Faturalarını Ödemeyen Elon Musk'a Google'dan Mühür Şoku

Faturalarını Ödemeyen Elon Musk'a Google'dan Mühür Şoku
Bir süredir gündemi meşgul etmeye devam eden Elon Musk, son skandalla birlikte bir hayli konuşulacağa benziyor. Yaptığı açıklamalarda Twitter kullanıcılarına platformu kısıtladığını duyuran Musk, yeni bir özellikten de bahsetmişti. Ancak her ne kadar radikal açıklamalar yapsa da Google'la yaşadığı problemler tüm bu duyuruları unutturacak cinsten!

Twitter'ın Kasasında Para mı Yok?

Dün alınan flaş bir kararla Twitter'da görüntülenme sınırı getirildi. Elon Musk tarafından yapılan açıklamalarda günde 600 adet tweet görüntülenme sınırı getirildiği belirtilirken, bu sınırlama gelen tepkiler üzerinde 800 adede çıkarıldı. Sınırlamanın kaldırılmasını isteyenlere Twitter Blue paketine üye olmaları istenirken, olayın aslı öğrenildi! Elon Musk, anlaşılan o ki bir kez daha krizi fırsata çevirmek için harekete geçti. Çünkü öğrenilenlere göre Musk, faturaları ödemediği için kullanıcılara tweet sınırlaması getirildi.

Musk Google Cloud Hizmetini Ödememiş! 

Bloomberg tarafından yayımlanan yeni bir haberde Twitter'ın Google Cloud'un hizmet ücretini ödemediği öğrenildi. Söz konusu ücret ise Google tarafından gönderilen bir nevi elektrik faturası diyebiliriz. Musk'ın faturasını ödememesi ise bu noktada Google'ın Twitter üzerine erişimi kısıtlamasına neden oldu. Elon Musk ise bundan yeni bir özellik olarak bahsederek krizi fırsata çevirmek istedi...