Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat Sezonu Açılışında Mazhar Alanson Unutulmaz Bir Konser Verdi

Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat Sezonu Açılışında Mazhar Alanson Unutulmaz Bir Konser Verdi
Sanatçı Mazhar Alanson, Üsküdar Belediyesinin kültür sanat sezonu açılışında konser verdi.

Sanatçı Mazhar Alanson, Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat Sezonu Açılış Konseri'nde unutulmaz bir performans sergiledi

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, temmuz ayında aramızdan ayrılan sanatçı Özkan Uğur'un anısına Üsküdar Meydanı'nda gerçekleşti.

Mazhar Alanson, "Yandım", "Hep Yaşın 19", "Güllerin İçinden", "Mecburen" ve "Benim Hala Umudum Var" gibi sevilen şarkılarını seslendirerek izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser yaklaşık iki saat sürdü ve zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Alanson, Özkan Uğur'a duyduğu özel bağlılığı dile getirerek, "Bu gecikmiş bir konser. Biliyorsunuz o gün çok sevgili kardeşimiz Özkan'ı kaybettik, hala boşluğu, acısı içimizde. Onun için ayrı özel bir anma konseri yapacağız. Zaten her zaman gönlümüzde olacak." şeklinde konuştu.

Seyircilerin "Sude" şarkısı isteği üzerine duygulanan Alanson, bestesi Özkan Uğur'a ait olan, sözlerini Özkan Uğur ile birlikte yazdıkları şarkıyla kapanışı yaptı.

"Üsküdar sıradan bir yer değil"

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de dört kuşağın aynı anda sevdiği Mazhar Alanson ile Üsküdar'ın kültür sanat sezonunu açmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Üsküdarlıları çok güzel bir kültür sanat sezonunun beklediğini belirten Türkmen, "Üsküdar sıradan bir yer değil, kültür-sanatın, eğitimin, nezaketin, zarafetin, hoşgörünün, tahammülün kesiştiği yer." dedi.

Ekim sonuna kadar devam edecek sezon kapsamında sergi, tiyatro oyunu, söyleşi, atölye gibi pek çok etkinlik düzenlenecek.

Ayrıca Üsküdar Meydanı'nda kurulan stantlarda Üsküdar Belediyesinin kültür-sanat faaliyetleri tanıtılacak ve katılımcılara hediyeler verilecek.

Haber Editörü