Çanakkale'de 'Zafer' yürüyüşü

Çanakkale'de 'Zafer' yürüyüşü
Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ liderliğinde tüm Türkiye’den gelen Zafer Partililerle birlikte, 8-9 Ağustos’ta Çanakkale’de Anafartalar muharebelerinin yıl dönümünde Atatürk ve Çanakkale şehitlerini, gazilerimizi anmak için 'Zafer Yürüyüşü' düzenledi.

ÇANAKKALE (İGFA) - Zafer Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, Çanakkale'de 'Zafer Yürüyüşü' düzenledi.

Anafartalar Muharebelerinin yıldönümü münasebetiyle düzenlenen ülke genelinden gelen Zafer Partililerle gerçekleşen Zafer Yürüyüşü'nde konuşan Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Burası Çanakkale, zira metrekarede yalnızca 6 bin mermi yok, birebir vakitte Türk askerinin kanı var. Biz bu coğrafyada, kendi cenaze namazını kılan Türk askerinin savaştığı yerde, Çanakkale'de siperlerdeyiz. Türk askerinin mükemmel direnişi karşısında İngiliz emperyalizminin 'Dağlar Türk doğuruyor' diyerek paniğe kapıldığı ve sonunda yenilerek çekilmek zorunda kaldığı yerdeyiz. Çanakkale geçilmedi ve Çanakkale geçilmeyecek Şayet Atatürk'ü hakikaten seviyor ve inanıyorsanız umudunuzu yitirmeye hakkınız yok. Zira umutsuz durum yoktur. Atatürk'ün gayretini veren gençlik umutsuz olamaz, kesinlikle kazanacaktır. Asla gayretten vazgeçmeyin. Gayretten vazgeçmeyi aklınızdan geçirmeyin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ebediyen yaşatmak için gayret edeceğiz" dedi.

“Türk milletinin vatanını elinden, bin sene Haçlı Seferleri ile iç tuzaklarla alamayanlar artık işgalci kitleleri ve ülkemizi satın almayı hedefleyen sermayeyi yollayarak ulusal birliğimizi, toprak bütünlüğümüzü, devlet yapımızın parçalanmasını hedefliyorlar. Buna müsaade vermeyeceğiz" diyen Özdağ, "Bu istilaya son vereceğiz. İstedikleri kadar vatandaşlık versinler. Bütün bu vatandaşlıkları sona erdireceğiz, hepsini vatanlarına tek tek yollayacağız. Bunu da hukuk devleti içinde, memleketler arası hukuka uygun olarak yapacağız" diye konuştu.