Hakkımızda
Hava durumu ile ilgili kritik uyarılar, #havadurumu tahminleri bu sayfada #meteroroloji, #mgm, #kar, #yağmur, #sel, #fırtına, #dolu, #sıcaklık, istanbul, #ankara, #izmir, #adana, #antalya, #diyarbakır, #muğla, #trabzon, #hatay, #mardin, #ege, #marmara, #karadeniz, #akdeniz, #vangölü, #uludağ, #erciyes, #kartalkaya
  • Gündem
Üyeler
Henüz üye yok!

Bugün hava nasıl? 15 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Akdeniz, Sinop hariç Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Erzurum, Kars, Muş, Şırnak ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum, Kars, Erzincan, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; İzmir'in batısı, Aydın'ın kıyı kesimleri, Muğla çevreleri, Antalya merkez ve doğusu, Adana çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa), Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir'in batısı, Aydın'ın kıyı kesimleri, Muğla çevreleri, Antalya merkez ve doğusu, Adana çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Ege, Batı Akdeniz ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli, Ege ile Batı Akdeniz’de fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması ağaç devrilmesi, baca ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde Kırklareli, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BALIKESİR 3°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

EDİRNE 8°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 9°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

KOCAELİ 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in batı, Aydın'ın kıyı kesimleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 1°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DENİZLİ 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İZMİR 11°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu ve yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

MANİSA 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya merkez ve doğusu, Adana çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 10°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA 12°C, 18°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların merkez ve doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

HATAY 9°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

ISPARTA 5°C, 12°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı, güney kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 3°C, 11°C

Parçalı bulutlu

 

ESKİŞEHİR 2°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

KONYA 3°C, 11°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

SİVAS 3°C, 8°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BOLU 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DÜZCE 6°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

KASTAMONU 2°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kıyıları yağmur ve sağanak yağışlı

 

ZONGULDAK 10°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde yarın (Pazar) sabah saatlerinde kadar, güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

BAYBURT 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TOKAT 5°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TRABZON 14°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Erzurum, Kars, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

ERZURUM -1°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

KARS -2°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

MALATYA 5°C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

VAN 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

GAZİANTEP 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

SİİRT 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

ŞANLIURFA 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

DENİZLERDE HAVA

Ege'de bugün (Cumartesi) fırtına; Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra batısı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı güneybatıdan yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kuzeyi yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), bugün akşam saatlerinde güneyi güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), güneyi 5 ila 7 (40-60 km/sa), bugün akşam saatlerinde geneli 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, bugün (Cumartesi) 2,0 ila 3,0 m yer yer 4,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına ve kuvvetli yağışta zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerine kadar yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, batısı yer yer 3,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 15 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 14 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Kıyı Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Erzurum, Muş ve Bitlis çevreleri ile bu akşam saatlerinde Ankara, Çankırı, Çorum, Tokat, Kırıkkale, Kırşehir, Kars ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum, Ağrı, Erzincan, Kars, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Güney Ege kıyıları ile Antalya ve Adana çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege, Batı Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güney Ege kıyıları ile Antalya ve Adana çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Ege, Batı Akdeniz ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli, Ege ile Batı Akdeniz’de fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması ağaç devrilmesi, baca ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale çevreleri ile bu akşam saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Yalova, gece saatlerinde Edirne çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BALIKESİR 6°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu

 

EDİRNE 8°C, 14°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinde yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu

 

İSTANBUL 10°C, 16°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu

 

KOCAELİ 10°C, 19°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu

 

EGE

Çok bulutlu, Kıyı Ege'nin ile bu akşam saatlerinde Afyon çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın İzmir'in batı, Aydın'ın kıyı kesimleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 5°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

 

DENİZLİ 9°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İZMİR 11°C, 17°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

MANİSA 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölgen genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Adana çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 10°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA 11°C, 15°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

 

HATAY 9°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ISPARTA 5°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, Karaman ile bu akşam saatlerinde Ankara, Kırıkkale, Kırşehir ve Çankırı çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA 6°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

 

ESKİŞEHİR 6°C, 13°C

Çok bulutlu

 

KONYA 5°C, 10°C

Çok bulutlu

 

SİVAS 3°C, 8°C

Çok bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DÜZCE 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KASTAMONU 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ZONGULDAK 11°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde Çorum ve Tokat çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km7sa) esmesi bekleniyor.

 

BAYBURT 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 12°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TOKAT 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

TRABZON 11°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Muş, Ağrı, Kars ve Bingöl ile yarın zamanla Erzurum, Erzincan, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, Erzurum, Ağrı, Kars, Muş ve Erzincan çevrelerinde hafif karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -3°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra hafif kar yağışlı

 

KARS -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

MALATYA 3°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

VAN 0°C, 8°C

Çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

GAZİANTEP 5°C, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

SİİRT 5°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

 

ŞANLIURFA 7°C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Ege'de fırtına, Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde batısı yağmurlu Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyi kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Rüzgâr: Güney ve güneybatı, zamanla güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa ), gece 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah 6 ila 8 (50-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa)kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece 2,0 ila 3,0m, sabah 3,0 ila 4,0m, yer yer 5,0m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağışta zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı, doğusu ile akşam saatlerinden itibaren geneli güneydoğudan 3 ila 5 (1,0 ila 2,0m), öğle 4 ila 6 (1,5 ila 2,5m), akşam saatlerinde doğusu 7 (60 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, batısı akşam 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 14 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 13 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Bilecik, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Karaman çevrelerinin yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, Sivas, Erzurum, Kars, Ağrı, Bitlis ve Hakkari'nin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevreleri ile İzmir, Aydın, Muğla kıyıları, Çanakkale ve Adana'nın güney, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneyi, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya çevreleri ile İzmir, Aydın, Muğla kıyıları, Çanakkale ve Adana'nın güney, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVAMARMARA

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çanakkale'nin güney, Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BALIKESİR °C11°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE °C12°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL °C14°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu

KOCAELİ °C15°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Muğla çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C11°C

Çok bulutlu, öğleden sonra hafif yağmurlu

DENİZLİ °C14°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

İZMİR °C15°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA °C13°C

Çok bulutlu, öğleden sonra yağmurlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölgen genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevreleri ile Adana'nın güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA °C16°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C17°C

Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C12°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Karaman çevrelerinin hafif yağmurlu, Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin batısında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C9°C

Çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu

ESKİŞEHİR °C10°C

Çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam ve gece saatlerinde doğu ilçeleri hafif yağmurlu

KONYA °C11°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde batı ilçeleri hafif yağmurlu

SİVAS °C7°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce, gece saatlerinde Karabük ve Kastamonu çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU °C11°C

Çok bulutlu

DÜZCE °C16°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

KASTAMONU °C7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

ZONGULDAK °C15°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Tokat, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BAYBURT °C5°C

Çok bulutlu

SAMSUN °C16°C

Çok bulutlu

TOKAT °C11°C

Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif yağmurlu

TRABZON °C15°C

Çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl yağmurlu, sabah ilk saatlerde Erzurum, Kars, Ağrı, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM °C2°C

Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı

KARS °C3°C

Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı

MALATYA °C6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

VAN °C6°C

Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

GAZİANTEP °C8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

SİİRT °C8°C

Çok bulutlu

ŞANLIURFA °C11°C

Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de; güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı gece yer yer 5 (40 km/sa); Doğu Karadeniz'de; doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinden 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece 6 (50 km/sa); Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m akşam 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğleden sonra doğusu 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 13 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 12 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun batısı ile gece ve sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar'ın kuzeyi, Konya'nın güneyi ve Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla, Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla kıyı kesimleri, Isparta’nın güneyi, Burdur’un doğusu ile Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer yer şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya Merkezi ve batı kıyılarında yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Trakya'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Akdeniz kıyılarında fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla, Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla kıyı kesimleri, Isparta’nın güneyi, Burdur’un doğusu ile Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer yer şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya Merkezi ve batı kıyılarında yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney Ege kıyıları ile Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BALIKESİR 5°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

EDİRNE 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

İSTANBUL 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

KOCAELİ 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Muğla çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar'ın kuzey çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 3°C, 8°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde kuzey çevreleri karla karışık yağmurlu

 

DENİZLİ 9°C, 15°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

İZMİR 10°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

 

MANİSA 8°C, 14°C

Parçalı çok bulutlu ve yarın (Perşembe) hafif yağmurlu

 

AKDENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece iç kesimlerinin yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Isparta'nın güneyi, Burdur'un doğusu ile Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya il merkezi ile batı ilçelerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın doğu ve güneydoğu yönlerden kuvveti ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 11°C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

 

ANTALYA 13°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların çok kuvvetli ve şiddetli, il merkezi ile batı ilçelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor.

 

HATAY 10°C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

 

ISPARTA 3°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli güney kesimlerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güneyi ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmurlu, doğusunun yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 4°C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

 

ÇANKIRI 2°C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe) aralıklı yağmurlu

 

ESKİŞEHİR 3°C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

KONYA 5°C, 6°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde güneyinin yüksekleri yer yer karla karışık yağmurlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak, Bolu ve Karabük çevrelerinin yağmurlu, Bolu'nun yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU 3°C, 8°C

Parçalı çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, öğle saatlerinden sonra yağmur ve yüksekleri karla karışık yağmurlu

 

DÜZCE 6°C, 12°C

Parçalı çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

KASTAMONU -1°C, 7°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

ZONGULDAK 8°C, 15°C

Parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BAYBURT -8°C, 5°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

SAMSUN 8°C, 16°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

TOKAT 2°C, 11°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

TRABZON 8°C, 15°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren batısının yağmur ve yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ERZURUM -9°C, 0°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

KARS -9°C, 4°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

MALATYA 0°C, 6°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

 

VAN -3°C, 7°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) batısı ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

 

DİYARBAKIR 1°C, 10°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

GAZİANTEP 6°C, 7°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

SİİRT 3°C, 10°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

 

ŞANLIURFA 7°C, 9°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) yağmur ve sağanak yağışlı

 

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, batısı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısı bugün akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bugün akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) bugün akşam saatlerinde kuzeyi 6 (50 km/sa); Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, akşam saatlerinde yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerinde batısı güneybatıdan, öğle saatlerinde kuzeydoğudan, doğusu güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yer yer 8 (75 km/sa) kuvvetinde Dalga; 2,0 ila 3,0 m, yer yer 3,5 m, Görüş: Orta, şiddetli yağış ve fırtına anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 12 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 11 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Düzce, Bolu ve Karabük çevreleri ile bu akşam saatlerinde Güneydoğu Anadolu (Kilis ve G. Antep hariç) ile Şırnak çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile Muş ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla ve Aydın’ın kıyı kesimleri, Isparta’nın güneyi, Burdur’un doğusu ile Antalya çevrelerinde şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya il merkezi ve batı kıyılarında aşırı (101 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

 

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu, Trakya'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla ve Aydın’ın kıyı kesimleri, Isparta’nın güneyi, Burdur’un doğusu ile Antalya çevrelerinde şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya Merkezi ve batı kıyılarında aşırı (101 kg/m2 üzeri) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına(60-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yarın bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BALIKESİR 4°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

EDİRNE 4°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

İSTANBUL 6°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

KOCAELİ 7°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

EGE

Parçalı bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri ile yarın bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla kıyılarında şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın yarın güney Ege kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 0°C, 6°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

DENİZLİ 7°C, 15°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

İZMİR 11°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

 

MANİSA 8°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren Antalya çevreleri ile yarın Batı ve Orta Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Isparta'nın güneyi, Burdur'un doğusu ile Antalya çevrelerinde şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya il merkezi ile batı ilçelerinde aşırı (101 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz kıyılarında fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 8°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANTALYA 12°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların şiddetli, il merkezi ile batı ilçelerinde aşırı olması bekleniyor.

 

HATAY 7°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ISPARTA 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli güney kesimlerinde yer yer şiddetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -1°C, 8°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

ÇANKIRI 1°C, 7°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

ESKİŞEHİR 0°C, 5°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

KONYA 3°C, 6°C

Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

BATI KARADENİZ

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Düzce ve Bolu çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU -1°C, 10°C

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

DÜZCE 3°C, 15°C

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

KASTAMONU -2°C, 7°C

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

ZONGULDAK 7°C, 14°C

Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BAYBURT -5°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

SAMSUN 7°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TOKAT 2°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

TRABZON 8°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerine kadar bölgenin güneybatı kesimleri ile Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ERZURUM -5°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

KARS -7°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

MALATYA 3°C, 6°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

 

VAN 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerine kadar G. Antep ve Kilis dışında bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 5°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar yağmurlu

 

GAZİANTEP 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SİİRT 4°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar yağmurlu

 

ŞANLIURFA 6°C, 10°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz'de kuvvetli fırtına, Ege'de fırtına bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) , öğle doğusu 5 (40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı akşam 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah saatleri yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğleden sonra geneli sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve güneydoğu, kuzeyi kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece kuzeyinin açıkları 8 (75 km/sa), yarın (Çarşamba) öğle güneyi, akşam saatlerinden sonra kuzeyi 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın (Çarşamba) öğleden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa)kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Kuzey Ege'nin kuzeyi 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış ve fırtına anında zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Çarşamba) öğle 6 ila 8 (50-75 km/sa), yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde Dalga; 1,5 ila 2,5m, Batı Akdeniz ile yarın (Çarşamba) öğle Doğu Akdeniz'de 3,5 ila 4,5m,Görüş: İyi, yağış anında orta, şiddetli yağış ve fırtına anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 11 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 10 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güney kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışların; bu gece saatlerine kadar Hatay çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların; bu gece saatlerine kadar Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

BALIKESİR -1°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

EDİRNE 3°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

İSTANBUL 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

KOCAELİ 5°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

EGE

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -2°C, 8°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

DENİZLİ 3°C, 13°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

İZMİR 6°C, 15°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

 

MANİSA 3°C, 14°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Akdeniz ile yarın (Salı) sabah saatlerinden sonra Antalya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece saatlerine kadar Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

ADANA 7°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı

 

ANTALYA 9°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı ) sabah saatlerinden sonra sağanak yağışlı

 

HATAY 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı, yağışların; bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

ISPARTA 0°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

ANKARA -1°C, 6°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

ÇANKIRI -1°C, 7°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

ESKİŞEHİR -2°C, 6°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

KONYA -1°C, 7°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

BOLU -3°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

DÜZCE 1°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde puslu ve sisli

 

KASTAMONU -5°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

ZONGULDAK 5°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

BAYBURT -6°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

SAMSUN 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TOKAT 0°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

TRABZON 7°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney kesimlerinin yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

ERZURUM -9°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

KARS -7°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli

 

MALATYA 0°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimleri kar yağışlı

 

VAN -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 3°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

GAZİANTEP 5°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerine kadar yağmurlu

 

SİİRT 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

ŞANLIURFA 7°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde batısı puslu ve sisli, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğleden sonra batısı 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş; İyi, pus ve sis anında orta ve zayıf.

 

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve sabah saatleri yer yer pus ve sisli, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, pus anında orta, sis anında zayıf.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile yarın öğleden sonra geneli sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğleden sonra güneyi 6 (50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren güneydoğudan, güneyi gece saatlerine kadar kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (40 km/sa) yarın öğleden sonra 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın sabah saatlerinden sonra 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 10 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 8 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey Ege, Batı Karadeniz'in batısı, Aydın, Kastamonu, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Bolu ve Afyonkarahisar'ın yüksekleri, Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde sonra yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif yağmurlu

 

EDİRNE 1°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

İSTANBUL 8°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri hafif yağmurlu

 

KOCAELİ 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile Aydın çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Afyonkarahisar'ın yüksek kesimlerinin hafif karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde hafif yağmurlu yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

DENİZLİ 4°C, 14°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

İZMİR 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

 

MANİSA 4°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, yarın Hatay ve Osmaniye çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 8°C, 18°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 10°C, 20°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY 8°C, 14°C

Parçalı bulutlu, yarın sağanak yağışlı

 

ISPARTA 0°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ESKİŞEHİR -3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

KONYA -1°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

SİVAS -5°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BATI KARADENİZ

Parçalı az bulutlu zamanla çok bulutlu, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Bolu ve Kastamonu'nun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BOLU 0°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

DÜZCE 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu

 

KASTAMONU -5°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

ZONGULDAK 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BAYBURT -8°C, 1°C

Parçalı ve az bulutlu, Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

SAMSUN 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TOKAT 0°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

TRABZON 7°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, güneydoğusunun çok bulutlu, Hakkari, Şırnak ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ERZURUM -7°C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu, buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

KARS -7°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu, buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

MALATYA -3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

VAN -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın karla karışık yağmurlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın Gaziantep, Kilis ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 2°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZİANTEP 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

 

SİİRT 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu

 

ŞANLIURFA 6°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu yarın sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz’de yer yer 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, yarın zamanla parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğu, kuzeyi ilk saatlerde güneybatı, zamanla geneli kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı, kuzeyi ilk saatlerde güneydoğu, zamanla kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), güneyi yarın öğle saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Güney Ege’nin güneyinde yarın öğle saatlerinde yer yer 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, gece saatlerinden itibaren kuzeyinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 8 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 7 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile İstanbul, Yalova, Bursa, İzmir, Manisa ve Şanlıurfa çevrelerinin yağmur ve sağanak, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin batı kesimleri ile İstanbul, Bursa ve Yalova çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BURSA 3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

 

EDİRNE -1°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde puslu ve sisli, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı

 

İSTANBUL 5°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

 

KOCAELİ 4°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra İzmir ve Manisa çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -4°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

DENİZLİ 3°C, 15°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde sisli ve puslu

 

İZMİR 7°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

 

MANİSA 3°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 7°C, 19°C

Parçalı bulutlu

 

ANTALYA 9°C, 18°C

Az bulutlu ve açık

 

HATAY 6°C, 16°C

Parçalı bulutlu

 

ISPARTA -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, iç ve doğusu yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA -3°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

ESKİŞEHİR -6°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

KONYA -2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

SİVAS -6°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BOLU -2°C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

DÜZCE -1°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

KASTAMONU -5°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

ZONGULDAK 3°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

BAYBURT -7°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

SAMSUN 4°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TOKAT -1°C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

TRABZON 6°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ERZURUM -6°C, 1°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

KARS -6°C, 2°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

MALATYA -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sisli ve puslu

 

VAN -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Şanlıurfa ve Diyarbakır çevreleri ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 2°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

GAZİANTEP 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SİİRT 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerine kadar yağmurlu

 

ŞANLIURFA 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Orta Karadeniz yer yer 2,0m, Görüş; İyi.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğleden sonra hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, yarın sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın sabah saatlerinden itibaren kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğleden sonra kuzeyi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m güneyi 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın öğleden sonra güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyi karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,75 ila 1,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 7 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 6 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve doğu kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneyi ile, Kayseri, Sinop, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman ve Gaziantep'in doğusunda kuvvetli olmak üzere, Güneydoğu Anadolu'da yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu'da doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman ve Gaziantep’in doğusunda kuvvetli (25-60 kg/m2) olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma sel su baskını vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BURSA -1°C, 12°C

Parçalı bulutlu

 

EDİRNE -3°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

İSTANBUL 4°C, 13°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ 3°C, 12°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR -4°C, 5°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

DENİZLİ 2°C, 14°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

İZMİR 5°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MANİSA 2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin yer yer kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 7°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANTALYA 9°C, 18°C

Parçalı bulutlu

 

HATAY 7°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ISPARTA -4°C, 10°C

Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Bu aşkam saatlerinde Kayseri çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

 

ANKARA -5°C, 6°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

ESKİŞEHİR -4°C, 5°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

KONYA -3°C, 4°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

SİVAS -3°C, 3°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Sinop çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BOLU -4°C, 8°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

DÜZCE -1°C, 12°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

KASTAMONU -6°C, 7°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

ZONGULDAK 2°C, 11°C

Parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BAYBURT -7°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

SAMSUN 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

TOKAT 0°C, 7°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

TRABZON 6°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutl, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile kuzeydoğu kesimlerinde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

 

ERZURUM -6°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS -7°C, 1°C

Parçalı bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

MALATYA -1°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

 

VAN 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman çevreleri ile Gaziantep'in doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 4°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

GAZİANTEP 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

SİİRT 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

ŞANLIURFA 6°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

 

DENİZLERDE HAVA

Batı ve Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz’in doğusu yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Orta Karadeniz yer yer 2,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, akşam saatlerinde yer yer 2,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) akşam saatlerinde 6 (50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), açıkları 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Cuma) sabah saatlerinde batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Cuma) sabah saatlerinde kadar 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar Batı ve Orta Akdeniz 2,0 ila 3,0 m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu aralıklı karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 yer yer 6 (20-40 yer yer 50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75 m yer yer 1,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 6 Aralık 2019 hava durumu

Bugün hava nasıl? 5 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya ve Kuzey Ege kıyıları dışında kalan bütün bölgelerimizin aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Güneydoğu Anadolu ile Adana’nın doğusu, K. Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, K. Maraş'ın kuzey ilçeleri, Malatya ve Elazığ’ın yüksekleri ile Kayseri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Güney, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu'da doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) Mersin'in Silifke, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Mut ilçelerinde fırtına (60-90 km/saat) şeklinde şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güneydoğu Anadolu ile Adana’nın doğusu, K. Maraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma sel su baskını vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

 

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; K. Maraş'ın kuzey ilçeleri, Malatya ve Elazığ’ın yüksekleri ile Kayseri çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-70 km/sa), Mersin'in Silifke, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Mut ilçelerinde fırtına (60-90 km/saat) şeklinde rüzgar beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusu ile Çanakkale ve Balıkesir çevreleri, gece ve sabah saatlerinde İstanbul ve Kocaeli'nin kuzeyi ile Sakarya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin güneydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BURSA 3°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

 

EDİRNE -2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

İSTANBUL 7°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

KOCAELİ 6°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR 0°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

 

DENİZLİ 5°C, 9°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

İZMİR 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MANİSA 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimleri ile bu akşam saatlerinde batı Akdeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Isparta çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde şeklinde olması bekleniyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve K. Maraş çevrelerinde kuvvetli yağmur, K. Maraş'ın kuzey ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa, Mersin'in Silifke, Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Mut ilçelerinde fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

ADANA 11°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

 

ANTALYA 12°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

HATAY 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

 

ISPARTA 2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın Kayseri çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatı kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

 

ANKARA -2°C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, sabah saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

ESKİŞEHİR -1°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

KONYA 1°C, 3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, sabah saatlerinden itibaren parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

SİVAS -2°C, -1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BOLU -2°C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

DÜZCE 4°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

KASTAMONU -3°C, 3°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı, bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte sisli ve puslu

 

ZONGULDAK 5°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

 

BAYBURT -3°C, 1°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

 

SAMSUN 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

TOKAT 2°C, 3°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

TRABZON 7°C, 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Malatya ve Elazığ çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ERZURUM -4°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

KARS -4°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

 

MALATYA 1°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yüksek kesimleri başta olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

 

VAN 2°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yarın yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın kuvvetli olmak üzere yağmurlu

 

GAZİANTEP 4°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli olması bekleniyor.

 

SİİRT 5°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yağmurlu

 

ŞANLIURFA 7°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli olması bekleniyor.

 

DENİZLERDE HAVA

Batı ve Orta Akdeniz’de fırtına, Marmara ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 5 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz’de 1,5 ila 2,5m, zamanla 1,0 ila 2,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, zamanla 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde 6 ila 8 (60-75 km/sa), Doğu Akdeniz’de kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyi 2,0 ila 3,0m, zamanla 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, batısı zamanla kuzeydoğudan 3 ila 5 (10-30 km/sa), öğleden sonra batısı 6 (50 km/sa), akşam saatlerinden sonra geneli 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatı, yarın sabah saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın sabah saatlerinden sonra batısı 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 1,5 ila 2,5m, Batı ve Orta Akdeniz’de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatı, yarın zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5 (10-30 yer yer 40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Devamını Oku
Bugün hava nasıl? 5 Aralık 2019 hava durumu