Sezen Aksu, Yaşar Gaga anısına hatıra ormanı oluşturdu

Sezen Aksu, Yaşar Gaga anısına hatıra ormanı oluşturdu
Türkiye'nin önde gelen bedelli sanatkarlarından Sezen Aksu, 2018 yılında hayatını kaybeden çalışma arkadaşı Yaşar Gaga anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Kırklareli Celaliye alanında 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu.

İSTANBUL (İGFA) - Türkiye'nin önde gelen bedelli sanatkarlarından Sezen Aksu, 2018 yılında hayatını kaybeden çalışma arkadaşı Yaşar Gaga anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Kırklareli Celaliye alanında 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı oluşturdu.

Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen alana meşe tipi fidan dikimleri yapıldı.

Hatırlanacağı üzere, Sezen Aksu, 2008 yılında pahalı müzik insanları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı’nın isimlerine TEMA Vakfı aracılığıyla Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı’na 4 bin, 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir kısmı ile Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı'na ise 5 bin fidan bağışlamıştı.

Bu ortada Aksu; 2015 yılında kelam muharriri Aysel Gürel anısına Balıkesir Kepsut, 2018 yılında Adile Naşit anısına Denizli Çal ve Sundurlu, 2019 yılında Meral Okay anısına Tekirdağ Kızılcaterzi, 2021 yılında Attila Özdemiroğlu anısına Gaziantep Atmalı alanlarına 5’er bin fidan ve 2022 yılında Oğuz Aral anısına Kırklareli Osmancık alanına 6 bin fidan bağışlamıştı.

Yaşar Gaga anısına tesis edilen saha ile birlikte Sezen Aksu katkıları ile oluşturulan toplam 8 farklı ormanda dikilen fidan adedi 40 bine ulaştı.