Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Gazeteci Berk Söylemez'in Anısına Evinin Olduğu Sokağa İsim Verilecek

Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Gazeteci Berk Söylemez'in Anısına Evinin Olduğu Sokağa İsim Verilecek
Trafik kazasında yaşamını yitiren TRT Haber kameramanı ve Edirne Haber Yazı İşleri Müdürü Berk Söylemez'in adı, evinin bulunduğu sokağa verilecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, TRT Haber kameramanı ve Edirne Haber Yazı İşleri Müdürü Berk Söylemez'in trafik kazasında yaşamını yitirmesinin ardından bir açıklama yaptı. Gürkan, Söylemez'e Allah'tan rahmet dilerken, ailesine ve basın camiasına başsağlığı dileklerini iletti.

Ekim ayındaki Belediye Meclisi toplantısında, Berk Söylemez'in anısını yaşatmak amacıyla bir önerge sunacaklarını belirten Gürkan, "Sevgili Berk'in ismini bu şehirde yaşatmak istiyoruz. Belediye Meclisimizden bu kararın oy birliğiyle geçeceğine inanıyorum. Mekanı cennet olsun, sevgili Berk'in." dedi.

Söylemez, 27 Ağustos Pazar günü elektrikli bisikletiyle seyir halindeyken, İlhami Ertem Caddesi'nde, bir taksinin sürücüsü tarafından açılan kapısına çarparak ağır yaralanmıştı.

Ambulansla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan 39 yaşındaki Söylemez, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş, burada 17 günlük yaşam mücadelesini kaybetmişti.

Söylemez'in cenazesi, 14 Eylül'de, Edirne Yenişehir Mezarlığında toprağa verilmişti.

Haber Editörü