Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

2020'de Altın Fiyatları Ne Olur ?

Altın fiyatları 2019 yılına oldukça olumlu başlamıştı. Fed'in faiz indirim süreci, ticaret savaşı endişeleri ve Brexit belirsizliği ile desteklenen ons altın fiyatı 1,560 doların üzerine kadar yükselmişti. 2019'un son demlerine girdiğimiz şu dönemde ise özellikle Abd ile Çin arasında gerçekleşmesi beklenen ticaret anlaşması ile beraber bir geri çekilme yaşanıyor. Yatırımcılar ise önümüzdeki günlerde altın fiyatlarının ne olacağını merak ediyor. Gelen sorular içerisinde altın fiyatları ne olur,  2020 altın fiyatı tahminleriniz nedir gibi sorular başı çekiyor. Bizde 2020 yılı uzmanların altın beklentilerini ve kendi tahminlerimizi sizlerle paylaşacağımız bir yazı hazırlamak istedik. 

Altın Fiyatları 2020 Yılında Ne Olur ?

Altın fiyatları yükselir mi, düşer mi ? Altın ne olur gibi sorular her dönemde gelmekte. Ancak son günlerde altın fiyatında artan volatilite yatırımcıları endişelendirmiş gibi görünüyor. Yatırım kuruluşlarının bir çoğu 2020 yılı için altın tahminlerini yukarı yönlü revize etmişken, son dönemde yaşanan ons altında ki düşüş yatırımcıları endişelendirdi.

Daha önce Fed'in faiz indirimi beklentileri ile yükselişe geçen ons altın fiyatı, Fed'den yeni bir faiz indirimi olmaz beklentisi oluşmaya başlayınca, buradaki desteğini kaybetti. Yine Abd ile Çin arasında devam eden ticaret görüşmelerinde anlaşmaya oldukça yakın olduğunun beyan edilmesi ile beraber ticaret savaşı endişelerinin de sona eriyor olması ile beraber güvenli liman özelliğinden gelen alımların son bulmasına neden oldu. Bu nedenle altın fiyatlarında 1,445 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme yaşandı.

Yatırım kuruluşları altın fiyatlarında 2020 yılı için beklentilerini pozitif olarak bildirseler de hızla değişen piyasa koşulları içerisinde güncel haber akışlarını takip etmek oldukça önemlidir. Bu bağlamda tecrübeli yatırımcıların görüşlerini okumak ve haber akışlarını kaçırmamak için sitemizin altın yorumları sayfasını takip etmeniz faydanıza olabilir. 

Devamını Oku