Kılıçdaroğlu'dan iktidara 'marjinal' yanıt!

Kılıçdaroğlu'dan iktidara 'marjinal' yanıt!
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki küme toplantısında konuştu. Akbelen'deki direnişi gündemine alan Kılıçdaroğlu, fevkalâde davet ile bugün toplanacak mecliste iktidara mensup vekillerin tekrar koridorda bekleyişte olacağını argüman ederek, CHP'li vekillerin her ortamda ses olabilmek için duruşunu sergileyeceğini söyledi.

ANKARA (İGFA) - Partisinin TBMM’deki küme toplantısının ana gündemine Akbelen Ormanları ile ilgili direnişi ele alan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Toprak alınıyorsa vatan elinizden alınıyordur. Akbelen'de yapılanın ismi canlı katliamdır" dedi.

Beşli çeteye dair eleştirelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, iktidara yüklendi.

ERDOĞAN’A 'MARJİNAL' YANIT

Kabine toplantısı sonrasında Millete Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Akbelen'le ilgili direnişi 'marjinal' olarak ilan etmesine de karşılık verdi.

"Utanmadan sıkılmadan ağacı koruyanı ormanı koruyanı marjinal ilan ediyorsunuz" diye Kılıçdaroğlu, "İnsanda biraz ahlak olur biraz fazilet olur biraz insanlık olur. Bir avuç şahsa çalışıyorlar onlar marjinaller. Elinizde çiçeklerle geldiniz. Orman olmasa onlar da olmaz. Vazoda balkonda yetiştirebilirsiniz. Kıymetli olan o çiçeğin resen büyümesidir. Orman yalnızca ağaç değildir. Orman tıpkı vakitte nefes almaktır. Kömür bacalarından çıkan dumanı koklamak mı daha hoş yoksa ormanın hoş havasını koklamak mı daha hoş?" diye sordu.

"AKBELENLİLER ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ"

"Çiçeğin, ormanın yanında duranı marjinal ilan ediyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Orada bir canlı katliam var" diyerek küme toplantısında bulunan Akbelenlilere, "Birazdan arkadaşlarımız gidecek, Meclis'te sizin için uğraş edecek, çaba etmeye de devam edecek. Asla unutmayın, siz asla yalnız değilsiniz. Saray’ın dışında 85 milyon vatandaşımızın yüreği sizinle atıyor. Size kelamım var. Her ortamda sizin sesiniz olmaya sürdüreceğiz" diye konuştu.

https://youtu.be/vL_KFnMEQZU