CHP Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Tarhan: "Seçimi Kaybettikten Sonra CHP İçinde Tartışmalar Başladı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Tarhan: "Seçimi Kaybettikten Sonra CHP İçinde Tartışmalar Başladı"
"Hiç kaybedeceğimizi düşünmediğimiz bir seçimi kaybettik. Bu sonuç, CHP içerisinde büyük bir sarsıntı yarattı ve partinin iç meseleleri gündeme geldi."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Tarhan, "Hiç kaybedeceğimizi düşünmediğimiz bir seçimi kaybettik. Bu sonuç, CHP içinde iç meseleleri tartışmamıza yol açtı. Özellikle yandaş medyanın tarihte görülmemiş bir baskısı ile karşı karşıya kaldık ve bu nedenle genel başkanımızın istifası talep edildi." şeklinde konuştu.

Tahsin Tarhan, CHP Yalova 12. Olağan Genel Kongresi'nde Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda divan başkanlığını üstlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, tek aday olan önceki dönem merkez ilçe başkanı Erdem Doğancı, yeni dönemde Yalova İl Başkanlığına seçildi.

Eski İl Başkanı Muttalip Tunç ise partililere hitap ederek faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Divan kurulunun belirlenmesinin ardından faaliyet ve gelir raporları okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Tarhan, buradaki konuşmasında şunları kaydetti:

“Türkiye'de adalet, demokrasi, özgürlük yok, ekonomi çökmüş. Ülkemiz zor bir süreci geçirirken ikinci yüzyılda büyük umutlarla seçime girdik. Hiç kaybedeceğimizi düşünmeyeceğimiz bir seçimi kaybettik. CHP olarak o günden sonra iç meseleleri tartışmaya başladık. Öyle bir noktaya geldik ki, tarihte görülmemiş yandaş medya baskısı ile Genel Başkanımızın istifası istendi. Biz o günden beri hep şunu söyledik, Cumhuriyet Halk Partisi'nin geleneklerinde, genel başkanının istifasını istemek gibi bir şey yoktur. İstifa tek taraflıdır. Birileri CHP Genel Başkanı'nın istifasını isteyemez. CHP'nin kongrelerinde demokrasi vardır, özgürlük vardır, barış vardır, kardeşlik vardır."

Kongreye, Yalova Milletvekili Tahsin Becan, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, belediye başkanları ve partililer katıldı.

Haber Editörü