Meral Akşener Oğluyla İlgili İddialara Sert Yanıt Verdi

Meral Akşener Oğluyla İlgili İddialara Sert Yanıt Verdi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile'de düzenlenen istişare toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendisinin ve oğlunun hesaplarının gayri resmi kontrol edildiğini söyleyen Akşener, yolsuzluk iddialarına karşı sert bir duruş sergileyerek, "Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım" dedi.

Son dönemde partisinde yaşanan istifaları da değerlendiren Akşener, ayrılan isimlerin HDP'yi öne sürmesine tepki gösterdi. "Vekil seçilirken hiç HDP ile ilgili endişeniz olmadı mı?" diye soran Akşener, ayrılan milletvekillerinin tutumunu eleştirdi. İstifalar sonrasında yapılan açıklamalara karşı duyduğu şaşkınlığı ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, her ayrılan ismin bir şekilde HDP ile ilişkilendirilerek ayrılmasının ilginç olduğunu belirtti.

meral-aksener-iddialara-yanit-verdi-2.jpg

Akşener, konuşmasında ayrılan isimlere yönelik saygılı bir tutum sergileyerek, "Her biri izaha muhtaç işlerdir." ifadelerini kullandı. Partisinden ayrılan isimlerin farklı siyasi tercihlere yönelmelerini değerlendiren Meral Akşener, bu süreçte gösterdikleri tutumun seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih etmek olduğunu belirtti.

Haber Editörü