Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Satılık mavi tikli instagram profilleri

Sosyal medya kullanıcıları için artık bir varlık ya da yokluk mücadelesine dönüşen mavi tikli instagram hesaplarına sahip olmak hiç de hayal değil. Çünkü mavitik.net olarak elimizde onaylı olan instagram hesaplarını makul fiyatlarla müşterilerimize satıyoruz. Güvenle alabileceğiniz mavi tikli instagram hesapları hakkında detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. mavi tikli instagram hesabı satılık aramaları son aylarda iyice arttı ve bu konuda kötü niyetli kişilerin ağına düşenlerin de sayısı maalesef arttı. Mavi tikli instagram hesabı satılık arayanlar bu konumuzu detaylıca okuyabilirler. Güvenilir ve kurumsal firmalarla yapacağınız ticaret sizi mağdur duruma düşürmekten alıkoyacaktır. Ucuz fiyatlı mavi tikli hesap satışı yapanlara lütfen itimat etmeyiniz. Mavi tikli hesap sahibi olmak zor ve masraflı olduğundan, bunun fiyatı da yüksek olacaktır.

Mavi tikli instagram hesabı satılık araması Google’da her ay 900 defa yapılıyor. Bu da her gün mavi tikli instagram hesabı satılık araması yapanların sayısının 30 olduğunu gösteriyor. Hesabını onaylatamayarak artık vazgeçme noktasına gelenlere bir müjdemiz var. mavi tikli instagram hesabı satın almak için karar verdiyseniz bu konuda size kısaca bilgi verelim. Öncelikle elimizde olan ve instagram mavi tikli / onaylı hesapların sayısı birden fazladır ve her birinde 40 ila 100 bin arası takipçi mevcuttur. Size bu hesabı devrederken URL kısmını da değiştirip vereceğiz.

Mavi tikli instagram hesabı satışı süreci bir hafta kadar sürmektedir. Satılık hesap size pahalı geldiyse eğer, hesabınızı kendiniz onaylatabilmeniz için ajanslarda ve büyük haber sitelerinde haberlerinizi servis ediyoruz. Bu hizmetimiz tanınmış kişi ya da markalar için daha uygun olacaktır.Eğer instagram hesabınızın etkileşimi yüksek ve aranma hacmi de yeterliyse tek eksiğiniz ulusal PR çalışmasıdır. Türkiye’de en uygun çalışma için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mavitik.net olarak artık garantili mavi tik hizmeti de veriyoruz. Instagram mavi tik alabilmeniz için yapacağımız çalışmalar minimum 2 ay sürüyor. Ödemeyi iki eşit taksit şeklinde yapabiliyorsunuz. mavi tikli instagram hesabı satılık araması yapanlar, hazır hesap yerine kendi hesaplarını da onaylatabileceklerdir. Bu hizmetle ilgili detaylı bilgi için whatsapp numaramız üzerinden bize yazabilirsiniz.

Devamını Oku
Satılık mavi tikli instagram profilleri

Bim marketler zincirinin sahibi kim?

Bim market kime ait ya da Bim’in sahibi kim gibi sorular artık internette en fazla merak edilen konulardan. Bim kimin vikipedi açıklamalarında bim’in sahibi kim 2015 yılından itibaren değişti. Bim mülkiyetinde ve hissedarlarında değişiklik oldu. Bim market sahibi Erdoğan söylentileri gerçekleri yansıtmıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde danışmanlarından biri olan Ak Parti Milletvekili Cüneyt Zapsu’nun marketler zincirini satmasıyla sahiplerinde değişiklik oldu.

Bim marketleri hakkındaki gerçeklerin neler olduğunu merak edenler için Odatv’de araştırma yazıları yayınlandı. Bazı medya kanallarında bim sahibi pkk sempatizanı olarak da iddialar ortaya atılsa da, bunun gerçeklerle yakından uzaktan alakasının olmadığı ortaya çıktı. Bim sahibi Tayyip Erdoğan ya da eşi Emine Erdoğan gibi internet dedikoduları da gerçeklerin çok uzağında. Bim’in yeni sahibi kim oldu sorusunun yanıtı için Bim mağazalarının kurumsal kimliğini incelemek gerekti. Biz de Bim’in gerçek sahiplerinin kimler olduğunu irdeledik. Bim ortaklarından birinin 20 TL’ye Bim’e ortak olduğu görülüyor. Bu konuyu donanımhaber forum sitesinde ve eksisozluk.com’da gündeme getiren yazarların “bim ortakları 20 tl” başlığı ile açtığı konu Google aramalarında da çok fazla kullanıldı.

Bim ne demek? BİM’in açılımı nedir?

BİM market kimin? Bim’in sahibi kim? BİM ne demek? sorusunun yanıtına genellikle “Birleşik İslami Marketler” şeklinde yanıt verilmekteydi. BİM’in açılımı gerçekte bu değil. Bim kimin ? Aslında dini bir yapı olduğu algısı da doğru değil. Bim’in anlamı Birleşik Marketler A.Ş’dir ve BİM kısaca bu açılımın kısaltılmış ifadesidir. Bim’in sahibi kim ya da BİM marketler zinciri kime ait? BİM resmi internet sitesinde hem BİM Marketler Zinciri’nin sahipleri hem de resmi anlamı açıklandı. Peki BİM’in ortakları kim?

BİM kime ait ya da kimlere ait? Bim aktüel ürünler kataloğu çok konuşulan Bim kimin?

BİM Yahudi firmasıdır ya da Ermeni lobisine aittir gibi bir çok dedikodu ve iftiralar sosyal medya hesaplarında konuşulmuştu. Ancak BİM gerçekte bir Türk firması ve büyük bir çoğunluğu da halka arz edilmiştir.

Bim market ortaklığından önce hissedarların yüzde kaçlık bir yapıya sahip olduklarını görmek gerekir. Son güncel tabloya göre Mustafa Latif Topbaş Bim mağazalarının en büyük hissedarı durumunda. Yüzde 14,78’lik oranla ortaklıktaki hissesini artırmaya devam eden Mustafa Latif Topbaş’ın Ak Parti ve Erdoğan’a yakın isimlerden biri olduğu iddia ediliyor. 44.876.992 TL’lik hissesi ile Mustafa Latif Topbaş’ı bir başka Topbaş olan Ahmet Afif Topbaş takip ediyor. Topbaşların en büyük hissedarlar olması onların İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kadir Topbaş’la akrabalık bağlarının olup olmadığı sorusunu zihinlere getiriyor. Ancak Kadir Topbaş ile Bim sahiplerinin bir akrabalığı bulunmuyor. Sadece soy isim benzerliği.

 

Bim’in marketler zincirinin ortaklık yapısı ve yönetim kurulu.

Ortaklık Yapısı                  TL                          %
Mustafa Latif Topbaş 44.876.992             %14,78
Ahmet Afif Topbaş 28.500.000                % 9,39
Abdulrahman El Khereiji 7.590.000       % 2,50
Firdevs Çizmeci 3.499.980                       % 1,15
Fatma Fitnat Topbaş 3.036.000            % 1,00
Ahmed Hamdi Topbaş 1.600.000        % 0,53
Ahmet Hamdi Topbaş 520.000           % 0,17
Ömer Hulusi Topbaş 360.000             % 0,12
İbrahim Halit Çizmeci 20                      % 0,00

Halka arz edilen                                       Diğer..

Devamını Oku
Bim marketler zincirinin sahibi kim?

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Hicri takvimde Recep, Şaban ve Ramazan olarak sıralanan mübarek üç ayların son ayı Ramazan ayı olarak bilinir. Ramazan ayının tamamlanması ve Şevval ayına geçilmesi ile birlikte Ramazan Bayramı yaşanırken, her yıl hem çocuklar hem yetişkinler tarafından ramazan bayramı ne zaman sorusu için cevap aranmaktadır. 

2020 yılında üç aylar 25 Şubat 2020 salı günü Recep ayının girmesiyle birlikte başlarken, 27 Şubat 2020 tarihinde ise Regaip kandili idrak edildi. Halihazırda üç aylar içerisinde bulunmamız ile birlikte Ramazan’ın başlangıcı ise 24 Nisan 2020 Cuma günü olarak bildirildi. Bu nedenle 30 gün olarak idrak edilecek Ramazan ayı sonrasında da ramazan bayramı ne zaman sorusunun cevabı aranıyor. 

Ramazan Bayramı Ne Zaman Kutlanır?

Hicri takvime göre her yıl Ramazan ayı üç ayların son ayı olarak yaşanır ve genellikle 30 gün şeklinde oruç tutma ibadeti gerçekleştirilir. Bazı yıllarda Ramazan ayı 29 gün şeklinde tamamlandıktan sonra Ramazan Bayramı kutlanarak üç aylar ibadeti tamamlanır. Bu nedenle Ramazan ayının kaç gün yaşandığına bağlı olarak ramazan bayramı ne zaman sorusu için cevap elde edilebilir. 

Ramazan Bayramı 29 veya 30 gün şeklinde idrak edilen Ramazan ayının bitmesiyle yani son iftarın açılması sonrasında bir sonraki günün sabah namazı ile birlikte başlar. Yani ramazan bayramı ne zaman sorusunun cevabı için Ramazan’ın sonrasında ilk gün olan Şevval ayının ilk günü şeklinde cevap verilebilir. Şevval ayının ilk günü sabah namazından sonra bayram namazının kılınması ile birlikte başlayan Ramazan Bayramı, yine bayramın 3. günü yani Şevval ayının 3. günü ikindi namazına kadar devam eder. 

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman İdrak Edilecek?

Anlatıldığı şekilde ramazan bayramı ne zaman sorusunun cevabının bulunması için gayet pratik bir yöntem bulunurken, 2020 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen takvime bağlı olarak üç aylar ve Ramazan ayı idrak edilecek. 2020 yılında 25 Şubat 2020 Recep ayının başlangıcı olarak kabul edilirken, ardından Şaban ayı idrak edildikten sonra 24 Nisan 2020 günü Ramazan ayına giriş yapılacak. 

2020 yılında 30 gün oruç tutulması ile birlikte ramazan bayramı ne zaman sorusu için net olarak 24 Mayıs 2020 Pazar günü bayramın başlayacağı ifade edilebilir. 25 Mayıs 2020 bayramın ikinci günü ve 26 Mayıs 2020 bayramın üçüncü günü olarak kutlandıktan sonra 2020 yılı için üç aylar ibadetleri ve dönemi tamamlanmış olacak. 

Devamını Oku
2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Sigaranın Zararları Nelerdir?

Sigaranın zararları saymakla bitmiyor. Artık bu konuyu herkes bilse de bu alışkanlıklarından vazgeçemiyorlar. Sigara, Genç ve yaşlılar için oldukça zararlı olduğu gibi pek çok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Tütün, dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sizde sağlıklı bir hayat sürmek istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın sigaranın zararları konusuna eğilin ve bu yeni yıla yepyeni bir başlangıç yarak girin sigarayı bırakın! Makalemizde sigaranın zararlarından bahsedeceğiz.

İşte Sigaranın Zararları;

Hamile Kadınlardaki Risk: Gebe kadınlar ve bebekleri için oldukça zararlı olup doğduklarında %65’lik kısmı sakat dünyaya gelmesine neden olur. Bunun yanı sıra düşük doğumlara ve bebekte gelişme geriliğine neden olur.

İşte Sigaranın Zararları;Sigaranın Zararları

Sırt ve Bel Ağrıları: Sigara, omurilikteki disklere normalin altında oksijen gönderilmesine neden olduğu için sırt ve bel ağrıları ortaya çıkmaktadır.

Şeker Hastalığı: Sigara insülin hormonunun salgılanmasını azaltarak vücutta dengeleri bozar hatta bazen tamamen insülin salgısını keser ve bu durumda şeker hastalığına yol açar. Sigaranın zararları sadece bu hastaları etkilemiyor.

Gırtlak Kanseri: Günlük 25 adet gibi bir miktarda sigara içiyorsanız gırtlak kanserine yakalanabilirsiniz. Buda ilerleyen zamanlarda konuşma zorluğu yaşamanıza, daha sonrasındaysa tamamen konuşma güçlüğüne sebebiyet verir.

Akciğer Hastalıkları: Akciğerlerde çeşitli hasarlara, astım ve kronik bronşit gibi hastalıklara neden olur. Bronşlarda ve akciğerlerde birçok çeşit kanserin oluşmasına neden olur.

Ağız Kanseri: Sigara bu kanser türünün tek nedenidir.

Diş Hastalıkları: Sigara içmek, dişlerin sararmasına ve kararmasına neden olduğu gibi diş kaybını da ortaya çıkartmaktadır. Ayrıca ağız kokusu yapar, diş ve diş eti hastalıklarına yol açar.

Kalp Damar Hastalıkları : Damar sertliği ve tıkanıklığına sebep olmaktadır. Beyin ve kalpte damar tıkanıklığına neden olur. Kalp krizi ve tansiyon yükselmesi görülür. Sigaranın zararları bununla da bitmiyor.

Vücut Dengesine Etkisi : Vücutta yorgunluk, uykusuzluk hali, stres, gerilim, performansta düşme ve reflekslerde azalmaya sebep olur.

İyileşme Zorluğu: Sigara kullanan kişilerin yaraları içmeyenlere göre daha zor kapanır. Daha kötüsü ise ameliyat sonrası yaralarının iyileşmeme olasılığı olmasıdır.

Diğer Zararları : Bütçenize yük olur, çevre kirliliğine yol açar, yangınların en önemli sebeplerindendir.

Sigaranın zararları ile ilgili sayabildiğimiz bu vb. birçok nedenden dolayı öncelikle size sonrada sevdiklerinize (pasif içici durumuna düşürerek) bu zararları vermek istemiyorsanız şimdi sigarayı bırakmanın tam zamanı… Unutmayın sigara içen/içmeyen bireyin çocuklarında da aynı orantıda içme/içmeme eğilimi gözlenmektedir.

Devamını Oku
Sigaranın Zararları Nelerdir?

Twitter ifşa yasal bir suç

Günümüzde milyarlarca insan akıllı telefon kullanmayı tercih ederken, bu akıllı telefonlar içerisinde de Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanmaktadır. Çok pratik ve rutin bir hale gelen sosyal medya kullanımı ile birlikte aslında siber suçlar yani siber zorbalık gibi önemli sıkıntılar da ortaya çıkmaktadır. Örnek olarak twitter ifşa bugün hem ünlü insanların hem de sade halkın karşılaştığı sıkıntılar arasında yer almaktadır. 

Temel anlamı ile twitter ifşa için bir tanımlama yapılması gerekirse, insanlar ile paylaşılmaması gerektiğini düşündüğünüz ve size özel olan bilgi, belge veya dosyaların Twitter üzerinde paylaşılması şeklinde tanımlanabilir. Yani özel hayatınızda alınmış olan görseller, yapılan yazışmalar veya videolar gibi dosyaların Twitter üzerinde istediğinizden hariç olarak paylaşılması twitter ifşa şeklinde ifade edilebilir. 

Twitter İfşa Siber Zorbalık Mıdır?

Siber zorbalık son yıllarda ülkemizde de birçok farklı olay ile birlikte gündeme gelmiş ve önemli bir konu oluşturmaya başlamıştır. Bu bağlamda siber zorbalık, bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılması vasıtasıyla birey veya gruplara teknik anlamda zarar verme davranışı şeklinde ifade edilmektedir. Bu çerçevede twitter ifşa işlemlerinin gerçekleştirilmesi de aslında net olarak bir siber zorbalık yani siber suç olarak görülmelidir. 

Bugün Twitter üzerinde tek bir saniye dahilinde bile yapılan paylaşımlar ile dünyanın dört bir tarafına çok kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bu durumda isteğiniz dışında ve yasal yollar dışında akıllı telefonlarınız, bilgisayarlarınız veya sabit diskleriniz içerisinde bulunan özel bilgilerinize ve dosyalarınıza ulaşan kişiler, twitter ifşa suçunu işlemeye meylediyor. 

Twitter İfşa Nasıl Gerçekleşiyor?

Kelime anlamı ile ifşa gizli bir şeyin açığa vurulması yani yayılması olarak ifade edilirken, twitter ifşa tanımı ise yine Twitter üzerinde bu gizli bilgilerin ve belgelerin açığa vurulmasını ifade edecektir. Yani size ait cinsel içerikler, özel hayatınızdan içerikler veya tamamen fikirsel bir şekilde belge veya bilgilerin Twitter üzerinde halka yayılması, insanlara ulaştırılması ile siz de bu zor durumla karşılaşabilirsiniz. 

Son yıllarda ülkemizde twitter ifşa gibi sıkıntılar ile mücadele edilmesi için siber suçlar ile mücadele konusunda artış yaşansa dahi yine de birçok işi halen bu tip sıkıntılar ile sıklıkla karşılaşmaktadır. Örnek olarak yakın tarihte Twitter’da bu tür bir suç olarak görülen Ruling olayı günlerce gündemdeki yerini korumuştur. Twitter’da bu ismi kullandığı ve farklı hesapları yönettiği bilinen kişinin, iddiaya göre hesaplarından yardım ve bağış adı altında para toplamak ile birlikte birçok defa twitter ifşa suçunu da işlediği belirtilmişti. 

 

Devamını Oku

Türkler, Fesbuk giriş yazarak Facebook'a giriyor

Çok uzun yıllardan bu yana İngilizcenin ülkemizde kullanımı sırasında eski nesiller ve yeterli İngilizce eğitimi almamış olan kesimler özellikle telaffuz konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntı farklı bir örnek olarak internet kullanımı sırasında Facebook girişi yapılırken fesbuk giriş ifadesinin yazılması ile de kendini gösteriyor. Özellikle Google istatistiklerine bakıldığında da bu durumun Türkiye’de her ay çok yüksek bir sayıda arama olarak görüldüğü ortaya çıkıyor. 

Türkiye’de 210 Bin Kişi Bu Aramayı Yapıyor

Google istatistiklerine göre Türkiye’de Facebook hesabını açmak isteyen birçok kişi her gün farklı kavramlar kullanarak yanlış bir İngilizce telaffuz ile arama satırına yanlış cümleler yazıyor. Bu yanlış cümlelerden birini ise fesbuk giriş ifadesi oluşturuyor. Çok yüksek bir orana ulaşarak, 210 bin kişi her ay bu şekilde Facebook giriş işlemi gerçekleştirmek için arama satırına bu ifadeyi yazmayı seçiyor. 

Aslına bakılırsa, bu ifadeyi kullanan ve Facebook giriş için yanlış bir şekilde yani Türkçe seslendirilişi olarak fesbuk giriş çevirisini kullanan kişiler büyük çoğunlukla yanlış bilgiye sahip olmalarından dolayı bu ifadeye kullanıyor. Ancak bazı kişiler ise tamamen mizah amaçlı yani keyif amaçlı bir şekilde Google üzerinde bu ifadeyi kullanarak Facebook sosyal medya ortamına ulaşmaya çalışıyor. 

Sosyal Medyada Fesbuk Giriş

Facebook kullanımı açısından birçok kişi fesbuk giriş ifadesini kullanarak bariz bir yanlış gerçekleştirse de aslında yine sosyal medya ortamı Facebook üzerinde de bu isimde kurulmuş bir sayfa ve hatta bir web sayfası dahi yer alıyor. Bugün Dünya genelinde 2 milyar üzerinde kullanıcısı bulunan Facebook çok popüler ve beğenilen bir sosyal medya ortamı oluştururken, bu hatalı giriş de uygulamanın aslında ne kadar geniş bir kitleye ulaştığını net olarak gösteriyor. 

Arama Motoruna Fesbuk Giriş Yazmak

Her ne kadar mizahi bir konu olarak görülse dahi ve her ay istatistiklere göre Türkiye’de 210 bin kişi fesbuk giriş yazarak sosyal medya ortamına ulaşmaya çalışsa dahi aslında gerçekten de bu ifade Google için geçerli bir ifade oluşturuyor. Yani bugün bilgisayar veya telefonunuzda internet tarayıcınızın arama satırına veya Google gibi arama motorlarının arama satırına fesbuk giriş yazarak, ilk sırada Facebook sayfasına kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. 

Devamını Oku
Türkler, Fesbuk giriş yazarak Facebook'a giriyor

Kolay Para Biriktirmek için 5 Kolay Yöntem

Birikim yapma konusunda başarısız olan kişiler mutlaka hayatlarından en az bir kerede olsa para biriktirmenin yöntemlerini araştırma gereği duymuştur. Altın ya da para ile tasarruf yapmak isteyenler bir sonuca varamadıysa aşağıdaki yolları denemelerini tavsiye ederiz. 

Öncelikle En Kolay Para Biriktirmek için 5 Kolay Yöntem sizin bir yol haritası çizerek başlamanızı sağlayacaktır. Sabır, kararlılık ve zaman ile para birikimini kolaylıkla yapabileceksiniz. Sabır ile her ay biriktirmemiz gereken tutarı ayırmalısınız.

Para Biriktirmeniz İçin Gereken Tutarı Ayırın

Para biriktirmek için 5 kolay yöntemden ilki, sabır ile her ay biriktirmeniz gereken tutarı ayırmaktır. Bunu bir ay içerisinde bir defa yaptınız mı sonrasında asla bu durum sizi zorlamayacaktır. Hem bu yöntem zengin insanlar tarafından da şiddetle tavsiye edilmekte olup denemesi yapılmış ve kesin garantisi olduğu da ispatlanmıştır.

Harcamalarınızı Önceden Belirleyin

Aylık sabit kazancınızı elinize aldığınızda nereye ne kadar harcama yapacağınızı önceden belirlemeniz ve bilmeniz kontrolü kendinizde tutmayı ve gelirinizi kendinizin yönetmenizi sağlayacaktır. Bu sayede paranızı sadece ihtiyacınız olan ürün ve hizmetler doğrultusunda kullanmış ve fuzuli harcamalardan kaçınmış olacaksınız.

Teknolojiyi Kullanın

Hızlı gelişen teknoloji ile tüm ürün ve hizmetlere kolay ulaşabiliyor olmak bizim açımızdan hem yararı hem de zararı olan bir durumdur. Yani aslında bu kolaylık bizim paramızı cebimizde tutmayı da oldukça güçleştirmekle beraber gelişen teknoloji istediğimiz her şeye anında ulaşabilme imkanı sağlamaktadır. Esasen ihtiyacınız olan ürün ve ya hizmet noktasında harcama yaparsak zararı ekarte ederek kazançlı duruma geçmiş oluruz.

Kampanyalara Aldanmayın

E-ticaret sitelerindin tüketicilere göndermiş olduğu kampanya içerikli maillerde yer alan indirim ve fırsatlara göz gezdirmemeniz dahi sizi harcama yapmak eyleminde bir hayli uzak tutacaktır. Çünkü gönderilen kampanya içerikli bu e-postalar aslında bir ihtiyacınızın olmamasına karşın sizi harcama yapmaya iten birer tuzak olduğundan bu türlü e-postaları okumadan silmek sizin için oldukça fayda sağlayacaktır. Sonuçta ihtiyaçlar doğrultusunda sizin kendi isteğiniz ile bir e-ticaret sitesine girerek alışveriş yapmanız tabii ki daha uygundur.

Keyfi Harcama Yapmayın İhtiyacınız Kadar Harcayın

Fazlasıyla mühim ve daha gerekli olan bir harcamayı karşılamak için keyfi harcamalarınızı ertelemeniz paranızı elinizde tutmanızı sağlayacaktır. İhtiyacınız olmamasına karşın satın aldığınız yüksek meblağlı kıyafetler, ayakkabılar, her hafta sonu bir gezi planınızı hayata geçirmek dolayısıyla da gereksiz harcamaları doğurmak, dışarıda yemek yemek ya da tatile çıkmak gibi durumlar neticesinde harcamalar yapmak hem para biriktirmenizin önünde bir engel teşkil edecek hem de sizi oldukça sıkıntı durumlara düşürecektir.

Şayet masraflarınızı kısmak yönünde de bir gelişim göstermezseniz birikim yapma konusunda maalesef başarısız bir sonuç elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

Kaynak: https://altin.us/kolay-para-biriktirmek-icin-5-kolay-yontem/

Devamını Oku

Doğubayazıtlı Muhammet Turan, Van Depremini Unutmadı

Ulusal haber kanallarında ve sosyal medyada düzenlenen yardım kampanyalarında adını duyduğumuz Doğubayazıtlı Muhammet Turan, Elazığ’dan sonra Van’a gönderdiği yardım tırları ile bölgenin gündemine oturdu.

Türkiye’de arka arkaya gelen doğal afetler can yakmaya devam ediyor. Sel felaketleri ve yangınlardan sonra depremler, derin yaralar açıyor. Henüz Elâzığ depreminde oluşan hasarı tam anlamıyla telafi edememişken Van’dan gelen haberler iç acıttı. İran’ın Hoy kenti merkezli deprem; Başkale’ye Gelenler Köyü’nde can ve mal kayıplarına yol açtı. Bölgenin tanınmış iş adamlarından Muhammet Turan, hazırladığı paketleri kısa zamanda bölgeye ulaştırdı.

Muhammet Turan

“Elâzığ depreminden sonra bölgede neyin eksik olduğunu ve nelerin yapılması gerektiğini anlamıştık. Van depremi sonrasında Elazığ’da edindiğimiz tecrübeyle hareket ettik. Öncelikli olarak halkın kıyafet ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Çünkü evleri yıkılmıştı, zarar gören evlere de girilmiyordu. Bunun yanında ekmek, su, un, yağ gibi birincil nitelikteki gıda malzemelerinin aciliyeti vardı” diyerek sözüne başlayan Muhammet Turan, ilk paketlerinde bunlara çözüm aradıklarını ifade etti.

İkincil yardım paketlerinde temizlik malzemelerinin ve ilaçların ağrılıkta olduğunu, zamanla köy halkının geçim kaynaklarına yönelik çalışmalar yapılacağını belirten Ağrılı iş insanı, konutu en büyük eksiklik olarak gördüğünü vurguladı. “Van’da kış ayı çok çetin geçiyor. Dondurucu soğukta insanlar dışarı kaldı. Bu soğukta çadırda yaşamak mümkün görünmüyor. Köyün yıkılmayan evlerinde de yaşamak sakıncalı. Devletimize bu konuda yardımcı olmak istiyoruz” diyerek destek sözü veren Muhammet Turan, bunu çeşitli ortamlarda dile getiriyor.

Bölgeye duyarlılığı ile halkın teveccühünü kazanan iş adamı, iş hayatından geri kalan zamanda yardım kampanyalarına aktif olarak katılıyor. Bunu bir sorumluluk olarak gören iş adamı, özellikle eğitim alanında yaptığı yardımlarla birçok gence umut oluyor.

Köy okullarında kalem, defter, silgi, kitap, harita, mikroskop, projeksiyon, temizlik malzemesi, kıyafet gibi birçok yardım ettiği bilinen Muhammet Turan; “Okumak isteyen kardeşlerimizin yanında olacağız. Onlar yeter ki okumak istesinler. Yeter ki azmetsinler. Tüm gücümüzle onları destekleyeceğiz” diyor. Okul müdürleri ile irtibat halinde olan iş adamı, sosyal medyadan gördüğü okul yardım kampanyalarına da katılıyor.

Devamını Oku

ABD açıkladı: 700 bin Suriyeli, Türkiye sınırına ilerliyor!

700.000 Suriyeli mülteci akını ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'i bile tedirgin etti. Jeffrey: "700 bin kişi Türkiye sınırına ilerliyor. Bu uluslararası kriz yaratacak" dedi. Türkiye'de şu ana kadar bu mülteci akını ile ilgili nasıl bir hazırlık yapıldığı merak ediliyor. 

Rusya'nın desteklediği Rejim güçleri her geçen gün biraz daha İdlib'i kontrol altına alıyor. Burada yaşayan yaklaşık 4 milyon Suriyelinin de en yakın kaçış güzergahı olarak Türkiye'ye yöneldiği biliniyor. ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ilk kez buradan kaçan Suriyelilerle ilgili konuştu. Uluslararası kamuoyunun bu konuda acilen adım atması gerektiğini ifade eden ABD'nin Suriye özel temsilcisi Jeffrey; “Suriye’nin kuzeybatısındaki 700 bin kişi evlerini terk ederek Türkiye sınırına doğru ilerlemeye başladı. Bu durum uluslararası bir kriz yaratacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki rusya-Rejim saldırıları ile ilgili “Saldırılar durmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseriz” açıklamasını yapmıştı. Bu açıklamanın ardından Rusya Hava Kuvvetleri’nin İdlib’e bağlı Ariha’daki bir kliniği vurdu. Bu saldırının ardından da ABD’nin Suriye’den Sorumlu Özel Temsilcisi olarak görev alan James Jeffrey açıklama yaptı. 


Son üç günde Moskova ve Şam yönetiminin bölgedeki saldırılarını artırdığını açıklayan Jeffrey katıldığı basın toplantısında, “Suriye’nin kuzeybatısındaki 700 bin kişi evlerini terk ederek Türkiye sınırına doğru ilerlemeye başladı. Bu durum uluslararası bir kriz yaratacak” dedi.

Kaynak: wmal.net

Devamını Oku

Türk bayrağını yırtan yunan milletvekili

avrupa parlamentosu'nda (ap) ırkçı yunan milletvekili loannis lagos, yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda türk bayrağı'nı yırttı.

ırkçı lagos, "bir tarafta da türkiye var, her istediğini yapabiliyor. ülkemize akın akın göçmen geliyor. işte bu türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. artık buna bir son vermeliyiz." diyerek kağıttan yapılmış türk bayrağını yırtarak büyük bir provokasyona imza attı.

buna karşılık, oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söyledi.

Devamını Oku