Bahçeli'den 'Diyar Diyar Anadolu' iletisi

Bahçeli'den 'Diyar Diyar Anadolu' iletisi
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, 2024 yılında yapılacak mahallî seçimlerle ilgili olarak yazılı açıklama yaptı.

ANKARA (İGFA) - MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, lokal seçimlere yönelik yazılı açıklama yaptı.

Son genel seçimlerle birlikte Türk milletinin Cumhuriyet’in 100’ncü yıldönümünde önemli ve müessir bir kazanıma imza attığını ve kutlu iradesiyle önümüzdeki 5 yılın ve Türkiye Yüzyılı’nın yol haritasını belirlendiğini kaydeden Bahçeli, egemenliğin yegâne sahibi olan milletin istikbal ve istiklal haklarına gölge düşürmediği üzere zillet ve hezimet siyasetine de talih tanımadığını belirtti.

"Hiç kuşku yok ki, 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde kazanan hem Türkiye hem de Türk milleti olmuştur" diyen Bahçeli, "Bu mezkur ve müstesna kazanımın 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlere aynısıyla yansıması merkezi idareden lokal idarelere uzanan çizgi boyunca Türkiye’nin gücüne güç katacaktır" dedi.

"Bilhassa İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri ile birlikte HDP’nin terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık amacıyla zehirleyip seferber ettiği belediyeler kesinlikle el değiştirmeli ve cumhurun idaresine geçmelidir" iletisini veren MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, yazılı açıklamasına, mahallî idarelerdeki mevzi ve merkezkaç istila son bulması gerektiğinin altını çizdi.

Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı lokal idarelere çöreklenen bozguncu anlayışın ulusal güvenliği ve toplumsal huzuru sarstığı kanaatinde olduğunu kaydetti.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli Yönetimler Seçimlerine hazırlık sürecinin 24 Temmuz'da başlatıldığını ve 1 Ağustos itibariyle de ülke sathına etaplar halinde yayılmasının kararlaştırıldığını belirten Bahçeli, “2024’e Gerçek, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla çalışmaların sürat kesmeden devam edeceğini duyurdu.

Bahçeli, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

"Hedefimiz, “İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu İdareyle, Umutlu Geleceğe” ulaşmaktır. Gayemiz, “Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru” yol almaktır. Amacımız, “Aklın Yolu Bir, Genelden Yerele Birlik, Ülkede İdarede Dirlik” oluşturmaktır. Amacımız, “Ayırmadan, Ayrışmadan Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar” sağlamaktır. Amacımız, “Yönetimde İstikrar, Daha Güçlü İstikbal”dir. Amacımız, “Yeni Yüzyıl, Başkan Türkiye, Üretken Belediye”dir. Gayemiz, “Güçlü Yasama, Kararlı Yürütme, Uyumlu Belediye”dir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Mahalli Yönetimler Seçimlerinde takip edeceğimiz birinci stratejik gayemiz; mevcut belediye başkanlıklarımızı koruma ederek bunun üzerine yenilerini ve hatta daha birçoklarını eklemektir. İkinci stratejik gayemiz; Cumhur İttifakı’nın tabiatına ve ruhuna muvafık hareket edip muhalefet partilerinin idaresindeki belediyelerin yürek yaralayan makus ve meyus hallerine son vermektir. Uğraş bizden, tevfik Allah’tandır."