Hastane yöneticiliğinden oyunculuğa

Hastane yöneticiliğinden oyunculuğa
Uzun yıllar sıhhat dalında çalıştıktan sonra en sevdiği meslek olan oyunculuğu yapmaya karar veren Burak Güngör, oynadığı birçok dizi ve sinemada başarısıyla gelecek vaad ediyor. Herkes Duysun'a konuşan oyuncu, oyunculuk mesleğine nasıl başladığını anlattı.

Ersel NALBANT - Herkes Duysun / BURSA (İGFA) - Bursa Bülbülü, Yürek Çıkmazı, Başım Belada, Yeşil Vadinin Kızı, Tozlu Yaka, Ego ve son olarak Tv8'de yayınlanan Canım Annem Tv dizisinde ‘Gardiyan’ karakteriyle isminden kelam ettiren 39 yaşındaki Burak Güngör, emin adımlarla doruğa tırmanmaya devam ediyor.

Birçok sinema ve dizide misyon alan oyuncu, oyunculuğa nasıl adım attığını Herkes Duysun'a anlattı.

Uludağ Üniversitesi Kimya Kısmı ve Anadolu Üniversitesi Sıhhat Kurumları İşletmeciliği mezunu olduğunu söyleyen Burak Güngör, gönlünde her vakit oyuncuğun yattığını bu nedenle 10 yıllık hastane yöneticiliği mesleğini bırakıp, geçmişte de kısa müddetli ilgilenmiş olduğu tiyatro ve oyunculuk hayalinin peşinde azim, fedakarlık ve disiplinle planlı olarak bu yola çıktığını söz etti.

HASTANE YÖNETİCİLİĞİNDEN OYUNCULUĞA GEÇİŞ

İşte Burak Güngör'ün oyunculuğa geçiş kıssası:

“39 yaşındayım, Yalovalıyım. Sarsıntı sonrası Bursa'ta taşındım. Bursa'ya taşındıktan sonra özel bir hastanede yaklaşık 10 yıl yöneticilik vazifesinde bulundum, sonrasında hastane bölümü biraz gerilimli ve yorucu oluğu için ‘Hayata bir kez geliyoruz’ diye mesleği bıraktım eski çocukluk hayalim olan oyunculuğa yöneldim. Başta figüranlıkla mesleğime başladım akabinde İstanbul'a giderek orada dolu dizgin bir çalışma hayatıyla çeşitli projelerde vazife aldım. Dizi, sinema, reklam ve kliplerde de oynadım.”
Oyunculuk mesleğinde birçok dizide rol aldığını belirten Güngör, “Yürek Çıkmazı, Başım Belada, Yeşil Vadinin Kızı Tozlu Yaka, Ego ve Canım Annem dizilerinde devamlı olarak oyunculuklar yaptım” dedi.

Geçmişinde çalışmış olduğu hastaneden bağlantı deneyimi olduğuna değinen Güngör, “Ekipte çalışanlar genelde güzel niyetli insanlardı ve benim de sevdiğim bir meslek olduğu için rastgele bir heyecan yaşamadım. Alışılmış kamera önünde ufak bir heyecan oluyor ister istemez lakin sonrasında ‘kayıt’ dendikten sonra heyecan bende sıfırlanıyor hoş bir çekim yapıyoruz. Çekimlere hazırlanıp gittiğim için repliklerde de bir problem yaşamıyorum. Disiplinli bir çalışma sistemim olduğu için bir sorun yaşamıyorum” kelamlarını kullandı.

Yalova doğumlu olduğum için bir müddet Yalova'da tiyatro eğitimi aldığını söyleyen Güngör, “Profesyonel bir tiyatro sergiledik onun harici Audition ve Kamera Önü Oyunculuğu eğitimlerim de mevcut. 1 yıldır yaptığım oyunculuk için 10 yıllık Hastane Yöneticiliği mesleğimi bırakıp, geçmişte de kısa periyodik ilgilenmiş olduğum tiyatro ve oyunculuk hayalimin peşinde azim, fedakarlık ve disiplinle planlı olarak bu yola çıktım.” tabirlerine yer verdi.