor.

 

ADANA 7°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

ANTALYA 8°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

 

HATAY 7°C, 16°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

 

ISPARTA 0°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA -3°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANKIRI -3°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKİŞEHİR -1°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

NEVŞEHİR -3°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinin puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU -3°C, 11°C

Parçalı bulutlu

 

DÜZCE 3°C, 16°C

Parçalı bulutlu

 

KASTAMONU -2°C, 11°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

ZONGULDAK 4°C, 9°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu, Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

AMASYA 2°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

RİZE 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

SAMSUN 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

 

TRABZON 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Bitlis, Kars, Hakkâri ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Şırnak çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Hakkâri çevreleri ile Van'ın güney, Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun (20-50 cm) kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

ERZURUM -12°C, 0°C

Parçalı bulutlu

 

HAKKARİ 0°C, 4°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yoğun olması bekleniyor.

 

KARS -14°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

VAN -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, güney ilçelerinde yoğun olması bekleniyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 1°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GAZİANTEP 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SİİRT 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

 

ŞANLIURFA 8°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

 

DENİZLERDE HAVA

Ege‘de ve Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu sabah saatlerine kadar yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan, batısında doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, 5 ila 7, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sabah saatlerine kadar sağanak yağışlı, Rüzgar; Kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
4 Mart 2021 Hava Durumu

3 Mart 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz (Kahramanmaraş dışında), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi, Balıkesir, Kütahya, Konya, Karaman, Sinop, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Balıkesir, Bilecik, Göller Yöresi, Konya, Karaman, Van ve Hakkari çevrelerinde karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve yer yer pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara, Ege ve İç Anadolu'da 2-4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik ve Balıkesir çevreleri ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EDİRNE -1°C15°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 2°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

KIRKLARELİ -1°C13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 4°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kütahya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

A.KARAHİSAR -2°C9°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ 4°C15°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 5°C15°C

Parçalı bulutlu

MANİSA 5°C15°C

Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Kahramanmaraş dışında) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak, Göller yöresinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

ADANA 9°C18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA 10°C19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

HATAY 7°C16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA 1°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Konya ve Karaman çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

ANKARA -3°C12°C

Parçalı bulutlu

ÇANKIRI -2°C12°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 0°C9°C

Parçalı bulutlu

NEVŞEHİR -3°C10°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU -1°C7°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 4°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU -2°C7°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 5°C9°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -1°C12°C

Parçalı ve çok bulutlu

RİZE 3°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

SAMSUN 4°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

TRABZON 5°C10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Van çevrelerinin kar yağışlı, Şırnak çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayları bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ 0°C13°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM -12°C3°C

Parçalı bulutlu

KARS -11°C3°C

Parçalı bulutlu

VAN -3°C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP °C°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

SİİRT °C°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Ege‘de fırtına; Orta Karadeniz ve Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu sabah yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 5 ila 7; Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Orta Karadeniz’de 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, akşam 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı akşam sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, 5 ila 7, güneyinde 8 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m, güneyinde 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar; Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Orta Akdeniz’de 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
3 Mart 2021 Hava Durumu

2 Mart 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu Kırklareli, Tekirdağ, Giresun, Kars, Ağrı, Iğdır, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri, Ankara'nın kuzey ve batısı, Erzurum'un güney kesimlerinin yağışlıdiğer yerlerinin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılar ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı, zamanla çok bulutlu, güney ve doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yağmurlu, Kırklareli, Bilecik ve Bursa'nın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 3°C, 9°C
Parçalı çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 8°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu

KIRKLARELİ 3°C, 8°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu gece saatlerinde yüksekleri karlakarışık yağmurlu

KOCAELİ 5°C, 9°C
Parçalı çok bulutlu, yağmurlu

EGE
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, İç Ege'nin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR -5°C, 4°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu yarın hafif kar yağışlı

DENİZLİ 0°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu yarın yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR 5°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu

MANİSA 5°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu zamanla batısı çok bulutlu yarın Batı Akdeniz'in sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 5°C, 20°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA 10°C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

HATAY 5°C, 17°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA -2°C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı, yer yer çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

ANKARA -1°C, 7°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimleri kar yağışlı

ÇANKIRI -1°C, 8°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR -1°C, 7°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden kar yağışlı

NEVŞEHİR -5°C, 8°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde pus, yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayları bekleniyor.

BOLU -1°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 4°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

KASTAMONU -3°C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı

ZONGULDAK 6°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Giresun çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -1°C, 10°C
Çok bulutlu

RİZE 4°C, 9°C
Parçalı çok bulutlu

SAMSUN 5°C, 9°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

TRABZON 5°C, 9°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğusu ile Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ve Erzurum'un güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şırnak ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus, yer yer sis bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ -3°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -10°C, 1°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney kesimleri kar yağışlı

KARS -8°C, 3°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı kar yağışlı

VAN 0°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı, yer yer çok bulutlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde pus, yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR 1°C, 14°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu yağmurlu

GAZİANTEP 1°C, 14°C
Parçalı bulutlu

SİİRT 5°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

ŞANLIURFA 4°C, 16°C
Parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Ege ve Batı Akdeniz‘de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4; Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu; Rüzgar; Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeyi ve açıkları sağanak yağışlı; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7; Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, güneyi 3,0 m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 3,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
2 Mart 2021 Hava Durumu

28 Şubat 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatısı ile zamanla kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Marmara'nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarının, yarın (Pazar) Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir ve Kayseri'nin kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Eskişehir ve Kayseri'nin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece bölgenin kuzeyinin, yarın (Pazar) doğusunun yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde güney ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 6°C12°C

Parçalı çok bulutlu ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu

İSTANBUL 6°C9°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

KIRKLARELİ 6°C10°C

Parçalı çok bulutlu ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu

KOCAELİ 6°C8°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar)sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -1°C8°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 7°C17°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 8°C16°C

Parçalı ve az bulutlu

MANİSA 6°C14°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 6°C22°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ANTALYA 11°C21°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

HATAY 5°C20°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ISPARTA 2°C14°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusunun parçalı çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Yozgat ve Sivas çevreleri ile Eskişehir ve Kayseri'nin kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA 0°C9°C

Az bulutlu, zamanla parçalı kuzey çevreleri çok bulutlu

ÇANKIRI -2°C10°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR 1°C6°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri karla karışık yağmurlu

KONYA 0°C14°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kıyılarının, yarın (Pazar) bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 0°C4°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 4°C7°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

KASTAMONU 0°C5°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyıları yağmur, şehir merkezi ve yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 6°C7°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyılarının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yağmur, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 0°C13°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmurlu

RİZE 4°C12°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

SAMSUN 5°C10°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

TRABZON 5°C13°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, yarın (Pazar) zamanla kuzey ve batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN -3°C10°C

Az bulutlu, yarın (Pazar) zamanla parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -13°C2°C

Az bulutlu, yarın (Pazar) zamanla parçalı ve çok bulutlu

KARS -7°C4°C

Az bulutlu, yarın (Pazar) zamanla parçalı ve çok bulutlu

VAN -7°C5°C

Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C16°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 3°C17°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla parçalı bulutlu

SİİRT 3°C15°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 6°C20°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Pazar) zamanla parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Ege ‘de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu; Rüzgar: Kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinden itibaren 7 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, sabah saatlerinde Antalya Körfezi’nde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinden itibaren batıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
28 Şubat 2021 Hava Durumu

27 Şubat 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla Trakya kesiminin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 3°C19°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

İSTANBUL 2°C13°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 3°C17°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

KOCAELİ 4°C17°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hedisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 0°C14°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLİ 6°C20°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR 8°C19°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA 5°C19°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 3°C21°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 9°C19°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 4°C19°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA 2°C17°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA -1°C14°C

Az bulutlu ve açık

ÇANKIRI -3°C15°C

Az bulutlu ve açık

ESKİŞEHİR -1°C17°C

Az bulutlu ve açık

KONYA 0°C14°C

Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU -2°C15°C

Az bulutlu ve açık

DÜZCE 0°C18°C

Az bulutlu ve açık

KASTAMONU -5°C16°C

Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 5°C12°C

Az bulutlu ve açık

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ved yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -2°C16°C

Parçalı ve az bulutlu

RİZE 3°C12°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 4°C15°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 5°C12°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN -2°C10°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM -9°C4°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS -8°C5°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -7°C5°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C16°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 2°C17°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 2°C15°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 5°C19°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, ilk saatlerde doğusunda kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, yarın sabah saatlerinde batısında yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yarın sabah saatlerinde doğusunda yer yer 2,0m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4, ilk saatlerde 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, gece saatlerinden itibaren 0,5 ila 1,0m; Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde Antalya Körfezi’nde kuzeydoğudan 2 ila 4; Doğu Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
27 Şubat 2021 Hava Durumu

26 Şubat 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Artvin’in kıyı kesimlerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

 

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

EDİRNE 2°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İSTANBUL 4°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ 1°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KOCAELİ 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -1°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLİ 4°C, 19°C

Az bulutlu ve açık

 

İZMİR 8°C, 19°C

Az bulutlu ve açık

 

MANİSA 5°C, 19°C

Az bulutlu ve açık

 

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 6°C, 22°C

Az bulutlu ve açık

 

ANTALYA 12°C, 21°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY 4°C, 18°C

Az bulutlu ve açık

 

ISPARTA 0°C, 14°C

Az bulutlu ve açık

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA 0°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ÇANKIRI -2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ESKİŞEHİR -1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KONYA -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU -1°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE 2°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU -2°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 3°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Artvin’in kıyı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

AMASYA 0°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

RİZE 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 3°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

TRABZON 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

ERZİNCAN -4°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ERZURUM -12°C, 3°C

Parçalı bulutlu

 

KARS -13°C, 4°C

Parçalı bulutlu

 

VAN -6°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR 0°C, 15°C

Az bulutlu ve açık

 

GAZİANTEP 2°C, 16°C

Az bulutlu ve açık

 

SİİRT °C, °C

Az bulutlu ve açık

 

ŞANLIURFA °C, °C

Az bulutlu ve açık

 

DENİZLERDE HAVA

Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de; doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4; Doğu Karadeniz’de; batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, ilk saatlerde 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey Ege’de; Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah saatlerinden sonra 4 ila 6, Güney Ege’de; kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m zamanla 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah saatlerine kadar batısında 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.      

Devamını Oku
26 Şubat 2021 Hava Durumu

25 Şubat 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Sinop çevreleri ile Balıkesir ve Bursa kıyıları, Kastamonu’nun kuzey ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Ardahan çevreleri ile Artvin ve Rize'nin yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzey, iç ve doğu bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Serin ve yağışlı hava kütlesinin yurdumuzu terk etmesiyle yurdun doğu kesimlerinde hava sıcaklıklarının ve güneşlenmenin artması beklendiğinden kalın kar örtüsü bulunan yüksek ve dik yamaçlardaki çığ oluşum riskinin artacağı değerlendirilmektedir. Çığ nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile Balıkesir ve Bursa kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE 2°C, 16°C

Parçalı zamanla az bulutlu

 

İSTANBUL 4°C, 10°C

Parçalı bulutlu bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

KIRKLARELİ 2°C, 13°C

Parçalı zamanla az bulutlu

 

KOCAELİ 4°C, 12°C

Parçalı bulutlu bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

EGE

Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinin buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

 

A.KARAHİSAR -1°C, 9°C

Az bulutlu

 

DENİZLİ 5°C, 16°C

Az bulutlu

 

İZMİR 5°C, 16°C

Az bulutlu

 

MANİSA 4°C, 15°C

Az bulutlu

 

AKDENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 3°C, 21°C

Az bulutlu

 

ANTALYA 13°C, 22°C

Az bulutlu

 

HATAY 2°C, 18°C

Az bulutlu

 

ISPARTA -1°C, 11°C

Az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA -1°C, 11°C

Az bulutlu

 

ÇANKIRI 0°C, 11°C

Az bulutlu

 

ESKİŞEHİR 1°C, 12°C

Az bulutlu

 

KONYA 1°C, 11°C

Az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kuzey ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU -1°C, 10°C

Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu

 

DÜZCE 5°C, 13°C

Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu

 

KASTAMONU -1°C, 10°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

 

ZONGULDAK 5°C, 9°C

Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağmurlu, Artvin ve Rize'nin iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile beraber pus, yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

AMASYA 2°C, 10°C

Parçalı zamanla az bulutlu

 

RİZE 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

SAMSUN 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

TRABZON 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzeyinin çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

ERZİNCAN -3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ERZURUM -12°C, 1°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

KARS -10°C, 3°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

 

VAN -8°C, 3°C

Az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinin puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR -1°C, 15°C

Az bulutlu

 

GAZİANTEP 3°C, 16°C

Az bulutlu

 

SİİRT 2°C, 14°C

Az bulutlu

 

ŞANLIURFA 6°C, 18°C

Az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Orta Ege ile açıklarında fırtına; Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusu ile akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, bugün (Çarşamba) akşam saatlerinde 3 ila 5, batısı 6; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar doğusu 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde kuzeyi yer yer sis ve puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar güneyi yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m, güneyi yer yer 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta; sis anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar güneyi 8; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın (Perşembe) sabah saatlerine kadar güneyi kuzeybatıdan 5 ila 7, yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar kuzeyi 8 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, Orta Ege yer yer 3,5 m; Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde Antalya Körfezi kuzeybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren yer yer 6, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde batısı 7; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde kadar yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m, yer yer 1,0 m; Görüş: İyi.

Devamını Oku
25 Şubat 2021 Hava Durumu

24 Şubat 2021 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu’nun kuzey ilçeleri ile Sinop çevrelerinin yağmurlu, Ardahan çevreleri ile Artvin’in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve iç bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 2-4 derece azalacağı, güney bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması beklenmektedir.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
ÇIĞ UYARISI: Serin ve yağışlı hava kütlesinin yurdumuzu terk etmesiyle yurdun doğu kesimlerinde hava sıcaklıklarının ve güneşlenmenin artması beklendiğinden kalın kar örtüsü bulunan yüksek ve dik yamaçlardaki çığ oluşum riskinin artacağı değerlendirilmektedir. Çığ nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu, yarın parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 2°C, 15°C
Az bulutlu, yarın parçalı bulutlu

İSTANBUL 2°C, 9°C
Az bulutlu, yarın parçalı çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 3°C, 13°C
Az bulutlu, yarın parçalı bulutlu

KOCAELİ 2°C, 11°C
Az bulutlu, yarın parçalı çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

EGE
Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 13°C
Az bulutlu

DENİZLİ 5°C, 20°C
Az bulutlu

İZMİR 6°C, 18°C
Az bulutlu

MANİSA 3°C, 18°C
Az bulutlu

AKDENİZ
Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 2°C, 22°C
Az bulutlu

ANTALYA 11°C, 23°C
Az bulutlu

HATAY 5°C, 19°C
Az bulutlu

ISPARTA 3°C, 16°C
Az bulutlu

İÇ ANADOLU
Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA -1°C, 13°C
Az bulutlu

ÇANKIRI -4°C, 10°C
Az bulutlu

ESKİŞEHİR -2°C, 12°C
Az bulutlu

KONYA -1°C, 14°C
Az bulutlu

BATI KARADENİZ
Az bulutlu yarın parçalı yer yer çok bulutlu, Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kuzey ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin buzlanma ve don olayı ile beraber puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU -4°C, 8°C
Az bulutlu yarın parçalı bulutlu

DÜZCE -1°C, 13°C
Az bulutlu yarın parçalı bulutlu

KASTAMONU -6°C, 10°C
Az bulutlu yarın parçalı ve çok bulutlu kuzey ilçeleri hafif sağanak yağışlı

ZONGULDAK 3°C, 10°C
Az bulutlu yarın parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağmurlu, Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile beraber pus, yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA -1°C, 12°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

RİZE 6°C, 10°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 4°C, 8°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

TRABZON 6°C, 10°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, yarın Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN -3°C, 7°C
Az bulutlu

ERZURUM -8°C, 2°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

KARS -7°C, 2°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

VAN -8°C, 3°C
Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinin puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 0°C, 15°C
Az bulutlu

GAZİANTEP 3°C, 16°C
Az bulutlu

SİİRT 0°C, 13°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA 5°C, 17°C
Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sabah saatlerinde yer yer sisli, öğleden sonra hafif yağmurlu, Doğu Karadeniz yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 zamanla 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerinden itibaren 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, sis anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 yarın öğleden sonra 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi.

Devamını Oku
24 Şubat 2021 Hava Durumu