DP'li Milletvekili fındık fiyatının belirlenmesini istedi

DP'li Milletvekili fındık fiyatının belirlenmesini istedi
Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık taban fiyatının, en az 100 lira olarak ve bir an evvel açıklanmasını istedi.

ANKARA (İGFA) - Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Enginyurt, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, tahlil bekleyen değerli problemler varken TBMM'nin tatilde olmasını eleştirdi.

TBMM'nin resmi internet sitesinde yer alan habere nazaran iktidarın, vatandaştan tasarruf beklerken, kamuda tasarruf önlemlerinin uygulanmadığını savunan Enginyurt, milletin parasının çarçur edildiğini öne sürdü.

Konut kiralarının yükseldiğini, bu nedenle mesken sahipleri ile kiracılar ortasında büyük arbede yaşandığını anlatan Enginyurt, bu bahiste tahlil olarak ceza düzeneğinin işletilmesinin yanlışsız olmadığını, vatandaşın alım gücünün yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Enginyurt, akaryakıt fiyatlarındaki artışa yönelik bu sistemin neden işletilmediğini de sordu.

Cemal Enginyurt, fındık üreticisinin, eserini toplamaya başlayacağını belirterek, "Maliyetler katbekat arttı lakin hala taban fiyat açıklanmadı. Fındık taban fiyatı en az 100 lira olarak ve bir an evvel açıklanmalı. Açıklanmazsa fındık üreticisi yeniden tüccarın eline kalacak ve mağdur olacak." diye konuştu.

DP'li Enginyurt, bir gazetecinin, TBMM Genel Heyeti'nin dünkü harika toplantısındaki oylamalarda yer alıp almadığını sorması üzerine, Genel Şura çalışmalarına katıldığını, lakin diğer bir programı olduğu için son oylamada yer almadığını bildirdi. Enginyurt, "36 Yeşil Sol Parti'li milletvekili, oylamaya katılmamış. Demek ki halden mutlular." kelamlarını sarf etti.