Gelecek Partisi Keşan'da istifa zelzelesi

Gelecek Partisi Keşan'da istifa zelzelesi
Gelecek Partisi Keşan ilçe Lideri Aydoğan Ersöz, partisinin başkanlığına yapılan atama sonrası istifa kararı aldı.

Erdoğan DEMİR/ Keşan POSTASI (EDİRNE İGFA)
Gelecek Partisi Keşan ilçe Lideri Aydoğan Ersöz geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde Genel Lider Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme yaptı.

Ersöz , Davutoğlu ile güzel ve samimi bir sohbet gerçekleştirdiğini belirterek “Edirne’mizin, Saros Körfezi’nin meselelerini lisana getirdik, Tarım ve hayvancılık kesiminde yaşanan badireleri kendisi ile paylaştım“dedi.

Ersöz, 3 Ağustos Perşembe günü 23.00 sıralarında kendi toplumsal medyasından yaptığı bir açıklamada ise Gelecek Partisi Edirne Vilayet Başkanlığı’na atanacak kişinin yanlış olduğunu ve bunun yanlışsız olmayacağını belirtmesine karşın bu atamanın gerçekleşmesi nedeniyle partisinden istifa ettiğini kamuoyuna açıkladı.

Ersöz‘ün açıklaması şöyle; “Kıymetli hemşehrilerim,değerli dostlarım bugün Edirne Gelecek Partisi vilayet başkanlığına yapılan atamanın yanlışsız olmayacağını, Edirneli hemşerilerimizde ve muhafazakar milliyetçi tabanımızda bu liderin karşılık bulamayacağını genel liderimize ısrarla anlatmama karşın bugün bu atama gerçekleşmiştir. Bizim siyaset anlayışımızda “yaptım oldu” anlayışı asla olamaz, bizde Edirneli hemşerilerimizle birebir his ve niyetlere sahip olduğumuzdan Gelecek Partisinde siyaset yapmanın mana ve ehemmiyetini yitirdiğine inanıyoruz. Bu bağlamda Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanlığı vazifemden ve parti üyeliğinden kurucu idarem ile birlikte istifa ediyoruz. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.“