Mustafa Sandal'la Tartışmasında Sinan Akçıl'dan Uzi'ye Destek

Mustafa Sandal'la Tartışmasında Sinan Akçıl'dan Uzi'ye Destek

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen 'Ağrı Dağı Müzik Festivali'nde sahne alan Mustafa Sandal'dan önce rapçi Uzi'nin sahneye çıkmaması dikkat çekti.

Uzi'nin ekibi, sosyal medyada yayılan "Uzi ekonomi sınıfı biletle gelmek istemedi" iddialarını yalanladı. Ayrıca sanatçının hiçbir şarkıcı (Mustafa Sandal) altında ön grup olarak çıkmak istemediği için konsere katılmadığı belirtildi.

Sosyal Medya Üzerinden Atışma

Uzi ve Mustafa Sandal, sosyal medya üzerinden birbirlerine cevaplar vererek atışmaya devam ettiler. Mustafa Sandal, Uzi'ye hitap ederek, başarılarına ve uzun süreli kariyerine değindi. Ayrıca onunla konuşması durumunda en son sahneye çıkmasına izin verebileceğini belirtti:

Sevgili Uzi kardeşim. Kayıtlara geçen; senin okuduğun ve başka sanatçıların okuduğu 150 adet "hit" olmuş eserin olduğunda, Avrupa'da ödüller aldığında ve 30 yıl sonra da on binlerce kişi seni alkışladığında tekrar konuşuruz.

Şarkılarını beğeniyorum, umarım başarırsın. Şöyle bir tweetlere baktım da cevap vermeme gerek kalmamış, en iyi cevabı her zaman halk verir, vermiş de…

Bu arada beni konser öncesi arasaydın benden sonra çıkmana müsaade eder destek olurdum. Genç yetenekler başımızın tacıdır. Alkışın ve ışığın bol olsun, kariyerinde başarılar dilerim.

Uzi ise genç bir yetenek olarak kendini tanıttı ve Mustafa Sandal'a saygı duyduğunu belirterek şunları söyledi:

Sen de beni arayıp buradaki gibi samimi bir dille son sahneye çıkmak istediğini söyleseydin ben de geçmişindeki başarılarına saygı duyarak senden önce çıkabilirdim Mustafa abi.

Yaşım 25 şu ana kadar global ve ülkemizin sınırlarında çok fazla başarım oldu. Yazmaya üşendim umarım ben de bahsettiğin başarılara ulaşırım, bunun için elimden geleni yapıyorum. 30 yıl sonra geçmişimde başardıklarım ve o an elde ettiklerimle yaşamayı öğrenmek istiyorum fazlasını değil ben de seni seviyorum.

Sinan Akçıl: Uzi Haklı

Tartışmanın içine dahil olan Sinan Akçıl, Uzi'ye destek verdi. Akçıl, Uzi'nin siteminin haklı olduğunu düşündüğünü belirterek, sahne sırasının ayrı günlerde olması veya en sonunda Uzi'ye bırakılması gerektiğini ifade etti. Akçıl, kuşaklar arasında saygının önemli olduğunu vurguladı:

Uzi sitem etmekte bence haklı. Ya ayrı ayrı günlerde yapacaklar. Ya da en son Uzi'ye bırakacaklar. Kuşakların birbirini hazmetmesi lazım. Saygı tabii ki önemli ben de Mustafa Sandal'a saygı duyuyorum. Sahne olarak Uzi en son çıkmak isteyebilir. Bence bu çok normal.