Hakkında
Henüz açıklama eklenmemiş!
Henüz albüm eklenmemiş!
Sayfalar
Henüz sayfa eklenmemiş!
Gruplar
Henüz grup eklenmemiş!
Etkinlikler
Henüz eklenmiş etkinlik yok!

Mirza Parlakyiğit büyük gecede Ödülünü Sunucu Özlem Yıldız'ın elinden aldı!

  1. Mirza Parlakyiğit Ödülünü Sunucu Özlem Yıldız'ın elinden aldı!

5 Ekimde Crazy Production Organizasyon şirketi sahibi Hülya YANIKDAĞ tarafından düzenlenen sunuculuğunu Şenol İPEK ve Özlem YILDIZ'ın yapmış olduğu 4.'cü Altın Kalite Ödül Töreninde YILIN EN İYİ MEDİKAL FİRMASI ödülünü Mirbey GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Mirza PARLAKYİĞİT'e teslim edildi.

3 fabrikası ile 47 ülkeye ihracatı bulunan Mirbey GROUP International şirketi ; Pandemi döneminde Maske, Tulum, Cerrahi Önlük vb. gibi Covidden koruyucu ürünleri en çok ihracat yapan şirketlerin arasında büyük başarılar elde etmiştir.

15 farklı grup şirketlerinden oluşan Mirbey GROUP'un Yönetim Kurulu Başkanı Mirza PARLAKYİĞİT bundan sonraki sürecin çok daha sancılı ve zarar vermemesi için maske , mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.Hülya Yanıkdağ ve İlker Bekar büyük ses getirecek 5.Altın Kalite Ödül Töreni için organizasyonlarının hazırlıklarına şimdiden başladı.

Mirza PARLAKYİĞİT'e plaketini Özlem Yıldız ve Şenol İpek takdim etti.

Ünlü İletişim danışmanı Özgür Aras ödülünü alırken birde gecede ödül alma heyecanı ile konuşma yaptı. Geceye Gökçe Kırgız-Yılmaz Taner çifti katılırken Gökçe Kırgız ödülünü aldı.Yağız, Ayça, Yılmaz Morgül, Ersan Er,Murat Övüç gibi sanatçılar sahnede şarkı söyledi ödüllerini aldı.Organizatör Hülya Yanıkdağ'da gece de güzelliği ile göz kamaştırdı.

Devamını Oku
Mirza Parlakyiğit büyük gecede Ödülünü Sunucu Özlem Yıldız'ın elinden aldı!

Hastalarıyla kurduğu iletişim Belma Dönertaş'a ödül getirdi

Hastalarıyla kurduğu iletişim Belma Dönertaş'a ödül getirdi

Yaptığı çalışmalar ve hastalarıyla kurduğu iletişim ile dikkat çeken Op. Dr. Belma Dönertaş, ‘Altın Kalite Ödülü’ne layık görüldü.
İstanbul’da Dedeman Otel'de düzenlenen ve Hülya Yanıkdağ ile İlker Bekar tarafından organize edile Altın Kalite Ödül Töreni gerçekleşti. Alanında başarılı iş insanları ve sanatçılara ödülleri protokol tarafından verildi. Törenin en ilgi çeken ödülü ise Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Belma Dönertaş’a verildi. Yaptığı çalışmalar, hamilelik sürecinde beslenme yöntemleri ve sağlıklı hamilelik süreci hakkında hastalarıyla iletişimi dikkat çeken Op. Dr. Belma Dönertaş, 4. Altın Kalite Ödüllerinde ‘Yılın En İyi Kadın Doğum Uzmanı’ olarak ödülünü aldı. Belma Dönertaş ödülünü sunucular Şenol İpek' in Özlem Yıldız'ın ellerinden aldı.
Gecede iletişim danışmanı Özgür Aras da ödülünü alırken Gökçe Kırgız-Yılmaz Taner çifti katılırken Gökçe Kırgız ödülünü aldı.Yağız, Ayça, Yılmaz Morgül, Ersan Er,Murat Övüç gibi sanatçılar sahnede şarkı söyledi ödüllerini aldı.Organizatör Hülya Yanıkdağ'da gece de güzelliği ile göz kamaştırdı.

Devamını Oku

Young Rah’tan müzik listelerini zorlayacak Hip Hop şarkısı!

Young Rah’tan müzik listelerini zorlayacak Hip Hop şarkısı!

Hip hop Müziği’nin güçlü seslerinden birisi olan Emrah Çınar (sahne ismi Young Rah), sadece şarkıları, yorumu ve sahnesiyle değil şarkı sözü yazarlığıyla da adından söz ettiriyor.Young Rah çok yakında sözü ve müziği kendisine ait olan ‘Hadi Gel’ isimli şarkısını müzik severlerle buluşturacak. Hemen ardından da yine kendisine ait olan çalışmaları art arda piyasaya çıkaracak. Türk asıllı başarılı Hip Hop sanatçısı Young Rah İsviçre’de sanatçı kimliği ile tanınıyor. İngilizce ve Almanca şarkılar çıkaran Young Rah son 2 yılda Türk müzik piyasısana büyük bir yükselişle girmiştir. Yakın zamanda Türkiye’de kitlesi oldukça artan Young Rah’ın yeni şarkısını sevenleri heyecanla beklemektedir.

Gençlere Hip Hop müziğini sevdirmek için yola çıkan Young Rah, Türkiye’de bir çok yerden sahne teklifleri almaktadır.

Devamını Oku
Young Rah’tan müzik listelerini zorlayacak Hip Hop şarkısı!

İranlı doktor Ali Nevai ödüle doymuyor

- İranlı doktor ödüle doymuyor
- Operatör Doktor Nevai, 3 ve 4’üncü altın kalite ödül töreninde yılın en iyi plastik cerrahi seçildi

Klasik piyanist, besteci olarak profesyonel düzeyde müzik çalışmalarını sürdürmekte olan ve 2012 yılından beri Boğaziçi Tıp Merkezi'nde hizmet veren Operatör Doktor Ali Nevai, yaptığı çalışmalarla düzenlenen 3 ve 4’üncü altın kalite ödül töreninde yılın en iyi plastik cerrahı seçildi.
İran'ın Tahran şehrinde doğan ve 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak doktorluk hayatına başlayan 47 yaşındaki Operatör Doktor Ali Nevai, ülkenin çeşitli yerlerinde çalışarak başarılara imza attı. Sivas Numune Hastanesi'nde plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünde yöneticilik ve plastik cerrahi olarak görevini yürüten Nevai, estetik operasyonlarda bulundu. Saç ekimi alanında gerek Türkiye'de gerekse dünyanın birçok yerinden hastaları olan Nevai, 2012 yılından beri Boğaziçi Tıp Merkezi'nde hizmet vermenin yanı sıra küçüklüğünden bu yana da müzik çalışmalarını klasik piyanist ve besteci olarak profesyonel düzeyde devam ediyor.
Tıp ve müzik alanında çeşitli yurtiçi ile yurtdışı etkinliklerini sürdüren Nevai, Crazy Production'un düzenlediği 3’üncü ve 4’üncü altın kalite ödül töreninde yılın en iyi plastik cerrahı seçildi.

Devamını Oku
İranlı doktor Ali Nevai ödüle doymuyor

Baransel “Ayakta kalmanın sırrının haddini bilmek olduğunu söyledi .”

Baransel “Ayakta kalmanın sırrının haddini bilmek olduğunu söyledi .”

Karadeniz müziğinin önemli seslerinden , sempatik , yakışıklı kemençe ve ses sanatçısı Baransel müzikle tanışma hikayesini , yeni projelerini ve diğer konularla alakalı düşüncelerini okurlarıyla paylaştı .

* Müzik ile tanışmanız ve profesyonel anlamda müzik hayatına geçiş süreciniz nasıl olmuştur .
Müzikle ilk tanışma hikayem ilkokul yıllarında babamın bana hediye olarak aldığı kemençe ile başlamıştır . Daha sonra yedi ay gibi kısa bir süre kemençe eğitimi aldım . Kemençe eğitimi aldıktan sonra Karadeniz yöresindeki kemençe ustalarını dinleyerek onlarla birlikte programlara giderek kendimi geliştirmeye devam ettim . Profesyonel müzik hayatına ilk geçişimde 2006 yılında olmuştur . 2006 yılında Uluslararası Görele Kemençe ve Horan Festivalinde düzenlenen kemençe yarışmasında birincilik ödülünü aldım .

* Bizlere ilk çalışmalarınızdanda bahsedebilirmisiniz ?
2009 ve 2010 yıllarında ilk single çalışmalarımı yaptım ardından 2012 yılındada ilk albümümü yaptım . Ardındanda her yıl bir single çalışması yapmaya devam ettim . Ayrıca bir sanatçının kesinlikle bir albümü olması gerekir .

* Sizce ayakta kalmanın sırrı nedir ?
Öncelikle haddini bilmek işini iyi yapmak olduğunu düşünüyorum . Ayrıca ben yalnızca kemençe çalıp türkü söylemedim . Karadeniz müziğine farklı bir pencereden bakıp , bambaşka bir boyut getirdiğime inanıyorum . Daha önce kemençe sanatçıları sıradan günlük kıyafetleriyle sahne alırken ben sahne elbisesi ile sahne aldım . Sanatın sıradan değil sıra dışı olduğunu ispat ettim sevenlerime . Söylemlerimi farklı boyutlara çekenler olabilir . Hemen şunu belirteyim bizden önce ve şu an yaşayan ustaları tenzih ediyorum . Ustalarımızı incitmeden müziğimizin otantik yapısını bozmadan örf ve adetlerimizden çıkmadan eksik kalan yanımıza çeki düzen verdim demek istedim .

SANATÇIDA VİZYON KESİNLİKLE OLMALI !

* Sizce bir sanatçıda sanatın dışında neler olmalı ?
Bir kere sanatçıda vizyon kesinlikle olmalı . Çünkü sanatçı toplumun aynası , kültürümüzü yarınlara taşıyan bir kültür elçisidir . Toplum önce sanatla eğitilir . Yani sanat eğitimde büyük faktördür . Mustafa Kemal Atatrürk’ün dediği gibi , “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir .”

* Yeni projeler yapmayı düşünüyormusunuz ?
Tabikide düşünüyorum . İnsanlar pandemi sürecinde çok sıkıldılar ve bizlerdende yeni çalışmalar yeni eserler beklediler bizde elimizden geldiğince akustik tarzda eserler yaptık . Bu eserlerimizin hepside kendi YouTube kanalımızda mevcuttur . Şimdi ise güzel bir çalışma için ilk adımlarımızı attık 1 ay veya bilemediniz 1 buçuk ay içerisinde güzel bir eseri sevenlerim ile buluşturacağım ve o günü sabırsızlıkla bekliyorum .

* Yurtiçinde birçok programlar konserler yaptınız bunun haricinde Avrupa ve Amerikadada adınızdan çok bahsettirdiniz bunun sebebi nedir ?
Aslında benim Avrupa ve Amerika programlarım uzun yıllar öncesine dayanıyor . Ben ilk Avrupa konserimi 2012 yılında Almanya da yaptım ve 2014 yılındada ilk Amerika konserimi verdim . Avrupada ve Amerikada gurbetçilerimizin olduğu yerlerde Karadeniz müziğinin bir temsilcisi oldum ve en iyi şekilde oralarda yaşattım yaşatmayada devam edeceğim .

* Yoğun bir konser takviminiz var . Bu süreçte nerelerde olacaksınız ?
Şuan İstanbul ve İstanbul dışında devam eden programlarım var . Kasım ayının ilk haftasından itibaren Avrupada turnelerim olacak ardındanda Amerikada programlarım olacak . Türkiyeye dönüşümde ise İstanbul ve Karadeniz bölgesindeki il ve ilçelerde programlarım devam edecek .
Kaynak : Evin Alasan

Devamını Oku
Baransel “Ayakta kalmanın sırrının haddini bilmek olduğunu söyledi .”

Arda Tamer Avcı'ya Bilal Sonses destek verdi!

Türklerle oynarsan 'Osmanlı tokadını yersin'!

Bu şampiyon çok konuşulur...


Ukrayna'da Universal Boxing Organization (UBO) Kıtalararası şampiyonluğunu ve Dünya Boks Şampiyonluğunu kazanan Türk boksör Arda Tamer Avcı’ya, rakibi Afrika UBO Boks Birincisi Tanzanyalı Idd Pialari'nin maç öncesinde ve maç sırasında yaptığı şovlarıyla sosyal medyada yankı uyandırdı.
 
Sosyal Medya ‘da 10 maçın 10’unu nakavt olarak kazanan Türk boksör Arda Tamer Avcı‘ya rakibi Tanzanyalı Idd Pialari'nin uyguladığı şiddet ve maç sırasında yaptığı şov sonrasında “Türklerle oynarsan Osmanlı Tokatı Yersin” paylaşımı 2 milyon’ dan fazla izlemeye ulaşarak en çok konuşulan videolar arasına girdi. 

ARDA TAMER AVCI'YA BİLAL SONSES'DEN DESTEK
 
Türk boksör Arda Tamer Avcı‘ya en büyük destek ünlü şarkıcı Bilal Sonses ’den geldi. Sonses, maça üzerinde Arda Tamer Avcı yazılı t shirt giyerek, sevilen sporcuya destek verdi.
 
 

Devamını Oku
Arda Tamer Avcı'ya Bilal Sonses destek verdi!

Fetta Hip-hop, Arabesk ve Balkan Soundlarını ‘Başka’da Buluşturdu

Fetta Hip-hop, Arabesk ve Balkan Soundlarını ‘Başka’da Buluşturdu

Fetta, prodüktörlüğünü Torento ve Ceco Coskun'un üstlendiği tekli çalışması 'Başka 'ile güçlü bir çıkış yaptı.

Fetta, prodüktörlüğünü Torento ve Ceco Coskun’un üstlendiği tekli çalışması ‘Başka ‘ile güçlü bir çıkış yaptı. Hiphop, arabesk ve balkan müziği tınılarını harmanlayan Fetta, müzikal tarzı ile dikkat çekmeyi başarıyor.
3 Eylül’de YouTube ve dijital platformlarda dinleyici ile buluşan Fetta’nın ‘Başka’ isimli çalışması 4k çözünürlüğündeki başarılı ve kıpır kıpır video klipte profesyonel dansçılar yer aldı.

Devamını Oku
Fetta Hip-hop, Arabesk ve Balkan Soundlarını ‘Başka’da Buluşturdu

Yılın moda markası Karmen Aksu seçildi!

Yılın moda markası Karmen Aksu seçildi!


Selma Doğan after party elbiselerini sergilediği muhteşem bir defile gerçekleştirdi. Altın melek ödül töreni öncesi Karmen Aksu markasının elbiseleri göz kamaştırdı. Cansu Taşkın ve birbirinden şık mankenler izleyenlere görsel bir şölen sundu. Aynı zamanda yılın moda markası KARMEN AKSU seçildi.

Yılın moda markası Karmen Aksu seçildi!

Bugün en zor şey ise EDEPli olmak, birde yürekten SEVMEK

Bugün en zor şey ise EDEPli olmak, birde yürekten SEVMEK


Korkma, utanma bunlardan ,şu hayatta, yaşayarak öğreneceğimiz, göreceğimiz çok şeyler var.
Bazen davranışlardan her şeyi anlayamıyor insanlar, o yüzden yazarak sesimi duyurmaya çalışıyorum. Binlerce kişi, binlerce yürek, binlerce karakter.
Etrafımdaki , insanları süzdüm 40 yıl, dinledim, gözlemledim. O alan herkesi görmemi sağladı iyi, kötü, çirkin.
Aslında bu alemde insanı sevmek, değer vermek, en zoru ona yalandan bakmak, arkasından fırıldak olmak, yalan konuşmak zor. Sen kimseyi arama, olan yanında ise mutlu ol, senden gidenlerde ne yanında olsun nede etrafında dolaşsın.
İnsan güzel bir dost, huzurlu hayat, sakin gece kokusu ister.
Sen doğru olda, varsın eğri sansın onlar, sen kendini biliyorsan sorun yok.
Allah bilse yeter.
En zor zamanda, umulmadık yerde boy verir umut sana. Dünya varsa insanlıkta, umutta vardır. Sen sevginle özgür ol, saygıda ise mecbur.
En uzun caresiz geçen ne zamandı?
Sıkıntılar geçici de, o karşındaki kahbe yüzlere bakmak çok zor.
Senin yüreğini onca yıl görememiş biri kardeşin dostun olamaz. O şerefsizler için zamanı harcama.
Herkes senden bir çok şeyi alır. Kimi samimiyetini, kimi iyi niyetini, kimi kardeşliğini, kimi saflığını, gülmeni, iyi niyetini.
Kimileride umut ettiğin o düşünceni.
En kötüsü bu ya.
Sevmek birine yakın olmak değil, bazende uzaktan seversin, hemde çok uzaktan.
Bugün en zor şey ise EDEPli olmak, birde yürekten SEVMEK.
Hele bugünde insan kaldıksa şükür, imtihan bu bize.
Buda bize yeter. Hakan Dikmen

Devamını Oku
Bugün en zor şey ise EDEPli olmak, birde yürekten SEVMEK

Erzurum'un öz evladı Mahmut Arı

Erzurum'un öz evladı Mahmut Arı

Erzurum'un önemli değerlerinden olan Ses Sanatçılığının yanında Türk Halk müziği Sanatçısı Mahmut ARI kimdir?
Aslen Erzurum'lu olan Mahmut ARI yurtdışı emeklisi olan 9 çocuklu ailenin 3. çocuğudur. Daha küçük yaşlarda iken okul gecelerinde ve bölgedeki askeri gazinolarda sanat alanında hizmet vermeye başladı. Ardından Halk Eğitim merkezinde bir çok kültür ve sanat alanında eğitim aldı. Halk Oyunları Eğitimini gerçekleştirip çok küçük yaşlarda usta öğrenci oldu. İlerleyen zamanlarda ailesi ile İzmir'e yerleşen Arı müzik çalışmalarına burada da devam etti.
Mahmut ARI'nın sanat hayatı nasıl başladı?
1988 yılında Ege bölgesinde bulunan Ajans Beş kardeşlerin  yapmış olduğu amatör ses yarışmasında Türk Halk müziği dalında birinci oldu. Ardından hemen bir yıl sonra 1989 yılında TRT İzmir bölge müdürlüğünün açmış olduğu amatör ses yarışmasında da ikinci oldu. Sahne hayatına başlayan ARI,İzzet Altınmeşe, kahramanlık türkülerinin duayeni Hasan Mutlucan, İbrahim Erkal, Aysun Gültekin, Semra Algül, Ali Kınık gibi bir çok sanatçıyı da sahnesinde ağırladı. Şuan da 3 tane Kültür bakanlığı Bandrollü albümü bulunmaktadır.
Daha sonraki yıllarda vatani görevini yapmak için Bilecik 9. Jandarma Er Eğitim alayına sonra da İstanbul Silivri ilçe Jandarma komutanlığında Bölük Çavuş olarak görevini şerefiye tamamladı.
 
Mahmut ARI sanat hayatının dışında başka hangi alanlarla ilgilenmistir?
 
Mahmut ARI aynı zamanda İzmir Karabağlar Erzurum dernek başkanı, federasyon kültür başkanı, Ege Bölgesi ülkücü işler bölge başkanı vekili. Ülkü ocakları başkan yardımcısı MHP ilçe yönetim kurulu üyesi daha sonra MHP ilçe danışma kurulu üyesi çağrı radyo FM program sunucusu, Ege manşet gazetesi köşe yazarlığı, Avrasya gazetesi köşe yazarlığı ve bunu tamamlandırmak adına İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ ÖDÜLÜ sahibidir. Kültür bakanlığında KÜLTÜR PROJE si kendisine aittir.
 
Mahmut ARI şimdilerde TÜRK MİLLÎ KUVVETLER VAKFI GENEL BAŞKANI SAYIN Fatih Şimga'nın baş danışmanı olarak devam etmektedir. Ayrıca 57. hükümet döneminde Ulaştırma Bakanı MHP genel başkanı yardımcısı sayın Dr. Oktay Vural'ın seçim ekibinde 3 dönem çalışarak 2000 yılında sayın bakanımızın direktifiyle Ulaştırma bakanlığı TCDD İzmir Liman işletme müdürlüğünde 5510 sayılı yasa kapsamında sendikalı kadrolu devlet personeli  olarak çalışmaktadır.
 
Emsal Ersoy
 

Devamını Oku
Erzurum'un öz evladı Mahmut Arı