FAİLLER YAKALANDI!

Saldırıyı kim destekledi yada kimin işine yarıyor gibi tezler yazan gerçekten uzman kişiler varken ben bu konulara hiç girmeden dikkatimi çeken ve her terör saldısında yaşanan bir klasikten bahsetmek, dikkat çekmek istedim...

Reyhanlı'da patlayan bomba ile ölen sayısının ben bu yazıyı yazarken açıklanan son rakamı 49 iken yani 49 can kaybedilmişken açıklama geldi büyüklerimizden "failler yakalandı"
Başbakan yardımcısı,içişleri bakanı gururla açıklıyor
-failler yakalandı,olay çözüldü,itiraf ettiler,vs vs vs
Bu ilk değil, fark ettinizmi her bombalı saldırı sonrası bu büyük başarıyı gösteriyor failleri tespit edip olayı çözüyoruz ama bu üstün başarımız kaybedilen canları geri getirmemizi sağlamıyor...

Benim anlamakta zorlandığım ise hep bombalar patladıktan sonra bizim bu üstün başarıyı göstermemiz oluyor..

Öyle ya istihbarat dediğimiz şey Ülke güvenliğini içte ve dışta sağlamak üzere istihbarat alan takip eden bir yapılanma değilmi?Yoksa ben mi yanlış biliyorum..
Yurdumuzun 3 tarafının denizlerle çevreli olması Allah'ın bize bir lütfu olsa gerek keza tek kara bağlantılı sınırımız gördüğümüz üzere bütün terör örgütlerinin geçebildiği rahatça gidip geldiği, bombaların,ağır silahlarında nakledilebildiği bir güzergaha dönüşmüş durumda..
Bazı yazarların bu tür saldırılar ABD olmak üzere birçok ülkede yaşanabildiğini söylüyor ki evet doğrudur terör her yerde kendini gösterebilir ama ABD yada başka ülkelerde 10 yılda bir patlayan bombalar bizim ülkemizdeki kadar sık patlamıyor evet zor bir coğrafi konumdayız ama buda bu denli bombaların patladığı bir ülke olmamıza sebeb olmamalı..


Ankara'da da patlıyor bomba reyhanlı'da da Gaziantep'de de...Kısaca bizim ülkemizde patlayan bombalar için yapılan açıklamalar hep aynıyken istihbarat zaafımız ise hiç tartışılmıyor..
Suriye ve ırak'ta yaşananlar malumumuz her nekadar bugün çekilmiş olsada pkk gibi bir terör örgütü sorunumuz varken tek kara bağlantılı sınırımızın bu denli özgür alana dönüşmüş olması endişe verici bir durumdur..


İç ve dış örgütlerin bizim ülkemizde bu denli rahat eylem yapabilme özgürlüğü ise daha çok istihbarat zaafımızı gösteren bir hal'dir..


Maharet yada övünelecek olan bombalar patladıktan sonra failleri tespit etmek olay çözmek değil bombaların patlamasını önlemek vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayabilmektir..O zaman gelişmekten büyümekten bahsetme hakkımız olabilir..

TWİTTER:denizster


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,752,322Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,371Ölü Sayısı
  • 7,400,102Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar