Bursa Büyükorhan 'Dost Meclisi'ne konuk oldu

Bursa Büyükorhan 'Dost Meclisi'ne konuk oldu
Bursa’da yayın hayatına yeni başlayan Yolcu TV Haber tarafından organize edilen “Yolcu TV haber ile Dost Meclisi” programının bu haftaki konukları Büyükorhan Belediye Lideri Ahmet Korkmaz ile DAĞDER evvelki devir liderlerinden Yüksel Yaşar oldu.

BURSA (İGFA) - Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Çaybaşı Köyü’nde gerçekleştirilen aktifliğe, Büyükorhan Belediye Lideri Ahmet Kormaz’ın yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri ve köy sakinleri katıldı. Samimi ve keyifli bir sohbet ortamında gerçekleştirilen söyleşide, kültür, medeniyet, yöresel kültür ve siyaset üzere bahisler masaya yatırıldı.

“KÜLTÜRÜMÜZÜN ÖZÜNDE MUHABBET VAR”

Büyükorhan Belediye Lideri Ahmet Korkmaz, harika tabiat görünümüne karşı gerçekleştirilen aktiflikte yaptığı konuşmada, Türkiye’nin asırları aşan güçlü bir kültür mirasına sahip olduğunu kaydetti.

“Bu miras asla eskimez, yıpranmaz, yıkılmaz" diyen Lider Korkmaz, "Bizler Anadolu İrfanı’na hayat veren bu manayı hatırlayıp korudukça ve gelecek jenerasyonlara aktardığımız ölçüde medeniyetimiz dimdik ve güçlü bir halde hayatta kalmaya devam edecektir. Çok güçlü bir kültürel geçmişe sahibiz. Fakat son yıllarda kültürel emperyalizmin yayılmacı siyaseti ülkemizi de etkilemiş, gençlerimiz başta olmak üzere bizleri, bize ilişkin olmayan, öz değerlerimizle bağdaşmayan bir ömür biçiminin peşinden sürüklemektedir. Bu ömür biçimi insanı her geçen gün daha da yalnızlaştırmakta, insanları birbirinden uzaklaştırmaktadır. Bizi bir ortada tutan muhabbet kültürümüzü yitirmeye başladık. Meğer kültürümüzün özünde muhabbet var. Muhabbetimizin özünde de sevgi, hürmet, anlayış ve müsamaha var. Münasebetiyle Dost Meclisi ismiyle gerçekleştirilen bu muhabbet programını çok önemsiyorum. Umarım herkes için örnek olur" diye konuştu.

Türkiye'nin artık kelam dinleyen değil, kelamı dinlenen bir ülke haline geldiğine vurgu yapan Lider Korkmaz, "Karadeniz’de doğalgaz, Gabar’da petrol keşiflerimiz, Türkiye’yi kendilerine bağımlı hale getirmek isteyenlerin yüzlerine tokat üzere vurdu. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye’yi yine inşa edeceğiz" dedi.

Bu ortada programda konuşan DAĞDER Evvelki Devir Liderlerinden Yüksel Yaşar ise; yöresel kültürü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak noktasında bu programların epeyce değerli olduğunu söyledi.

Sorunların tahlili ve gelecek jenerasyonlara güçlü bir miras bırakmak için ortak akıl üretmenin kıymetine vurgu yapan Yaşar, "Ortak akıl üretebilmek de bir ortaya gelip muhabbet etmek ve birbirimizi anlamaya çalışmakla mümkündür. Dost Meclisi ismiyle gerçekleştirilen bu programın misyonu ve vizyonu itibariyle yalnızca bugünün kuşağına değil gelecek jenerasyonlara de örnek olacağını düşünüyorum” dedi.

Keyifli ve beğenilen sohbet havasında gerçekleşen program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.