Hakkında
Türkiye'nin İlk ve Tek Öğrenci Platfotmu
  • Yaşadığı yer Türkiye
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Ales Çıkmış Sorular 2006-2019

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES)  geçmiş yıllara ait çıkmış soruları çözerek soru tiplerini inceleyebilir ve PDF olarak indirebilirsiniz. Çıkmış sorular da belirlenen konularda hangi tiplerde soruların çıkacağını gösterir. 

Ales Çıkmış Sorular 2006-2019

ALES Konuları 2021

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) lisansüstü (yüksek lisans) eğitime başvuracak kişilerin ve akademik personel kadrolarına (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici gibi) atanmak isteyen adayların girmesi gereken bir sınavdır. ALES,  ilkbahar döneminde 1 ve sonbahar döneminde 2 olmak üzere yıl içerisinden toplamda 3 kez yapılır.

ALES Konuları 2021

MEB, Pedagojik Formasyonun Kaldırıldığını Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğretim kurumları tarafından sertifika düzeyinde yürütülen pedagojik formasyon sertifika eğitiminin geçerliliğini yitirdiğini bildirdi.

MEB, Pedagojik Formasyonun Kaldırıldığını Duyurdu

PUBG Mobile Lite 0.18.0 Beta Güncellemesi

PUBG Mobile Lite, oyuncular arasında tartışmasız daha popüler kuzeni PUBG Mobile kadar yaygındır. Oyun, PUBG Mobile’ın aksine , biraz daha hızlı bir tempoya sahip ve aynı anda sadece 60 oyuncuya sahip ve 25 Temmuz’da ilk yıl dönümünü kutlayacak.

PUBG Mobile Lite 0.18.0 Beta Güncellemesi

PUBG Mobile: Firavun Karakteri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

PUBG Mobile, dünyanın en popüler Battle-royale oyunlarından biri olsa da, geliştiricilerin yeni öğeler yayınlama derecesi ve hızı genellikle inceleniyor. Oyuncular, PUBG Mobile’ın oyun modlarına, silahlara ve kaplamalara yaklaşımlarında nasıl hızlı ve dinamik olmadığını konuşmayı seviyorlar.

PUBG Mobile: Firavun Karakteri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Burcunuza Göre İnsanları Etkileme Biçiminiz

Etrafınızdaki insanları nasıl etkilediğinizi hiç merak ettiniz mi? Hayatınızdaki insanların sizi sevmesini sağlayan ne yapıyorsunuz? Arkadaşlıklarınız ve ilişkilerinizde masaya ne getiriyorsunuz? Dünyadaki en sevdiğiniz insanların hayatlarını daha keyifli ve daha maksatlı hale getirmeye nasıl katkıda bulunursunuz? Burçlarınız her şeyi anlatır. Burçlarınıza dayanarak insanları nasıl etkilediğinizi öğrenin.

Burcunuza Göre İnsanları Etkileme Biçiminiz

Koç Burcu Kadınının Kalbini Kazanmanın 7 Yolu

21 Mart ile 22 veya Nisan arasında doğan kadınların burçları Koçtur. ilk işareti olarak, Koç kadınları bağımsız, güçlü ve kendinden eminler, bu yüzden herhangi bir burçtan herhangi bir alfa erkeğiyle birlikte olabilirler. Koçlar, istedikleri herkesi baştan çıkarabilecekleri için tutkuları ve kararlılıklarıyla bilinir.

Koç Burcu Kadınının Kalbini Kazanmanın 7 Yolu

İnsanları Kolayca Bulmak İçin En İyi 10 Kişi Arama Motoru

Beklenmedik bir yerde biriyle tanıştığınız gibi bize “bu küçük bir dünya” dememizi sağlayan durumlar var. Ancak, uzun süredir kayıp bir arkadaş arıyorsanız veya havaalanında tanıştığınız bir kişi için, dünyanın nihayetinde o kadar küçük olmadığını söylediğimde anlaşabilirsiniz. Neyse ki, hepimizin bildiği gibi, web, cevaplarınızın çoğunu alabileceğiniz bir yerdir . İnsanları aramanıza ve etrafınızdaki ayrıntıları öğrenmenize olanak tanıyan birkaç kişi bulma hizmeti vardır. Aradığınız kişi bulmanın yanı sıra, bir oda arkadaşı ararken veya biriyle çalışmaya başladığınızda, kişi arama web siteleri kullanışlı olabilir. Yani, başka ado olmadan, burada kullanmanız gereken en iyi 10 kişi arama motorları.

Devamını Oku
İnsanları Kolayca Bulmak İçin En İyi 10 Kişi Arama Motoru

Netflix’te İzlenecek En İyi 10 Soygun Filmi

Soygun filmleri söz konusu olduğunda, her şeyden daha önemli olan, bir dizi bükülme ve dönüşle desteklenen sağlam bir hikaye. Katilin oynadığı belirli bir yöne doğru gittiği zaman masayı çeviren katil oyunculuğundan ve oyun değiştiren hareketlerden bahsetmiyorum bile. Sonuç olarak, doruğa keşfetmek için sabırsızlıkla beklediğiniz fiske tamamen dalmış hissedersiniz. Netflix’te yayınlanan en iyi soygun filmlerini toplarken bu önemli temelleri aklımda tuttum

Devamını Oku
Netflix’te İzlenecek En İyi 10 Soygun Filmi

En İyi Ücretsiz Film İzleme Siteleri

Ücretsiz film İzleme korsanlıkla eş anlamlı görünse de, internette bir sürü ücretsiz film İzleme sitesi var. Ve bunlar ücretsiz olarak yayınlayabileceğiniz filmlerle doludur ve hepsi yasaldır.

İster film, ister televizyon şovu arıyor olun, canlı video bulmak tamamen mümkündür. Sadece nereye bakacağınızı bilmenizi gerektirir. Bunu göz önünde bulundurarak, kontrol etmek için en iyi ücretsiz çevrimiçi film akışı siteleri.

Görsel içerik varsa, En İyi 10 ücretsiz film sitesini aşağıda bir hızlı ateşleme videosunda derledik!

Devamını Oku
En İyi Ücretsiz Film İzleme Siteleri