Memleket Değil Sanki Korku Filmi Seti.

.

Cuma gününden beri yaşadığımız hadiseler korkunç, daha korkunç ve en korkunç olmak üzere üç kısma ayrılıyor. İster istemez bu kadar sıkıntılı hadiseye şahitlik ediyor olmak, bulunduğum yerin memleket mi yoksa korku filmi seti mi olduğu hususunda şüphe etmeme sebep oluyor.

İsterseniz önce anlatmaya korkunç olandan başlayayım. Size birden yüklenip kalp ritminizi bozmayayım. İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Zaman gazetesini de bünyesinde bulunduran Feza Gazetecilik AŞ'ye cuma günü kayyım atandı.Artık muhalif medya organlarının kayyım atanarak üç ayda bitirilmesine alışık olduğumuz için bu olayı sadece korkunç olarak nitelendirmeyi uygun gördüm.

Daha korkunç olan hadise ise: İsmi bile açıklanmayan bir tanığın tahşiye ve şike soruşturmalarının başlamasına Zaman Gazetesi binasında karar verildiğini, gazeteye yardım amacıyla zorla para toplandığını, gazetede terör örgütü PKK’yı destekleyen yayınlar yapıldığını iddia etmesiyle bu kararın alınmış olması. Düşünebiliyor musunuz Türkiye’nin en çok satan gazetesine bir gizli tanığın şahitliğiyle el konulmuş.

En korkunç olanı ise en sona bıraktım. Zira onu anlatmakta, dinlemekte yürek istiyor. Anayasa’yı çiğneyerek bir medya organını müsadere etmek isteyen kayyımlara karşı, anayasal hakkını kullanarak gazete önünde protestoda bulunan gazete okurlarına uygulanan orantısız şiddetten bahsedeceğim.

Gözlerinde merhametin zerresi olmayan güvenlik kuvvetleri içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu kalabalığa en sert şekilde müdahale etmekten çekinmediler. Gaz, tazyikli su, plastik mermi ellerinde ne varsa acımasızca kalabalığın üzerine boca ettiler. Televizyonda gerçekleşen vahşeti seyrederken bir an kendimi Kudüs’te hissettim. Silahlı İsrail askerleri tarafından darp edilen Filistinlilerle kafası gözü kanayan, yerlerde sürüklenen insanlar arasında hiç bir fark göremedim.

14 000 kişiye istihdam sağlayan Boydak Holding ortaklarından Hacı ve Memduh Boydak’ın geçmişteki hayır işlerinden dolayı tutuklanmaları da hafta sonuna damgasını vuran ayrı bir en korkunç olaydı.

Küçükken annemden, vizyona yeni giren bir korku filmini izlemek için sinema izni istemiştim. Hiç unutmam bana “Evladım akıllı ol, kendi paranla kendini korkutacaksın. Korku filmleri seyredilmesi doğru olmayan filmlerdir.” demişti. O günden beri onun sözünü tuttum. Prensip edindim, oldum olası korku filmlerini seyretmedim.

Ama bana bu günlerde bu değerli prensibimden uzaklaşacakmışım gibi görünüyor.

Zira kendi adıma değil ama milletim adına haberleri seyrederken artık çok korkar oldum.


Coronavirus (Covid-19)

  • 13,462,655Coronavirus Vaka Sayısı
  • 581,316Ölü Sayısı
  • 5,029,737Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar