Bursa'da milletlerarası şenliğe 'Yıldız'lı final

Bursa'da milletlerarası şenliğe 'Yıldız'lı final
Bu yıl 61. si gerçekleştirilen Milletlerarası Bursa Şenliği, Yıldız Tilbe’nin harika konseriyle final yaptı.

BURSA (İGFA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi ismine Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Kümesi ana sponsorluğunda bu yıl 61’si düzenlenen Memleketler arası Bursa Şenliği, kelam muharriri, bestekar ve usta yorumcu, Yıldız Tilbe’nin unutulmayacak konseri ile son buldu. Oyak Renault’un aktiflik sponsoru olduğu konserde, ünlü sanatçı lisanlardan düşmeyen bestelerini Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran Bursalı hayranları için seslendirdi.

Türk pop müziğinin tartışmasız en yeterli yorumcularından biri olan Tilbe, sahneye “Delikanlım” müziğiyle çıktı. Hüznü ve coşkuyu tıpkı anda yaşattığı müziklerine, hayranlarının da eşlik ettiği sanatkarın, mükemmel performansı izleyenlerden büyük alkış aldı. Dansları, seyircilerle diyaloğu ile kalpleri fetheden Tilbe, “El Adamı”, “Çabuk Olalım Aşkım”, “Aşk Laftan Anlamaz ki”, “Kandıramazsın Beni” ve “Haberin Olsun” üzere unutulmaz müzikleri ile seyircileri hem duygulandırdı, hem coşturdu. Konserinin akabinde Açıkhava Tiyatrosu’ndan ayrılırken, kendini bekleyen hayranlarını kırmayan Yıldız Tilbe, Bursalı sevenleriyle tek tek fotoğraf çektirdi.

Konser sonunda sanatkara mükemmel gece için teşekkür plaketi sunan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, 35. Altın Karagöz Halk Dansları ile birlikte 7 Temmuz’da başlayan ve 14 Temmuz’dan itibaren birbirinden kıymetli sanatkarları Bursalılarla buluşturan Memleketler arası Bursa Festivali’nin 61. sinin Yıldız’lı bir konserle sonuna gelindiğini söyledi. Birçok özelliğinin yanı sıra Bursa’nın bir kültür sanat kenti olduğunun altını çizen Lider Aktaş, “61 yıldır hiç orta vermeden devam eden Türkiye’nin en uzun soluklu şenliği olan Memleketler arası Bursa Şenliği, renkli bir kültüre sahip Bursa’mızı daha da renklendiriyor. 61 yıllık bu kervanın devam etmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yıldız Tilbe’nin gücüne ve performansına hayranlığını lisana getiren Lider Aktaş, bu yıl şenliğin 61. kere Bursalılarla buluşmasına katkı sağlayan Atış Şirketler Kümesi ile gecenin sponsoru Oyak Renault’a ve tüm sponsorlarımızla birlikte, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Lideri ve çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Alinur Aktaş’ı sahneye çıkarken “Bursalı mısın Kadifeli Gelin” müziğiyle karşılayan ünlü sanatçı, bu kenti çok sevdiğini söyledi. Bursa’nın havasına ve bilhassa kaplıcalarına hayran olduğunun altını çizen Tilbe, bu konserde kendisini yalnız bırakmayan Bursalı hayranlarına teşekkür etti.