Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

İŞKUR'dan Üç Yeni İş Programı!

Her dönem işsizlerin iş bulma umudu olan İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) üç yeni program ile binlerce işsize iş umudu olmaya devam ediyor. Genç işsizlikle mücadele kapsamında İşe İlk Adım Projesi, çalışmak isteyen anneler için İşte Anne Projesi, gençlerin meslekleri olarak görülen siber güvenlik, kodlama, bulut teknolojisi gibi alanlarda iş sahibi olmak isteyenler için ise Geleceğin Meslekleri Projesi uygulamaya koyuldu. Peki ama İŞKUR projelerine nasıl başvurulur? İŞKUR projelerine kimler başvurabilir? İŞKUR projelerine başvurmak için aranan şartlar nelerdir? İşte detaylar...

 

Konuyla ilgili olarak İŞKUR İzmir İl Müdürü Makbule Dank, "İşverenlerin ve gençlerin birimlerimize gelip başvuru yapmalarını bekliyoruz" dedi.

 

İşe İlk Adım ve İş'te Anne projeleri için Türkiye genelinde 5000 kadar hedef sayı belirlendiğini belirten İŞKUR İzmir İl Müdürü Makbule Dank, projelerinde özellikle genç ve kadınlara öncelik verildiğini söyledi. İşe İlk Adım Projesi'nden ön lisans ve lisans mezunu, 18-29 yaş arası gençlerin faydalanabileceğini belirten Dank, "3 ay ile 9 ay arasında değişen program süreci boyunca gençlere günlük 61,65 TL tutarında cep harçlığı ödenecek. İşbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere zorunlu istihdam sürecinde net asgari ücretin yüzde 50'si tutarında İŞKUR tarafından destek sağlanacak. Bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25'i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca İŞKUR tarafından karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerin işbaşı eğitim programından sonra uzun süreli istihdamı sağlanacak" dedi.

 

'ÇALIŞMAK İSTEYEN ANNELER İÇİN İŞ FIRSATI'​

İŞKUR'un çalışmak isteyen kadınları mesleki eğitim kursları veya işbaşı eğitim programlarına yönlendireceğini söyleyen Dank, "Projeden yararlanan kadınlara kursa veya programa devam ettikleri günler için günlük 70 TL tutarında cep harçlığı ödenecek. Ayrıca eğitim süresince katılımcıların iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanarak sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanacak. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakım evine devam eden kadınlar kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecek. Projeden yararlanmak isteyen kadınlar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine, Hizmet Merkezlerine başvurabilecek" diye konuştu.

 

'GENÇLER İÇİN GELECEĞİ YAKALAMA FIRSATI'

Gelişmekte olan 23 meslek alanında düzenlenen bir diğer işbaşı eğitim programından söz eden İŞKUR İzmir İl Müdürü Makbule Dank, şöyle konuştu:

"İŞKUR tarafından dijital dönüşüme yönelik nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi maksadıyla web ve mobil programlama uzmanı, sistem ve ağ yönetimi uzmanı, kurumsal kaynak planlama uzmanı, siber güvenlik uzmanı, bulut bilişim uzmanı ve oyun geliştirme uzmanı gibi mesleklerde mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları düzenlenecek. İŞKUR, belirlediği mesleklerde uygulanacak işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş aralığındaki gençlere günlük 75 TL cep harçlığı verecek. 9 aya kadar sürecek programlara katılacak gençler için bu rakam aylık 1950 TL´ye ulaşabilecek. Ayrıca program süresince katılımcılar adına iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanarak katılımcıların sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanacak."

 

#iskur #is

Devamını Oku
İŞKUR'dan Üç Yeni İş Programı!

Memura Ek İş Fırsatı

Memurların meslekleri dışında hangi meslekleri veya faaliyetleri yapıp yapamayacağı gibi konular son zamanlarda merak uyandıran konulardan biri. Son rakamlara baktığımızda kamuda görev yapan 4 milyondan fazla kamu personeli bulunuyor. Bu çalışanların bir kısmı ek iş yapıyor, ya da yapmak istiyor. Fakat bu konuyla ilgili birçok farklı alanda soru işaretleri var. Yani bazı memurlar şirket ortağı olunup olunamayacağını merak ederken, bazıları ise müzik albümü çıkarmak istediğini söylüyor. Dizi ve filmlerde rol almak isteyenler de bir hayli fazla. Peki memurlar bu işleri yapabilirler mi? 657 sayılı yasa bazı sınırlar getirse de memurlar için birçok yol açık.

 

ÇERÇEVE YASA TARAFINDAN ÇİZİLİYOR

Yasaların bazı sınırlar getirmesine rağmen memurların ek iş yapmaları mümkün. Memurların ve diğer görevlilerin başka işlerde de çalışmalarıyla ilgili çerçeveyi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çiziyor. Kanundaki maddeye göre memurlar sosyal güvenlik anlaşması ile bir işyerinde çalışamıyor ya da kendi adlarına yine sosyal güvenlik sistemine dahil olarak (Bağ-Kur) işyeri kuramıyor. Ancak bu bağı kurmadan bazı faaliyetlerde bulunmaları mümkün. 

 

Memurlar dizilerde ve filmlerde oynayabilir mi? Sahneye çıkabilir mi? 

Bu işi mesai saatleri dışında yapmak, görevini küçük düşürücü davranışlardan kaçınmak ve sosyal güvenlik ilişkisi kurmamak şartıyla memurlar dizi veya filmlerde ya da tiyatro oyunlarında rol alabiliyorlar. Ayrıca sahneye çıkıp şarkı söyleyebiliyor, bir müzik şirketiyle telif sözleşmesi yaparak CD de çıkartabiliyor. 5846 sayılı fikri ve sanat eserleri kanunu kapsamında olmak üzere telif sözleşmesi yapabiliyorlar.

 

Devlet memuru köşe yazısı yazabilir mi? 

Memurun bir yayın kuruluşunda 'hizmet akdine bağlı olarak' köşe yazarlığı yapması mümkün değil. Yani sigortalı olarak çalışamıyor. Ancak, 657'nin 'basına bilgi veya demeç verme' başlıklı 15'inci maddesine aykırı olmamak şartıyla köşe yazarı olabilir, telif ücreti alabilirler.

 

Devlet memuru şirketlere ortak olabilir mi? 

Memurlar esnaflık ya da tüccarlık yapamıyor ancak anonim ve limited şirketlere hisse ortağı olabiliyor. Sadece şirketi temsil edici bir pozisyonda olamıyor. Yani yönetim ve denetim kurullarında görev almamaları gerekiyor.

 

Hakem olabilirler mi? 

Memurlar, meslekî faaliyette veya serbest meslek icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir işyerinde veya vakıf üniversitelerinde çalışamaz.

Ancak 657 sayılı yasanın 146'ncı maddesi bu konuda bir istisna getirerek "Gençlik ve Spor hizmetleri uygulamasında fiilen görevlendirilecekler hariç" ifadesini kullanmıştır. Böylece kamu hizmeti yürüten memurların asli görevlerinden ayrı olarak gençlik ve spor hizmetlerinde görevlendirilebilecekleri ve bunun doğal bir sonucu olarak da ücrete hak kazanacakları sonucu çıkmaktadır. Tabii bunun için çalışılan kurumun en üst amirinden izin alınması da gerekmektedir.

 

DİSİPLİN CEZASI VAR

Memurlar yukarıdaki sınırlar dışında kanuna aykırı olarak ek iş yaparlarsa ciddi disiplin cezaları ile karşılaşıyor. 657'deki düzenlemeye göre, ticaret yapan ya da memurlara yasaklanan işlerde bulunanlara kademe ilerlemesinin durdurulması cezası veriliyor.

 

#memur 

Devamını Oku
Memura Ek İş Fırsatı

Serdar Ortaç'ın Eşi Chloe Kaza Geçirdi

Ünlü şarkıcı Serdar Ortaç’ın eşi Chloe iş için gittiği Miami'de kaza geçirdi. "Söylemezsem Olmaz" programının haberine göre Chloe kazada ağır yaralandı. Sol kolu kırılan İrlandalı modelin, kalça kemiğinin ve sol diz kapağının çatladığı açıklandı.

 

Bir magazin programına telefonla bağlanan Serdar Ortaç, eşinin geçirdiği kazayla ilgili, "Chloe, Amerika'ya gitti. Kız arkadaşlarıyla konserden dönüyormuş. Elektrikli bisiklet kiralamışlar, Chloe arkada oturuyormuş, kazada arkadan uçuyor. Kullanan kızın sadece burnu kırılmış. Chloe'nin sol kolu kırıldı, kalça kemiği çatlak, sol diz kapağı çatlak ve kaşı yarılmış. Keşke o bisikleti kıralamaz olsaydı. Ben bu olayı nazara bağlıyorum. Artık sosyal medya hayatımızı mahfetti. Ben kaza haberini Chloe'den aldım. Kötü şeyler neden Chloe'nin başına geliyor, buna çok takılıyorum.Abartmıyorum sakat kalmaması mucize" ifadelerini kullandı.

 

Serdar Ortaç, "Amerika buradan 14 saat. Dün akşam 22.00’da oldu kaza, o saatten bu saate ayaktayım. 21 Ekim’de yanına gideceğim. İptal edemeyeceğim işler var. Menajerimi gönderdim. Kız çok mutsuz, aylarca hayal ediyor ‘Amerika’ya gideyim çalışayım’ diye. Bir sürü de iş aldı, gidiyor yemek yiyor, ertesi gün bisiklet kiralamak istiyor başına bu olay geliyor. Sol tarafı komple kırık, 'kaynayacak' diyor doktorlar. Tam açıklama da yapmıyorlar.  ‘Kocasıyım’ diyorum, doktorlar bilgi vermiyorlar. Süreyya Yalçın orada, eşiyle gitmişler yanına. Ayılamadı kız, şu an yatıyor. ‘Üzülme her şey geçer’ dedim" açıklamasında bulundu.

 

#serdarortac #chloe

Devamını Oku
Serdar Ortaç'ın Eşi Chloe Kaza Geçirdi

BES Zorunlu Mu Oluyor? 'Ölüm ve Ciddi Hastalıklar Dışında BES' ten Çıkılamayacak'...

Avustralya modelinin benimsendiği çalışmaya göre ölüm ve ciddi hastalıklar dışında emekli olana kadar BES’ten çıkılamayacak. Diğer geçerli koşul ise ev sahibi olmak. İlk kez ev sahibi olacak olanlar BES’ten çıkıp birikimini de evin peşinatı olarak kullanabilecek. Böylece ev peşinatının yüzde 25’ini de devlet karşılamış olacak. Konuyle ilgili TOKİ ile de birlikte çalışılacak.

 

Medyada yer alan haberlere göre, Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) reform çalışmaları devam ediyor. Çalışma henüz tamamlanmadı ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Yeni Ekonomi Programı'nda açıkladığı reform çalışmalarını yürüten danışman ekibi aynı zamanda Türkiye Sigorta Birliği'nden de destek alıyor.

Edinilen bilgilere göre son olarak üzerinde durulan sistem Avustralya modeli. Bu modele göre emekli olana kadar sistemden çıkış yasaklanıyor.

Yani eğer üzerinde çalışılan model kabul görürse şimdiye kadar çalışanların otomatik olarak sisteme kaydedildiği Otomatik Katılım da denilen Otomatik BES çalışanların emekliliğine kadar sürecek. Bu süre bazında çalışan sistemden çıkamayacak.

 

İSTİSNA DURUM: İLK EV SAHİBİ OLMA

 

Tabi iki ölüm gibi mücbir sebepler bu süreci bitirecek. Sistemden çıkış için diğer bir neden de Avustralya'da olduğu gibi çalışanın ilk ev sahibi olması. Birikimler ev sahibi olunduğunda bozulabilecek. Üstelik yüzde 25'lik devlet katkısı da ev için ödenecek. Evin peşinatının yüzde 25'i devlet tarafından sağlanmış olacak.

 

Sistemin en önemli avantajlarından birisi bu olacak. Konu ile ilgili TOKİ ile çalışmalar yapılması planlanıyor.

TOKİ'nin çalışanlara özel konut üretip BES sisteminden çıkılması halinde yüzde 25 devlet katkısı ile birlikte birikimin önce peşinata kullanılıp ardından çalışanların evinin bitirilerek geri kalan tutarın taksitler halinde ödenmesi planlanıyor.

 

İŞVEREN KATKILI OLANLAR İÇİN TEK HESAP

 

Ancak mevcut durumda otomatik olan BES'in bu şekilde mecbur hale getirilmesi halinde Gönüllü BES'te hesabı olan çalışanları da kapsaması gerekecek. Gönüllü BES tarafında fonlar çeşitli olduğu için çalışanların BES'inde de fonlar çeşitlenecek. İsteyen altın fonunu, isteyen döviz isteyen hisse senedine yatırım yapan fonu seçecek.

 

Çalışmayanların BES'i ise olduğu gibi devam edecek. Aynı şekilde işveren katkılı fonlar da emekli olana kadar sürecek fakat bu fonlarda bulunan çalışanlara bir daha BES yapılmayacak, mevcut BES'leri devam edecek. İşten çıkan veya çıkarılanların ise hesaplarının çalışma süresince dondurulacağı tabii ki fonda biriken parasının ise işlemeye devam edeceği belirtiliyor.

 

#BES #bireyselemeklilik

Devamını Oku
BES Zorunlu Mu Oluyor? 'Ölüm ve Ciddi Hastalıklar Dışında BES' ten Çıkılamayacak'...

Son Dakika! Amerikalı Rahip Brunson Davasında Son Durum...

Türkiye ile ABD arasındaki iplerin sürekli gerildiği bir krize sebep olan Amerikalı Rahip Andrew Craig Brunson hakkındaki olay 2016 yılında Eylül ayında başladı. İzmir'de Protestan cemaatinin Diriliş Kilisesi'nde Pastör olan Brunson ve eşi Norine Lyn Brunson, ‘milli güvenliği tehdit eden faaliyetlerde bulundukları' iddiasıyla İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü'nün 28 Eylül'deki yazısı üzerine Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İzmir'deki evlerinden gözaltına alınmışlardı. Gözaltı işlemleri sonrası oturum izinlerinin bittiği belirlenen çift, sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi'ne teslim edilmişti. ABD'nin North Carolina eyaletinde doğan 50 yaşındaki Brunson, 23 yıldır eşiyle birlikte Türkiye'de yaşıyordu ve tutuklandığı sırada süresiz oturma izni başvurusunun sonucunu bekliyordu. 

 

Hakkındaki iddialara yönelik son duruşmanın ardından tutukluluğu 25 Temmuz'da ev hapsine çevrilen Brunson, terör örgütü FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanıyor. 4. kez hakim karşısına çıkacağı kritik duruşma için sabah saat 05.30 sıralarında ev hapsinde tutulduğu dairesinden alınarak Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde götürülen Amerikalı rahip Brunson’ın eşi Norine Brunson ve ABD Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier de davanın görüleceği Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne geldi. 06.45 sıralarında davanın görüleceği alana getirilen Brunson'un mahkemesi İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 10.30 sularında başladı.

 

RAHİP BRUNSON KİMDİR?

 

ABD'li rahip Andrew Brunson 9 Aralık 2016'de tutuklanmıştı. Rahip Brunson hakkında örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlediği" gerekçesiyle 15 yıla kadar, "Devletin gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlamasından 20 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. Mahkeme daha sonra Brunson'a ev hapsi kararı verdi. Brunson'a elektronik kelepçe takılacağı öğrenildi. Trinity Evangelical Divinity School, Erskine Theological Seminary, Aberdeen Üniversitesi'nden mezun olan Brunson'un Jacqueline Furnari adında bir çocuğu vardır.

 

İşte o görüntüler...

 

#rahip #brunson 

Devamını Oku
Son Dakika! Amerikalı Rahip Brunson Davasında Son Durum...

WhatsApp tehlike saçıyor! İşte o tehlike...

Son dönemlerde WhatsApp üzerinden bilgisayar korsanları Avusturya, Afganistan, Pakistan ve Rusya için büyük tehdit oluşturuyor.

Peki sıradaki hedef Türkiye mi?

Sıradaki hedefin Türkiye olduğu ve o Muddy Water olarak bilinen tehlikenin Türkiye'ye sıçradığı öğrenildi.

2017 yılında keşfedilen ve yeni bir tehdit olan, özellikle Whatsapp üzerinden yayılan Muddy Water, ilk olarak Irak ve Suudi Arabistan'daki kamu kurumlarına saldırırken tespit edilmişti.

Güvenlik uzmanları bu yılın başlarında bu tehdidin çok daha geniş bir coğrafyayı hedef alan oltalama mesajlarıyla yayılmaya çalıştığını farketti.

Oltalama mesajlarının içeriği özellikle kamu ve askeri kurumların, telekom şirketlerinin ve eğitim kurumlarının hedeflendiğini gösteriyor.

Söz konusu e-posta mesajları MS Office 97-2003 dosyalarını ekte barındırıyor ve kullanıcıları makroları aktif hale getirmeye zorluyor. Hemen arkasından bulaşma gerçekleşiyor.

Saldırganların kullandıkları PowerShell, VBS, VBA, Python ve C# scriptleri, RAT (Remote Access Trojans – Uzaktan Erişimli Truva Atı) ve diğer araçlara dair analizler sürüyor.

Enfeksiyon gerçekleştiğinde zararlı yazılım, beraberindeki listede yer alan internet adreslerinden birini seçerek komuta merkeziyle iletişime geçiyor.

Sistemde güvenlik yazılımı olduğu algılanırsa bir dizi script çalışıyor ve son bir PowerShell paketiyle sistemde suistimale açık bir arka kapı bırakılıyor.

Gerçek MS dosyaları kullanması nedeniyle kara listelerden kolayca sıyrılan bu tehdit, beraberindeki PowerShell koduyla makro uyarılarını ve korumalı görünüm seçeneklerini devre dışı bırakabiliyor.

Böylece takip eden saldırılara karşı sistem korumasız hale getiriliyor. Bu nedenle güvenmediğiniz kaynaklardan gelen Office dosyalarını asla açmayın.

Tehdidin şimdiye dek tespit edilen hedefleri arasında Türkiye, Ürdün, Azerbaycan, Irak, Suudi Arabistan, Mali, Avusturya, Rusya, İran ve Bahreyn yer alıyor.

Muddy Water operasyonunun arkasında kim olduğu net olmamakla birlikte, kullanılan saldırı teknikleri jeopolitik bir amaç için saldırıların gerçekleştirildiğine dair ipuçları veriyor.

Yine kullanılan kodlar araştırmacıları yanıltmayı hedefleyen unsurlar barındırıyor. Örneğin kodlarda Çince yazılar, Leo, PooPak, Vendetta ve Turk gibi isimler geçiyor.

Kaspersky güvenlik uzmanı Amin Hasbini büyüyen tehlikeyle ilgili şu sözleri kaydetti:
"Geçtiğimiz yıl Muddy Water grubunun pek çok saldırıya imza attığını ve tekniklerini sürekli geliştirdiklerini gördük. Grup çağdaş güvenlik önlemlerini atlatmak için aktif bir geliştirici takımına sahip.

Bu da yakın zamanda tehdidin daha ciddi boyutlara ulaşabileceğini gösteriyor. Bu nedenle konuya dair ilk bulgularımızı kamuoyuyla bir an önce paylaşmak istedik. Grubun ellerindeki araçları, stratejilerini ve olası hatalarını ortaya koymak için gözlemlerimize devam edeceğiz."

 

#whatsapp

 

 

 

Devamını Oku
WhatsApp tehlike saçıyor! İşte o tehlike...

İŞKUR'dan 72 Bin Kişiye İş Müjdesi! İŞKUR'a Nasıl Başvurulur?

İŞKUR'dan en az ilkokul 72 bin kişiye iş müjdesi geldi. Peki İŞKUR iş ilanına nasıl başvurulur?

 

İŞKUR'daki iş fırsatları milyonlarca işsize umut olmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 2018 yılının ilk 9 ayında toplam 905 bin 310 kişiyi iş sahibi yaparken bu rakam 10 yılda toplam 7 milyon 500 bin kişiyi buldu. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok iş ilanı bulunan İŞKUR'dan bir müjde daha geldi. İşte İŞKUR'un en az ilkokul mezunu toplam 72 bin personel alımı yapacağıyla ilgili o detaylar...

 

İŞKUR'un resmi sitesinde yer alan en güncel ilanlara göre toplamda 72 binden fazla personel alımı yapılmaktadır. İlanlara başvurular Türkiye'nin her yerinden yapılabilecek olup başvuru ekranında detayları yer almaktadır. Bu ilanların arasında en çok rağbet gören bazı meslek grupları şu şekilde:

 

- Beden İşçisi (Genel) 18960 kişi,
- Temizlik Görevlisi 3317 kişi,
- Satış Danışmanı / Uzmanı 2876 kişi, 
- Makineci (Dikiş) 2112 kişi,
- Garson (Servis Elemanı) 3266 kişi,
- Reyon Görevlisi 1309 kişi, 
- Kasiyer 1290 kişi, 
- Konfeksiyon İşçisi 1109 kişi,
- Güvenlik Görevlisi 1590 kişi,
- Büro Memuru (Genel) 939 kişi,
- Aşçı Yardımcısı 807 kişi,
- Ön Muhasebeci 738 kişi,
- Bulaşıkçı (Stevard) 637 kişi,
- Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 1077 kişi,
- Şoför-Yük Taşıma 632 kişi,
- Ambar/Depo Görevlisi 603 kişi,
- Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 563 kişi,
- Forklift Operatörü 518 kişi,
- Aşçı 691 kişi,
- Proses İşçisi 517 kişi,
- Ayakçı (Tekstil) 478 kişi,
- Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 435 kişi,
- Dokuma Konfeksiyon Makineci 411 kişi,
- Kurye 316 kişi,
- Beden İşçisi (Temizlik) 408 kişi,
- Paketleme işçisi 407 kişi,
- Ütücü 360 kişi,
- Kalite Kontrolcü 348 kişi,
- Motosikletli Kurye 343 kişi,
- Seyahat Servis Elemanı (Host/hostes/otobüs-Tren) 341 kişi,
- Elektrikçi (Genel) 338 kişi,
- Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı 333 kişi,
- Perakende Satış Elemanı (Gıda) 308 kişi,
- Depo Sevkiyat Sorumlusu 306 kişi,
- Beden İşçisi (İnşaat) 304 kişi,
- Pazarlamacı 304 kişi,
- Servis Komisi 289 kişi,
- Sekreter 279 kişi,
- CNC Torna Tezgahı Operatörü 265 kişi,
- Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik) 234 kişi,
- Dokuma Makineleri Operatörü / Dokumacı 226 kişi,
- Otopark Görevlisi/Vale 221 kişi

 

İŞKUR'un yayınlamış olduğu ilanlarla ilgili daha detaylı bilgi ve başvurular için tıklayınız...

 

#iskur #istihdam

Devamını Oku
İŞKUR'dan 72 Bin Kişiye İş Müjdesi! İŞKUR'a Nasıl Başvurulur?

Sen Anlat Karadeniz 25.Bölüm 2.Fragmanı Yayınlandı! Vedat Ölüyor Mu?

Sen Anlat Karadeniz 25. yeni bölümden heyecan dolu sahneler izleyiciyle buluştu. Çarşamba akşamları izleyicisinin karşısına çıkan Sen Anlat Karadeniz dizisinin 25. yeni bölüm 2. fragmanının yayınlanması izleyicide büyük merak uyandırdı. 10 Ekim tarihli bölümüne dair ipuçları veren fragmana Tahir’in ‘Vedat’ı öldürdüm.’ Sözleri damga vurdu.  Peki Vedat gerçekten ölecek mi? Tahir teslim mi olacak? İşte, Sen Anlat Karadeniz yeni bölüm fragmanı...

 

#senanlatkaradeniz #atv

Devamını Oku

Engin Hepileri Baba Oldu!

İntikam dizisinin setinde aşk yaşamaya başlayan Engin Hepileri ve Beyza Şekerci çifti, 2015 yılının Mayıs ayında nikah masasına oturarak hayatlarını birleştirmişlerdi.

Evliliklerinde 3 yılı geride bırakan Beyza Şekerci-Engin Hepileri çifti çocuk sahibi olmayı bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde anne-baba olan çiftin oğulları 5 Ekim Cuma sabahı saat 08.44'te doğdu. Ünlü çift ilk bebeklerine 'Can' ismini verdi.

#enginhepileri #beyzasekerci

Devamını Oku
Engin Hepileri Baba Oldu!

Galatasaray'a Şok UEFA Kararı!

UEFA tarafından yapılan açıklamada, Galatasaray ile yapılan Finansal Fair Play anlaşmasının yeniden incelenmeye alındığı açıklandı.

Kulüp, davanın CFCB Araştırma Kurulu'na gönderilerek daha derin araştırılmasını talep etti. Galatasaray konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinde açıklamalarda bulundu.

İşte Galatasaray kulübünden yapılan o resmi açıklama:

"UEFA iç işleyişi dahilinde;

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Üst Yargı Organı, Kulübümüz ile ilgili Kulüp Finansal Kontrol Kurulu'nun aldığı Uzlaşma Anlaşması kararıyla ilgili değerlendirme ve ek bilgiler talep etmiştir.

UEFA'nın iç prosedürleri dahilinde yapılan ve Haziran 2018'den bu yana süren bu süreç ve bu işlem, Kulübümüzün UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yer almasını etkilememektedir. Kulübümüz, imzaladığı Uzlaşma Anlaşması çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kulübümüz bu işleyiş süreci dahilinde, UEFA'nın ilgili kurumlarına gerekli resmi açıklama ve yanıtlarını vermektedir ve Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda resmi yanıt ve aksiyonlarını vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Devamını Oku
Galatasaray'a Şok UEFA Kararı!