Demokrat Partili Şahin, Bakan Şimşek'e ateş püskürdü

Demokrat Partili Şahin, Bakan Şimşek'e ateş püskürdü
Demokrat Parti MKK Üyesi ve Demokratik Kitle Örgütlerinden Sorumlu Lider Yardımcısı Muhammed Kürşad Şahin, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "2026'da ekonomik olarak rahatlayacağız" telaffuzuna ateş püskürdü.

ANKARA (İGFA) - Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon oranlarındaki yükselişin yılbaşında pik yapacağını, bu tarihten sonra ise düşüş eğilimine girileceğini söyledi.

Asıl rahatlama için ise 2026 yılını işaret eden Bakan Şimşek'in bu telaffuzlarının akabinde Demokrat Parti MKK Üyesi Muhammed Kürşad Şahin, iktidarın da Mehmet Şimşek'in de vatandaşla taammüden dalga geçtiğini öne sürdü.

Şahin yaptığı açıklamada, "Ekonomik sorunları bitirecek, Türkiye'ye çağ atlatacak, Türkiye yüzyılını getirecek diye Mehmet Şimşek'i Hazine ve maliye bakanı yaptılar. Şimşek ise geldiği günden bu yana ekonomiyi düzeltmek yerine artırım üstüne artırım getirdi. Çiftçinin de, emeklinin de, personelin de, memurun da aldığı iki üç kuruşu burnundan getirdi. Bizler ekonomiyi tahminen düzeltir diye düşünürken kendisi gaflet dolu açıklamalarda bulundu. Ekonomik olarak 2026'da rahatlayacağız diyerek resmen halka 2 yıl sabredin dedi. Bu türlü bir şey söylemesi sahiden de Türkiye'nin iktisadının gülünç bir durumda olduğunu gösteren en büyük delillerden bir tanesi. Hazine ve Maliye bakanının yapması gereken vatandaşları 2026 değil 2023'te, 2024'te, 2025'te refaha ulaştırmaktır. Ne demek 2026'da ekonomik olarak rahata ereceğiz demek. Bu nasıl bir vurdumduymazlık, bu nasıl bir rahatlık? Nereden belirli iktisadın 2026'da düzeleceği. Hani 2023'te kontratlar bitiyordu, her yerden petrol, doğalgaz fışkırıyordu güçlü oluyorduk? Bu vaatlere ne oldu da bu vaatler 2026'ya çekildi? İktidar da iktidarın bakanı da resmen vatandaşla dalga geçiyor" diye konuştu.