YA ÖYLE DEĞİLSE

Ateist bir alim ile Müslüman bir alim aralarında konuşuyorken, Ateist olan derki: "Yıllardır ibadet edersin. Namaz kılar yorulur, oruç tutar aç kalır, zekat verir malından kaybedersin. Yahu Allah yok ne diye kendine maddi ve manevi zarar verirsin." der. Müslüman olan alim kendinden emin bir edayla: "Farz misal diyelim ki Allah yok (haşa). Ben ne yaptım namaz kıldım, oruç tuttum, zekat verdim. Hep benden gitti. Esasen kaybederken de kazandım. Namazla bedenim, oruçla ruhum, zekatla malım daha da değerlendi. Yani anlayacağın her hâlükârda ben gene de bir şey kaybetmedim. Sen şimdi bana şunu de ya Allah varsa sen ne yapacaksın!!!." der.

 

Şimdi bunca olanlar karşısında ortaya bu minvalde sorsak "Ya işler sizin anlattığınız gibi değilse!" 

 

 

Allah’ım ne zor durumdur. Bir tarafta sadece dua ve ağlamaktan başka bir şey yapamayışımıza bile ağladığımız Gazze'de ki kardeşlerimiz.Bir taraftan ülke içi huzursuzluk.

 

Hay gidi günler. Ne güzel günlerdi. İktidarın ilk yılları Ülke aldı başını gitti Devletler Muvazenesinde olması gereken yere doğru. Hiç kimsenin umut vermediği bir noktada umut olmuştu diğer Müslüman Devletler de.

 

Avrupa ölmüş bir devletin hasta torunu diye bakarken, bir anda neye uğradığını şaşırmış tüm zerreleri ile korku yaşamaya başlamıştı. Acaba Osmanlı yeniden mi canlanıyor diye ateşler sardı beyinlerini. 

 

Vesayet sistemi yerle bir oldu. Ülkeyi menfaati için   sevenlere, çıkarcılara, cuntacılara vs. hesap soruldu. Ülkenin önünde ilerlemeyi engelleyen dinozorlar yol kenarlarında bırakıldı. 

 

Ve Türkiye yürüdü....

 

Yürüdü hiç durmadan geriye bakmadan, geriye takılmadan. Bir hedef belirledi kendine; Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yılında ülke artık istediği muasır seviyeye ulaşacaktı.

 

Tamda burada koptu hedefe bağladığımız ipler. İp elimizde kaldı adeta. Zihinler bunaldı umutlar köreldi. 

 

Bir sansasyon dizisi çekildi ki son bölüm ne zaman bilen yok. Sezon arası vermeden de devam ediyor. 

 

Dağa kaçırılan çocuklar, Soma da hayatlarını kaybeden canlar, kesilen yollar, yeniden duymaya korktuğumuz şehit haberleri.... 

 

Ne oluyor bu güzelim Ülkede... Herkes bir şeyler anlatıyor. Kafalar, zihinler , vicdanlar karmakarışık. Herkes kendince haklı. Peki ya haksız olan kim.

 

Ve akla ilk anlattığımız olayla soruyoruz. "Ya işler sizin anlattığınız gibi değilse!" 

 

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 13,025,672Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,060Ölü Sayısı
  • 4,880,273Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar