Sibel Can Acı Haberi Gözyaşları İçinde Duyurdu

Sibel Can Acı Haberi Gözyaşları İçinde Duyurdu

Müzik dünyasının efsanevi ismi keman virtüözü Mustafa Taşpınarlı, 79 yaşında hayata gözlerini yumdu. Sanatçının acı haberini ise Sibel Can verdi. Daha önce Sibel Can ve İbrahim Tatlıses gibi tanınmış isimlerle birlikte sahne alan Mustafa Taşpınarlı'nın ölüm haberini Sibel Can, Instagram hesabından duyurdu. Yaptığı açıklamada ise şunları kaydetti:

Ülkemizin değerli keman virtüözü, TRT İzmir Radyosu'nun seçkin keman sanatçısı ve benim değerli hocam Mustafa Taşpınarlı'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Melek kalpli hocam, seni çok özleyeceğiz. Ruhun cennette huzur bulsun.

Mustafa Taşpınarlı Kimdir? 

1944 yılında İzmir Basmane'de doğan Mustafa Taşpınarlı'nın babası da bir müzisyendi ve İzmir'in yetiştirdiği en büyük keman ustası olarak bilinirdi. Taşpınarlı, müzik kariyerine sadece 8 yaşındayken başladı ve İzmir'deki gazinolarda keman çaldı. İstanbul'da askerlik görevini tamamladıktan sonra burada kalmaya karar verdi ve müzik hayatına da yine burada  devam etti. Müzeyyen Senar, Muazzez Abacı, Zeki Müren, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses gibi birçok ünlü isimle çalıştı. Sibel Can'a da keman dersleri verdi. İstanbul'da gazinolar kapanınca İzmir Radyosu'na geçti ve başkeman olarak görev yaptı. Daha sonra Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Korusu'nda devlet sanatçısı unvanıyla müzik kariyerine devam etti. Klasik Türk müziği korosundan emekli olduktan sonra bir süre müziğe ara verdi.