CHP Kayseri'den Develi isyanı

CHP Kayseri'den Develi isyanı
CHP Kayseri Vilayet Lideri Feyzullah Keskin yazılı bir açıklama yaparak Develi'deki maden şirketi ile ilgili kimi açıklamalarda bulundu.

CHP Kayseri Vilayet Lideri Feyzullah Keskin, Develi'de yaşananlardan haberdar olduklarını söylerken, "O şirketin önünü kim açıyor, oradan kim nemalanıyorsa bir bir ifşa edeceğiz, haksızlık ve adaletsizlikleri de unutturmayacağız" dedi.

İl Liderimiz Keskin bahisle ilgili şunlara yer verdi: "Öksüt madencilikle ilgili yapmış olduğum açıklamanın geçen mühlet içerisinde maalesef üzülerek söz etmeliyim ki hiçbir muhatabı yahut sorumluluk duygusu taşıyan ne bir mülki amir ne siyasi ne de şirket yetkilisi çıkmamıştır.

İnsan hayatına hürmet göstermeyen, susmayı tercih eden ve sessizlikle süreci geçirmeye çalışanlara seslenmek istiyorum. Tek bir insanımızın hayatı, sıhhati sizin hesaplarınızın üstündedir. Bu kadar ilgisizliğinizin sebebi nedir? Merak ediyorum yoksa söylentilerde doğruluk hissemi var? Bu durumu ranta dönüştürenler mi var? Ve buna bilerek yahut bilmeyerek göz yuman yetkililer ve politikler mi var?

Siz sessiz kalmaya devam edin biz sessiz kalmayacağız. Öksüt madenciliğin tekrar açılması sürecinde kimler tesirli oldu bunu da merak ediyorum.