Türk Sanat Müziği'nin Efsane İsmi Zeki Müren Vefatının 27. Yılında Anıldı

Türk Sanat Müziği'nin Efsane İsmi Zeki Müren Vefatının 27. Yılında Anıldı
Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz isimlerinden besteci ve ses sanatçısı Zeki Müren'in vefatının 27'nci yılı dolayısıyla Bursa'daki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Bursa'nın Emirsultan Mezarlığı'nda yatan Türk Sanat Müziği'nin eşsiz isimlerinden besteci ve ses sanatçısı Zeki Müren, vefatının 27. yılında özel bir anma töreni ile anıldı.

Sanat Güneşi Zeki Müren'i anmak için düzenlenen törene, sanatçının yakınları, dostları, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı yöneticileri, Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Törende Zeki Müren'in yeğeni Özlem Güner, duygusal bir konuşma yaparak, Müren'in ailesi olarak yaşadıkları gururu ifade etti. Aynı zamanda Zeki Müren'in tüm mal varlığını TEV ve TSK vakıflarına bağışladığını ve bu kararıyla ailesini mutlu ettiğini belirtti.

Bursa ve İzmir'de farklı anma törenlerinin yapılacağını belirten Güner, şöyle devam etti:

"Bugün Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi'nde ve 27 Eylül Çarşamba günü de hayatını kaybettiği İzmir'de bir anma töreni gerçekleştireceğiz. Onun adını yaşatacak ve onun yaptıklarını sevenlerine taşıyacak, tüm dünyaya duyuracak bir film hazırlığındayız. İnşallah her şey çok güzel olur çünkü Zeki Müren de bizi görüyor, onu gülümseten şeyler yapmayı sürdürmek istiyoruz."

Tören, duaların ardından sona erdi.

Haber Editörü