Duydunuz mu? Facebook Güvenlik Panelini Devreye Sokmuş

Facebook, terör eylemi ve ölümlerin çok olduğu tabi afetlerin ardından hizmete sunduğu Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü panelini dün gerçekleşen Ankara Kızılay'daki patlamadan yaklaşık 2 saat sonra devreye soktu.

     İlk kez Paris saldırılarından sonra uygulamaya konulan panel, bölgede yaşayan Facebook üyelerinin sevdiklerine hayatta olduklarını bildirmesine yarıyor.

          Böyle bir panel hangi ülkede devreye girerse girsin tek bir manaya geliyor: Acı. Ama bu panelin bizim ülkemizde devreye sokulmasının bence ekstra bir manası daha var: Utanç.

    Dün Kızılay’da gerçekleşen saldırı, son beş ayda Ankara’da gerçekleşen üçüncü bombalı eylem. Türkiye’nin diğer şehirlerinde gerçekleşen bombalı eylemler bu sayıya dâhil değil.

        Düşünebiliyor musunuz burası Ankara. Yani Türkiye’nin kalbi. En mahrem bölgesi. Meclis’in, Anıtkabir’in, Genelkurmay’ın bulunduğu yer. Patlamalar bütün bu kurumlara birkaç km ötede gerçekleşiyor. Onlarca insanın öldüğü, yüzlerce insanın yaralandığı dev terör eylemlerinin yeni adresi artık Ankara.

Şimdi bırakın Türkiye çok büyük işler yapıyor, bunu hazmedemeyen şer güçler bize bedel ödetiyor masalını okumayı. Büyük işler yapmanın en büyük göstergesi kişinin önce evini korumasıdır. Evini değil yatak odasını koruyamayanların büyük işler yaptığına kim inanır?

Her geçen gün daha derinlere batıyoruz. Ama battığımız bataklıktan baktığımızda gördüğümüz ağaç, taş yerinde durduğu için battığımızın farkına varmıyoruz.

Sınırlarımız kevgire dönmüş, dünyanın bütün milletleriyle ve güçleriyle kavgalıyız, milli birlikten çok uzak politikalar güdüyoruz ve en önemlisi terörle mücadele ekiplerine ve istihbarat teşkilatına sahip değiliz.

Yıllarca ihtimamla yetiştirilen terörle mücadele ekiplerini meslekten men edip, ardından hapsetmişiz. Onların işini trafikten gelen memurlarla yaptırmaya çalışıyoruz. O memurun da eline gaz verip masum insanlara sıkmaya göndermişiz.

İstihbaratımız ise ülkesine yönelik tehditleri takip etmek yerine devlete sızdığını düşündüğü alnı secdeli insanların peşinde. Paralel yaftasıyla memuriyetten uzaklaştırılacak kişilerin listesini hazırlıyor.

Hiç kusura bakmayın arkadaş, terörü lanetlemek, teröristi kınamak, kimse gücümüzü test etmesin, bizi eleştirenler yalnızca hainlerdir demek problemi çözmüyor. İnsanlar ailesiyle beraber yolda yürürken korkunç bir şekilde ölüyor.

Millet sizden masum insanların inlerine girdik diye tuhaf açıklamalar yapmanız yerine kendi güvenliğini sağlamanızı bekliyor.

İşin kötüsü böyle giderse dünyaya rezil olacağız. Zira hükümetimiz sorumlulardan hesap sorup, kınamanın dışında adımlar atmazsa Facebook Güvenlik Panelini Türkiye’de sürekli açık tutacak gibi görünüyor. 


Coronavirus (Covid-19)

  • 11,388,558Coronavirus Vaka Sayısı
  • 533,638Ölü Sayısı
  • 4,409,274Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar