Hakkında
Türkiye'nin tarafsız, güncel bilgi platformu, Sağlık, Günlük burç aşk ve iş hayatı, Tvde Bugün Ne var, Son Dakika Haber Okunacak, popüler haber portalı. Son dakika haberleri ve şehir servisleri ile haberin okunacağı adres.
  • İlgi Alanları: Habercilik
  • Yüksek Lisans
  • Yaşadığı yer Türkiye
  • Şehir Izmir
  • Doğum tarihi 18 July
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Karadeniz’de S-400 Hava Savunma Sistemi Test Edildi

Rusya’dan alınan ve büyük tartışmalara yol açan S-400 hava savunma sistemi dün Karadeniz Bölgesinde test edildi. Konuya ilişkin Türkiye’den bir henüz bir açıklama gelmemesine karşın deneme atışını Reuters duyurdu. ABD ile büyük krizlere neden olan S400 alımı, test edilmesi ile de yeni bir krizin fitilini ateşlediği yorumu yapıldı.

s400-denemesi1-1602934158.jpg

Türkiye’nin sınırlarını koruma konusundaki istikrarlı duruşu özellikle Amerika yönetimi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Rusya’dan S-400 alınmasının ardından bu tepkilerini ise anlaşma yapılmasına rağmen F35 savaş uçaklarını Türkiye’ye vermeyerek göstermiş oldu. Şimdi ise hava savunma sisteminin test edilmesi olayı Washington tarafından sert şekilde eleştirildi. Sonuçlarının ağır olacağı ifadesi kullanıldı.

Devamını Oku
Karadeniz’de S-400 Hava Savunma Sistemi Test Edildi

AB'den Türkiye'ye Doğu Akdeniz Uyarısı

Türkiye Yunanistan Doğu Akdeniz sorunu tüm dünyayı etkisi altına alan bir küresel kriz haline gelirken, Fransa ve Almanya Dışişleri Bakanları bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye'ye uyarıda bulundu!

AB'den Türkiye'ye Doğu Akdeniz Uyarısı

ab-den-t%C3%BCrkiye-ye-do%C4%9Fu-akdeniz-uyar%C4%B1s%C4%B1.jpg

Düzenledikleri basın toplantısında dikkat çekici ifadeler kullanan Almanya ve Fransa Dışişleri Bakanları, Türkiye'nin net bir tutum belirlemesi için bir haftaya sahip olduğunu dile getirdi. Basın toplantısında Almanya, Fransa ve Polonya Dışişleri Bakanlarının olduğu belirtilirken, Almanya Dışişleri Bakanı Türkiye'nin kışkırtıcı bir tutum takındığı iddiasında bulundu:

Kaynak: OKU HABER

Devamını Oku

Anayasa Mahkemesi Hak İhlali İncelemeleri Hangi Davaları Kapsıyor?

Hak ihlali sorununun önüne geçmek ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) Türkiye’den giden ihlal başvuru sayısını azaltmak gibi amaçlarla yürürlüğe giren Anayasa Mahkemesi’ne yapılan bireysel başvurularda bugüne dek 10 binden fazla hak ihlali kararı verildiği ortaya çıktı.

anayasa-mahkemesi-3-1602915742.jpg

Anayasa Mahkemesi ekseninde tartışmaların yoğunlaştığı bu dönemde, incelenen Anayasa Mahkemesinin bireysel başvurular üzerine aldığı kararlarında 10 binden fazla hak ihlali kararı verdiği ve ihlal kararlarının ise yüzde 54 ile büyük çoğunluğunu adil yargılama hakkının oluşturduğu anlaşıldı.

Anayasa Mahkemesi Önünde Hak İhlali İçin Bireysel Başvuru Hakkı

dava.jpg

Ülkemizde Anayasa Mahkemesi önünde hak ihlali için bireysel başvuru, kamu gücü ihlallerinden dolayı kişilerin uğramış oldukları mağduriyetlerin giderilmesi ve Türkiye’den Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine hak ihlalleri nedeniyle yapılan şikayetlerin azaltılması amaçları ile hayata geçirildi.

Kaynak: Oku Haber

Devamını Oku
Anayasa Mahkemesi Hak İhlali İncelemeleri Hangi Davaları Kapsıyor?

Vikings 6 Sezon Ardından Bitecek Mi?

İnternet dizileri arasında oldukça popüler olan Vikings 6 sezon ardından final yapacak. Vikings, 2013 yılında bir Amerika kanal olan History tarafından izleyicelerin zevkine sunuldu. Yazarlığı ve yönetmenliği Michael Hirst tarafından yapılan dizinin şu ana kadar toplamda 69 bölümü olan 5 sezonu yayınlandı. Diziye Netflix başta olmak üzere birçok platformdan ulaşabilirsiniz.

Dizi esas olarak denizaşırı yolculuk yapmayı öğrenen Ragnar Lothbruk’un maceralarını anlatmaktadır. Öğrediklerini Vikinglere öğretmesi ve sonrasında Vikinglerin Avrupa ve diğer ülkelere yaptıkları akınlara başlamasıyla devam eder.

vikings 6

Vikings 6 Sezon Süren Macera

Dizinin 5. sezonun ardından izleyiciler yakında dizinin bir sona bağlanacağını düşünmeye başladılar. Bu düşünceyle birlikte dizinin 6. ve büyük ihtimalle son sezonunu ne zaman izleyebileceklerini merak etmeye başladılar. Yapılan açıklamalara göre dizinin 6.sezonu 4 Aralık 2019 tarihinde yayınlanması bekleniyordu. Dizi öncelikle History kanalında sevenleriyle buluşacak sonraasında Amazon.com’da izlenebileceği belirtildi. 5 sezonunun bulunduğu Netflix’e ne zaman geleceği hakkında kesin bir bilgi yok.

vikings 6

Fakat içinde bulunduğumuz günlerden dolayı yayın tarihinin 2020 sarkacağı açıklaması yapıldı. Son sezon 20 bölümden oluşacak. Böylece Viking dizisi 6 sezon ve 89 bölümle yayın hayatını sonlandıracaktır. Dizinin 89 bölümde bitmesini Michael Hist, Ragnar’ın maceraları 89 bölümde anlattığını bundan dolayı dizinin bitmesi gerektiğini söyleyerek açıkladı.

Vikings izleyicilerini 6.sezonda da birçok macera beklemekte. Dizi ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre yeni sezonda izleyiciler çok şaşıracak. Yeni sezonda Vikingler İpek Yolu’nda daha önce Viking soyunda olmayan işlerden biri olan tüccarlık yapacak. İpek Yolu’nda olmaları nedeniyle Ruslarla ilişkilerde bulunulacağı ön bilgi olarak verildi. Bu sezonda Bjorn ve Ivar arasındaki iktidar mücadelesi gittikçe alevlenecek. Bundan yola çıkarak izleyecilerin önceki sezonlara benzemeyen konuları ve maceralarla karşılaşacaklarını söyleyebiliriz.

vikings 6

Vikings 6 sezon boyunca izleyen hayranlar dizi biteceği için üzülmemelidir. Dizinin finaliyle ilgili yapılan açıklamaların ardından Netflix harekete geçecek ve Vikingd: Vahalla adında bir dizi çekecek. Bu dizi orijinal Vikings dizisinin 100 yıl sonrasını anlatacak. Bu dizide de Ragnar Lothbrok gibi geçmişte gerçekten yaşamış birçok Viking canlandırılacak. Yapımcılığını Michael Hist’in üstleneceği söylenien dizinin 2020 sonlarına doğru Netflix’te yayınlanacağı söylendi.  

Kaynak: OKU HABER

Devamını Oku
Vikings 6 Sezon Ardından Bitecek Mi?

Locoderm Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Deri problemlerinin tedavisinde kullanılan Locoderm son zamanlarda gittikçe popülerleşmiştir. Cilt üzerinde meydana gelen sorunların giderilmesinde kullanılan beyaz renkli ve sıvı bir kremdir. Deride meydana gelen bozukluklarında görülen kızarıklık, kaşıntı, döküntü ve pullanmaya karşı tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

Mikroorganizmaların neden olduğu bütün deri hastalıklarını tedavi eder. Deri üzerindeki problemleri hemen tedavi etmeye başlasa bile deri altındaki problemler için etkili değildir. Tedavi edici özelliğinin yanı sıra kuru olan deriyi nemlendirmek içinde kullanılabilir.

locoderm

Locoderm Kullanımı ve Yan Etkileri

Locoderm kullanım miktarı ve doz aralığı doktorlar tarafından belirlenmelidir. Doktorlar kullanım şeklini belirlerken şikayetlerinizin azaldığı ve arttığı dönemlere önem vermektedir. Bundan dolayı her türlü değişimi doktorunuza muhakkak bildirmelisiniz. Doktorunuz aksini belirtmedği sürece günde 1 ile 3 sefer arasında kullanabilirsiniz. Eczaneden ürünü alırken dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Bu ürün hem krem hem de merhem formunda bulunmaktadır. Doktorunuzun hangi formu kullanmanız gerektiğini söylediğine dikkat etmelisiniz.

Yüksek dozda kullanılması durumunda böbrekleri etkileyebilir. Bu nedenden dolayı hamile kadınların kullanması tavsiye edilmemektedir. Eğer krem hamilelik döneminde yüksek dozda kullanılırsa bebekte büyüme geriliği görülebilir. Emzirme dönemindeki kadınlar eğer kremi küçük bir bölgeye az miktarda kullancaksa kremi kullanmasında bir sakınca yoktur. Ancak tedavi uzun sürecekse ve büyük bölgeleri kapsayacaksa emziren annelerin kullanmaması tavsiye edilmektedir.

Kremi kullanırken göz ya da göz kapağına yakın yerlere demasından kaçınmalısınız. Özelliklere çocuklara uygulanan tedavilerde kremin deri üzerinde uzun süre tutulmasından uzak durulmalıdır. Ayrıca açık yaralar uygulanmamalıdır. Krem sivilceler üzerinde etkili değildir yani sivilce tedavisi için kullanılmamaktadır ve krem kesinlikle yüze uygulanmaz.

Her ilaç ve kremde olduğu gibi Locoderm kreminde bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkiler, yüzde şişlik, nefes alamda zorlanma, göğüste hırıltı ve sıkışıklık, kan basıncında ani düşmeler ve çok nadir olsada şoka sebep olma olabilir. Bunların dışında içinde bulunan etken maddeler karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilirsiniz. Bu durumda doktorunuza muhakkak danışmalısınız.

 

Devamını Oku
Locoderm Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Harry Potter Oyuncuları ve Günümüzdeki Halleri

11 yaşındaki Harry’nin başına gelen olayları izlediğimiz Harry Potter filmlerindeki küçük Harry Potter oyuncuları artık birer yetişkinler. 2001 yılında vizyona gşren ilk filmin ardından 19 yıl geçti. Geçen bu sürede çocuk oyuncular büyüdüler ve birer yetişkin haline geldiler. Bu süreçte tanıdığınız çocuğa benzeyenler olsa da tamammen değişenlerde var.

Harry Potter OyuncularıHarry Potter Oyuncuları Şimdi Nasıl Görünüyorlar?

Filmde ana karakter olan Harry Potter’ı canlandıran Daniel Radcliffe 1989 doğumludur. Harry Potter serisi sona erdikten sonra oyunculuğa devam eden oyuncu kendini kanıtlamaya devam ediyor. Kariyerine sinema filmleri dışında tiyatro oyunlarında da rol almaktadır.

Harry’in en yakın arkadaşlarından biri olan Ron’u canlandıran Rubert Grint şu an baba olmaya hazırlanıyor. Yetenekli oyuncu Harry Potter serisinden sonra kariyerine Netfix ve Apple TV’de izlediğimiz dizileri yanı sıra tiyatro oyunlarıyla da devam etmektedir.

Zekiliğiyle kendinden söz ettiren Hermonie Gringer’ı canlandıran Emma Watson kariyerine emin adımlarla devam etmekte. Harry Potter serisinden sonra eğitim hayatına yoğunlaşan güzel oyuncu emeklerinin karşılığını alarak üniversite eğitimini bitirdi. Sinema ve üniversite kariyerinin dışında feminis kimliğiyle her zaman konuşulan bir oyuncu oldu. Beauty and The Beast filminin modern uyarlamasında aldığı rolle kendini daha ön plana çıkarmayı başardı.

Filmde kötü olan ama bir yerden sonra sevilmeye başlayan Draco Malfoy’u canlandıran Tom Felton oyunculuk kariyerine çeşitli rollerle devam etmektedir. Film serisi bittikten sonra Emma Watson ile arkadaşlığını devam ettiren oyuncunun sevenleri bu durumda oldukça mutlular.

Weasley kardeşler arasında tek kız olan Genny Weasley’i canlandıran Bonnie Wright kariyerine çeşitli rollerle devam etmektedir. İlk filmde çok ön planda olmasa da sonrasında güçlenen Ginny karakterini canlandıran oyuncu sonrasınd popülerlik basamaklarını tırmanmaya başlamıştır.

Gryffindor evine ait olmasına rağmen biraz korkan olan Neville Longbottom’ı canladıran Matthew Lewis en büyük değişimi geçiren oyuncudur. Seri ardından izlemeye devam ettiğimiz oyuncu değişen dış görünüşüyle ilgileri üstüne çekmeyi başardı.

Harry Potter oyuncuları arasında başına gelen kötü olayla hepimizin kalbine kazınan Cedric Diggory karakterinin canlandıran Robert Pattinson adından sıkça söz ettirmektedir. Harry Potter serisinden sonra Twilight serisiyle daha çok tanınan oyuncu kariyerine devam etmektedir. Oyunculuğu gittikçe gelişen oyuncu 2021 yılında vizyona girecek Batman filminde boş rol olacaktır.

Kaynak: OKU HABER

Devamını Oku
Harry Potter Oyuncuları ve Günümüzdeki Halleri

Dm Ne Demek ? Dm Hakkında Bilgiler

Sosyal medya sayesinde hayatımızda birçok kes “dm” kelimesi duymaktayız peki dm ne demek ? Dm İngilizce’de direct message anlamına gelen direkt mesaj kelimesinin kısaltılmış şeklidir. İnsanların sosyal medyada birbirlerine özel mesaj atmasını sağlayan bir özelliktir.

DM ne demek

Dm Ne Demek? Sosyal Medyada Nasıl Kullanılır?

Dm doğrudan mesaj ya da direkt mesaj anlamına gelmektedir. Birçok sosyal medya platformundan bahsederken kullanılan bir terimdir. Bazı platformlar dm yerine private message yani özel mesaj anlamına gelen pm kullanılır. İkisinin ortaya çıkma şekli aynıdır. Bu neden sosyal medya üzerinden iki insanın birbirine mesaj gönderebilmesidir. Fakat bazı özellikler sosyal medya platfromuna göre değişmektedir. Instagram, Messenger, Whatsapp ya da Twitter üzerinden doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Fakat Twitter’da birine doğrudan mesaj gönderebilmeniz için mesaj göndermek istediğiniz kişi tarafından takip edilmeniz gerekmektedir.

Twitter’da dm teriminin anlamı ve kullanım amacı diğer sosyal medya platformlarıyla aynıdır. Yani Twitter’da da başka insanlara doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Diğer platformlardan farklı olarak Twitter’da doğrudan mesaj gönderebilmeniz için mesaj göndermek istediğiniz kişinin sizi takip etmesi gerekmektedir. Bundan dolayı diğer mesaj gönderme diğer platformlara göre daha kısıtlıdır. Bu durumdan dolayı Twitter direkt mesaj göndermek için çok tercih edilmemektedir.

Twitter dışında Instagram üzerindende doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Burada istediğiniz kişi takip etme ya da edilme zorunluluğu olmadan mesaj gönderebilirsiniz. Fakat sizi takip etmeyen birini mesaj gönderirseniz mesajınızı mesaj isteği olarak görür. Bu mesajı okumak alıcının isteğine bağlıdır. Instagram üzerinden doğrudan mesajlarınızı okumak için ana sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan oka benzeyen ikona basmanız yeterlidir. Eğer başka birine doğrudan mesaj atmak istiyorsanız mesaj göndermek istediğiniz kişinin profiline gidip mesaj bölümünden mesaj gönderebilirsiniz. Eğer mesaj kutunuz doğrudan mesajlar yüzünden çok dolduysa bu mesajları silebilirsiniz. Mesaj kutunuzu boşaltmak ise çok kolay bir işlemdir. Tek yapmanız gereken silmek istediğiniz mesajın üzerine uzun süre basmak ve sonrasında gelen “Sil” butonuna basarak mesajı silmektir.

Dm ne demek şeklinde bir arama yaparsanız karşınıza bir matemaik terimi olan dm çıkabilir. Matematikte dm desimetrenin kısaltması olarak kullanılır. Bundan dolayı bu iki dm terimini karıştırmamak için dikkatli olunmalıdır.

Devamını Oku
Dm Ne Demek ? Dm Hakkında Bilgiler

HES Kodu Nedir? HES Kodu Zorunluluğu Gelen Konaklama Tesisleri

Koronavirüsle mücadele sürecinde İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan HES kodu zorunluluğu nedir? Hangi hizmet ve işletmelerde uygulanmaktadır?

HES Kodu Nedir? HES Kodu Zorunluluğu Gelen Konaklama Tesisleri Nasıl Belirlenir?

İçişleri Bakanlığı tarafından il valiliklerine gönderilen iki yeni genelge ile Korona virüs salgınıyla mücadele için bazı yeni tedbir ve yasaklar getirildi. İçişleri Bakanlığı’nın 81 il Valilik makamına yolladığı “ Konaklama Tesislerinde HES Kodu Zorunluluğu ” ve “ Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulama ” konulu iki ayrı genelge ile uygulanması gereken bazı yasaklarda uygulamaya geçti.

Bu genelgeler uyarınca artık kamu ya da özel ayırımı olmaksızın tüm konaklama tesislerine kabul aşamasında HES kodu zorunluluğu getirilirken ayrıca akıllı seyahat kartı ile şehir içi toplu ulaşım yapılan şehirlerde ulaşım için de HES Kodu sorgulama zorunluluğuna yer verildi.

Hayat Eve Sığar (HES) Uygulaması ile Entegre

hes-kodu-zorunlulu%C4%9Fu.jpg

“ Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama ” konulu genelgeye göre, şehir içi toplu ulaşım araçlarında kullanılan akıllı (elektronik) seyahat kart sistemlerinin, Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar yani HES uygulaması ile entegresi gerçekleştirilecek.

hes-kodu-zorunlulu%C4%9Fu-2.jpg

Bu entegrasyon sonrası, kendilerine Kovid-19 tanısı konan ya da bu kişilerle temaslı olanların seyahat kartları izole olmaları gereken süre boyunca otomatik olarak askıya alınacak. İzolasyonda olması gereken bu pozitif vakalar ile temaslılarının toplu ulaşım kullanmaları durumunda ise haklarında suç duyurusunda bulunulacak.

Kaynak: OKU HABER

Devamını Oku
HES Kodu Nedir? HES Kodu Zorunluluğu Gelen Konaklama Tesisleri

En İyi Saç Uzatan Şampuan Önerileri ile Yaza Sağlıklı Saçlarla Girin

Yaz aylarının gelmesi ile kişisel bakımımıza daha çok dikkat ettiğimiz bir gerçek. Hele ki güzelliğimizi ortaya koyan saçlarımızın daha özenli ve sağlıklı görünmesi, bizi hem güzel hem mutlu edecektir. İşte, en iyi saç uzatan şampuan önerileri ile yaz aylarına sıcak bir "Merhaba" demenin yolları.

En İyi Saç Uzatan Şampuan Önerileri ile Yaza Sağlıklı Saçlarla Girin

Saç uzatan şampuan tercihi yapmak ve en doğru olanı seçmek her zaman kolay olmaz. Hele ki yaz aylarında saçlarımızın daha sağlıklı olmasını istediğimiz dönemlerde en doğru tercihi yapmak için çaba harcarız. Bazı dönemlerde saç kırıklarından ve saç dökülmelerinden şikayetçi oluruz. Saçlarımızda oluşan bu hasarların saç uzamasını da geciktirdiğini biliyor musunuz?

long-blonde-hair-beauty-model-woman-natural-make-u-fmxwta3-1591267817.jpg

Saçlarda kullanılan boya, balyaj, perma gibi kimyasal işlemler, sık fön çektirme gibi alışkanlıklar saçları hızlı bir şekilde yıpranma sürecine sokmaktadır. Üstelik sağlıksız beslenme düzenine sahip iseniz saçlarınızın bakımsız, kırılgan, mat ve yavaş uzayan saçlar olması da çok normaldir. Peki,  Sağlıklı saç uzatmanın sırrı nedir? Saç uzatan şampuanlar işe yarıyor muSaç uzatan şampuan kullananlar ne diyor? Tüm bu soruların cevapları ve en iyi saç uzatan şampuan önerileri yazımızın devamında yer alıyor.

Sağlıklı Saç Uzatmanın Sırrı Nedir?

girl-with-long-hair-pw7pf57-1591267926.jpg

Saç uzatmanın sırrı sağlıklı saçlarda yatar. Saçlarınızın sağlıklı olması içinde sağlıklı beslenmeniz, saçlarınızın bakımını düzenli yapmanız ve elbette ki kimyasal işlemlerden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekmektedir. Saç diplerini ve saç tellerini nemli tutmak saç kayıplarını engelleyeceği gibi saçların hızlı uzamasında da etkili olacaktır. Saçları gün aşırı yıkamak ve mümkün olduğunca saç kurutma makinesi, maşa gibi gereçler kullanmadan doğal kurumaya bırakmak sağlıklı saç uzatma sürecinde başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Kaynak: OKU HABER

Devamını Oku
En İyi Saç Uzatan Şampuan Önerileri ile Yaza Sağlıklı Saçlarla Girin

Senetle Araba Alınır mı ? Güvenli midir ?

Araba almak kuşkusuz ki her insanın hayalinde yer edinmektedir. Fakat günümüz şartlarını göz önüne getirdiğimizde araba almanın o kadar da kolay olmadığını görmekteyiz. Bankaların bize sunmuş olduğu taşıt kredisi sayesinde bir nebze olsun ödeyecek olduğumuz parayı böldüğümüz için rahatlamaktayız. Kredi alamayanlar ise senetle araba alma yolunda ilerlemektedir. 

Senetle Araba Alınır mı

Senet İle Araba Alınır mı ? Ve Bu İş Güvenli midir? 

Gibi soruların yanıtlarını bu yazıda okuyabileceksiniz. Kredi notunuz düşük, bankalar sizlere kredi sunmuyor ve araba alamıyorsanız çözümü basit. 

Senetli araba alarak taksitlerinizi galericilere elden ödeyerek satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka gibi kurumları araya sokmadan araba sahibi olmuş olursunuz.

Senetle Araba Nasıl Alınır ?

Senetle araba nasıl alınır sorusunun en net cevabı galericiler olmaktadır. Otomobil galericileri çağımızda her il ve ilçede yer almaktadır. Araba satışları yaparak ikinci el ve sıfır otomobilleri kolay yoldan vatandaşa satma amacı güderler.

Senetli Araba Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir ?

Özellikle bankalardan kredi alamayan kişiler soluğu galericilerde almaktadır. Senetle alacağınız arabanın peşinatını galerici kişinin sahibi ile konuşarak ortak bir ücrette anlaşabilirsiniz. Fakat bankalar peşinat konusunda sizlere herhangi bir seçenek sunmazlar. O yüzden galericiler peşinat konusunda bankaların bir adım önüne geçmektedir. Hatta galericiye yeterince güven sağlarsanız tek kuruş peşinat ödemeden senetli aracınıza sahip olabilirsiniz.

Senetli araba almak işi bilmediğiniz zaman sizin için riskli bir olaya dönüşebilir. Öncelikle senetli arabanızı alacağınız galeriyi, sahibini iyi tanıyor olmanız gereklidir. Aksi takdirde senetleri ödedikten sonra elinizde aracı bulamayabilirsiniz. 

Bu tür güven sahibi olmayan kişilerden maalesef senetli araç alınmaz. Şehre yabancıysanız galericileri tanımıyorsanız da çevreden ufak bir araştırma yapmanız faydanıza olacaktır.

Ardından bir önemli konu ise senet imzalayacak kişinin senetler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Size senetler ile birlikte sunulacak sözleşmede maddelerden dolayı aracı elinizden kaçırabilir, açık uçlu senetler yüzünden çok daha fazla paralar ödemek mecburiyetinde kalabilirsiniz. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için senet işlerinden anlayan biri ile sözleşme imzalamalısınız.

Senet İle Araba Almanın Riski Var mıdır ?

Senetle araba nasıl alınır sorusundan sonra riskleri konuşmak gerekir. İlk paragraflarda da değindiğimiz gibi senetli araba alacaksanız muhakkak yanınızda bu işlerden anlayan, deneyimli birilerinin olması gerekiyor.

Galericilere paranızı kaptırmamak için bu durumu göz önünde bulundurun. Ardından satın alacak olduğunuz aracı işinin ehli bir ustaya gösterin. Aldığınız araç üzerine görmediğiniz hasarlar ya da değişen parçalar olabilir. Büyük sevinç ile aldığınız aracın kötü çıkması sizi üzecektir. Aracı yaptırmak için de maddi giderler kaldıramayacağınız cinsten olabilir.

Kaynak: NEOKONOMI

Devamını Oku
Senetle Araba Alınır mı ? Güvenli midir ?