1800 yıllık antik tiyatroda müzik şöleni

1800 yıllık antik tiyatroda müzik şöleni
Denizli Büyükşehir Belediyesinin konut sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının takviyeleriyle “TRT Sanatkarları Kent Konserleri” 19 Ağustos’ta Hierapolis Antik Tiyatro’da düzenlenecek. Fiyatsız konsere tüm vatandaşların davetli olduğu belirtilirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi 4 farklı noktadan konser alanına otobüs kaldıracak.

DENİZLİ (İGFA) - Her hafta farklı bir kentte, halka açık ve fiyatsız olarak düzenlenen "TRT Sanatkarları Kent Konserleri" bu sefer Denizli’de sahneye taşınacak. Denizli Büyükşehir Belediyesinin konut sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının dayanaklarıyla gerçekleşecek konser beyaz cennet Pamukkale’de bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki 1800 yıllık Hierapolis Antik Tiyatro’da yapılacak. 19 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 21.00’de başlayacak fiyatsız konserde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve TRT Caz Orkestrası ses ve saz sanatkarları sahne alacak. Konser, TRT Müzik ve TRT Radyo’dan canlı yayınla izleyici ve dinleyicilerle buluşacak. Vatandaşların konser alanına rahat ulaşımı için Denizli Büyükşehir Belediyesi fiyatsız otobüs servis hizmeti verecek.

Saat 17.00’den itibaren ören yerine girişler ücretsiz

Denizli Büyükşehir Belediyesi, konser programı için 19 Ağustos Cumartesi günü saat 16.30’dan itibaren her yarım saatte bir, Denizli KYK önü, Denizli Valiliği önü, İstiklal Caddesi Kütüphane Karşısı (Zafer Gazoz önü) ve Adalet Parkı’ndan fiyatsız otobüs kaldıracak. Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin Pamukkale Güney Kapısından giriş yapacağı belirtilirken, özel araçlarla aktifliğe gidenlerin ise Pamukkale Kuzey Kapısından giriş yapmaları gerektiği, buradan da servislerle konser alanına götürülecekleri söz edildi.

Lider Zolan’dan davet

Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, kültür ve sanat kenti Denizli’nin çok hoş bir tertibe daha mesken sahipliği yapacağını belirterek, tüm hemşehrilerini bu özel geceye davet etti. Yaklaşık 2 ay evvel onarımını tamamladıkları 2 bin 200 yıllık Laodikya Batı Tiyatrosu’nda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı ağırladıklarını, antik tiyatronun sanatseverlerce hınca hınç doldurulduğunu hatırlatan Lider Zolan, “Çok ağır çalışmalar sonucu ayağa kaldırılan dünyaca eşsiz tarihi değerlerimizde düzenlenen kültür ve sanat aktiflikleri sahiden bizleri çok memnun ediyor. Ben tüm hemşehrilerimi bu hoş programa davet ediyorum. Denizli’miz kültür ve sanat kent olmaya devam edecek” dedi.