Hakkında
İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Bilecik, Kırklareli son dakika güncel haberleri Türkiye’nin en iyi ve güncel Marmara Bölgesi haber sitesi marmarabasin.com adresinden takip edebilirsiniz…
  • Şehir Sakarya
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Kocaeli Büyükşehir sınırları aştı

‘Evde Kal’ çağrısı ile Koronavirüs kapsamında hayatlarına evlerine sığdıran vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uzman Psikologları tarafından görüntülü psikolojik destek hizmeti veriliyor

Koronavirüs salgının yayılmaması için ‘Evde Kal’ çağrısıyla tüm Türkiye yaşamını eve sığdırdı. Kocaeli’de evde kalan her yaştan vatandaşa psikolojik destek veren Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetini daha da ileri götürerek görüntülü psikolojik destek vermeye başladı. Geniş Ailem projesi kapsamında her uzman psikolog, ayrı odalardan vatandaşlar ile görüntülü iletişime geçerek birebir görüşebiliyor.

AMAÇ KAYGI VE STRESİ AZALTMAK  

Proje kapsamında her psikolog, vatandaşlar ile kendilerine ayrılan özel odalarda görüşme gerçekleştiriyor. Virüs salgınının durdurulması amacı ile vatandaşların evde kalmasından dolayı bireysel ve ailevi sorunlar yaşanabiliyor. Uzman psikologlar, bireylerin ve ailelerin yaşanan süreci daha iyi yönetebilmeleri için online danışma hizmeti veriyor. Vatandaşın talebi doğrultusunda sesli veya görüntülü verilen Online Danışmanlık Hizmeti, hafta içi mesai saatlerinde veriliyor. Verilen psikolojik destek ile çocuk, genç, yetişkin ve yaşlıların üzerlerinde oluşabilecek kaygı ve stresin en aza indirgenmesi hedefleniyor.

“VATANDAŞLARIMIZ BİZİ ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin halkın zor günlerinde onlara destek olmak amacı ile psikolojik danışma birimini kurduğunu belirten Uzman Psikolog Şener Yazıcı, “Halkımıza evden çıkmadan çocuk, ergen, yetişkin, yaşlı ve aile danışmanlığı konularında online görüntülü danışmanlık hizmeti veriyoruz. Desteğe ihtiyaç duyan her vatandaşımız bizi çekinmeden arayabilir. Hem kendi sağlığınız için hem toplum sağlığı için ‘Evde Kal’ Kocaeli’” şeklinde konuştu.

UZMAN PSİKOLOGLAR İLE GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesindeki Geniş Ailem projesi kapsamında hizmet veren uzman psikologlar ile görüntülü konuşmak için 0 531 382 38 05, 0 531 382 38 11 ve 0 531 382 38 12 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

Kaynak: https://marmarabasin.com/yasam/kocaeli-buyuksehir-sinirlari-asti-170939.htm

Devamını Oku
Kocaeli Büyükşehir sınırları aştı