Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Türkiye'nin en mutlu şehri Sinop oldu! Peki neden?

TÜİK'in yaptığı bir araştırma Türkiye'nin en mutlu şehrinin Sinop olduğunu ortaya koydu. Sinopluların bu kadar mutlu olmasını ise 7 farklı nedeni var. Peki ya Türkiye'nin ve dünyanın en mutlu şehirleri hangisi? İşte o sıralamalar.

 

dunyanin-en-mutlu-sehirleri-belli-oldu-1537349517333.jpg&mw=1100&l=1

 

SİNOP NEDEN BU KADAR MUTLU?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre 2014, 2016 ve 2017 yıllarında, Türkiye'nin mutluluk düzeyi en yüksek ili çıkan Sinopluların mutluluğunu sağlayan nedenler bir araştırmayla belirlendi. Araştırmaya göre Sinopluların mutluluğunda 7 faktör var.

dunyanin-en-mutlu-sehirleri-belli-oldu-1537349511638.jpg&mw=1100&l=1

ARGETUS Araştırma, TÜİK'in verilerine göre 2014, 2016 ve 2017 yıllarında, Türkiye'nin mutluluk düzeyi en yüksek ili çıkan Sinopluların mutluluğunu sağlayan nedenleri yine Sinoplulara sordu. Araştırma sonuçlarına göre Sinopluların mutluluğunda 7 önemli faktör belirlendi.

dunyanin-en-mutlu-sehirleri-belli-oldu-1537349515793.jpg&mw=1100&l=1

Yüz yüze yapılan görüşmede 1188 Sinoplu'ya "Sizi Türkiye'nin en mutlu ili yapan sebepler nelerdir" şeklinde bir soru yöneltildi. Araştırmaya katılan Sinopluların verdiği cevaplarda 7 husus ön plana çıktı. Araştırmaya göre Sinopluları en mutlu il yapan sebepler ve oranları şöyle:

İŞTE SİNOPLULARIN MUTLU OLMASININ 7 NEDENİ

"Deniz, deniz ürünleri, orman ve doğal güzelliklerimiz bol" Yüzde 25
"Nüfusumuz az, trafik derdimiz yok, havamız temiz, stresimiz az" Yüzde 21,7
"Emekli ve yaşlıların yaşayabileceği bir şehirdeyiz" Yüzde 13,1
"Deniz ürünleri ve doğal ürünlerle organik besleniyoruz" Yüzde 12,4
"Hayat ucuz, geçim derdi az, kendi kendimize yetiyoruz" Yüzde 8,7
"Büyük kentlere uzağız" Yüzde 8,2
"Stres atacağımız sosyal ve kültürel imkanlarımız var" Yüzde 3,9.

dunyanin-en-mutlu-sehirleri-belli-oldu-1537349514117.jpg&mw=1100&l=1

Devamını Oku
Türkiye'nin en mutlu şehri Sinop oldu! Peki neden?

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ NE GRAYDER ALINDI

Sinop'un Duragan ilçesine yeni alınan Grayder Teslimi yapıldı.

İlçede yapılan törene ilçe kaymakamı,Belediye başkanı,Orman işletme Müdürü,ilçe başkanları ve halkın geniş katılımı ile kesilen kurbanlar eşligin de Dualar ile teslim gerçekleştirilmiştir. 

Duraganımıza Hayırlı ugurlu olmasını temenni ederim.

 

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ NE GRAYDER ALINDI

Bilim İnsanları, Afrika'nın Güneybatı Sahilindeki Aniden Ortaya Çıkan Bulutları Anlamaya Çalışıyor

Elde edilen verileri uzun süre inceleyen Andra Yuter ve çalışma arkadaşları, aniden ortaya çıkan bulutları anlamaya çalışıyor.

Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi’nden bazı araştırmacılar, Afrika’nın Güneybatı sahilindeki düşük bulut örtüsünün hızlı ve göz alıcı değişikliğini inceleyerek, bu bulutların Dünya’nın sıcaklığını ve soğukluğunu nasıl etkilediğini anlamaya çalışacaklar. NASA ve Avrupa Meteorolojik Uydular (EUMETSAT) tarafından elde edilen verilerin yıllarca süren araştırması sonucunda üniversitedeki bilim insanlarından olan Sandra Yuter ve ekibi, Namibya ve Angola kıyılarında bulut örtüsünün aniden ortaya çıktığını fark ettiler.

Konu hakkında konuşan Yuter, düşük bulutların geniş alanlarının subtropikal (Kuzey ve Güney paralellerinde yer alan sınırlanmış coğrafik bölgeler) okyanusa göre normal bir özellik olduğunu belirtti. Buradaki olağandışı şey ise ekibe göre bulut erozyonunun yüzlere kilometre uzunluğunda olması ve büyük bir hızla meydana gelmesi.

Yapılan araştırmalara göre bu hızlı bulut hareketi olayları, yıl boyunca meydana gelirken Mayıs ayında zirveye çıkıyor ve ayın yarısından fazla bir süre bu şekilde devam ediyor. Bu bölgelerdeki rüzgar yönünün genellikle dik olduğunu belirten Yuter ve ekibi, böylece bulutun rüzgar tarafından itilmediğini, açıklıkların sahilden gece yarısı başlayarak birkaç gün devam ettiğini söylüyor. Bu durum Güneş enerjisinin bu olayla alakası olmadığına işaret etmekte. Yuter’e göre bu tür bulut erezyonları daha önce hiç belgelenmemekle beraber atmosferik yer çekimi dalgalarının bu yeryüzü hareketlerini kontrol etmesine rağmen, bulutların nasıl bu şekilde hareket ettiği halen gizemini koruyor.

Bilim insanlarına göre bu yeni keşfin araştırılması ve iklim süreçlerinin anlaşılması, alçak bulut alanlarının neden değiştiği hakkında önemli ipuçları verebilir çünkü bu alanlar, Güneş ışığını yansıtarak Dünya’yı serinletiyor. Eğer ilerleyen tarihlerde konuyla ilgili yeteri kadar gelişme elde edilebilirse, ısınan bir iklimde bulutlara ne olabileceği hakkında çeşitli öngörüler yapılabilecek.

 

                                

 

Devamını Oku
Bilim İnsanları, Afrika'nın Güneybatı Sahilindeki Aniden Ortaya Çıkan Bulutları Anlamaya Çalışıyor

Galaxy S6 Ailesi İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung2015 yılında tanıttığı Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edgemodelleri için yeni bir güncelleme yayınladı. Android Oreo güncellemesini almayacak bu iki cihaz, güvenlik odaklı güncellendi.

Galaxy S6 için G920FXXU6ERF5 ve Galaxy S6 Edge için G925FXXU6ERF5 sürüm numaraları ile yayınlanan bu güncelleme, Google`un Android işletim sistemi için sunduğu Haziran ayı güvenlik

yamalarını içeriyor. Güvenlik odaklı yayınlanan bu güncelleme, cihaza herhangi bir özellik kazandırmıyor.

İlk olarak Yunanistan, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Hollanda ve İsviçre`de yayınlanan güncellemenin en kısa zamanda tüm dünyada yayınlanması planlanıyor. Eğer sizde Galaxy S6 veya Galaxy S6 Edgesahibiyseniz; Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Güncellemesi sayfalarını takip ederek yayınlanan güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Devamını Oku
Galaxy S6 Ailesi İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı!

Xiaomi Mi Max 3 büyük ekran ve piliyle dikkat çekiyor

Xiaomi Mi Max 3’ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin devasa telefonlarına en son ve en büyük üye olarak katılan bu yeni telefonun ekranı 6.9 inçlik köşeden köşeye uzunluğa sahip. Xiaomi bu seride ilk kez 18:9 görüntü oranını kullanıyor.

 

Ekranın alt ve üst kenarlarında çerçeveler dikkat çekiyor, buna rağmen ekranın büyüklüğü dikkate alındığında küçük olarak nitelendirilebilir. Ekran çözünürlüğü 1080p, bu nedenle pikseller yakından bakıldığında dikkat çekebilir. Ancak bu durum böyle bir cihazı ana video cihazı olarak isteyenler için çok da büyük sorun olmayacaktır.

 

Cihazı 5500 mAh kapasiteli bir pil çalıştırıyor. Xiaomi bu kadar büyük kapasiteli bir pili sadece 7 milimetre kalınlığa sahip gövdeye sığdırarak büyük başarı gösteriyor. Şirket bu pilin yüzde 71’lik kısmının bir saatte şarj edilebildiğine de dikkat çekiyor.

 

Diğer teknik özellikler arasında 12 megapiksel ve 5 megapiksel çözünürlüklü çift arka kamera, Snapdragon 636 işlemci, 6 GB’ye kadar RAM ve 128 GB dahili hafıza bulunuyor. Önde de 8 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

 

Xiaomi Mi Max Çin’de 1699 yuan (1214 TL) başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Bu fiyat 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızalı modele ait. Mavi, siyah ve altın renk seçenekleri mevcut olan telefon yarından itibaren Çin’de satışa sunulacak. Diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ve ne kadara satılacağı da şu an için bilinmiyor. Bu arada Xiaomi, gelecek hafta Android One telefonu Mi A2’nin küresel lansmanını İspanya’da gerçekleştireceğini açıkladı.

Devamını Oku
Xiaomi Mi Max 3 büyük ekran ve piliyle dikkat çekiyor