Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Hellboy filminin fragmanı yayınlandı!

Yeni Hellboy filminden ilk fragman yayınlandı!

Bir çizgiroman klasiği olan Hellboy, 2004 yılında ilk defa beyaz perdeye aktarılmıştı. 2008 yılında devam filmi "Hellboy 2 : Altın Ordu" nun yayınlanmasının ardından uzun bir süre sessizliğe gömülen Hellboy, seriye devam etmek yerine yeniden çekilen filmiyle 2019 baharında yeniden sinemaseverlerle buluşacak.

Helboy 1 ve Hellboy 2 de ana karakteri canlandıran "Ron Pearlman" yeni filmde yer almayacak

66dsd

Filmle özdeşleşen "Ron Pearlman" ın yerine "David Harbour" , "Hellboy" olarak karşımıza çıkacak.

Resultado de imagen de hellboy 3 cast

David Harbour ile yeniden beyazperdeye dönmeye hazırlanan Hellboy filmi için ilk fragman yayınlandı. Filmde David Harbour’a "Resident Evil" filminin yıldızı Milla Jovovich ve Thomas Haden Church eşlik edecek.

 

Yeni Hellboy filminden ilk fragman geldi

Beyazperdeye geri dönen Hellboy , bir devam filmi yerine yeniden yapım olarak düşünülen filmden ilk fragman geldi.

Hellboy çizgi romanı, DC Comics ve Marvel sonrasındaki en başarılı çizgi roman dizisi olarak kabul ediliyor. 1993 yılında ilk kez yılında okurlarla buluşan Hellboy karakteri, 2004 yılında ilk defa sinemaya uyarlanmıştı.

Hellboy'un hikayesi ise şöyle; 2. dünya savaşında Hitler savaşı kazanmak için her yola başvurur. Nazi bilimadamı Rasputin boyutlararası bir geçit açmayı başararak cehenneme bir kapı açar. Bu kapıdan Anung Un Rama adında bir çocuk dünyaya geçmeyi başarır. Amerikan birliği tarafından yapılan baskında çocuk bulunarak alınır.  Birleşik Devletler Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu (PASB) tarafından büyütülür.

Büyüdükçe kuyruğu, boynuzları ve taştan büyük bir sağ eli olan kırmızı, iri yapılı bir iblis görünümüne kavuşan kahramanımız vampirler, hayaletler, kurt adamlar ve en büyük düşmanı Rasputin’e karşı mücadele eder.

Yeniden yapımda Hellboy, film 12 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek.

Devamını Oku
Hellboy filminin fragmanı yayınlandı!

İnsanları 'eşsiz' yapan beyin bölgesi bulundu!

İnsan beyninde her bir bireyi 'eşsiz' yapan bölge olabileceği düşünülen yeni bir bölge keşfedildi. Teknolojinin gelişmesiyle yeni keşfedilen bu bölgenin insanları, diğer canlılardan ayırt edici özelliğe sahip olduğu düşünülüyor.

4. Uluslararası Eğitim Forumunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken ve dünyanın en zeki insanları arasında yer alan ünlü kuantum fizikçisi ve dünyaca ünlü fütürist Profesör Michio Kaku tarafından yapılan açıklamada "insan beyninde yeni keşfedilen bu bölgenin etkin kullanımıyla geleceğin şekilleneceği " söylendi. Gelişen teknolojiyle eğitimde de çığır atlanacağına dikkat çeken Profesör Kaku, “Artık Öğrenciler periyodik cetveli ezberlemek zorunda kalmayacak, bir göz kırpışta tüm bu bilgiye erişebilecekler” dedi.

Zihnin Geleceği isimli kitabın da yazarı olan Michio Kaku, kitabında bir zaman yalnızca bilimkurgunun ilgi alanına giren konuları bilimin çerçevesinde inceliyor. "Olanaksızın Fiziği" ve "Geleceğin Fiziği" adlı çok satan kitapların yazarı da olan Dr. Kaku, evrendeki en büyüleyici ve en karmaşık yapı olan insan beyni üzerine bilimsel araştırmaları ortaya koyuyor.

Beynin yeni keşfedilen bölgesi, insanları eşsiz kılan parça olabilir

İnsan beynini "bilinen evrendeki en karışık obje’’ olarak tanımlayan Dr.Michio Kaku, bu nedenle, yapılan yüzlerce farklı araştırmaya rağmen halen beynin içerisinde yeni bölgelerin keşfedilmesinin bizi şaşırtmaması gerektiğini vurguluyor.

Dr. Michio Kaku tarafından vurgulanan açıklamalar geçtiğimiz günlerde insanbeyni ile ilgili araştırmalar yapan bir başka bilim insanı, Profesör George Paxinos tarafından açıklanan yeni keşif ile örtüşür nitelikte. Profesör George Paxinos, insan beyninde bizi eşsiz yapan maddenin bir parçası olabileceğini iddia edilen yeni bir bölge keşfetti.
 Profesör Paxinos dünyaca ünlü bir beyin kartografı ve onun ellerinden çıkan beyin atlasları dünyanın dört bir yanındaki nörologlar için önemli bilgiler taşıyor. Şu anda Neuroscience Research Australia (NeuRA) için çalışan profesör, yeni yaptığı haritalama çalışması sayesinde Endorestiform Nucleus  adını verdiği yeni bir bölge keşfetti. Profesör George Paxinos, 30 yıl boyunca yaptığı çalışmalar sırasında farketmediği bu bölgenin varlığından şüphe etmiş olsa da, günümüzde mevcut olan üstün renklendirme ve görüntüleme teknikleri sayesinde bu şüphe artık ortadan kalktı. Endorestiform Nucleus bölgesinin fonksiyonu hala bilinmezliğini korurken, bölgenin beyin ile omuriliğin birleşme yerinde, beyincik alt sapının içerisinde bulunduğu tespit edildi. Söz konusu bölge duyusal ve motor hareketleri dengeleyip,
bizim dengemizi bulmamızı, ayakta durabilmemizi ve motor kontrol becerilerimizi kullanabilmemizi sağlıyor. Profesör Paximos da bu sebeplerden ötürü yeni keşfedilen bölgenin hassas motor hareketlerinde bir rolü olabileceğini ve Parkinson ve motor nöron hastalığı gibi hastalıkların iyileşme umudunun bu bölge bölge üzerinde yapılacak araştırmalara bağlı olacağını düşünüyor. 

 Profesör Paxinos insan beyninde keşfedilen bu bölge ile ilgili " Keşfedilen yeni bölge diğer canlılarda bulunmuyor. Bu nedenle bu bölge insanları eşsiz yapan şey olabilir.’’ açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
İnsanları 'eşsiz' yapan beyin bölgesi bulundu!

WhatsApp 'a sohbet kilitleme özelliği geliyor!

Akıllı telefon uygulamalarının vazgeçilmezi olan WhatsApp'a sohbet kilitleme özelliği geliyor. Yeni gelecek özellik ile Whatsapp üzerindeki sohbet içerikleriniz yakında Touch ID veya Face ID ile kilitlenebilecek. Yeni gelecek özellik ile WhatsApp sohbetlerinizi kilitleyerek meraklı gözlerden uzak tutabileceksiniz. Ancak bu sohbetleri görüntüleyebilmeniz için her seferinde kendinizi tanıtmanız gerekiyor.

 

 

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp yakın zamanda iOS biyometrik giriş sistemleri için destek sunmaya başlayacağı açıklandı. İlk kez deneme sürümünde ortaya çıkan sohbet şifreleme özelliği ile sizden başka kimse WhatsApp uygulamasına giriş yapamayacak.

Şimdilik sadece WhatsApp iOS uygulaması için geçerli olacağı açıklanan kilitleme özelliği Touch ID veya Face ID yöntemi ile kullanılabilecek. Eğer kullanıcılar bu yöntemler ile başarılı giriş yapamazlarsa sistem giriş için şifre isteyecek.

Kişisel veri güvenliğini ön planda tutan WhatsApp doğrudan yüz veya parmak izi verilerine erişmiyor. Doğrulama işlemini Apple’ın API’lerini kullanarak yapıyor. Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Whatsapp uygulaması akıllı telefon platformunda en çok kullanılan uygulama olduğu için her seferinde kullanıcının kendisini tanıtması bir süre sonra rahatsızlık vermeye başlayabilir. Ancak WhatsApp Business kurumsal sürüm için daha uygun diyebiliriz.

Devamını Oku
WhatsApp 'a sohbet kilitleme özelliği geliyor!

F16 Teknisyeni yanlışıkla başka bir F16'yı vurdu!

Belçika'nın Florennes Hava Üssü'nde ancak filmlerde rastlanabilecek ilginç bir olay yaşandı. Üs'de F16'lara bakım yapan uçak teknisyeni yanlışlıkla diğer F16'yı vurdu. Olay sonrasında iki uçağı da kullanılamaz hale geldi.

Geçen hafta Belçika'nın Florennes Hava Üssü'nde çıkan ve bakım çalışmaları sırasında meydana geldiği açıklanan yangının nedeni belli oldu. Hava üssünde bulunan bir F16'nın patlayarak kullanılamaz hale geldiği  diğer F16'nın ise ciddi hasar gördüğü olay, uçaklara bakım yapıldığı sırada teknisyenin yaptığı bir hata sonucu meydana geldiği açıklandı.

 

Teknisyenlerin hangarda bir jetin bakımını yaptığı sırada, silah sesleri duyuldu.

Hemen ardından da kulakları sağır eden bir patlama oldu.Mermilerin isabet ettiği bir F-16 savaş uçağı yanarken, dumanlar kilometrelerce uzaklıktan göründü. İkinci uçak ise, kısmen hasar aldı.

 

Detayları Aviation24 isimli internet sitesi tarafından yapılan habere göre bakım teknisyeni yanlışlıkla F-16 üzerindeki altı namlulu Vulcan M16A-1 isimli silahı aktif hale getirerek ateşlenmesine neden oldu. F16'dan çıkan mermiler yakıt ikmali yapmış halde bekleyen bir diğer F16'ya isabet ederek patlamasına yol açtı.

Florennes Hava Üssünde iki F16'nın kullanılamaz hale geldiği olay hakkında soruşturma başlatıldı.Yapılan açıklamada yakıt tankı dolu olan F16'nın havaya uçtuğu ve diğer F16'nın da ciddi şekilde hasar alarak kullanılamaz hale geldiği belirtiliyor. Patlamanın ardından iki teknisyen yaralanırken Belçika Havacılık Güvenliği Müdürlüğü kaza ile ilgili soruşturma başlattı. 

Devamını Oku
F16 Teknisyeni yanlışıkla başka bir F16'yı vurdu!

Vestel Otomobil patenti aldı

Beyaz eşya sektörünün önde gelen firmalarından Vestel’den otomobil sürprizi: VEO!

Bir Zorlu holding kuruluşu olan Vestel beyaz eşya ve mobil cihaz üretimden sonra araba üretimi için kolları sıvadı.

Yerli otomobili geliştiren isimler arasında yer almak isteyen Vestel, VEO ismini verdiği araç tasarımı için patent başvurusunda bulundu. İşte otomobilden ilk görüntüler. 

Türkiye’nin yerli otomobil projesi için geliştiriciler arasında yer alan Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Türk Patent Kurumu’na yeni bir araç tasarım başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Henüz Vestel tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmayan otomobil tasarımının hak sahibi olarak Vestel şirketinin görünmesi, aracın Türkiye’nin yerli otomobil projesinden bağımsız bir üretim olabileceğini işaret ediyor. 

 

Paten başvurusundaki bilgilere göre adı VEO olarak görünen araç için yapılan başvuru belgesinde 6 farklı tasarım görseli eklendiği görülüyor. Tasarımcılar arasında Burak Emre Altınordu, Kazım Doku, Mehmet Kaya gibi isimler yer alıyor. İtiraz süreci 9 Ocak’ta sona erecek olan tasarım, herhangi bir itiraz olmadığı taktirde patentlenerek hakları Vestel’e ait hale gelecek. 

Kısa bir süre önce elektrikli araç yatırımları ile ilgili söylemlerde bulunan Zorlu Enerji grubu, Türkiye’nin dört bir yanına kurulacak şarj istasyonlarından bahsetmişti ve öncelikle 200 lokasyona şarj noktası kurulacağını duyurmuştu. Yerli otomobil projesinde %19 hissesi bulunan Vestel’in otomobilin şarj, elektronik aksam gibi konuları da üstlendiği tahmin ediliyor.vestel-veo-4685-4.jpg

vestel-veo-4685-5.jpg

vestel-veo-4685-3.jpg

Devamını Oku
Vestel Otomobil patenti aldı

Venom Gişe rekoruyla gösterime başladı!

Marvel yapımlarını severlerin büyük bir heyecanla beklediği Venom: Zehirli öfke filmi 5 Ekim'de beyazperdede gösterime başladı. Filmin vizyona girmesinin ardından gişe rekorları kırması , film gösterime girmeden önce olumsuz eleştirilerde bulunan eleştirmenleri sessiz bıraktı! Alışageldiğimiz kahraman temalı Marvel filmlerinin yerine bu kez anti-kahraman temasının işlendiği Venom:zehirli öfke filmi, izleyiciden büyük beğeni aldı.

 Çizgi roman dünyasında Örümcek Adamın en büyük düşmanlarından biri olan Venom vizyona giren yeni filmiyle karşımıza bir anti kahraman olarak çıkıyor. Filmde cesur bir gazeteci olan Eddie Brock'un hikayesi anlatılıyor. Film vizyona girmeden eleştirmenler tarafından son yılların en kötü çizgi roman uyarlamalarından biri olarak değerlendirilmiş olsa da, Tom Hardy tarafından sergilenen performans ve filmin vizyona girişiyle rekorlar kırması bu eleştirileri gölgede bıraktı.

Venom filmi vizyona girdiği ilk hafta sonunda ABD'de 80 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. Venom böylece ABD'de en iyi ekim ayı açılışı rekorunu ele geçirdi. Daha önce ekim ayının en iyi gişe açılışı rekoru, 2013 yılında 55.8 milyon dolar hasılat ile açılış yapan Gravity'nin elindeydi. 

 

ABD dışında da Marvel hayranları tarafından ilgiyle karşılanan Venom, şu ana kadar ABD dışında 127 milyon dolar hasılat elde etti ve bugüne kadar toplam 217 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. Senaryosu Jeff Pinkner (Fringe) ve Scott Rosenberg (High Fidelity, Gone in 60 Seconds) tarafından kaleme alınan Venom : zehirli öfke'nin yönetmenliğini Ruben Fleischer (Zombieland, Gangster Squad) üstleniyor. Filmin ana karakteri Eddie Brock'u ise ünlü oyuncu Tom Hardy canlandırıyor. Hardy'e Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze, Reid Scott ve Jenny Slate eşlik ediyor.

Devamını Oku

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi dosyalarızı silebilir!

Microsoft tarafından 5 Ekim tarihinde yayınlanan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi kullanıcılardan gelen şikayetler nedeniyle geri çekildi.

Windows 10 "Ekim 2018" güncelleştirmesini yükleyen birçok kullanıcıdan şikayet gelmeye başladı. Kullanıcıların yaşadığı en büyük sorun ise güncellemenin yüklenmesinden sonra kişisel belgelerin ve diğer dosyalarının büyük bir kısmının silinmiş olması. Eğer güncelleme paketini indirdiyseniz bu sorun çözülünceye kadar bu güncellemeyi yapmamanızı tavsiye ederiz.

Sosyal medya üzerinde ve Microsoft forumlarında çok sayıda kullanıcı tarafından Ekim 2018 güncellemesi sonrasında dosyalarının silindiğini bildirildi. Microsoft, kullanıcılardan gelen şikayet üzerine güncellemenin dağıtımını durdurdu.

Kevin Quintero@cool*evinator

Heads up to anyone updating windows. Apparently, if you have documents saved in your user directory, i.e. users/JohnDoe, and not one drive, the update will delete EVERYTHING in that location. So if your "Documents" or "Pictures" don't have a one drive symbol, MIGRATE IMMEDIATELY!

Windows 10 deleted my cat@*akatiCub

Oh my god.

My “Documents” folder got deleted somehow causing *all* of my personal documents (Word docs, spreadsheets, etc) to disappear. This is on an NVMe SSD with TRIM. All gone.

My last backups are ancient.

F**.


Microsoft forumlarında ise bir kullanıcı, Ekim 2018 güncellemesi sonrasında 220 GB verisinin kaybolduğunu iddia ettiği bir gönderi paylaştı. Yaşanılan problemin OneDrive ile kişisel klasörlerin senkronize edilmesi ile ilgili bir sorun olabileceği konuşulurken, Windows 10'da yer alan ve kullanılmayan eski dosyaları kaldıran "Storage Sense" özelliğinin de bu duruma sebep olabileceği düşünülüyor. Şu an için, güncelleme yapmayı düşünüyorsanız tüm dosyalarınızın yedeğini almanızı tavsiye ederiz.

Devamını Oku
Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi dosyalarızı silebilir!

Netflix'in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız'ın fragmanı yayınlandı!

Netflix dizi hayranlarının dörtgözle beklediği başrolünde ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy'un yer aldığı Türk süper kahraman dizisi Hakan: Muhafız'ın (The Protector) tanıtım fragmanı yayınlandı. Netflix tarafından yayınlanacak ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyan dizinin çekimleri İstanbul'da yapılıyor. 

Hakan: Muhafız'ın (The Protector) başrolünde Çağatay Ulusoy oynayacak. İlk Türk süper kahraman dizisi olma özelliğini de taşıyacak olan dizi, 10 bölüm olarak çekilecek. Dizinin oyuncu kadrosunda Ulusoy'a Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Mehmet Kurtuluş da eşlik edecek.

Kısa bir süre içerisinde gösterime girmesi beklenilen fantastik drama türündeki dizi için yayınlanan yarım dakikalık fragman bile , diziye olan heyacanı arttırdı.

 

Netflix tarafından yayınlanacak ilk Türk süper kahraman dizisi olan Hakan: Muhafız'ın (The Protector) açıklanmasının ardından uzun bir süre hayata geçmemesi nedeni ile dizinin ertelendiği haberleri dolaşmaya başlamıştı. Ancak dizi için bugün yayınlanan tanıtım fragmanı bu haberleri yalanlar nitelikte. 

Dizide tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul'u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan'ın başından geçen ilginç serüveni anlatılıyor. İstanbul'da sıradan bir genç olarak yaşamını sürdüren Hakan'ın sıradışı maceralarını izleyeceğimiz dizinin başrolde ise Çağatay Ulusoy yer alıyor.

 

Devamını Oku

uzay-zamanı 'büken' dev galaksi kümesini görüntüledi

Einstein'ın teorisi Hubble teleskobu tarafından aktarılan görüntülerle doğrulandı..

Einstein tarafından 1912 yılında yapılan varsayıma göre "kütleçekimsel merceklenmenin" uzayı ve zamanı bükebileceği ancak insanlar tarafından bunun gözlemlenemeyeceği teorisi doğrulandı. Nasa 'nın emektar uydusu Hubble tarafından çekilen görüntülerde dev galaksi kümesinin uzay-zamanda oluşturduğu bükülmenin ilginç görüntüsü kaydedildi.

Hubble, ilerleyen yaşına rağmen yakaladığı yeni fotoğraflarla bizleri büyülemeye devam eediyor.

Yukarıdaki görüntüde, Einstein tarafından günümüzden yaklaşık 100 yıl önce tahmin edilen 'kütleçekimsel merceklenme'nin en güzel örneklerinden birisi görülüyor. Fotoğraf, galaksiler gibi dev kütlelerin tıpkı uzay-zamanı büktükleri gibi ışığı da büktüklerinin muhteşem bir kanıtı olarak bilime ışık tutuyor.

Fotoğrafta görünen SDSS J1138+2754 isimli galaksi kümesinde, yüzlerce farklı galaksinin kütleçekimi etkisiyle bir arada bulunduğu görülüyor. Galaksilerden oluşan bu kümenin kütlesi o kadar büyük ki dev kütlesi nedeniyle uzay-zamanda çok ilginç bir bozukluğun oluşmasına neden oluyor.

Yerçekimsel kırılma olarak da bilinen bu oluşum, evrenin dev objelerinin (bir galaksi kümesi gibi) devasa kütleçekimleri nedeniyle tıpkı uzay-zamanı büktükleri gibi ışığı bükmesi ve arkalarındaki cisimler için bir mercek görevi görmesi anlamına geliyor.

ESA - Avrupa Uzay Ajansı (European Space Agency) tarafından yapılan açıklamada "Günlük hayatımızda alışageldiğimiz için yerçekiminin muhteşem güçlerini kolaylıkla unutabiliyoruz. Ancak galaktik ölçüde kütleçekiminin gücü çok net ve büyüleyici bir şekilde görülebiliyor. Dev galaksi kümesi, arkasından gelen ışınları büküyor, çeviriyor ve Dünya'ya doğru farklı yollar izlemeye zorluyor" denildi.

Fotoğrafa bakarak bazı galaksilerin birden fazla konumda görülebildiğini dile getiren uzay ajansı,"Galaksiler içerisinde geniş cisimler olması nedeniyle bir ucundaki ışık diğer ucundaki ışığa göre farklı bir şekilde kütleçekim lensinden geçiyor. Galaksilerin ışıkları Dünya'ya ulaştığında lensin sol alt tarafındaki gibi yansıtılmış olarak veya sağ üst taraftaki gibi bükülmüş olarak görülebiliyor." açıklamasında bulundu.
112_pulsarsjpg.jpg
Ancak Albert Einstein kütleçekimsel merceklenme teorisini 1912 yılında, henüz "genel görelilik" kuramından önce dile getirmişti. Ayrıca o yılların teknolojisini düşünen Einstein, bu durumun asla kanıtlanamayacağını yorumunda bulunmuştu. Günümüzde teknolojide gelinen nokta, Einstein'ın varsayımını aşmış  gibi görünüyor.

Devamını Oku
uzay-zamanı 'büken' dev galaksi kümesini görüntüledi

iPhone rehberiniz silindi! Kurtarmanın yolu var mı?

Akıllı telefonların hızlı bir şekilde hayatımıza girmesi çok kısa sürede birçok alışkanlığımızı değiştirdi. Bunlardan biri de hiç şüphesiz telefon numaralarını akılda tutmak yada ajanda tarzı bir deftere kaydetmek. Günümüzde hemen herkes telefon rehberini sadece telefonun içerisinde tutuyor. 

Akıllı telefonlarımızda bulunan rehberlerin ya da başka bir deyişle iletişim bilgilerinin adeta altın değerinde olduğu bir gerçek. Özellikle rehberinizde numarasını bir daha alamayacağınız bir kişi varsa ve bu numarayı yedeklemediyseniz veya başka bir yere not almadıysanız başınızdan aşağı kaynar sular akabilir. Peki, iPhone üzerinde bulunan rehberiniz silinirse ve rehberinizin başka bir yedeği bulunmuyorsa ne yapmanız gerekiyor?

iPhone sorgulama dönemi sona erdi!

iPhone rehberini kurtarmak

iPhone’unuzdan kaybolan iletişim bilgilerini (Kişiler, Anımsatıcılar ve Takvim etkinlikleri ) kurtarmak için başlıca kurtarıcınız tabii ki iCloud. Doğrudan icloud.com üzerinden kurtarma yapabileceğiniz bu yöntemde ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ve telefonunuza kayıtlı olan Apple ID ve şifresi ve birazcık da zaman .

17-02/19/iphone-rehber-kurtarma-02.jpg

izlemeniz gereken adımlar:

– Önce icloud.com adresini ziyaret ederek Apple ID ve şifrenizle giriş yapın

– Giriş yaptıktan sonra gelişmis ayarlar ikonuna tıklayın

– Açılan sayfada altta yer alan İleri Düzey bölümünden Kişileri Geri Yükle seçeneğini seçin

– Bu bölümde daha önce oluşturulmuş yedekleme tarihleri görüntülencektir. Geri yüklemek istediğiniz tarihe ait kişi arşivini seçin. Geri Yükle’ye tıklayın

– açılan uyarı bölümünü onaylamak için bir kez daha Geri Yükle’ye tıklayın ve geri yükleme sürecinin başlamasını sağlayın. İşlem tamamlandığında size bir e-posta gelecek.

İşlemleri uygulamadan önce ufak bir uyarı yapmakta fayda var. Bu işlem, seçtiğiniz tarihten sonra eklenen kişileri silecek. yeni eklediğiniz kişiler kaybolacak, ancak geçerli kişi listesi geri yükleme öncesinde yedeklenecek ve aynı adımları izleyerek geri alabileceksiniz.

Devamını Oku
iPhone rehberiniz silindi! Kurtarmanın yolu var mı?