Instagram'ın En Çok Kazananı Ronaldo Oldu

Instagram'ın En Çok Kazananı Ronaldo Oldu
Sosyal medya devi Instagram, dünyaca ünlü isimler arasındaki rekabeti yeniden alevlendirdi. Futbol dünyasının Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, Amerikalı model Kylie Jenner'ı geride bırakarak Instagram'da en yüksek gelire sahip isim haline geldi. Futbol kariyerini Suudi Arabistan'da sürdüren Cristiano Ronaldo, Instagram'da elde ettiği sponsor gelirleriyle birinci sıraya yerleşti. Son verilere göre, her sponsorlu gönderi başına tam 1.87 milyon Sterlin kazanan Ronaldo, bu büyük başarıyla Kylie Jenner'ı geride bıraktı. Daha önce Instagram'ın en çok kazanan ismi olan Kylie Jenner ise 1,47 milyon Sterlin kazanarak ikinci sıraya düştü

597 Milyon Takipçi

38 yaşındaki 5 çocuk babası Cristiano Ronaldo, Instagram hesabında aktif olarak spor web sitesi, sağlıklı yaşam markası ve kripto para borsası tanıtımları yapıyor. 597 milyon Instagram takipçisiyle, sosyal medya dünyasında zirveye oturan Ronaldo, bu alanda en çok takipçiye sahip isim olmayı başarıyor. Onu takip eden en yakın rakibi, 25 yaşındaki Kylie Jenner, 397 milyon takipçisiyle ikinci sırada yer alıyor. Cristiano Ronaldo'nun Instagram'daki milyonlarca takipçisi, sponsorlu içeriklerinin büyük ilgi görmesine ve markalarla yaptığı başarılı iş birliklerine büyük katkı sağlıyor. Özellikle futbol tutkunları, Ronaldo'nun hesabını takip ederek onunla daha yakından bağlantı kurma şansına sahip oluyorlar. Instagram'da etkileyici bir varlık sergileyen Cristiano Ronaldo, takipçilerine spor ve yaşam tarzı konularında ilham vermeye devam ediyor. Aynı zamanda iş dünyasındaki başarılarıyla da dikkatleri üzerine çeken Ronaldo, Instagram'daki bu önemli başarısıyla sosyal medya ve eğlence dünyasındaki etkisini bir kez daha kanıtlıyor.

Üçüncü Sırada Messi

The Sun gazetesi tarafından yapılan listede, Instagram Zenginlerinin üçüncü sırasında 36 yaşındaki futbolcu Lionel Messi yer alıyor. Messi, sponsorlu bir gönderi için 1,38 milyon sterlin kazanarak dikkat çekiyor. Listenin dördüncü sırasında ise 30 yaşındaki şarkıcı Selena Gomez bulunuyor, onu takip eden isim ise 51 yaşındaki aktör Dwayne Johnson. Bu gelişme, ünlü kişilerin sosyal medya platformlarından elde ettikleri gelirin önemli boyutlara ulaştığını bir kez daha ortaya koyuyor. Sosyal medya fenomenleri ve ünlüler, takipçileriyle kurdukları güçlü bağ sayesinde markalarla iş birliği yaparak önemli miktarda gelir elde edebiliyorlar.

Haber Editörü