Şenlikte 100. yıl coşkusu

Şenlikte 100. yıl coşkusu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile Klasik Türk Müziği’nin güçlü seslerinden Dilek Türkan, Cumhuriyet müzikleri ve Türk müziğinin seçkin yapıtlarını Bursalı sanatseverler için seslendirdi.

ERSEL NALBANT / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) - Bu yıl 61.si gerçekleştirilen Memleketler arası Bursa Festivali’nde, sanatseverler, Cumhuriyet müzikleri ile mest oldu. Sanatçı Dilek Türkan’ın, Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde seslendirdiği müzikler ile şenlik akşamı, yaklaşan Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamalarının provası oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ismine Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Kümesi ana sponsorluğunda bu yıl 61’incisi düzenlenen Milletlerarası Bursa Şenliği kapsamında Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, Cumhuriyet müzikleri ve Türk müziğinin kadife sesli sanatçı Dilek Türkan’ın beğenilen modülleriyle inledi.

Özhan Marketler Zinciri’nin aktiflik sponsoru olduğu konserde, Şef Nilüfer Göl’ün idaresinde sahneye birinci olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Korosu çıktı. Atatürk’ün sevdiği müzikler ile Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin lisanlardan düşmeyen yapıtlarını, seslendiren koro üyeleri ve solistleri, Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusunu yaşattılar. Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları takımlarının, müziklere Zeybek dansları ile eşlik ettiği konser seyirciden büyük alkış aldı.

İzleyenlerin unutulmaz yapıtlara eşlik ettiği konserin ikinci kısmında sahneye Klasik Türk Müziği’nin güçlü seslerinden Dilek Türkan çıktı. Konserine, Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nın eşliğinde Atatürk’ün en sevdiği müziklerden Yanık Ömer ile başlayan Türkan, Bursa’da olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Lider Alinur Aktaş’a bu manalı gece için teşekkür eden sanatçı, konser boyunca Türk müziğinin unutulmaz yapıtlarını ve Cumhuriyet müziklerini Bursalı hayranları için seslendirdi. Aktifliğin sponsoru Özhan Marketler Zinciri İdare Konseyi ve BKSTV Başkanvekili Elif Özhan, süper konser için sanatçı Dilek Türkan ile Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Saygıdeğer Çevik ve Koro Şefi Nilüfer Göl’e teşekkür plaketi sundu.