Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Bitcoin SV nedir? Bitcoin SV madenciliği nasıl yapılır?

Bitcoin SV nedir? Bitcoin SV madenciliği nasıl yapılır? Gibi sorulara cevap verdiğimiz bu rehber yazımızda aynı zamanda Bitcoin SV hakkında sıklıkla merak edilen ve sizlere yararlı olabilecek bilgilere yer verdik.

Bitcoin SV, Satoshi Vision’un vizyonunu misyon edinmiş, şirketlerin daha güvenli bir şekilde kullanmalarına ve BCH uygulama seçimi sağlamaya imkân veren kripto para türlerinden biridir.

Kripto para biriminin temel amaçlarında biri daha açık bir ifadeyle, sanal paraların atası olan Bitcoin’in vizyonunu uygulama aşamasına getirmektir. Zaten bu nedenle SV ekini almış olup, BSV şeklinde de anılabilmektedir. Kripto para madenciliği yapmak isteyenler için güvenli bir uygulama olma yolunda ciddi çalışmaların yapıldığı Bitcoin SV, her geçen gün yatırımcıların ilgisini çekmektedir.

Bitcoin SV Madenciliği Nasıl Yapılır?

Blockchain teknoloji kullanılarak, SV madenciliği yapılmaktadır. Blockchain sisteminin bölünmesiyle birlikte gelişen Bitcoin SV madenciliği, Bitcoin ve tüm altcoinlerde olduğu gibi Coin Geek firması tarafından tedarik edilmektedir.

Bitcoin SV madenciliği arkasında Coin Geek gibi güçlü bir şirketin bulunması, yatırımcılara daha fazla güven vermekte ve bu altcoine karşı güveni biraz daha artırmaktadır.

Bitcoin SV Kurucuları Kim? SV Nasıl Ortaya Çıktı?

CoinGeek adındaki Bitcoin Cash firması ve farklı miningçilerden gelen istekle kurulan Bitcoin Satoshi Vision, kripto para madencileri için güvenilir bir uygulama olarak geliştirilmeye devam etmektedir. Craig Wright’nin başında bulunduğun Chain SV’yi geliştirmeye başlamıştır. Coin Geek Mining sponsorluğunda gerçekleşen bu proje, yukarıda da bahsedildiği üzere madencilerin güvenli kullanımını web sitesi geliştirmeleri amacıyla kurulmuştur.

SV piyasaya çıktıktan sonra birçok kripto para biriminin aksine Bitcoin değer kaybederken değer kazanmaktadır. Piyasanın karşılıklı olarak madencilik için harcamış oldukları yüklü tutarlar nedeniyle madencilik gerilese bile, SV bundan istifade edebilmeyi bilmiştir. Her ne kadar sıklıkla dalgalanmaların yaşandığına şahit olsak da, SV’nin piyasaya çıktığı andan itibaren kripto para piyasasında 6. Sırada yer alması Bitcoin SV’ye olan güvenin varlığını göstermektedir.

Bitcoin Düşüşe Geçerken Bitcoin SV Neden Artıyor?

Kripto para piyasasında sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri, Bitcoin düşerken SV’nin bu düşüşün aksine yükselişte olmasıdır. Bunun temel nedeni, coinin piyasada yeni olması ve verdiği güvenle almış olduğu destektir. Yani Bitcoin’in tam tersi olarak bir yükselişin içerisinde olmasının kalıcılığını iddia etmek, söz konusu değildir. Zaten Bitcoin düşerken SV’nin de düşüşe geçtiği dönemlerde görülmeye başlanmıştır.

Bitcoin SV Yatırım İçin Uygun mu?

Birçok kripto para yatırımcısı, SV’ye yatırımın uygun olup olmadığı konusunda araştırma yapmakla birlikte yine önemli bir yatırımcı kitlesi de SV’ye yatırım yapmaktadır.

Piyasaya çıktığı günden beri Bitcoin ABC ile ciddi bir piyasa savaşına giren SV bu savaştan zararlı çıkan taraf olsa da, elde ettiği yükselişle kripto para piyasasında adından ciddi bir şekilde söz ettirmeyi başarmıştır.

Hatta birçok uzman SV’nin yükselişine ve yatırımcıların ilgisine bakarak bu sanal para biriminin, yeni bir Bitcoin olacağına dair olan inançlarını paylaşmışlardır. Altcoin piyasasını alt üst eden ve muhteşem bir yükselişle kendini kanıtlayan SV, bugüne kadar piyasadaki etkileriyle özellikle temkinli yatırımcıların gözünü korkutmuştur.

Yatırım konusunda da temkinli yaklaşan birçok yatırımcının, her ne kadar SV’nin genel gidişatını olumlu bulsa da dikkatli davranılması gerektiği konusunda da uyarıları bulunmaktadır. Kripto para biriminin genel yükselişi dikkate alındığında ve bugüne kadar piyasadaki varlığını sağlam adımlarla ilerlettiğine bakıldığında, Bitcoin SV için yatırım yapılabilecek bir sanal para olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bitcoin SV Nasıl Alınır?

SV  satın alma işlemi yapabilmek için, öncelikli olarak Bitcoin almanız yani Bitcoin’inizin olması gerekir. Ardından ise BTC ile SV almanız mümkündür. BSV almak için Poloniex ve Binance kripto para piyasalarından yararlanmanız mümkündür. Bu borsalarda nasıl işlem yapacağı hakkında bilgi sahibi olmayan ziyaretçilerimiz, web sitemizi inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirler.

BSV Piyasa Değeri Nedir?

BSV piyasa değeri güncel olarak 3 milyar 348 milyon 28 bin 871 dolar şeklindedir. Doğal olarak piyasadaki gelişmelere göre Bitcoin SV piyasa değerinde her gün değişiklikler yaşanmaktadır. Bu yüzden BSV hakkındaki en güncel verileri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Bitcoin SV Yorum

Bitcoin SV yorum ve analizlerine baktığımızda, BSV yükselişi ve gelecek vaat etmesi noktasında olumlu yorumların yapıldığını görüyoruz. Hatta kimi analist ve uzmanlar, birçok yorumda BSV için yeni BTC ifadesini sıklıkla kullanmaktadır.

Buradan bakıldığında BSV için gelecek vaat eden ve yatırım yapılabilir kripto para birimleri arasındaki yükselişini sürdüreceğini söyleyebiliriz. Ancak tüm yatırım araçlarında olduğu gibi inişli çıkışlı dönemleri dikkate alarak ve ünlü BSV yatırımcılarının analizlerini kendi yorumlarınızı katarak değerlendirmeniz daha fazla yarar sağlayacaktır.

Corona Virüs Salgını BSV’yi Nasıl Etkiler?

CoinMarketCap verilerine baktığımızda, özellikle 19 Mart’ta BSV’nin ciddi bir sıçrama yaparak %40’ın üzerinde değer kazandığını görmekteyiz. Ki bu tarih, corona virüsün dünya genelinde hızla yayılmaya başladığı tarihlere denk gelmektedir.

BSV’de görülen bu artışın, covid-19 salgınının kripto para piyasasını özellikle de BSV’yi etkilemediğini, ya da etkilerinin daha az olabileceğini göstermektedir. Ancak virüsün önümüzdeki haftalarda hangi boyutlara ulaşacağı konusunda da ciddi bir belirsizlik olması da kripto paraların geleceğinde herhangi bir net öngörünün ortaya atılmasını engellemektedir.

Dünyanın önde gelen dijital para yatırımcılarının sosyal medya paylaşımlarına baktığımızda da, her ne kadar ciddi artışlar olsa bile yatırımcıların dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduğunu görüyoruz. 19 Mart tarihindeki %40’lık artışla 160 dolar seviyesine yükselen Bitcoin SV’nin geleceği, altcoinin piyasaya çıktığı günden beri süregelen grafiğiyle örtüşüyor. Ki devam eden yükselişinin, durum ne olursa olsun grafik çizgisini yukarı çekecek devam edeceğine dair birçok öngörü mevcut.

Piyasaya altıncı sıradan giren Bitcoin SV, bilindiği üzere 13-14 Ocak tarihli yükselişlerinde USDT’yi aşarak beşinci büyük dijital para konumuna yükselmişti. Ocak ayında da Corona virüs vakalarının Çin dışına taşmaya başladığını da dikkate alırsak, en azından virüs salgını bu seyirde devam ederse BSV’nin bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceği öngörüsünde bulunabiliriz.

BSV Ödül Yarılanması Bitcoin Madenciliğini Artırabilir mi?

Yabancı bitcoin haberleri sunan bir kaynakta William Suberg tarafında yapılan bir analize baktığımızda, BSV ve BCH ödül yarılanmasının Bitcoin madenciliğini artırabilme ihtimali üzerinde duruluyor.

Ünlü kripto para analisti bu haberini ise, piyasa hakkında yayınlanan bir rapora dayandırmaktadır. Coin Metrics’in kapitülasyon modelini beklemesinin etkilerinin de yine BSV üzerinde olumlu bir seyre neden olacağı görüşü hâkim.

Tüm uzmanların özellikle virüsün Çin dışına yayılmasından sonra yaptığı açıklamaları dikkate alırsak, her ne kadar BSV şuan için güven verse de virüsün seyrine göre yatırım yapılması daha mantıklı görünüyor. Zira salgının şuan durumdan daha vahim bir seviyeye gelmesi, tüm piyasalarda olduğu gibi doğal olarak kripto para piyasalarında da belirsizliğin artmasına neden olacaktır. kadar BSV şuan için güven verse de virüsün seyrine göre yatırım yapılması daha mantıklı görünüyor.

Bitcoin SV Yükselişi

Kripto para piyasası yeni günde de kırmızı çizgisine devam ediyor. Stellar, Monero, Neo değer kaybederken Bitcoin SV 8. en yüksek piyasa değerli kripto para oldu.

Dün yaşanan kısa süreli yükselişin ardından bugün kripto para piyasası yeniden düşüşte. Toplam piyasa değeri 125 milyar doların altında seyrediyor ve gözünü daha aşağılara dikmiş görünüyor. Hafif bir zıplamayla 4 bin dolara ulaşmaya çalışan BTC güne yeniden kayıpla başladı. Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin iki sefer 3650 doları test etti. Haberimizi hazırladığımız sırada BTC fiyatı 3700 dolar ve son 24 saatte %6 değer kaybetmiş görünüyor.

ETH fiyatı ise giderek güçsüzleşiyor ve dünkü ufak kazancının ardından %8 kaybetmiş durumda. En değerli 10 kripto para üzerinde ayıların etkisi devam ediyor ve genellikle kripto paralar %6 ile %9 civarında değer kaybı yaşıyor. Stellar en ağır darbeyi alanlardan bir tanesi ve Monero listeye yeni giren BSV dolayısıyla ilk onun dışında kaldı.

Coinmarketcap listesini güncelledi ve Bitcoin SV’yi listeye dahil etti. Bitcoin  SV’nin piyasa değeri 1,8 milyar dolar olarak belirlendi. Yeni listeleme Bitcoin SV’yi 8. sıraya yerleştirdi, BSV Litecoin ve Cardano’nun üstünde yer aldı. En yüksek piyasa değerine sahip 12 kripto paraya bakıldığında hepsi kırmızı ancak an itibariyle Coincheck haberinin etkisiyle Nem çok sert bir düşüş yaşamıyor. Bunun haricinde Gold Bits Coin dün büyük bir pump yaşadı ve %50 değer kazandı fakat büyük ihtimalle dump yaşayacak. Chainlink %12 ile toparlarken, Ravencoin de %6 değer kazanmış durumda.

Toplam piyasa değeri bugün de dibe doğru gidiyor. Gün içerisinde yaklaşık %14  azaldı ve yaklaşık 121 milyar dolar değerinde. Bitcoin’in hangi noktada tutunabileceği belirsizliğini koruyor.

Geride bıraktığımız gün itibariyle piyasalar Bitcoin SV ’nin (BSV) inanılmaz bir şekilde artışına tanıklık ettiler. Bu artışla birlikte kripto para aniden yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bitcoin SV’nin artışı ile birlikte son 24 saat içinde değeri tam olarak %45 oranında artmış oldu ve kripto para sırlamasında 9. sıraya yükseldi.

Bitcoin SV’nin artışı arkasında hangi nedenleri barındırıyor şu an için merak konusu. Bununla birlikte bu kripto paranın sadece bir gün içinde bu kadar yükseliş göstermesine rağmen piyasanın genelinin durağan olması da enteresan olan bir başka nokta.  BSV’nin arkasındaki isim Craig Wright. Wright zaman zaman yaptığı açıklamalarda Satoshi Nakamoto’nun kendisi olduğu iddialarında bulunmuş ve buna inanmayan ciddi bir kesim tarafından da Sahte Satoshi olarak adlandırılmaya başlanmıştı. Wright’ın bu tavrı kendi işini zora sokmuş ve en sonunda Bitcoin SV, Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao tarafından liste dışı bırakılmıştı. Bütün bunlara rağmen kendi başının çaresine bakmaya çalışan Bitcoin SV bugünkü artışla da insanları merak içinde bırakmayı başardı.

Bitcoin SV İnanılmaz Artış Yaptı

Bitcoin Cash’in başında bulunan isim Roger Ver ile Craig Wright bir anlaşmazlık sonucu ayrılmışlar ve ortaya Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) olarak iki farklı kripto para ortaya çıktı. Bitcoin SV’nin açılımı Bitcoin Satoshi Vision. Bu grup Satoshi Nakamoto’nun merkeziyetsizcilik vizyonuna sahip olduğundan dolayı bu ismi aldı. BCH ve BSV ayrıldıklarından bu yana önemli bir rekabet içindeler. Şimdiye kadar BCH’nin hep bir adım önde olduğu görülse de BSV’nin sadece bir gün içindeki %45’lik değer kazancı bu rekabeti yeniden kızıştıracağa benziyor. Bitcoin SV’deki bu inanılmaz artışın nedenlerinin de kısa zaman içinde ortaya çıkması bekleniyor.

Bitcoin SV Riski

Çok değil daha dün haberini yaptığımız Bitcoin SV’nin 24 saat içindeki %45’lik değer kazanmasının ardından şimdi de kripto paranın resmen çakıldığı piyasalara bomba gibi düştü. Bitcoin SV yüzde 80 değer kaybetti. Bütün bu gelişmelerden sonra kripto paralara olan güvenin bir defa daha sorgulanması gerektiği de ortaya çıktı.

Dün itibariyle Bitcoin SV kanadında yaşanan inanılmaz yükselişle ilgili yaptığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. Henüz bu yükselişin nedenleri araştırılmaya yeni başlanmışken yaşanan bu düşüş dün itibariyle Bitcoin SV alımı yapan yatırımcıların da büyük bir oranda zarar etmelerine sebep oldu. Bu sabah 254 dolar üzerinden işlem gören BSV, bir anda 44 dolara geriledi. Uzmanlar bu düşüşün arkasında ise 25.000’lik bir BSV alımının olduğunu söylüyorlar. Ancak BSV’nin bu seviyelerde kalması çok da uzun sürmedi. Kripto para şu an itibariyle Bitfinex üzerinde 212 dolar üzerinden işlem görmekte.

Yine dünkü haberimizde Bitcoin SV’nin kurucusu Craig Wright’ın kendisinin Satoshi olduğunu iddia etttiğinden bahsetmiştik. Binance CEO’su Changpeng Zhao bu duruma sinirlenerek BSV’yi liste dışı bırakmıştı. Bu konuyla ilgili olarak dün çıkan bir haberde ise Wright’ın kendi Bitcoin hesabından tam 50.000 BTC’yi bir defada transfer ederek gerçek Satoshi Nakamoto olduğunu ispatladığından bahsediliyordu. Hatta haberde bir adım daha gidilerek Zhao’nun attığı tweet ile özür dilediği ve BSV’yi tekrar listeye alacağı yazılmıştı. Ancak bu haberin gerçek olmadığı anlaşıldı. İşte Bitcoin SV üzerinde yaşayan ani yükselişin bu söylenti haberle birlikte meydana geldiği konuşuluyor. Dengelerin bu kadar hassas ve akıl almayacak düzeyde hareketli olduğu kripto para dünyasında adım atmadan önce iyi düşünmek ve ani kararlar vermemek bu iki gün içinde BSV tarafında yaşanan gelişmelerle bir defa daha anlaşıldı.

Bitcoin SV (BSV) Başarılı Hard Fork Geçirdi

Bitcoin SV fiyatı (BSV) üst blockchain önemli bir yükseltme geçirmesine rağmen ticaret alt hacimleri bir gün sonra Salı günü keskin bir  biçimde düşüş yaşadı.

Bitcoin SV, bugüne kadar blok zincirlerinde ölçeklenebilirlik elde etmesini engelleyen bir sorun olan blok boyutu sınırlarını çıkardı ve Genesis Hard Fork olarak adlandırdı . Bitcoin SV projesinin arkasındaki güç olan nChain’in eski CEO’su Jimmy Nguyen, Bitcoin SV’nin 620539 bloğunun madenciliğinden sonra yaptığı açıklama şu şekilde; ‘SV Takımı’ndan iyi geceler. . . ve Bitcoin için yeni bir şafak.’

Topluluk sevindi ama BSV’ye olan talebi arttırmak için gelmedi. Madeni para, Salı günü yüzde 6.08’e kadar düşerek 265.40 dolara düşerek “iyi haber” e tepki göstermedi.

BSV’nin Genesis sert çatalından sonra  neden yükselmediğinin bir nedeni  ise aşırı alım durumundan kaynaklanmaktadır. Kripto para bu yılın başlarında olağanüstü bir şekilde yüzde 144 oranında arttı. Haftalar sonra, Bitcoin SV kurucusu Craig Wright, BSV pazarını kimin pompaladığını bildiğini iddia etti.

Kaynak: https://kointimes.net/bitcoin-sv-rehberi/

Devamını Oku

Bitcoin Cash (BCH): Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı?

Bitcoin Cash nedir sorusu Bitcoin kripto para piyasasında Mayıs ayında yaşanacak olan yarılanma olayı nedeni ile merak konusu olmayı sürdürüyor. Bitcoin’de gerçekleşek olan yarılanmanın diğer kripto para birimlerini etkilemesi muhtemel gözüküyor. Bu nedenle Bitcoin’de meydana gelen hard fork olayı sonrasında ortaya çıkan Bitcoin Cash’e dair fiyat değişimleri de merak edilen konular arasında bulunuyor.

Bitcoin Cash Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Bitcoin Cash nedir sorusu için farklı cevaplar vermek mümkündür. Bitcoin topluluğunda meydana gelen anlaşmazlıklar sonucunda Bitcoin Cash ortaya çıkmıştır. 2017 yılında oluşturulan Bitcoin Cash, Bitcoin’den çatallanma sonucu ayrılan bir coin olarak dikkat çekmektedir. 2018 yılına gelindiğinde ise Bitcoin Cash’te de bir hard fork gerçekleşmiştir. Bu olay sonrasında Bitcoin Cash ikiye ayrılmıştır. Ayrılma sonucunda:

olarak işlem görmeye devam etmiştir. Bitcoin Cash aynı zamanda “BCash” olarak da isimlendirilmektedir.

Bitcoin’de Neden İkiye Ayrıldı?

Bir saniye içerisinde artan sayıda işlem gerçekleştirme ihtiyacının oluşması, topluluk içerisinde yer alan bazı kişilerin, blok boyutu sınırını artırmak düşüncesini meydana getirdi. Bu eylem 2017 yılının Temmuz ayında meydana gelmiştir. Bitcoin’de, blok boyutu sınırını artırmadan BIP 91’in benimsenmesi olayı insanları etkilemiştir. Bitcoin’de işlem hızının çok yavaş olması da bu durumu tetiklemiştir.

Bitcoin yatırımcıları, Bitcoin’i basit işlemler yapmak için değil dijital yatırım yapmak için tercih etmekteydi. Bitcoin topluluğunda Roger Ver’in de aralarında bulunduğu birkaç kişi, Bitcoin’i yatırım amacı ile kullanmak isteyen insanların var olduğunu hissettiğinde Bitcoin’deki hard fork olayının gerçekleşmesi gerektiğine ikna olmuştur. Çünkü Bitcoin Cash destekçileri, “cash” yani nakit ifadesinden de anlaşılacağı üzere Bitcoin Cash’ı nakit olarak kullanmayı düşünmekteydi.

Zaten bu akımın öncüsü olan Roger Ver de, Fortune Magazin dergisinin 2020 yılındaki sayısında Bitcoin Cash’in eş yaratıcı olarak belirtilmiştir. Bitcoin Cash destekçileri tarafından Bitcoin ile kıyaslandığında, işlem aracı olarak kullanım için daha fazla benimsenmiştir. Bitcoin’in blok kapasitesinin 1 MB olması, pek çok işlemin birikmesine neden olmuştur. Bu durum, Bitcoin topluluğunu ikiye ayırdı ve Bitcoin’deki bu ölçeklenme sorununun bir an önce çözülmesi gerektiği hususu da ayrışmaya gerekçe gösterildi. Taraflar anlaşamadığı için de en sonunda ayrılma meydana geldi.

Bitcoin Cash Özellikleri Nelerdir?

Bitcoin Cash de Proof-of-Work kanıtı ile çalışmaktadır. Bitcoin Cash’in Bitcoin’den ayrı olarak işlem görmekte olan blok kapasitesini 8 MB’e çıkarması sonucunda BCash, hızlı bir onay sistemine sahip olmuştur. Bitcoin Cash çok sayıda borsada işlem gören bir kripto paradır. Bitcoin Cash, her 10 dakika ara ile blokzincire bir blok eklemektedir.  Bitcoin Cash’in blok kapasitesinin Bitcoin’e nazaran büyük olması hem işlem hızını artırmakta hem de işlem ücretlerini aşağıya geçmektedir. Yani Bitcoin Cash, aynı sayıda işlemi daha kısa sürede işlemektedir. Bitcoin Cash saniyede 60 işlem, günde ise 2 milyon işlem yapabilme hızına sahiptir.

Bitcoin Cash’in hemen hemen merkezileştiğini söylemek mümkündür. Yaklaşık 3 tane maden havuzu aracılığı ile işlemlerin yarıdan fazlası yapılmaktadır. Bitcoin’de ise pek çok havuz bulunmaktadır. Bu havuzların fazla olması nedeni ile Bitcoin’de merkezileşme durumu söz konusu değildir.

Bitcoin Cash’in sahip olduğu teknoloji nedeni ile blok kapasitesini istenildiği anda artırmak mümkündür. Bitcoin Cash da ayrıca Bitcoin’den farklı bir işlem imzalama sistemi bulunmaktadır. Bitcoin Cash, ölçekleme sorununu çözen bir teknoloji ile Bitcoin’in hız sorununa iyi bir alternatif olmayı başarmıştır. Bitcoin Cash’te ayrıca fiyat istikrarını sağlayan bir algoritma da bulunmaktadır.

Bitcoin Cash’te her 210.000 blokta bir yarılanma olayı yaşamaktadır. Başlangıçta 50 olan Bitcoin Cash blok ödülü, şu an için 6.25 Bitcoin Cash’tir.

Bitcoin Cash Kurucusu Kimdir?

Bitcoin Cash nedir sorusundan sonra Bitcoin Cash kurucusu kimdir sorusu da araştırılmaktadır. Bitcoin’in çatallanmasından sonra ortaya çıkan Bitcoin Cash’in kurucusu Amaury Sechet’tir. Amaury Sechet, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’in üreticisi Satoshi Nakamoto’nun kendisi olduğunu iddia eden paylaşımları ile dikkat uyandırmıştır. Bitcoin’de yaşanan çatallanma sonrasında Bitcoin Cash’in oluşumunu sağlayan isim de kendisidir.

Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Cash madenciliği nasıl yapılır sorusunu cevaplamak gerekmektedir. Bitcoin Cash madenciliği için öncelikle bir Bitcoin Cash cüzdanına sahip olmak gerekmektedir. Güvenlik nedeni ile hardware tarzı bir donanım kullanmak daha yararlı olabilir. Bu donanımlarda özel anahtar saklı olmalıdır. Eğer güçlü teçhizatlara sahip değilseniz tek başınıza madencilik yapmak ve bu işten kar elde etmek neredeyse imkansız olmaktadır. Bu nedenle madencilik havuzlarından birine katılmanız daha avantajlı görünmektedir.

 

Madencilik havuzlarında pek çok madenci aynı anda güçlerini birleştirerek hash rate güçlerini artırırlar. Ortaya çıkan büyük hash rate gücü doğrultusunda elde edilen blok ödülleri de, katılımcıların sağladıkları katkı karşılığında kendilerine verilir. Madencilik havuzu kullanarak Bitcoin Cash elde etmek, tek başına madencilik yapmaktan daha karlıdır. Madencilik havuzlarına katılmadan önce, havuzun istatistiklerini incelemekte fayda bulunmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra da Bitcoin Cash havuzuna girmek için ilgili internet sitesine girip, sisteme kayıt olmak gerekmektedir.

Sahip olduğunuz madencilik ekipmanları ile sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz. Madencilik ekipmanlarını bilgisayarda kullanabilmek için ayrıca Bitcoin Cash yazılımının bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir. Doğru yazılımın bulunması ve kullanılması önemlidir. Sahip olunan bilgisayar ve diğer donanımların özelliklerine uygun bir yazılım tercih edilmesi gerekmektedir. Bir havuza dahil olduysanız yazılımı çalıştırırken havuza ilişkin bilgiyi de girmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra mining işlemine başlayabilirsiniz.

Bitcoin Cash Nasıl Elde Edilir?

Bitcoin cash nasıl elde edilir sorusu Bitcoin Cash’e ilgi gösterenler tarafından merak konusu olmaktadır. Bitcoin Cash elde etmenin ilk yolu madencilik yapmaktadır. Eğer yeterli güce sahip donanımınız bulunuyorsa ortak bir havuza girerek, gücünüz oranında Bitcoin Cash madenciliği yapabilirsiniz.

Bunun dışında borsa üzerinden alım ve satım yapmak da mümkündür. Piyasada işlem yapan ve Bitcoin Cash’e işlem olanağı tanıyan pek çok borsa bulunmaktadır. Ayrıca tezgah üstü piyasalar denilen ortamlardan, herhangi bir kaydi para karşılığında da Bitcoin Cash satın almanız mümkündür. Ancak her durumda, Bitcoin Cash ile işlem yapabilmek için Bitcoin Cash cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir.

Bitcoin Cash Bulut Madenciliği Nedir?

Bitcoin Cash bulut madenciliği, Bitcoin Cash madenciliği yapmak isteyip de donanımı bulunmayanların tercih ettiği bir yöntem olmaktadır. Bulut madenciliğinde kiralama gibi bir işlem yapılmaktadır. Bu işi yapan firmalardan sözleşme satın almak ve firmanın belirlediği ücret ve şartlar karşılığında madencilik işlemine iştirak etmek söz konusudur. Sözleşmeye göre de elde edilen ödülden payınıza düşen tutarı alırsınız. Bu yöntem sıklıkla kullanılmakla birlikte, pek çok dolandırıcılık olayına da sahne olmuştur. Bu nedenle bulut madenciliğini yapan şirketin güvenilir olması çok önemlidir.

Bitcoin Cash Piyasa Değeri Nedir?

Bitcoin cash piyasa değeri nedir sorusuna, kripto paranın çatallanma sonrasındaki ilk değerinden başlayıp cevap vermek gerekmektedir. Bitcoin Cash’in 1 Ağustos 2017 tarihindeki değeri 532 dolardı. Zamanla Bitcoin Cash değerinde dalgalanmalar yaşanmıştır. Bitcoin Cash, 1 Aralık 2017 tarihinde 2.359 dolara yükselmiştir. Sonrasında, 1 Mart 2018’e kadar düşme eğilimi yaşamıştır. 1 Nisan 2018 tarihinde 1.347 dolar ile yine zirve yapmıştır. Şimdilerde değeri 231 dolardır. Bitcoin Cash’in toplam piyasa değeri 4,28 milyar dolardır. Piyasadaki arz miktarı da 18,38 milyondur. Bitcoin Cash nedir konusu da böylelikle açıklanmış olmaktadır.

Bitcoin Cash Detayları

1- Bitcoin Cash Yükselişi

Bitcoin (BTC) gittikçe daha popüler hale geldikçe, bir işlemi işlemek için geçen süre de daha yavaş hale geldi. Ayrıca, her işlemin maliyetini, gönderen için daha pahalı hale getirdi. Mevcut Bitcoin sistemini iyileştirmek için Bitcoin Cash (BCH) oluşturuldu ve şimdiye kadar mükemmel bir iş yapıyor gibi görünüyor. Ağustos 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen, Bitcoin Cash en iyi 5 kripto para biriminden bir tanesi durumuna geldi.

Her şey Bitcoin teknolojisinin nasıl geliştirileceğine dair anlaşmazlıklar ile başladı. Bitcoin ile ilgili sorunlardan biri daha fazla insan kullandıkça, ağların bir işlemi işleme süresinin daha uzun olması. Ayrıca işlem ücretleri daha pahalı. Bitcoin severler bunun büyük bir sorun haline geldiğini, özellikle de kripto paraların çok popüler hale geldiğini anladılar. Bir çözüm olması için BCH kuruldu.

Diğer tüm kripto paralar gibi BCH de kripto para borsaları üzerinden satın alınabiliyor. Şu anda en az Bitcoin (BTC) kadar popüler bir durumda olmasına rağmen değeri Bitcoin ile karşılaştırılmayacak kadar düşük. Bununla birlikte kripto para işine yeni girmiş pek çok insan BTC ve BCH’yi birbirine karıştırmaya devam ediyor. Bu da elbette istenmeyen zararlara sebebiyet veriyor.

Yazı yayına hazırlandığı sırada 1 Bitcoin Cash yaklşaık olarak 312,38 ABD doları seviyesinden işlem görmekte. Dikkat edilidğinde 8.700 dolar civarında olan Bitcoin (BTC)’den çok çok düşük bir seviyede işlem gördüğü hemen anlaşılacaktır. BCH en yüksek seviyesine 20 Aralık 2017 tarihinde ulaştı. O gün 1 BCH’nin değeri 3.785 dolar seviyesine çıktı. O tarihten bu güne inişli çıkışlı bir grafik sergilese de aynı seviyenin yakınına dahi ulaşamadı. BCH sahipleri umutla tekrar binlerle ifade edilen rakamlara ulaşılması için bekliyorlar.

2- Litecoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV

Litecoinin kurucusu olan Charlie Lee , Litecoin’in “ Scrypt ” madencilik algoritmasındaki hash oranının yaklaşık yüzde 98’ini kontrol ettiğini belirtti. . Bu durum, LTC’nin güvenliği için için çok önemli bir durumdur. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi algoritmalarda ise kontrolün kurucularının elinde olmadığı için bir güvenlik sorunu olduğunu belirttir. Lee’nin bu söylemdeki amacı manipüle edilebilme ihtimalinin var olması ve kontrol mekanizmasındaki hakimiyetin kaybolmasıdır.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin Teknik ve Fiyat Analizi

12 ağustos tarihinde yapılan açıklamada , Litecoin yaratıcısı Charlie Lee hashdeki hakimiyetin yüzde 98 üzerinde olduğunu açıkladı. Madencilik Scrypt’teki karma oran çoğunluğu veya herhangi bir madencilik algoritması , bir şifreleme para birimini çalmak yada manipüle etmek amacıyla düşman madencilik saldırılarına karşı ağın güvenliğini sağlamada önemli bir rol oynamaktadır . Bu unsurdan dolayı lee litecoinin daha güvenli bir kripto para olduğunu  belirtmiştir.

Oyun teorisi, iyi tasarlanmış şifrelemelerde önemli bir rol oynar. Teknolojik öncüllerinden farklı olarak, kripto katılımcıların dürüst olmasını ve ağların kötü oyunculara karşı belirgin olmasını sağlamak için ekonomik teşviklerden yararlanır. Bu koşullardan dolayı bu ağdaki olumsuz aksiyonlar teknolojinin amacının dışına çıkmasına neden olup, sisteme büyük zararlar verebilir.

3- Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash

Online yayın devi Twitch, kripto ödemelerini iptal ettikten aylar sonra yeniden etkinleştiriyor olabilir. Oldukça popüler online yayın servisinin Kanadalı bir kullanıcısı, Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemelerinin platformda yeniden etkinleştirildiğini söylüyor.

Twitch’ten konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı ve bazı kişiler “Daha fazla ödeme seçeneği” gibi bir seçenek göremediklerini söylediler. Sözde hem Bitcoin ve Bitcoin Cash yeniden etkinleştirildi. Ancak kullanıcı ya troll yapıyor ya da Twitch sessizce seçili ülkelerde bir kez daha kripto para birimi cinsinden ödemelerin uygulanabilirliğinin dikkatleri çekmeden test edilmesini sağlıyor.

Bu, oyunla ilgili platformların kripto ödeme seçeneklerini ilk defa kaldırması değil. Steam, 2017’de Bitcoin ödemelerini artık desteklemeyeceğini açıklamıştı. O sırada kullanıcılar çılgınca spekülasyonlar arasında Bitcoin almak ve satmaya başladılar. Steam, zaman zaman satın alınan oyundan daha pahalı işlem ücretleri olduğunu bildirdi.

Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash ile Ödemeleri Yeniden Etkinleştiriyor

Twitch tamamen yayınla ilgili olmakla birlikte, fiyat politikaları çok benzer. Katkıda bulunmak isteyen birçok kişi, favori kanallarına küçük miktarlarda bağış yapabiliyorlar. İşlem ücretleri tekrar yükselirse bu ne kadar uygulanabilir? Bir Bitcoin volatilite endeksi, Bitcoin’in günde yaklaşık %3.5 oranında dalgalandığını gösteriyor. Bu, fiat para birimleri ile istikrarlı bir karşılaştırmayı da çok zorlaştırıyor.

Bu hareket aynı zamanda Bitcoin’in bu yılki 200 milyar dolarlık piyasa hacmini ve her yerdeki spekülatörlerin kalbini yeniden yakalamasıyla elde ettiği katı fiyat artışlarıyla bağlantılı olabilir. Diğer trendler gibi kripto para birimi de, özellikle fiyatlar çift haneli kazancı yakaladığında popülerliği değiştiriyor. Reddit, böyle bir ortamda kripto ödemelerinin uygulanabilirliğini büyük ölçüde tartışıyor.

Twitch açıkça bir sorunla karşı karşıya. İstikrar için yeni teknolojiye geri dönün ya da büyümesi tamamen rahat olan bir demografik yapıyı kucaklayın. Twitch kripto ödemelerini yeniden etkinleştiriyor mu? Hikaye ortaya çıktıkça hep birlikte göreceğiz.

4- Bitcoin Cash Fiyatı

Bitcoin Cash fiyatında yeni bir yükselme var. Kripto paranın değerinde son dönemde bir yükseliş eğilimi zaten vardı ve kripto para yatırımcıları bu dönemin çok kısa birkaç gün boyunca Bitcoin Cash fiyatında yükseliş eğilimi bekliyorlardı. Kripto para yatırımcıları bu konuda kripto para analistlerinin yaptıkları açıklamaları da dikkate alarak kripto para yatırımlarından geri dönüşün kısa zamanda olup olmayacak olduğunu haklı olarak sordular.

Bitcoin Cash bugün yatırımcılara kazanç konusunda beklenen yükselişi göstermemiş olsa da %3 oranı ile yükseldi. Bitcoin fiyatında yükseliş %1 ile sınırlı kalırken Bitcoin Cash’in %3 oranında yükselmesi yatırımcıların dikkatini çekti.

Bitcoin Cash 413 dolar seviyesine yükseldi. Fiyatının yükselmesi nedeni ile kripto para sahipleri de yakın zamanda bu yükselişlerin devam edip etmeyecek olduğu hakkında analistlerin diyecek oldukları sözlere bakıyorlar. Bitcoin fiyatı yükselmeyi sürdürür ve devam eden yükselişler olması sürerse Bitcoin Cash fiyatında da yükselişler görmek mümkün olabilir. Bitcoin fiyatındaki tüm yükselişler tüm altcoin kripto paralarının değerinin yükselmesinde büyük rol oynayabiliyor.

Amerikan dolarına karşı altcoinlerden biri olan Bitcoin Cash, Kasım ayı fiyatlarında önemli bir düşüşün yaşandığı noktanın üzerine çıkmayı başardı. Son haftalarda  artış  yaşayan ve kripto para piyasasının  lideri Bitcoin’e karşıda artış yaşamıştır. Ancak, şimdi Bitcoin Cash BTC’den daha iyi performans göstermeye başladı. Analizi yazdığımızda, Coinmarket’den gelen veriler Bitcoin Cash‘in BTC’ye karşı son yedi gün içinde % 9.95 oranında arttığını gösteriyor .

BTC değeri son  üç haftalık düşüşün ardından Bitcoin Cash, ard arda iki hafta boyunca 0,04459 BTC seviyesinden destek bularak başarı elde etti. Bitcoin cash fiyatı geçtiğimiz hafta belirlenen destek seviyenin altına düştü ancak alıcıların fiyatı tekrar geri getirmek için alım yaparak   hızlı bir şekilde destek hattı oluşturarak fiyatı yükseltti.

iki hafta önce, son üç haftalık düşüşlerin ardından Doji mumu tarafından takip edilen düşüşlerin ardından, yatırımcılarda fomo korkusu görülmektedir.

Ancak, Doji mumu bu hafta Bitcoin Cash olarak artışlarla takip ediliyor ve şu ana kadar BTC‘den daha iyi performans gösteriyor. Bitcoin Cash’in BTC fiyatı, 0.052 BTC’de önceki iki seviyesini oluşturduğu noktanın üzerine yükseldi. Fiyat bugün 0.0542 BTC’ye yükselmesine rağmen,  yatırımcıların olası bir direnç durumunda destek bulması muhtemel olduğu 0.052 BTC seviyesine geri döndü.

 • Bitcoin cash fiyatı toparlanmak için mücadele etti ve şu an ABD Doları karşısında düşüş gösteriyor.
 • Dün vurgulanan önemli düşüş trend çizgisi, BCH / USD çiftinin saatlik grafiği (Kraken’den veri akışı) 440 $ ‘lık dirençle sağlam kaldı.
 • Parite 440 $ ve 445 $ ‘ın üzerinde bir kırılma olmadığı takdirde 434 $’ ın altına düşebilir.

İLGİLİ HABER:  Venezuela Ülkedeki Sermaye Girişini Artıracak Kripto Para Havale Platformunu Başlattı

Bitcoin cash fiyatı ABD Doları karşısında 450 $ altında bir risk altında kalır. BCH / USD, yakın vadede iyileşmek için 440 $ ve 445 $ direnişlerini kırmalıdır.

445 $ gibi yüksek bir fiyattan sonra, bitcoin cash fiyatı ABD Dolarına karşı aşağı yönlü bir hareket başlattı. BCH / USD çifti, 430 $ ‘lık destek alanına doğru işlem gördü ve 434 $’ a yakın bir düşüklük oluşturdu. Daha sonra, 435 $ seviyesinin üzerinde küçük bir yukarı yönlü toparlanma oldu. Fiyat, son damlasının% 23.6 Fib geri alım seviyesinin üzerine çıkarak 445 $ ‘dan 435 $’ a düştü. Ancak, artışlar 440 $ ve 445 $ direnç seviyeleri ile sınırlı kaldı.

Alıcılar 440 $ direnç bölgesini geçemedi. Daha da önemlisi, dün vurgulanan önemli düşüş trend çizgisi, BCH / USD paritesinin saatlik tablosunda 440 $ ‘lık dirençle sağlam kaldı. Ayrıca, 445 $ ‘dan 435 $’ a yükselen düşük seviyedeki son düşüşün% 50 Fib düzelme seviyesi de 440 $ ‘a yakın. Bu nedenle, kısa vadeli bir iyileşme için 440 $ ‘lık bir dirence sahip olmak gerekmektedir. Bir sonraki ana direnişler 445 $ ve 450 dolar seviyelerindedir . Aşağı yönde, 430 $ ve 434 $ seviyeleri önemli desteklerdir. Bu desteklerin altında, fiyat 400 $ seviyesine düşebilir.

Teknik göstergelere baktığımızda:

 1. Saatlik MACD – BCH / USD için MACD şu andaki düşüş bölgesinde.
 2. Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BCH / USD için RSI 50 seviyenin altına yerleştirilmiştir.
 3. Destek Seviyesi – 434 $
 4. Direnç Seviyesi – 440 $
 • Bitcoin cash fiyatı çekişe geçti ve ABD Doları karşısında 500 dolarlık bariyerin üstüne çıktı.
 • BCH / USD çiftinin 4 saatlik grafikte (Kraken’den veri akışı) 510 $ ‘lık destek ile yerinde kilit bir sözleşme üçgeni bulunmaktadır.
 • Paritenin yakın vadede 575 $ ve 600 $ seviyesine doğru yükselmesi bekleniyor.

Bitcoin nakit fiyatı, ABD Doları karşısında 500 $ ‘ın üzerinde bir boğa bölgesinde işlem görüyor. BCH / USD, alıcıları aşağı yukarı 500 $ ve 480 $ seviyelerinde bulmaya devam edebilir.

Geçtiğimiz hafta, ABD Doları karşısında 400 dolarlık destek bölgesinden gelen bitcoin nakit fiyatlarında katı bir ralli vardı . BCH / USD çifti, pozitif bölgeye geçmek için 450 $ ve 500 $ direnç seviyelerinin üzerinde yükseldi. Hatta 475 $ seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4-saat) üzerinde bir yakınlık vardı. Fiyat 592 $ gibi yüksek bir seviyede işlem gördü ve sonra aşağı yönlü bir düzeltme başladı.

Son dalganın% 23.3 Fib düzelme seviyesinin altında 424 $ ‘dan 592 $’ a yükseldi. Ancak, aşağı yönde hareket, daha önce bir direnç olan 500-510 $ destek alanı ile korundu. Üstelik son dalganın % 50 Fib geri çekilme seviyesi de 424 $ ‘dan 592 $’ a yükselerek bir destek olarak hareket etti. Şu anda, BCH / USD çiftinin 4 saatlik grafikte destek 510 $ civarında bir anahtar sözleşme üçgeni var. Parite bir sonraki hamleyi 550 $ ya da 510 $ seviyesinin altına çekecek gibi görünüyor. 550 $ ‘ın üzerinde fiyat muhtemelen 600 $’ lık bölgeyi tekrar ziyaret edecek.

Teknik göstergelere baktığımızda:

 • 4-saat MACD – BCH / USD için MACD, hafif bir düşüş bölgesinde.
 • 4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI 50 seviyenin üzerindedir.
 • Destek Seviyesi – 500 $
 • Direnç Seviyesi – 550 $
 • Bitcoin cash fiyatı 950 $ ‘lık destek seviyesini karşılayamadı ve ABD Doları karşısında 900 $’ ın altına geriledi.
 • BCH / USD çiftinin saatlik tablosunda (Kraken’den veri akışı) 940 $ ve 960 $ ‘dan dirençli iki temel düşüş trendi hattı bulunmaktadır.
 • Parite çok fazla baskı altında ve 880 dolarlık desteği de kırması bekleniyor.
Devamını Oku