İmralı’Mı, Yoksa Silivri Mi?

 Patlayan bombaların ardı arkası kesilmiyor. Daha Kızılay için döktüğümüz gözyaşları dinmeden bugün de Taksim’e ağlamaya başladık.

 Yarın veya gelecek hafta neresi için ağlayacağız bilemiyorum ama yetkililerin olay sonrası açıklamalarına baktığımda Taksim’in son olmayacağını görebiliyorum.  

 Artık bir Ortadoğu ülkesi olduğumuza göre bundan sonra böyle şeyleri yadırgamanın da bir manası yok diye düşünüyorum.

  Malumunuz  teröre intibak dönemini idrak ediyoruz. Devlet büyüklerimiz artık bu tip vakalara alışmamız gerektiğini söylüyor.

  Alışın derken sanki patlayanlar bomba değil de havai fişekmiş, akabinde yükselen haykırışlar acı değil de sevinç çığlıklarıymış gibi konuşuyorlar.

 Kimse bombaların birer hafta arayla patlamasına alışamaz. Siyasilerin panik yok, normal hayatınıza devam edin demesine de itibar eden olmaz.

 Ölmekten, yaralanmaktan, sevdiklerini kaybetmekten herkes korkar.

 Bu yüzden AVM’ler, metrolar, parklar boş.

 Terör örgütleri hedeflerine ulaşıyorlar. Sinir uçlarımıza dokunarak halkı paniğe sevk etmeyi başarıyorlar.

 Birkaç bomba daha patlayacak olursa toplum sağlıklı düşünme becerisini hepten kaybedecek. Toplumsal travma derinleşecek.

            Acilen failler yakalanmaz ve yeni patlamaların önüne geçilmezse halkın emniyet kuvvetlerine ve siyasilere olan güvenleri tamamen yok olacak.

  Belki insanımız birbiriyle karşı karşıya gelmeye başlayacak.

        Terör örgütleri, tamamen tasfiye edilen istihbarat teşkilatının ve  trafik polisliğinden  terörle mücadeleye transfer olan ekiplerin kendisini yakalayamayacaklarından çok eminler.

          Bu yüzden alay eder gibi çaldıkları araçlarla ülkeyi baştan sona kat ettikten sonra kalbimiz ve beynimiz denilebilecek yerlerde pervasızca bomba patlatabiliyorlar.

          Amaçları Türkiye’yi İmralı'nın önünde diz çöktürmek. Biz ettik sen etme ne olur, bütün bu patlamalara bir son ver dedirtmek.

       Bakmayın siz siyasilerin olay sonrası ettikleri tumturaklı laflara. Terör uzmanları hapsedildiği günden beri katiller karşısında hiçbir varlık gösteremediler.

     Siyasilerin patlayan bombalara son vermek için sadece iki seçenekleri var.

Ya terör örgütlerinin istediği gibi İmralı seferlerini başlatacaklar.

        Ya da şahsi hasetleri adına bin bir iftiraya kurban ettikleri Silivri’deki aslanları çıkarıp bizi affedin, size çok çektirdik, ne olur gelin vatanı kurtarın diyecekler.

     Bence Silivri aslanlarına biz ettik siz etmeyin demek Apo’ya demekten daha izzetli bir davranış.

          İkisi de olmaz diyorsunuz değil mi? Eminim bizim bildiğimiz AKP hükümeti her iki seçeneğe de hayatta sıcak bakmaz diye düşünüyorsunuz.

       O zaman bizim için tek seçenek kalıyor. Zaten onu da Ankara saldırısından sonra iyiden iyiye seslendirmeye başladılar.

           Ne mi o? Terörle yaşamaya alışacağız kardeşim.

Nasıl mı olacak? Tabi ki patlayan bombaları havai fişek, acı ile bağıran insanların haykırışlarını sevinç çığlığı kabul ederek. 


Coronavirus (Covid-19)

  • 11,388,673Coronavirus Vaka Sayısı
  • 533,639Ölü Sayısı
  • 4,409,380Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar