SEN NEYMİŞSİN BE TWİTTER

Yakın tarihte İzmir'e gitmem gerekti. Cebimde yüklü miktar parayla yetişme derdinde olduğum uçağa bindim. Paranın cebimde oluşturduğu şişkinlik dikkat çeker düşüncesi ile parayı el bagajıma koydum. Parayı el bagajına koydum ama, aklımda bagajla birlikte yanında seyahat etti. İhtiyacım olan paraya ya birşey olursa endişesiyle İzmir’e zor indim. Daha kemer ikaz ışıkları sönmeden hemen el bagajımı aldım, uçağın perona yanaşmasını bekledim bile. Oh çok şükür ki paralar yerinde ve tamdı.

Uçaktan iner inmez ilk bankamatikten paranın tamamınıbankaya yatırmaya karar verdim. Koşa koşa sağıma soluma baka baka ATM ye vardım ve derin bir nefes alarak önce kredi kartı borcumu yatırdım. Daha sonra artan paranın tamamını aynı zamanda maaş hesabım olan hesaba bankamatiğim ile yatırdım. Makine paraları aldı tıkır tıkır saydı sonra ekranda bir yazı"İşleminiz geçersizdir şubenizle görüşün". Peki, tamam paramı ver geriye o da yok. Aman Allah’ım paramıhırsızlardan korumak isterken en güvendiğim bankamın ATM sine mi kaptırdımyani.

Hemen bankanın 7/24 müşteri hizmetlerini aradım ve durumu bildirdim. Verilen cevap şu "Başvurunuz işleme alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size bilgi verilecektir." Ben de saf gibi derhal bir ekip gelecek, bankamatiği açacak paraları sayacak ve bana iade edecek sanıyorum. Meğerse incelemeler en az 4-5 gün sürüyormuş. Ne inceliyorlarsa. Artık kriminal şube mi geliyor, adli tıbba DNA örnekleri için incelemeye mi yollanıyor paralar, parmak izinden mi bir şeyler çıkaracaklar bilemiyorum. İstediğin kadar itiraz et yırtın çaresi yok bekleyeceğiz.

İzmir’deki işim bitti İstanbul'a geri döndüm ama hala paramdan haber yoktu. Ertesi gün tekrar telefonla aradım gene işleminiz devam ediyor cevabı. Sonunda bankadan bir mesaj: “Başvurunuz neticesinde gerekli incelemeler yapılmış. …….. Tutar hesabınıza yatırılmıştır.” Söz konusu hesabıma yatırılan tutar asıl yatırdığım tutarın 3’te 1’i. Tekrar bankayı aradım verilen cevap: “ Beyefendi ATM’den çıkan para yatırılmış. Daha fazla çıksaydı o kadar yatırılırdı.” Şeklinde ukalaca ve küçük görücü bir tonla… O dakikaya kadarılımlı tarzından taviz vermeyen ben çıldırmaya başlamıştım. Ve sayan arkadaşın görüntülerini -ki her ATM de artık kameralar var- ATM’nin işlem dökümlerini tüm kayıtlı bilgileri görmek istediğimi, aksi taktirde yerel ve ulusal, yazılı ve görsel tüm basına kendilerini ifşa edeceğimi bildirdim. Her zamanki gibi başvurum kayıt altına alındı ve beklemeye alındım.

Aradan 2 – 3 gün gene geçti beklemeye devam ediyorum. Bu arada aklıma olayı Twitter’a taşımak geldi. Hemen ilgili bankanın twitter sayfasına 2-3 twit attım. Ve inanır mısınız bilemem ama, yaklaşık 2,5 – 3 hafta beni mağdur eden banka 2 saat içinde tüm paramı kuruşu kuruşuna yatırdı. Twitter’ın böyle bir hizmet edeceğini hiç tahmin edemezdim. Bir twitt haklı olan bir vatandaşın 3 haftada beceremediği hakkını almayı, 2 saatte becerdi. Sanatseverlerin sevdikleri sanatçı için sanatını icra sonrasın kendisini övme adına attıkları tezahüratıpara banka hesabıma yatar yatmaz bağıra bağıra attım: “HELAL OLSUN SANA, HELAL OLSUN!”

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 13,011,661Coronavirus Vaka Sayısı
  • 570,702Ölü Sayısı
  • 4,871,358Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar