Efsanelerden Aliağa'da nostalji gecesi

Efsanelerden Aliağa'da nostalji gecesi
İzmir'de Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan ‘Aliağa Sanat Günleri’nde bu hafta, yaz konserleri kapsamında ünlü sanatkarlar Arif Susam, Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen birebir sahneyi paylaştı.

İZMİR (İGFA) - Aliağa Sanat Günleri çerçevesinde bu hafta Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenen Fırat Tanış’ın ‘Gelin Tanış Olalım’ isimli tek kişilik türkülü oyunu tiyatroseverlerden ağır ilgi gördü.

Abdalların öykülerinden derlemeler, farklı kültür ve yörelere ilişkin türkülerle şekillenen şov, Fırat Tanış’ın anlatımı, türkü yorumları ve sade orkestrasının sunduğu müzik ziyafetiyle birleşti.

Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda sahne alan taverna ve fantezi müziğin efsane isimleri Aliağalılara nostalji gecesi yaşattı.

‘Aliağa Sanat Günleri’, yaz konserlerinde bu hafta, Arif Susam, Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen'i ağırladı. Yılların eskitemediği modüllerini Aliağalılar için seslendiren ünlü sanatkarlar, dinleyenleri mest etti.

Cengiz Kurtoğlu'nun akabinde sahneye Ümit Besen, hit modülü ‘Nikah Masası’ ile çıktı. Sahnede ‘Alışmak Sevmekten Zor’, ‘Dilek Taşı’ üzere sevilen kesimlerini seslendiren usta isim, hayranlarına duygusal anlar yaşattı.

Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, ‘İşte Bu Bizim Hikayemiz’ müziğinde eşi Hasret Acar ile birlikte sahnede dans etti. Binler önündeki dans konser alanını dolduran müzikseverler tarafından büyük alkış aldı.

Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, Aliağalı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan sanatkarlara Aliağa Sanat Günleri’ne iştiraklerinden ötürü tek tek teşekkür ederek, kendilerine Aliağalı üretici bayanlar tarafından el emeği ile üretilen, Aliağa yöresine has, tarihi Helvacı Kilimi ikram etti.