Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Yaka Kartı Alırken Yapılan Önemli Yanlışlar

Bu yazıda insanları bilgilendirmek adına Pelikan Reklam olarak yaka kartı sipariş ederken yapılan önemli yanlışlara değinmek istiyoruz. Bu konuda bilgilenip sipariş sürecinizi doğru yönetmek adına bu maddeleri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Vereceğimiz bilgileri dikkatlice okuyarak doğru ürün ve sipariş tercihi konusunda sizi aydınlatacağız. Her ürünü alırken yaptığımız gibi belirli kriterler arasından nasıl tercihler yapmanız gerektiği hakkında bilgilendireceğiz.

Yaka Kartı Renk Seçimi

Yaka kartı seçiminde çok fazla karşımıza çıkan yanlışlardan birtanesi de, uygunsuz renk seçimidir. Bazen müşterilerimiz tercih yada uyarılarımıza rağmen belirli konularda bildiklerini uygulatmakta diretirler. Bu konuda sürekli iletişim halinde olduğumuz müşterilerimiz için daima en doğruyu seçmeleri konusunda yardımcı oluyoruz.

Logo renginize uygun isimlik modelleri seçimini yapmalısınız, renk uyumu hayatın her alanında olduğu gibi doğru ürün seçme konusunda yaka kartları hakkında da önemlidir. Logo rengini görmeden fiyatlandırma yapsakta bazen aksaklıklar olabiliyor, mesela baskı için kullanılan süblimasyon baskı renkleri beyaz renkte baskı yapmamıza olanak sağlamıyor. Sipariş vermeden önce iletilen logo ile uygun renk seçimi için farklı çalışmalar talep etmeniz, daha uygun olacaktır. Model ve renk seçimi hakkında bizim bilgilerimizden de faydalanarak bu konuda grafik ekibimiz sizinle iletişim kurup doğru ürün tercihinde örnek görseller hazırlayarak yardımcı olacaktır.

yaka kartı

Yaka İsimliği Seçiminde Doğru Modelleri Tercih Edin

Kullanım alanına göre farklı özellikler taşıyan yaka isimliği modelleri tercihini genelde müşterilerimize bıraksakta bu konuda gerekli yönlendirmeleri sürekli sağlıyoruz. Metal ürünlerde tercih edilebilen genel olarak firma simgesi ile hazırlanan yaka kartlarında isim görev gibi bilgiler basılabilir.

Bu tür ürünler genelde personelin sabit olduğu, yada yetkili ve yönetici olan çalışanlar için sipariş edilir. İsim baskılı ürünleri tercih eden müşterilerimiz fuar, organizasyon, bayi toplantıları, yönetim kadroları için bu ürünleri daha sık tercih ediyor. Kişiye özel yaka kartı olması çalışanların kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktadır.

Diğer ürünlerde ise ürün logo baskılı yada baskısız olarak boş alana kağıt ile yazı yazılarak kullanılan kişiye özel ürünlere göre daha basit ama sorun çözümü açısında son derece başarılıdır. Ürünleri hazır olarak stokta tutabileceğiniz için ihtiyacınız olduğunda 1-2 dakika içerisinde yaka kartı kartına isim yazarak ürünü kullanım için hazırlayabilirsiniz.

Alıntı Kaynakları; https://www.pelikanreklam.com/

Devamını Oku

Yaka İsimliği Alırken Nerelere Dikkat Edilir ?

Yaka isimliği, insanların hayatlarında farkında olmadan yıllardır olan şeylerdir. Biraz düşünürsek hatırladığımız ilk tanışmanın ilk okulda yada orta okulda olduğu kesin ve nettir. Okulda nöbetçi öğrencilerin görevlerinin yazılı olduğu kartları neredeyse her öğrenci kullanmıştır. Nöbetçi öğrenciler bu kartlar sayesinde okula girip çıkan veli yada mazeret izni nedeni ile gelen yada giden öğrencilerin kayıtlarını tutarlardı.

Daha sonra, hayatımızda lise döneminde staj yapılan firmalarda stajyer yaka kartı kullanılmaya başladık. Bu stajyer öğrenci yaka kartları hem bizi diğer personellerden ayırmaya yarıyor hemde güvenlik yada diğer personellerin bizim stajyer olduğumuzu bizimle iletişim kurmadan öğrenmelerini sağlıyordu. Her işletmede böyle bir kullanım şekli olmayabilir, eskiden ülkemizin en büyük şirketleri bu tarz uygulamar yaparak kurumsallıklarını belli ederlerdi.

Gündelik hayatta gittikçe yaygınlaşan kullanım oranı nedeniyle, artık hayatımızın bir parçası olan ve her sektörde kullanılmaya başlanmıştır. Firma yapısına göre değişiklik gösteren unsurları olsada genel maksadı her zaman öncelikli amacı personel tanıtımı dır.

yaka katı

Yaka Kartı Modelleri Nasıl Seçilir ?

Yaka kartı modelleri kullanım veya firmaların kurumsal yapılarına yada çalışma sektörüne göre farklılık gösteren bu ürünler çok fazla şekilde tercih için uygundur. Örnek vermek gerekirse bir inşaat şantiyesi sorumlusu için otellerde daha çok tercih edilen metal yaka kartı modellerinden herhangi birisi uygun görülen bir seçim olmayacaktır. Bu yanlış bir tercih olup uyumsuz ve sağlıksız bir kullanım biçimidir. Zaten kısa sürede ya kaybolacaktır, yada zarar görüp kullanılmaz hala gelecektir. Bu tarz işletmelerde boyun askı ipi ile takılan plastik yaka kartları daha doğru ve uygun bir seçim olacaktır.

Plastik yaka kartları özelliklerine göre farklı uygulamalarda çalışan çipli çeşitleride olup, bina giriş çıkış, yemekhane gibi personel için ayrılan özel alanlarda da kolaylıkla kullanılabilir.

yaka isimliği

Kurumsal Görünüme Göre Yaka İsimliği Renk Seçimi

Yaka isimliği seçiminde çok fazla karşımıza çıkan yanlışlardan birtanesi de, uygunsuz renk seçimidir. Bazen müşterilerimiz tercih yada uyarılarımıza rağmen belirli konularda bildiklerini uygulatmakta diretirler. Bu konuda sürekli iletişim halinde olduğumuz müşterilerimiz için daima en doğruyu seçmeleri konusunda yardımcı oluyoruz.

Logo renginize uygun isimlik modelleri seçimini yapmalısınız, renk uyumu hayatın her alanında olduğu gibi doğru ürün seçme konusunda yaka kartları hakkında da önemlidir. Logo rengini görmeden fiyatlandırma yapsakta bazen aksaklıklar olabiliyor, mesela baskı için kullanılan süblimasyon baskı renkleri beyaz renkte baskı yapmamıza olanak sağlamıyor. Sipariş vermeden önce iletilen logo ile uygun renk seçimi için farklı çalışmalar talep etmeniz, daha uygun olacaktır. Model ve renk seçimi hakkında bizim bilgilerimizden de faydalanarak bu konuda grafik ekibimiz sizinle iletişim kurup doğru ürün tercihinde örnek görseller hazırlayarak yardımcı olacaktır.

yaka kartları

Yaka Kartı Baskısı Silinir mi ?

İnanılan yanlışlardan birtaneside ürünlerin hiçbir zaman silinmeyeceği, yaka kartı baskısı belirli teknolojiler kullanılarak hazırlanır. Plastik kartlarda ofset, matbaa, inject baskı teknikleri kullanılarak hazırlanan kartlar, belirli bir süre kullanımdan sonra eskiyebilir, silinebilir, solabilir, kırılabilir. Bu tarz ürünlerin özenerek kullanılması ve  belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekir.

Aynı şey metal yaka kartı içinde geçerlidir. Metal yaka kartı hazırlarken kullanılan baskı serigrafi baskı yada genelde süblimasyon baskı ile yapılır. Plastik ürünlerde olduğu gibi silinme bu tarz modellerde de olur. Bu sorunlarını yaşamamak için ürünleri daha dikkatli kullanabilirsiniz. En önemliside metal yaka kartları parfüm, deodorant, kolonya, esans, oda parfümü gibi ürünler ile temas ettirilmemelidir. Bu tarz temaslar baskıda kullanılan boyanın anında bozulmasını sağlayacaktır. Bu konuda işletmeler çalışanlarını kullanım konusunda bilgilendirmelidir.

Detaylı Bilgi için https://www.yakaisimligi.net

Devamını Oku