Hakkında
Akademisyen/Sosyolog Kardelen TV Gündem Özel Programında Yapımcı ve Sunucusu
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir Erzurum
  • Doğum tarihi 10 August
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

SELAMİ ALTINOK

21. yüzyıl, pek çok şeyin yanı sıra, bir oldu bitti yüzyılı; öngörülebilirliğin ve planlı-programlı yol almanın mümkün olduğu 20. yüzyılın aksine kestirilemez risk ve tehditlerle dolu bir yüzyıl.
Küresel ölçekte ve viral bir biçimde seyreden ekonomik, politik, sosyal ve çevresel krizlerle baş etmek sanıldığı kadar kolay değil günümüzde. Hele de Türkiye gibi geçiş coğrafyasında konuşlanmış ve potansiyeli olan bir ülke için bu çok daha zor. Ülkenin son 20 yılda yaşadıklarına bakıldığında fotoğraf daha net görülüyor. Kriz ve tehditlerin biri bitiyor, öteki başlıyor; hatta son zamanlarda üçer beşer musallat oluyorlar ülkeye... “Geçici efendim tüm bunlar, her şey güzel olacak” türünden temennilerle savuşturulamayacak kadar zor bir zaman koridorundan geçiyor ülke.

Yapay zeka ve robotik gelecek tartışmalarına bakmayın siz! Bu kritik zamanlarda tüm ülkeler açısından ihtiyaç duyulan en önemli unsur, yine insan. Aklınıza gelebilecek her alanda; ekonomi, siyaset, bilim, tıp, mühendislik, sanat ve diğer sahalarda nitelikli insan yetiştirmek ve kaybetmemek önemli.

Tehdit ve riskler o denli yoğun ki, zaman zaman, nitelikli insanlarınız da çare olamayabiliyor yaşananlara. Bu yüzden 21. yüzyıl, aynı zamanda, kahramanlar çağı olarak da anılmaya namzet... Yerel de, ulusal çapta, hatta küresel ölçekte etkili insanlara çok ihtiyaç duyuluyor.

Mütevazı olmaya gerek yok; Türkiye bu anlamda şanslı ve önü açık bir ülke. Bu milletin aç ve susuz kaldığı zamanlar olmuştur belki, ama kahramansız kaldığı görülmemiştir. Bağrında yedeklediği kahramanları hep olmuştur.

Selami Altınok bu isimlerden biridir. Eski İç İşleri Bakanı, İstanbul Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdürü ve şimdilerin TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Mv. Selami Altınok, milletin harddiskinde kayıtlı olan kahramanlardandır. Ülkenin en zor zamanlarında üstlendiği sorumluluklar ve gösterdiği vukufiyetle milletin gönlünde sağlam bir yeri olan Erzurum Milletvekili Selami Altınok’un bilhassa 17-25 Aralık süreci ve sonrasında gösterdiği sebat anılmaya değerdir.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Erzurum milletvekili olarak siyasete atılan Selami Altınok, Erzurum siyasetinin marka değerinin arttırılması noktasında da oldukça önemli bir isim. Milletvekili seçildiği günden bugüne sergilediği dinamizmle fark yaratan Altınok, halkla temas eden bir vekil olarak da dikkatleri üzerine çekiyor. Öyle ki, özellikle hafta sonları Erzurum’un meşhur Cumhuriyet Caddesi’nde gezerken Selami Altınok’a rastlamanız ve elini sıkma olasılığınız bir hayli yüksek doğrusu.

Selami Altınok sadece Erzurum için değil, yaptıkları ve yapacaklarıyla Türkiye için de önemli bir değer, kült bir isimdir.

Devamını Oku

Palandöken gibi tüm heybetiyle durmakta olduğu yerde duruyor Selami Altınok....

Mevlüt Özben