Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Harun Hardal : HEM SÖYLEDİ HEM KLİBİNİ ÇEKTİ!

HEM SÖYLEDİ HEM KLİBİNİ ÇEKTİ!

''NOKTA''NIN YÜKSELEN BAŞARISI!

Küçük yaşlardan beni şarkılarının söz ve müziklerini kendisi yazan Harun Hardal, “Nokta” isimli teklisini sevenleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor.

''Harun Hardal'' özellikle bu şarkısının hayal ürünü bir beste olmadığını aksine, pandemi sürecinde derin hislerle yazıldığını dile getirdi.

İlk teklisi olan “Buruk Aşk” isimli şarkısıyla sevenlerine merhaba diyen ‘’Harun Hardal’’ İkinci teklisi “Nokta” ile de çok sevilecek.

 

Uzun yıllardır İzmir ve birçok şehirde sahne çalışmaları yapan sanatçının ikinci tekli projesi olan ''Nokta'', İzmir’in birbirinden değerli saz sanatçılarını da stüdyoda bir araya getirince ilgi odağı oldu.

 Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarını bitiren ''Harun Hardal'', Süleyman Demirel Üniversitesi’nde de tezli yüksek lisans eğitimi aldı. Ağırlıklı olarak pop ritimlerinin kullanıldığı “Nokta” isimli teklide, Türk Müziği nağmelerini de kullanan ve büyük bir dinleyici kitlesini hedefleyen Harun Hardal, dijital platformlarda da hızlı bir yükselişe geçti.

 

AKIL HASTASINI OYNADI!

 

''Harun Hardal'' yepyeni projesi ''Nokta''nın ayrıca klip yönetmenliğini de üstlendi. 

Klipte bir akıl hastasını canlandıran ''Harun Hardal'' oyunculuk yeteneğiyle de dikkatleri üzerine çekti.

Ünlü fotoğraf sanatçısı Erkan Çamlılar’ın hem fotoğraflarını çektiği hem de ikinci klip yönetmeni olarak görev aldığı projede bir çok önemli isim de yer aldı.

 

“Nokta” isimli çalışmasının stüdyo düzenlemesi Roman Müziğinin duayeni Çılgın Cemal lâkaplı Cemal Yüktaşıyan’a ait.

Devamını Oku
Harun Hardal : HEM SÖYLEDİ HEM KLİBİNİ ÇEKTİ!

O Ses Türkiye’de Yarı Final gören Yunus Bulmuş ‘Rey Müzik – Sanat’ adında yeni bir Organizasyon ve Menajerlik şirketi kurdu!

İzmir Tire’de müzisyen olan ve TV8’de yayınlanan Acun Ilıcalı’nın sunduğu ‘O Ses Türkiye’de yarı finale kadar çıkan başarılı müzisyen Yunus Bulmuş Oganizasyon ve Menajerlik şirketi kurdu…

‘Rey Müzik – Sanat’ İzmir Tire’de organizasyon, menajerlik, davet gibi birçok sektörde hizmet vermek amacıyla kuruldu.

Sektöründe tek olmayı amaçlayan Yunus Bulmuş, ‘Rey Müzik – Sanat’ta; Organizasyon, Menajerlik, sahne ekipman kiralama, proje koordinatörlüğü, davet olmak üzere 5 dalda hizmet vereceklerini ve profesyonel ekibiyle yaptıkları her projede üst düzey hizmet verip bu sektörde kaliteli hizmetle herkesin tanıştıracaklarını söylüyor.

Devamını Oku
O Ses Türkiye’de Yarı Final gören Yunus Bulmuş ‘Rey Müzik – Sanat’ adında yeni bir Organizasyon ve Menajerlik şirketi kurdu!

Gazeteci Serkan Candaş: ‘‘Başarılı olmanın sırrı kendini geliştirmektir’’

Gazeteci Serkan Candaş: ‘‘Başarılı olmanın sırrı kendini geliştirmektir’’

Candaş: Gazetecilikte başarılı olmak; çok okumak, çok çalışmak ve kendini geliştirmekten geçer…

Birçok ünlü isim ve siyasinin basın danışmanlığını yıllardır başarı ile yürüten Serkan Candaş projelerine hız kesmeden devam ediyor. Candaş, yaptığı projeler ve ünlü isimler ile yaptığı röportajlarla beğeni ve takdir toplamaya devam ediyor.

Uzun zamandır gazetecilik ve medya sektöründe işini tutkulu ve aşkla yapan Serkan Candaş, medya sektörünün zorlukları konusunda bu sektöre yeni girecek ve genç arkadaşlara önemli tavsiyelerde bulundu. Candaş; medya sektörünün zorlukları ile ilgili olarak esnek çalışma saatleri, yoğun iş temposu, emeğinin karşılığını alamama, insanları memnun edememe vb. gibi konularda adaylara ve bu mesleğe yeni başlamış kişilere bu kutsal mesleğin zorluklarından bahsetti.

Meslek hayatında yoğun iş temposu ile çalışmalarına devam eden başarılı isim, sektöre girecek olan adaylara; çok çalışmak, devamlı suretle kendini geliştirmek, çok okumak, araştırmak, egodan uzak durmak, bencil olmamak, insanlara yardım etmek, yaptığın işi kötüye kullanmamak, gazetecilik mesleğine leke sürdürmemek, yaptığın işin hakkını vermek, meslektaşlarınla yardımlaşmak vb. gibi konularda önemli tavsiyelerde bulundu.

Son olarak Candaş, mesleğini çok sevdiğini, daha uzun yıllar adından sıklıkla söz ettireceğini ve aldığı 11 büyük ödül ve sayısız plakete yenilerini ekleyerek emin bir şekilde yola devam edeceğini belirtti.

Devamını Oku
Gazeteci Serkan Candaş: ‘‘Başarılı olmanın sırrı kendini geliştirmektir’’

Arda HAN 60 kişilik dev prodüksiyon ile yeni şarkısı ‘’Uçurumu ‘’ kliplendirdi

Arda HAN 60 kişilik dev prodüksiyon ile  yeni şarkısı ‘’Uçurumu ‘’ kliplendirdi

 

12 yıldır müzik piyasasında olan ve yirmiye yakın şarkısı bulunan  Arda Han , söz ve bestesi Hüseyin Mehmedoğlu’na , düzenlemesi ise Mert  Ustaoğlu’ na ait yeni şarkısı Uçurum’u Goed Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.

 

Genç  şarkıcı Arda Han ‘ın video klibi  için  özel bir set alanı kuruldu.Uçurum adlı şarkının video klibi: 2 gün boyunca yaklaşık 60 kişilik dev bir prodüksiyon ekibiyle Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekildi.

 

Her çalışmasında titizlikle çalışan genç şarkıcı Arda Han ‘ın yeni şarkısı ‘’Uçurum ‘’ yine iddalı ve sonbahara damgasını vurmaya hazır.

Devamını Oku
Arda HAN 60 kişilik dev prodüksiyon ile  yeni şarkısı ‘’Uçurumu ‘’ kliplendirdi

Mutfağın Nasreddin Hoca’sı

Mutfağın Nasreddin Hoca’sı

 

 

 

İki büyük tutkusu vardı; sahnede olmak ve yemek yapmak. İkisini bir araya getirdi, ortaya “Yemek önemli!” kanalı çıktı. Sosyal medya platformları YouTube ve Instagram üzerinden binlerce lezzet tutkununa ulaşan Umut Kanuni, tariflerini birbirinden eğlenceli videolarla sunuyor: “Amacım yemek yaparken eğlenmek, eğlendirmek, eğlendirirken de düşündürmek. Benimkisi bir tür modern zaman Nasreddin Hoca’lığı da diyebiliriz.”

 

 

 

Umut Kanuni, yemek blog’u dünyasının son dönemde yıldızı parlayan isimlerinden. “Yemek önemli!” adıyla açtığı YouTube kanalı ve Instagram sayfasında yemek videoları paylaşan Kanuni’nin binlerce takipçisi var. Yalnızca tarif vermekle yetinmiyor, aynı zamanda eğlendirmeyi de amaçlıyor: “Amacım yemek yaparken eğlenmek, eğlendirmek, eğlendirirken de düşündürmek. Benimkisi bir tür modern zaman Nasreddin Hoca’lığı.”

 

NEW YORK’TA EĞİTİM ALDI

 

Lise yıllarında amatör olarak tiyatroyla ilgilenen Umut Kanuni, asıl tutkusunun ise yemek yapmak olduğunu söylüyor: “Saint Joseph Fransız Lisesi mezunuyum. Lisedeyken Türkçe ve Fransızca oyunlarda oynadım. Sonrasında aile şirketimizde görev alabilmek için Koç Üniversitesi’nde İngilizce İşletme okudum. Fakat asıl tutkum yemek yapmaktı. Üniversiteden sonra New York’taki aşçılık okulu International Culinary Center’da (eski ismi ile FCI) Mutfak Sanatları ve Restoran Yönetimi okudum. Türkiye’ye döndükten sonra da 1 sene kadar mutfak şefliği yaptım, fakat sektör hayal ettiğimden çok farklıydı. Ben de aile işim olan ‘kimya sanayisi’ne geri döndüm.”

 

HEM KAMERA ÖNÜNDEYİM HEM YEMEK YAPIYORUM

 

Yetenekli Lezzet tutkunu, büyük ilgi gören “Yemek önemli!” kanalının nasıl doğduğunu ise şöyle anlatıyor: “Aile şirketimizde 5-6 sene çalıştıktan sonra, kariyer değişikliği yapmaya karar verdim. ‘Sahnede olmak’ lise yıllarımdaki tutkumdu. ‘Yemek yapmak’ ise hep en büyük tutkum oldu. 1 yıl önce, bu iki tutkumu bir araya getirerek bir YouTube kanalı açmaya karar verdim. Böylece hem yemek yapabilecek hem de kamera önünde olarak insanlarla tariflerimi, hayatla ilgili düşüncelerimi, anılarımı paylaşabilecektim. Ve kısa sürede beklentimin üzerinde bir ilgiyle karşılaştım.”

 

MUTFAKTA ÖZGÜRÜM

 

Umut Kanuni’nin mutfağında dünyanın farklı yerlerinden lezzetler pişiyor: “Aldığım mutfak eğitimi ‘Fransız Metodolojisi’. Fakat yemekle ilgili asıl tutkum dünyayı dolaşıp, farklı mutfakları tatmak olduğu için, programda da takipçilerim ya da canım ne isterse onu pişiriyorum. Herhangi bir mutfağa veya disipline bağlı kalmamak bana kendimi özgür hissettiriyor.”

 

BECEREMEDİĞİMİ PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNMİYORUM

 

Umut Kanuni’yi meslektaşlarından ayıran en önemli özelliği ise kanalında sadece “nefis” görünen yemekleri değil, başarısızlıklarını da paylaşıyor olması. Bu özelliği de takipçileriyle arasında samimi ve sıcak bir bağ kurulmasını sağlıyor: “Kimsenin mükemmel olmadığının altını çizerek, diğer meslektaşlarımın aksine, zaman zaman yemeğin tadının, dokusunun ve görüntüsünün istediğim gibi olmadığını, yapmayı beceremediğimi de izleyenlerle paylaşmaktan çekinmiyorum. Hayatım boyunca hep şeffaf bir insan oldum, kanalın benim bu özelliğimi yansıtmasının da önemli olduğuna inanıyorum.”

Devamını Oku
Mutfağın Nasreddin Hoca’sı

Müzik Öğretmeninden Yeni Single!

Müzik Öğretmeninden  Yeni Single! 

 

 

İzmir doğumlu ,Ege Üniversitesi Konservatuarı   Türk müziği ses eğitimi bölümünden mezun olan ,uzun yıllardır söz ve besteleri ile geniş bir arşive sahip , iyi yorumu ile dikkat çeken Sema İnal; yeni single çalışması olan ‘’Ellere Gitti’yi müzikseverlerin beğenisine  sundu. 

 

Yapımcılığını ve prodüktörlüğünü Yusuf Öztürk ‘ün yaptığı, sözü Sema İnal ‘a müziği Sema İnal , Ceydar’a , düzenlemesi ise yine Ceydar’a  ait olan ‘’Ellere Gitti’’ Goed Music etiketiyle tüm dijital platformlarda ve Netd Youtube kanalında yerini aldı. 

 

Video klip ; Ferra Visuals yönetmenliğinde çekildi. Çok yakında sahne performansları ile dinleyici ile buluşacak olan Sema İnal ‘ın  yeni şarkısının  video klibi müzik kanallarında yerini almaya hazır… 

Devamını Oku
Müzik Öğretmeninden  Yeni Single!

YENİ DÜNYA’YA HAZIR MISINIZ?

YENİ DÜNYA’YA HAZIR MISINIZ? 

Gökyüzünün şifasını notalara nakşeden şarkı yazarı ve müzisyen Köksal Ekinci'nin sonbahar için hazırladığı üç şarkıdan oluşan Yeni Dünya / Coxa albümü müzikseverlerle buluştu. Astro-müzik kavramını hayatımıza kısa sürede yerleştiren ve dijital platformlarda yaptığı yayınlarla geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Köksal Ekinci, retro harekette olan Mars, Saturn, Uranüs ve Pluto gezegenlerinin temalarını içeren şarkılarını, dinleyicilerin merakla beklediği bir video eşliğinde yayına sundu. " Yeni Dünya/Coxa " şarkısı, her geçen gün bozulmakta olan Dünyanın ekolojik sosyolojik ve ekonomik yapısının, özellikle pandemi sürecinden sonra yaşanan olaylar üstünden ve kadim zamanlarda önemli mesajları iletmekle görevli olduğu bilinen yıldızlarından biri olan Coxa'nın da temsil ettiği kavramlar ile birlikte "yeniden doğuş" temasını,  şarkıcının kendi ruhsal yolculuğunu ve bilinç sıçrayışlarını samimi, içten bir söz ve melodiyle anlatıyor. Ayrıca albümde yer alan enstrümantal parça Mavi/Arcturus (Swati) şarkısıyla, uzun zamandır duymayı özlediğimiz klasik müzik bestelerine de göz kırpan modern bir soundun örneği, Köksal Ekinci'nin hedeflediği müzikal açılımları yansıtan bir ilk olarak dikkat çekiyor. Albümde yer alan 3 şarkının aranjörlüğünü, son yıllarda adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen İlkay Dinsever yaptı. Mastering ünlü isim Evren Arkman tarafından yapıldı. Albüm videoları, yaratıcı, sıradışı ve ses getiren tasarımlarıyla öne çıkan sanat yönetmeni Anıl Çezik ve Koray Pezukoğlu tarafından tasarlandı.

Devamını Oku
YENİ DÜNYA’YA HAZIR MISINIZ?

SANATÇI AKADEMİSYEN ''GÜLŞAH TANRIÖVER''DEN KIRMIZI TEPKİ! DUYGUSAL PAYLAŞIM!

SANATÇI AKADEMİSYEN  ''GÜLŞAH TANRIÖVER''DEN KIRMIZI TEPKİ! DUYGUSAL PAYLAŞIM!  

Geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu ''Mutluluk'' şarkısıyla dikkatleri hızla üzerine çekmeye devam eden sanatçı akademisyen ''Gülşah Tanrıöver'' pandemi sürecinde müziğin ve müzisyenin geçirdiği zor dönemlere sosyal medyasında kırmızı tepki gösterdi. Başarılı sanatçı ''Gülşah Tanrıöver''; müzik sektörünün sekteye uğrayan süreciyle ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi; ''Müzikle iyileşen, can bulan, hayatta kalan ve yenilenen bir müzisyen olarak kendim için ve bu sektöre hizmet veren tüm meslektaşlarım için çok endişeleniyorum. Müzik bir hobi ya da sadece bir eğlence aracı değildir. Müzik; sektöre emek verenlerin geçim kaynağı, ekmek kapısıdır, olmazsa olmazıdır, olmazsa yok oluşlarıdır. Müzik susmasın ki ruhumuzdaki melodiler yok olmasın, müzik mesafeyi sevmez. Müziğin tüm dünyadaki birleştirici gücüne çok güveniyorum, iyileştirdiğine tanık oluyorum ve bu mucizevi gücün her koşulda tüm sağlık kurallarına uyularak devam etmesini ve yok olmamasını diliyorum.'' Uzun süredir MS hastalığı ile mücadele eden ''Gülşah Tanrıöver'' pandemi sürecinde hız kesmeden üretmeye devam edeceğini ve müziğin hayattaki en değerli tebessüm kaynağı olduğunu dile getirerek müzik her coğrafyada her mevsimde hiç susmasın diyerek takipçilerini duygulandırdı.

Devamını Oku
SANATÇI AKADEMİSYEN  ''GÜLŞAH TANRIÖVER''DEN KIRMIZI TEPKİ! DUYGUSAL PAYLAŞIM!

Bir çok ünlü ismin menajerliğini yapan Hasan Şimşek, gayrimenkul dunyasinda hatiri sayilir bir başarı etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde, Türkiye’de ve insanların kendisini güvende hissettiği ülkelerde en güvenli yatırım aracının gayrimenkul ve özellikle toprak olduğunu belirtti.

Pandemi döneminde kalabalık şehirlerde yaşayanların hem ekonomilerini hem de sağlıklarını koruyup doğa ile iç içe yaşamak için toprağa yatırım yaptığını belirten Hasan Şimşek, “Önümüzdeki süreçte suyu, güneşi ve temiz havası olan bölgeler en kıymetli alanlar olacak. Bu alanlarda bir de ulaşım ve enerji sıkıntısı yok ise insanlar daha sağlıklı bir hayat sürebilmek için sakin ortamlara akın edecek. Türkiye’de bile Mart ayından bu yana, kendi gıdasını kendisi üretebilen insanlar daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdüğü gibi bu insanlar sağlıklarını en iyi koruyan kişiler arasında yerini aldı” diyerek Korona virüs ile dünyadaki bazı ekonomik dengelerin ve güvenli yatırım tercihlerinin değiştiğini söyledi.

Bir zamanlar lüks araç, denizüstü araçlar ve apartman daireleri en güvenli ve en çok tercih edilen yatırım araçları olurken, pandemi sürecinden sonra insanların kalabalıktan uzak yaşam mahallerinde on-line sistem ile hem işine devam edip hem de sağlıklı yaşamaya özen gösterdiğini belirten Hasan Şimşek, “Eskiden şehirde yaşamak lüks iken bugün müstakil arsalı köy evlerinde yaşamak lüks oldu. Çünkü toprakla iştigal edip, tenceresine ve tabağına koyacağı gıdayı kendisi üretme fırsatını yakalayan insanların fiziken sağlıklı olduğu gibi ruhen de mutlu olduğu uzmanlarca tespit edildi. Bu nedenle önümüzdeki süreçte en güvenli yatırımın topağa yapılan yatırım olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku
Magazin Haber

''BUSE ÖZDE''NİN ''BAL''I YAYINDA!

''BAL''IN GELİRİNİ SOKAK HAYVANLARINA BAĞIŞLAYACAK!

Aslen Çanakkaleli olan ve müziğe çok küçük yaşlardan itibaren ilgisi olan ''Buse Özde'', ileriki yıllarda çeşitli mekanlarda sahne almış ve bir youtube kanalı kurup cover şarkılar yapmaya başlamıştır. Hayatında müziğin yerinin çok değerli olduğunu belirten ''Buse Özde'', müzik hayatına tamamen atılmaya karar vermiş, şarkı sözleri yazmaya başlamış ve çevresindeki müzisyen arkadaşlarının beğenisine sunmuştur.

Tüm gayretini müziğe yönelik kullanarak kendini geliştiren genç sanatçı, müzik hayatında artık profesyonel olarak yer almaya başlayarak başarılı prodüktör Erkan Şen’in kuruculuğunu üstlendiği Beyond Recordings etiketiyle “Bal” isimli teklisini dinleyicilerle buluşturdu. Sözleri ''Buse Özde''ye ait olan şarkının müziği ve düzenlemesi ise Berk İşgören imzası taşıyor.

''Buse Özde'', yıllar önce sahiplendiği kedisi ''Bal''ın kendisine getirdiği şansa inanarak, şarkının gelirinden gelecek para ile sokak hayvanlarına bağış yapacağının bilgisini verdi.

''Buse Özde''nin yeni klibi Ayvalık’ta Onur Öğden yönetmenliğinde çekildi. Klipten aşktan çekinen ve kendini uzak tutan birinin aşka kapılmamaya olan direnişi anlatılıyor.
Özel hayatında da aşkta kendini geri planda tuttuğunu tanımlayan genç sanatçı şarkısını 'ümitleri biten bir kadının aşka açlığının nasıl bastırıldığı anlatılıyor' olarak yorumladı.

Yeteneğini mesleği haline getirmek adına emek veren genç sanatçı bu yolda kendini geliştirmeye olan gayretini müzikseverlerin beğenisine sundu.

''Buse Özde''nin yeni şarkısı ''Bal'' Beyond Recordings etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında.

Devamını Oku
Magazin Haber