Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Yeni yerli ve milli taarruz helikopteri

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, "Yeni bir taarruz helikopterimiz geliyor Atak'tan daha iyi bir helikopter. Yakında hepiniz duyacaksınız. Atak dünyada ilk 5'te olan bir helikopter tabi ki ilgi çekecek. Çok yoğun ilgi var." dedi.

 

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk savunma sanayisine ilişkin dikkat çeken gelişmeleri açıkladı.

 

Yeni bir taarruz helikopterinin geliştirildiğini ifade eden Demir, "Atak'tan daha iyi bir helikopter. Yakında hepiniz duyacaksınız. Atak dünyada ilk 5'te olan bir helikopter tabi ki ilgi çekecek. Çok yoğun ilgi var" dedi.

 

Kanal 7'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İsmail Demir, "S-400'den vazgeçmek gibi bir durum söz konusu değil. Bu imzalandı ödemeler yapılıyor. Bunu konuşmanın artık çok anlamı yok. Bu mesele o anlamda kapandı. Türkiye'nin kendi hava savunma sistemi ile ilgili yaptığı araştırmalar sonucunda bu ürünün en iyi olduğu belirlenmiştir" açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yeni yerli ve milli taarruz helikopteri

Yeni Star Wars Dizisi The Mandalorian

Lucasfilm, yeni serinin yönetmenlerini açıkladı. Listede Thor: Ragnarok ve What Do We Do In The Shadows filmleri ile de tanınan Taika Waititi de var.

Lucasfilm, Star Wars evreninde geçen aksiyon dizisi The Mandalorian'dan ilk görüntüyle birlikte serinin hayat bulmasını sağlayan etkileyici yönetmenlerinin listesini de yayınladı. 

 

The Mandalorian, Yeni Cumhuriyet'in otoritesinin ulaşamadığı dış uzayda yaşayan yalnız bir silahşörün hikayesinin anlatıldığı, Demir Adam serisinde Happy karakteri olarak tanıdığımız Jon Favreau'nun yapımcılığını üstlendiği bir seri olacak. Bu silahşörün üstünde, efsanevi paralı asker ve kelle avcısı Boba Fett'in giydiği ikonik zırhın bir benzeri bulunacak. 

 

Görsele ek olarak, Lucasfilm serinin beş bölüm yönetmenini açıkladı. Ekipte Deborah Chow (Jessica Jones, Mr. Robot, Reign), Rick Famuyiwa (Dope, Confirmation), Jurassic World'de oynamış olan ve pek çok kısa filmde sahne arkasında emeği geçen Bryce Dallas Howard ve Taika Waititi (Thor: Ragnarok, What Do We Do In The Shadows) yer alıyor. Serinin ilk bölümünü ise Star Wars: Klon Savaşları ve Rebels ile bilinen Dave Filoni çekecek. Serinin yapımcılıklarını Jon Favereau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson üstlenirken, yardımcı uygulamalı yapımcı olarak Karen Gilchrist görev alacak. 

Devamını Oku
Yeni Star Wars Dizisi The Mandalorian

https://teyit.org/ronaldonun-pakistandaki-baraj-icin-15-milyon-sterlin-bagisladigi-iddiasi/

https://teyit.org/sut-ve-sut-urunlerinden-sarbon-bulastigi-ve-sut-tuketilmemesi-gerektigi-iddiasi/

İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi 5 Ekim'de sinemalarda

TRT Çocuk ekranlarından 6 milyon izleyiciye ulaşmayı başaran çizgi dizi İstanbul Muhafızları yeni bir macerayla vizyona geliyor.

 

"İstanbul Muhafızları" bu kez sinema perdesinde izleyiciyle buluşacak. Filmin çekimleri İstanbul'un 7 tarihi mekanında yapıldı.

 

Merakla beklenen İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi 5 Ekim'de vizyonda.

 

Animasyon, görsel efektler ve gerçek dünya. Çocukların severek izlediği çizgi dizi “İstanbul Muhafızları” beyaz perdeye uyarlandı.

 

Kahramanlar hem şehri koruyor, hem de çocuklara eğitici bilgiler veriyor.

 

Filmin çekimleri Hidiv Kasrı, Yerebatan Sarnıcı, Hazreti Yuşa Tepesi, Büyük Valide Han, 2. Mahmud Bendi, Balat sokakları ve Sultanahmet’te gerçekleştirildi. 

 

Lemi Filozof ise filmde İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin yönetmeni olarak karşımıza çıkıyor..

 

Filmin çekimleri beş hafta, animasyon süresi ise yaklaşık yedi ayda tamamlandı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve Neher Prodüksiyon ortak yapımı ile hayata geçirilen film 5 Ekim'de vizyona girecek.

Devamını Oku
İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi 5 Ekim'de sinemalarda

Temel Karamollaoğlu'ndan McKinsey tepkisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 1 Ekim'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 27. dönem 2. yasama yılı çalışmalarına değindi.

Yeni dönemin ülke ve millet için hayırlı olmasını temenni eden Karamollaoğlu, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin önemini hiç bir zaman ihmal edemeyiz. Bundan dolayı da meclis ne kadar güçlü olursa Türkiye de ülkemiz de o kadar güçlenir. Milletvekilleri yapacakları çalışmalarda bir kişinin değil 81 milyonun temsilcisi olduklarını unutmamalıdırlar." diye konuştu.

Karamollaoğlu, tüm partilerin ülke meselelerinde birlik olması gerektiğini vurgulayarak, "Parlamentolar, kamil manada çalışırsa ve her türlü konu, parlamentoda rahatlıkla görüşülebilirse bu dışarıya verilecek en ciddi mesajdır. Bu ülke kendi içinde kendi problemlerini çözecek bir mekanizmaya sahip kanaati oluşur." ifadesini kullandı.

Yabancı danışmanlık şirketi eleştirisi
Uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile yapılan anlaşmayı da eleştiren Karamollaoğlu, ekonomik danışmanlığın Amerikalı bir şirkete verilmesini doğru bulmadıklarını bildirdi.

Karamollaoğlu, "Bu McKinsey denen şirket, basit bir şirket değil. Geçmişi çok eski 90 yıla yakın bir geçmişi var. Dünyanın neresinde büyük problemler yaşanmışsa bu şirket bir yerinden bu konuyla ilgili oluyor." diye konuştu.

Yerel seçimlerde ittifak
Genel seçimlerde Millet İttifakı'nın içerisinde yer alan Saadet Partisi'nin, yerel seçimlerde de ittifak yolunu izleyip izlemeyeceğinin sorulması üzerine Karamollaoğlu, "Bunu tekrar tekrar söyledik ve bu konuda biz çok açığız. Yerel seçimlerde ittifak olmaz. Herkes kendi yerinde seçime girer." dedi.

Karamollaoğlu, bölge bazında bazı partilerin aday çıkarmayabileceklerini de vurgulayarak, "Bir beldede veya ilçelerde herkesin ittifak edeceği bir aday ortaya çıkıyorsa genelde bazı partiler imtina ederler. Bu bir ittifak meselesi değil, bölgenin şartlarından kaynaklanan bir neticedir ve bunu öyle görmek lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Devamını Oku
Temel Karamollaoğlu'ndan McKinsey tepkisi