Shantel gücü Bursa'yı sardı

Shantel gücü Bursa'yı sardı
Her gün farklı bir konser ve aktiflikle devam eden 61. Milletlerarası Bursa Şenliği, Alman müzikçi Shantel’i ağırladı. Bursalılara eğlenceli ve renkli bir gece yaşatan Shantel, Açıkhava Tiyatrosu’nda kendisini izlemeye gelen hayranlarına coşku dolu bir gece yaşattı.

BURSA (İGFA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi ismine Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Kümesi ana sponsorluğunda bu yıl 61’incisi düzenlenen Milletlerarası Bursa Şenliği, kapsamında Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alan Shantel, müzikseverlere heyecan dolu bir gece yaşattı.

Osmangazi Göz’ün aktiflik sponsoru olduğu konserde klâsik müzik cinslerini çağdaş müzikle harmanlayan Alman müzikçi, Açıkhava Tiyatrosu sahnesini farklı bir güçle doldurdu.

Alman üretimci, müzikçi ve Dj Stafen Hantel ya da sahne ismiyle Shantel, her albümüyle en çok satan yabancı albüm listelerinden uzun yıllardır düşmüyor.

Hit olan ve unutulmaz modülü “Disko Partizani” ile birlikte “Bucovina”, “Disko Boy” üzere lisanlardan düşmeyen müziklerini bu kere Bursalı müzikseverler için seslendiren sanatçı, seyirciden tam not aldı. Avrupa, Balkan, Anadolu, Akdeniz ve Ege’nin ezgilerini ve hatta Latin müziğinden dokunuşları müziğinde barındıran Shantel, mükemmel sahne performansı ile izleyenleri bir an olsun yerlerine oturtmadı. Klasik müzik cinslerini çağdaş enstrümanlarla harmanlayan ve füzyon isimli tıbbın de öncülerinden olan Shantel, gece boyunca dans garantili müziklerini söyledi.