CHP'den Şanlıurfa GAP Havalimanı yansısı

CHP'den Şanlıurfa GAP Havalimanı yansısı
CHP Şanlıurfa Vilayet Lideri Ferhat Karadağ, Şanlıurfa GAP Havalimanı'na reaksiyon göstererek, uçak seferlerinin iptal edilmesinin akıl dışı olduğunu kaydetti.

ŞANLIURFA (İGFA) - CHP Şanlıurfa Vilayet Lideri Ferhat Karadağ, ülkenin en büyük havalimanlarından biri olan Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda uçak seferlerinin sıklıkla iptal edilmesini sert bir lisanla eleştirdi. Karadağ, havalimanındaki yoğunluğa ve doluluk oranlarına karşın, seferlerin iptal edilmesinin büyük mağduriyet oluşturduğunu belirtti.

CHP Vilayet Lideri Karadağ, "Ülkemizin en büyük havalimanlarından biri olan Şanlıurfa GAP Havalimanında uçak seferlerinin iptal edilme sebebi nedir? Uçak seferlerinin doluluk oranı ve yoğunluğu fazla olmasına karşın, haftalık farklı kentlere yaklaşık 50 seferi bulunan Havalimanında seferlerin iptal edilmesi ve yolcuların bilet bulamaması büyük mağduriyet yaratıyor" diye konuştu.

Özellikle turizm döneminde seferlerin iptal edilmesinin akıl dışı olduğunu tabir eden Karadağ, "Turizm döneminde Şanlıurfa havalimanında uçak seferlerinin iptal edilmesi akıl dışıdır. Etraf vilayetlerde uçak seferleri iptal olmazken, Şanlıurfa GAP Havalimanında sık sık uçuşlar iptal ediliyor" dedi.

Ferhat Karadağ, uçak seferlerinin sistemli hale getirilmesi ve vatandaşların bu hususta mağdur edilmemesi için yetkililere davette bulundu.

İptal edilen seferlerin nedenlerinin araştırılması ve sorunun çözülmesi gerektiğini vurgulayan Karadağ, bu durumun hem Şanlıurfa'nın turizmine hem de halkın seyahat özgürlüğüne ziyan verdiğini söyledi. CHP Vilayet Lideri, yetkililere seslenerek, uçak seferlerinin iptal edilmesinin önüne geçilmesi ve vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için gereken adımların bir an evvel atılması gerektiğini belirtti.